Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Danas 28.05.2014 . u 12i35h bahati radnik cistoce se parkirao na sinama i upucivao razzne gestikulacije cak je izasao iz kola da prijeti zadrzao je saobracaj sigurno 10 min ,iz nepoznatih razloga su tu stajali popice priajvu , nisam stigao da slikam kao se raspravlja posto sam bio u prodavnici sve je odjekivalo od sirena
dsc09180.jpg

dsc09179.jpg
 
^naravno da moze da popije prijavu, jel vidis da vozi punta? da kojim slucajem vozi bmw ili audi, e onda ne bi mogao da popije prijavu :(
 
Директоре, да ли си послао ове две слике са краћим објашњењем Градској чистоћи ? Зна се ко је тог дана возио овај Пунто по гаражном броју. Можда испада мало наивно што овако кажем, али ко зна можда управа чистоће и санкционише возача !!!

Ипак би требало послати пријаву и Беокому и Комуналној полицији, можда и одреагују. Ја сам пре три године (тад су још биле старе таблице) пријавио комуналној полицији бахатог возача НИС-а из дирекције у Новом Саду који је бахато паркирао возило Мазда пик ап на зеленој површини у мом бившем крају у блоку 38. Наравно кажњен је тј. кажњен је НИС, а њему су одузимали од плате неколико месеци.
О овоме сам и обавештавао на овој теми.
 
Nisam stigo upraov cu njima da poslejm da vidm sta ce mi odgovoriti ,Moze se utvrditi ko je vozio ima garazni oznaku firme , i vriejem dovljno za prijavu poslacu gradskoj cistoci i komunalnom inspektoru da vidmo sta ce odgovoriti
 
nesvakidašnja bahatost.

2014-05-29-123542.jpg


lik je ladno parkirao po sred kružnog toka. novosadski majmun (nije gospodin na slici).

blokirao je šleper po sred kružnog toka dobrih 10 minuta.


ogromna kolona se stvorila.
 
Редовно стање у Жаркову
img20140529135948.jpg


Као и на кружном путу вождовачком
img20140529132829.jpg
 
MilisaV":2pxixdqh je napisao(la):
nesvakidašnja bahatost.

2014-05-29-123542.jpg


lik je ladno parkirao po sred kružnog toka. novosadski majmun (nije gospodin na slici).

blokirao je šleper po sred kružnog toka dobrih 10 minuta.


ogromna kolona se stvorila.

A šleper ni kriv ni dužan blokirao tramvaje.

Eh, pa i onaj mini kružni tok u Nehruovoj kod bloka 45 takođe neki shvataju kao proširenje ulice zgodno za parkiranje ispred pečenjare...
 
To su betonske ploce za privremenu upotrebu. Evo ih kod nas ispred zgrade koja nije zavrsena, GP Mitrovic izvodio radove.
 
Meni ovo sto vi kacite cesto izgleda kao prilicno kulturno parkiranje u odnosu na ono kako je stanje kod mene. Neverovatna je bahatost ovde, vlasnici nelegalnih zgrada, nikad uknjizenih, koji su vise godina krali struju,(mozda i sada to rade) prefarbali u zuto, regularna parking mesta, svaki dan pakirani gde zele, samo ne na mestima koja su za to odredjena, sada su uveli novitete u bahatosti, doneli su montazne znakove koji obelezavaju radove, pa ih onda postavljaju po parking mestima, kojih ionako na prste mozes izbrojati, da bi sebi sacuvali prolaze do nelegalnih parkinga. Ne vredi ni sto placamo parking zonu, kada oni stavljaju te prepreke po mestima koja su predvidjena i obelezena za parkiranje. Danima to niko ne vidi, nijedan od zapolenih iz parking servisa NIKADA to nije prijavio, ako to ja ne uradim, moje stare komsije, kojih je ostalo malo, nece to ni prijaviti, cutace, a ovi novi ne znam, verujem da ce se uskoro upucati (ili nesto iz tog repertoara) medjusobno, kada naidju na sebi slicnog (takvi su sada i vecina) a stavovi im se razlikuju. Ovde mozes siguran sam da dobijes batine ili pretnje ako se regularno parkiras na oznacenom parking mestu, a nekome od njih to ne odgovara i smatra da to nista nevalja.
Sve to sam prijavio Beokomu, evo 5 dan zaredom, nista..
Prinudjeni smo da naucimo da zivimo u divljoj sredini, a prodaju nam cvece.
 
^normalno, da su napravili za stalno, ne bi trajalo ni 5 godina. ;)
 
Да ли можемо можда, када постоји неки овакав дугорочан проблем у неком делу града (на пример, као ово што наводи Булеварац), да сви који учествујемо на овом форуму потпишемо неку петицију или колективну пријаву, примедбу, допис, како год се то звало, надлежним службама (са именом, презименом, матичним бројем)? Можда би то имало већу тежину и коначно некога натерало у инспекцијама да ради свој посао...
 
Slike slike samo slike i prijacve komunalnoj inspekcijni , kom policiji ,
 
Pa svaka ekipa svoja kola i sastanka na plesjkama na trgu ili palacinkama
 
Jutros su otvorili Vojvodjansku sve 3 trake, bahato parkiranje u Vojvodjanskoj oko 25 vozila (deo od reportaže koje sam postavio temi Vojvodjanska)
fotografija2193.jpg

fotografija2194.jpg

fotografija2197.jpg

fotografija2198.jpg

fotografija2199.jpg

fotografija2201.jpg

fotografija2202.jpg

fotografija2203.jpg

fotografija2204.jpg

fotografija2205.jpg

fotografija2206.jpg

fotografija2207.jpg
 
Fakat je da tu nema parkinga.
Opet, fakat je da policija treba da zaređa tuda i uradi svoj posao. Mislim, kad su mene mogli da zaustave i naplate kaznu zbog prelaska preko grafičkog ostrva (odmah posle raskrsnice sa D. Vukasovića, smer ka Tošinom bunaru).
 
Saobraćajna Kamera":16lmavl0 je napisao(la):
Fakat je da tu nema parkinga.
Opet, fakat je da policija treba da zaređa tuda i uradi svoj posao. Mislim, kad su mene mogli da zaustave i naplate kaznu zbog prelaska preko grafičkog ostrva (odmah posle raskrsnice sa D. Vukasovića, smer ka Tošinom bunaru).
Nedostatak parkinga se naročito oseća u delu Vojvodjanske pravac ka Nehruovoj,u kontrasmeru nije bilo nepropisno parkiranih vozila u Vojvodjanskoj.
Mogli bi da kod prodavnice Sunce izbetoniraju i naprave parking mesta gde se može,takodje sam na temi Vojvodjanska predlagao parking na jednoj lokaciji u Vojvodjanskoj gde su bile gradjevinske mašine.
 





Што већи џип то мањи мозак, комшија из Степе
 
Vrh