Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Saobraćajna Kamera":1raw1707 je napisao(la):
Ostaviće obaveštenje i rok na vetrobranu.
Zelenih je bilo i ranije, ne znam zašto su ukidani.
Ipak mislim da će ovo biti samo propaganda i da će biti kratkog daha.

Erysimum Cheiri":1raw1707 je napisao(la):
Гага":1raw1707 je napisao(la):
Мени је чудно и за ова три минута. Практично испада да ће комунални инспектор требати прво да пронађе возача који је оставио кола на зеленој површини, наравно да слика возило, да му онда скрене пажњу да помери возило у року три минута, а ако неће!!!!! или га не пронађу, тек онда да однесу возило !

Nije tako. Zakače ti papirić sa obaveštenjem da imaš fore tri minuta da pomeriš vozilo. Taj papir, u principu, ako te ondesu, prvi put vidiš zakačen za brisač kada ideš da podigneš kola.

Dakle, niko neće da ide po kafićima da te traži, već dođu i zakače obaveštenje, dok slikaju i nameste pauka prođu tri minuta i odnesu te. To se već primenjuje npr. oko Delta City-ja par nedelja.

Kazna može da se umanji za 50%, ako se plati u roku od osam dana. Troškovi pauka ne mogu da se umanje.

@Саобраћајна Камера, @Ерисимум Чери
Ма наравно да знам да им прикаче честитку за брисач. Не би требали да чекају ни та три минута, него само да напишу честитку и одмах да подижу и односе бахате.

Био сам мало саркастичан на начин на који је написан чланак у Блицу, односно уоквирен део чланка. Јер по писању двосмисленог новинарчића из Блица управо испада да је поступак тако како сам саркастично описао. :wink:

Ма битно је да овакве бахате што више односе.
 
Њуз и бахати власник Аудија А8 :laugh:

Pokvario novi Audi jer nije umeo da ga vozi bahato

Propisi ovakav auto sputavaju i samim tim uništavaju njegove performanse
BEOGRAD, 12. jun 2014, (Njuz) – Dejan Irić, dvadesetpetogodišnji Beograđanin, pokvario je Audi A8 star svega mesec dana, jer nije umeo bahato da ga vozi. Radnici ovlašćenog servisa u kom Irić održava automobil kažu da je vozilo totalno upropašćeno jer se vlasnik nije pridržavao osnovnih pravila vožnje kada je ovaj model u pitanju.

http://www.njuz.net/pokvario-novi-audi- ... z351rBkgBy
 
Blok 30
483039bahato-parkiranje-.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/474359 ... acke-staze
 
@Erysimum Cheiri, objasni ti nama kakav bre to papirić zakače za kola tj. kakvo obaveštenje. Šta će mi obaveštenje kad su za tri minuta kola već odneta. Kad da pročitam obaveštenje. Šta piše na tom papiriću zakačenom na kolima. Koliko ja znam na kola mogu samo da zalepe Rešenje (to ti je upravi akt) kojim ti naređuju da u roku od tri minuta ukloniš vozilo pa ga nose. Normalno pošto nisi prisutan to ti daju kad dođeš da preuzmeš vozilo. Prekršajni nalog je nešto drugo, to je izvršna isprava, nešto kao uplatnica sa opisom prekršaja gde piše šta si skrivio, po kom članu , koliko treba, na koji račun i u kom vremenu treba da platiš. Tebi kad su podigli vozilo kakve si sve papire dobio. I po ;ijem nalogu ti je podignuto vozilo.
 
Šta da ti ja objašnjavam, nisam pravnik :) Meni su zakačili plavo obaveštenje (beli papir štampan plavim fontom) o tih 3 min koje sam prvi put video na brisaču tek kada sam platio troškove odnošenja vozila, preuzeo rešenje/nalog/kaznu/šta-god i otišao na parking da preuzmem vozilo. Od kuće sam preko e-bankinga platio i samu kaznu za prekršaj.

Plaćaš oko 6000 dinara za troškove pauka i tada daješ saobraćajnu. Na sledeći šalter ideš da ti policajac vrati saobraćajnu i tu ti uruči kaznu/nalog koji imaš rok od osam dana da platiš sa "popustom" od 50%.

Šta se npr. dešava sa vozilima koje radnik parking servisa fotografiše i pošalje sliku za koju dobije nalog da se vozilo odnese. U međuvremenu naiđe vlasnik vozila i skloni vozilo (npr. veoma česta situacija oko Delta City-ja). Da li u tom slučaju stigne kazna za prekršaj bez, naravno, troškova pauka?
 
Koliko sam shvatio, sudije prihvataju izgovor da si kola pozajmio, ali se više ne sećaš kome i budeš oslobođen. To mislim koriste kada insistiraš da kazniš nekog od njih,(povlašćenih) pa ne pošalju pauka, nego fotografišu i proslede sudiji, odnosno oslobode.
 
