Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

481163_nepropisno-parkiranje-foto-poslao-citalac-vladislav-marinkovic_ff.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/473300 ... pise-kaznu
 
Razvalio rampu Parking servisa i pobegao sa vozilom
Tanjug | 14. jun 2014. 09:40 | Komentara: 1
A. Đ. čije je vozilo zbog duga od 33.000 za nepropisno parkiranje preneto na parking Parking servisa u Bloku 42 odbio je da plati dug i nasilno izašao sa parkinga. Policija sprovodi potragu za vozačem

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... sa-vozilom
 
borčanac što si stavio ovaj autobus u ovu temu.


pa ove trake nisu dovoljno široke ni za automobil, a kamoli za autobus.
 

borčanac što si stavio ovaj autobus u ovu temu.

Zato što je to tipična uslovljena bahtost (ne)umnih i (copi-paste) školovanih projektanata Bg ulica

Jesu dovoljno široke saob. trake,
praksa je da zbog izbegavanja ,,upuštenih šahtova vozači autobusa ,,gaze,, i dr. saob. traku
prinudjavajuci sva dr. vozila koja prolaze pored autobusa
da čine prekršaj tako što moraju da prelaze punu liniju
što je visoko rizično kada ima vozila iz suprutnog smera

Njihova praksa tera sve druge vozače iza njih da se krecu samo brzinom autobusa
i ako imaju ,,slobodnu,, svoju traku ili da bahato gaze punu liniju i rizikuju živote svih.

Ne bih okrivio vozače autobusa zbog bahatosti
što vole svoje bubrege i čuvaju autobuse od truckanja-raspadanja
vec krivi su projektanti saobracajnica
koj decenijama ne uvlače šahtove u ivičnjake i time direktno uslovljavaju takvu bahatu vožnju.

Mnogo puta je (kao i sve dr) ulica bila zatvarana zbog rekonstrukcije
i debelo naplaceno iz budjeta,
a nikako da pomere šahtove za 50 cm u ivičnjake
 
Moram da napisem svoj dozivljaj....usred belog dana me je odneo pauk sa normalnog parking mesta na kome nema naplate... kad sam dosao i video da mi nema kola, mislio sam da mogu da se pozdravim sa autom....Ljubazni komsija mi je prekinuo traumu i uputio me na parking servis.... Elem njihova je tvrdnja da sam nagazio trotoar na mestu gde auto i mora to da uradi jer nema mesta , te sam ja kriv jer vozim dugacak auto, i to me je kostalo 100 jura ....yuhoo
 
raspad od sistema. A ovamo se po gradu sire na svim mogucim i nemogucim mestima gde parkiranje jednostavno niti je dozvoljeno niti ima smisla parkirati
 
A da postavis sliku tog sporenog mjesta , i da se zalis sto je neadekvatno iscrtano dimenzje itd
 
Mene su odneli preneki dan iz 19-tog (dakle, nose i luksuznija kola ne samo Zastave i Jugiće :) ).

Kriv sam tj. celim potezom bili su parkirani automobili uz trotoar na kolovozu gde očigledno nije dozvoljeno. Nema doduše znaka, ali svi tako parkirani automobili su praktično od dvosmerne ulice napravili jednosmernu + pola trake. Nije u pitanju glavna ulica već one sporedne uličice oko zgrada.

Odneli su sve (10-tak automobila) za otprilike 45 min uključujući i mene. Dobra stvar je što sam, dok sam sedeo na sastanku, video pauka sa mojim autom kako ide prema Starom sajmištu tako da nisam morao da zovem i tražim kola lol

Prvi put za 10+ godina, ali eto dešava se. Mislim tamo nema parkinga nikada, ali šta da se radi.
 
482222_auto_f.jpg

Lep" primer: Automobil auto-škole parkiran na sred trotoara

M. B. | 16. 06. 2014. - 13:44h | Foto: Privatni album | Komentara: 4
Vozač automobila sa jasnim oznakama auto-škole „Gazela auto” iskoristio je „zgodno” mesto za nepropisno parkiranje, na sred trotoara između Starog dvora i Doma sindikata, na samo nekoliko desetina metara od garaže.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/473849 ... d-trotoara
 
MilisaV":3eijleqt je napisao(la):
borčanac što si stavio ovaj autobus u ovu temu.


pa ove trake nisu dovoljno široke ni za automobil, a kamoli za autobus.


Зависи колико пијан возиш :p
Свако возило стаје у ове траке, које руку на срце јесу уже. Сливници обично јесу оно што се избегава, у овом случају возач је користио мобилни телефон па је повећавао сигурност вожњом на пола обе.

Не знам зашто било шта треба да се објасни овде?
Видиш траке, видиш где је возило, видиш наслов теме... све и да не може да се стане у њих, није да је мајстор гледао да се увуче колико може па да му опростиш. Класично бахаћење!


Овде даље имамо пример аутобуса у који се укрцава 50ак путника са стварима у улици Д.Стефана у траци за скретање у Џ.Вашингтона.
Зелени комби, револтиран овом бахатошћу, паркира у средњој траци за право, овако како га видите на слици (почетак жуте) да заврши свој посао.
Можда сам и ја требао сва 4 да мало протегнем ноге и оставим ауто у овој слободној, када већ све то може. Ни таква ме појава више неће изненадити :roll:
 
Antrfile: Automobile uskoro nosi i „Zeleni pauk”

- Nepropisno parkirane automobile sa zelenih površina Parking servis će u buduće uklanjti „Zelenim paukom“. Tri dizalice koje su simbolično obeležene za ovu akciju u narednih destak dana počeće sa radom i odnosice vozila koja su ostavljena na šetalištima ili ugrožavaju bezbednost pešaka u parkovima, najmlađih u dečjim igralištima, okolini škola ili vrtića - kažu u „Parking servisu” dodajući da će „zeleni pauk” raditi i po prijavama građana.