@Erysimum, ne moraš da budeš pravnik ali možeš da pogledaš papire koje ti kače i daju. Naime, negde čini mi se 2009 godine meni su podigli vozilo, otišla sam platila, a onda kad sam pogledala taj papirić ustvari rešenje videla sam da na njemu piše naredjuje se da uklonim vozilo u roku od 15 minuta i da su ga odmah posle toga uklonili. Kako ZUP propisuje da se rokovi za izvršenje neke obaveze mogu dati samo na časove, dane i mesece presavila sam tabak i uložila žalbu komunalnij inspekciji po čijem je nalogu vozilo odneto i rešeno je u moju korist zbog formalnih propusta iako sam bila u prekršaju pa su pare morali da vrate. Naravno tu nije bio kriv Parking servis koji je samo izvršilac i ima svoju tarifu već inspekcija koja je donela rešenje. Posle je donet Zakon o komunalnim delatnostima koji propisuje da se izvršenje obaveza mogu odrediti i na minute. E tako sam počela da proveram sve zapisnike, akte, papire, račune i obaveštenja iz bilo koje oblasti jer bude uvek bedastoća. A propise moram da pratim i zbog prirode posla kojim se bavim. Da vam ne pričam o policijskim kao i zapisnicima kojekakvih inspekcija . Njih obavezno proveravajte jer osnov svakog prekršaja je pravilno utvrđeno činjenično stanje i propisi na koje se nadležni pozivaju prilikom donošenja neke mere. E zato Bulevarac i kod sudije mnogo postupaka se pretpostavljam obustavi zbog pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja. Ako inspektor pošalje kod sudije Peru Perića koji je vlasnik vozila ali kojeg nije zatekao na licu mesta, niti je pokušao posle provere vozila da ga zovne i sasluša , a zahtev je podneo protiv njega i on se izjasni u sudnici da nije tog dana vozio naravno da sudija ne može da ga kazni već samo lice koje stvarno počinilo prekršaj.
 
@Erysimum, ne moraš da budeš pravnik ali možeš da pogledaš papire koje ti kače i daju. Naime, negde čini mi se 2009 godine meni su podigli vozilo, otišla sam platila, a onda kad sam pogledala taj papirić ustvari rešenje videla sam da na njemu piše naredjuje se da uklonim vozilo u roku od 15 minuta i da su ga odmah posle toga uklonili. Kako ZUP propisuje da se rokovi za izvršenje neke obaveze mogu dati samo na časove, dane i mesece presavila sam tabak i uložila žalbu komunalnij inspekciji po čijem je nalogu vozilo odneto i rešeno je u moju korist zbog formalnih propusta iako sam bila u prekršaju pa su pare morali da vrate. Naravno tu nije bio kriv Parking servis koji je samo izvršilac i ima svoju tarifu već inspekcija koja je donela rešenje. Posle je donet Zakon o komunalnim delatnostima koji propisuje da se izvršenje obaveza mogu odrediti i na minute. E tako sam počela da proveram sve zapisnike, akte, papire, račune i obaveštenja iz bilo koje oblasti jer bude uvek bedastoća. A propise moram da pratim i zbog prirode posla kojim se bavim. Da vam ne pričam o policijskim kao i zapisnicima kojekakvih inspekcija . Njih obavezno proveravajte jer osnov svakog prekršaja je pravilno utvrđeno činjenično stanje i propisi na koje se nadležni pozivaju prilikom donošenja neke mere. E zato Bulevarac i kod sudije mnogo postupaka se pretpostavljam obustavi zbog pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja. Ako inspektor pošalje kod sudije Peru Perića koji je vlasnik vozila ali kojeg nije zatekao na licu mesta, niti je pokušao posle provere vozila da ga zovne i sasluša , a zahtev je podneo protiv njega i on se izjasni u sudnici da nije tog dana vozio naravno da sudija ne može da ga kazni već samo lice koje je stvarno počinilo prekršaj.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LTyLuNSytf8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OovwZW66ETI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XhkwEAzJATA[/youtube]
 
И, слика без икаквог објашњења !
Возило са страним таблицама ?! Из Паркинг сервиса не користе овај тип "лисица".

Ако је и било возило са страним таблицама или са нашим таблицама, онда је власник сам ставио "лисице", због онемогућавања крађе возила. То људи увелико раде и код нас и у свету. Наравно возило може да буде и однешено од стране лопова, али временски процес крађе траје доста дуго и бучан је.
 
Tek sad vidim da nije okacen tekst iako sam ispisao. Slikano na Slaviji kod Parking Servisa, strane diplomatske table.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
 
Предпостављао сам да су и дипломатске табле, њима се и не стављају "лисице". Човек је сам ставио лисице, да му не украду возило, а можда је у питању и овај Вагенов Транспортер. Исти је тип лисица, мада су другачији челични наплаци.



Ја сам ову слику поставио још у фебруару ове године, Транспортер је био паркиран у Јовановој улици и имао је и тада дипломатске таблице, али је грешком написано немачке ! Слику сам преузео, уз одобрење, са једног форума о аутомобилизму, и тада је и написано да су биле немачке таблице. Човек увек сам ставља "лисице" да му не украду Транспортера.
 
Zanimljiv tekst, preuzet sa stranice parking servisa... prenosim ga u potpunosti.