Komunalni inspekori koji budu reagovali na pozive građana davaće vozačima rok od tri minurta da pomere svoj automobil pre nego što pozovu „zelenog pauka”.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/474115 ... ao-parking

da vidimo i to cudo
 
Па и број "зеленог паука" је симболичан, само три. За ово су потребна 33 возила, а и то би било мало, колико има бахатих који "паркирају" на зеленој површини.
 
Макар нешто за почетак. Ово сада са чекањем од 7 дана да инспектор/комунална полиција реагује је пакао и агонија.
 
Трејси, не знам где си прочитао 7 дана, кад лепо пише три (3) минута, а можда си мислио и на нешто друго !

Мени је чудно и за ова три минута. Практично испада да ће комунални инспектор требати прво да пронађе возача који је оставио кола на зеленој површини, наравно да слика возило, да му онда скрене пажњу да помери возило у року три минута, а ако неће!!!!! или га не пронађу, тек онда да однесу возило !

Видећемо како ће то све изгледати у стварности, а у сваком случају је позитиван помак.
 
Ostaviće obaveštenje i rok na vetrobranu.
Zelenih je bilo i ranije, ne znam zašto su ukidani.
Ipak mislim da će ovo biti samo propaganda i da će biti kratkog daha.
 
Kod mog posla (GTC, blok 30) već neko vreme po 2 ili čak 3 vozila parking servisa konstantno prave krug.
Jedan od njih je i taj 'zeleni pauk'.
 
Гага":1iboza9y je napisao(la):
Мени је чудно и за ова три минута. Практично испада да ће комунални инспектор требати прво да пронађе возача који је оставио кола на зеленој површини, наравно да слика возило, да му онда скрене пажњу да помери возило у року три минута, а ако неће!!!!! или га не пронађу, тек онда да однесу возило !

Nije tako. Zakače ti papirić sa obaveštenjem da imaš fore tri minuta da pomeriš vozilo. Taj papir, u principu, ako te ondesu, prvi put vidiš zakačen za brisač kada ideš da podigneš kola.

Dakle, niko neće da ide po kafićima da te traži, već dođu i zakače obaveštenje, dok slikaju i nameste pauka prođu tri minuta i odnesu te. To se već primenjuje npr. oko Delta City-ja par nedelja.

Kazna može da se umanji za 50%, ako se plati u roku od osam dana. Troškovi pauka ne mogu da se umanje.
 
Гага":1zw5jiwg je napisao(la):
Трејси, не знам где си прочитао 7 дана, кад лепо пише три (3) минута, а можда си мислио и на нешто друго !

Мени је чудно и за ова три минута. Практично испада да ће комунални инспектор требати прво да пронађе возача који је оставио кола на зеленој површини, наравно да слика возило, да му онда скрене пажњу да помери возило у року три минута, а ако неће!!!!! или га не пронађу, тек онда да однесу возило !

Видећемо како ће то све изгледати у стварности, а у сваком случају је позитиван помак.

Trenutno je stanje takvo da kad ja nazovem komunalnu policiju ili inspekciju, njima treba 7 dana da bi me nazvali da me pitaju gde se tacno nalazi vozilo. A za tih 7 dana covek ustvari ne covek nego bezobzirno govedo je moglo da proda auto i dovuce novi iz Nemacke. Zato se nadam da ce to sa ovim Zelenim paukom biti efikasnije.
 
koliko znam vozila sa zelenih površina se ne podižu po nalogu saobraćajne policije jer to nije saobraćajna površina već po nalogu inspekcije ili komunalne policije. A isto znam da ni jedni ni drugi još uvek nemaju prekršajne naloge, mislim da ih još nisu štampali pa se kazne od marta ni ne naplaćuju, a kojim se kazna može umanjiti za 50 posto ukoliko hoćeš da platiš u roku od 8 dana. Drugo, mislim da se na vozilo kači rešenje kojim se nalaže da u roku od 3 minuta uklonite vozilo a ne prekršajni nalog. Odnesu pa ti dodji i plati.
 
hobotnica":1f0bc7hn je napisao(la):
koliko znam vozila sa zelenih površina se ne podižu po nalogu saobraćajne policije jer to nije saobraćajna površina već po nalogu inspekcije ili komunalne policije. A isto znam da ni jedni ni drugi još uvek nemaju prekršajne naloge, mislim da ih još nisu štampali pa se kazne od marta ni ne naplaćuju, a kojim se kazna može umanjiti za 50 posto ukoliko hoćeš da platiš u roku od 8 dana. Drugo, mislim da se na vozilo kači rešenje kojim se nalaže da u roku od 3 minuta uklonite vozilo a ne prekršajni nalog. Odnesu pa ti dodji i plati.

Da, zakače ti obaveštenje. Kada preuzimaš vozilo plaćaš prvo usluge pauka, a posle ideš na sledeći šalter gde preuzimaš saobraćajnu i dobijaš rešenje o prekršaju uz napomenu da u roku od 8 dana možeš da platiš 50%.
 
Vrh