13.06.2014.

Возач босанских регистарских таблица А.Ђ. из Прњавора, чији је аутомобил због великих дуговања најпре био блокиран лисицама, а потом и пренет на плац Паркинг сервиса у Блоку 42, вечерас је одбио да плати дуг и насилно својим возилом изашао са паркиралишта, оштетивши рампу.

Бахати возач страних који за неплаћени паркинг дугује 33.000 динара однет је са Кеја Особођења око 18 часова, да би нешто после 20 сати дошао да преузме своје возило. Благајнику Паркинг сервиса предао је копију документа рекавши да намерава да измири дуг и отишао са паркиралишта, да би се пола сата касније провукао кроз ограду, отишао до аутомобила и упалио га. Благајник Паркинг сервиса покушао је да га заустави, али је возач стартовао аутомобил, кренуо ка одшкринутој капији и насилно изашао са паркиралишта, вербално вређајући радника Паркинг сервиса и побегавши са лица места. Полиција је извршила увиђај и у току је потрага за возачем А.Ђ. из Прњавора и аутомобилом марке голф 3, чије су регистарске таблице познате полицији.

Ovakvom ološu treba ne samo uzeti auto, već mu treba zabraniti ulazak u zemlju!

A o nesposobnosti parking servisa da sačuvaju vozila na svom parkingu ne treba trošiti reči.
 
qq.jpg


Ulica Ljube Stojanovića na Paliluli

Lik sam obeležio žutom parking ispred novoizgradjenog kafića.
 
Испред пицерије "Орао" на том месту је тако скоро сваки дан, а нарочито испред те пекаре десно где људи остављају аутомобиле на самом ћошку и једва можеш да се провучеш између њих и зида. Неколико пута сам скретао пажњу возачима који ту почну да се паркирају, али осим псовке коју ми упуте ("шта се то мене тиче, јесам ли ја полицајац") нико од њих није имао грижу савести нити је одустао да се паркира ту :)
 
Само да "зеленог паука" буде што више

Од данас "Зелени паук" у Београду чува зелене површине
28.06.2014.
Непрописно паркиране аутомобиле са зелених површина ЈКП „Паркинг сервис" од сада уклања „Зеленим пауком". Три дизалице које су симболично обележене за ову акцију свакодневно ће односити возила која су остављена на шеталиштима или угрожавају безбедност пешака у парковима.


Промоцији „Зеленог паука" у Топчидерском парку присуствовали су градски менаџер Горан Весић, начелник комуналне полиције Београда Никола Ристић и представници ЈКП „Паркинк сервис": в.д. директора Андрија Чупковић, технички директор Владимир Богићевић и помоћник генералног директора Раденко Вуковић, који су истакли да су безбедност деце и пешака, као и очување комуналног реда приоритети овог предузећа


http://www.parking-servis.co.rs/cir/inf ... e_povrsine
 
astrodule":1vendvuw je napisao(la):
Saobraćajna Kamera":1vendvuw je napisao(la):
A neki bi rekli: šta je tu čudno, pa ja tako vozim stalno, nikoga nije ugrozio.

A znam i na kom forumu to kažu ;)
Pišu i kao komentare na vesti, ne samo tamo. Pogrešio sam, umesto "neki" trebalo je da napišem "većina" pošto je to činjenično stanje.
Гага":1vendvuw je napisao(la):
Само да "зеленог паука" буде што више

Од данас "Зелени паук" у Београду чува зелене површине
28.06.2014.
Непрописно паркиране аутомобиле са зелених површина ЈКП „Паркинг сервис" од сада уклања „Зеленим пауком". Три дизалице које су симболично обележене за ову акцију свакодневно ће односити возила која су остављена на шеталиштима или угрожавају безбедност пешака у парковима.


Промоцији „Зеленог паука" у Топчидерском парку присуствовали су градски менаџер Горан Весић, начелник комуналне полиције Београда Никола Ристић и представници ЈКП „Паркинк сервис": в.д. директора Андрија Чупковић, технички директор Владимир Богићевић и помоћник генералног директора Раденко Вуковић, који су истакли да су безбедност деце и пешака, као и очување комуналног реда приоритети овог предузећа


http://www.parking-servis.co.rs/cir/inf ... e_povrsine
Ne sviđa mi se ovo slikanje. Bolje da rade umesto što poziraju.
 
Saobraćajna Kamera":2ef1s52d je napisao(la):
astrodule":2ef1s52d je napisao(la):
Saobraćajna Kamera":2ef1s52d je napisao(la):
A neki bi rekli: šta je tu čudno, pa ja tako vozim stalno, nikoga nije ugrozio.

A znam i na kom forumu to kažu ;)
Pišu i kao komentare na vesti, ne samo tamo. Pogrešio sam, umesto "neki" trebalo je da napišem "većina" pošto je to činjenično stanje.

A propos снимка са претицањем преко пуне линије на Ибарској - у питању је кретање максимално дозвољеном брзином, што значи да ови што претичу преко пуне линије су прекорачили дозвољену брзину и то не за мало...
 
Vrh