Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

E pa onda mu dugujete izvinjenje, zato što je propisno parkirao :) :) :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
meni su interesantne na fotkama iz vojvodjanske i one dve radnjice koje su se proširile postavljanjem suncobrana, frižidera, paleta, panela i sl. tako da su zauzeli pola trotoara. Uskoro će pešaci kolovozom.
 
img0819.jpg


Ovo sam slikao pre 3 dana i prijavio Komunalnoj policiji, auto je i dalje tu. Znači čovek je ladno ostavio kola na najmanje 3 DANA i po svemu sudeći ima da se izvuče nekažnjeno.

EDIT: Čoveče ja se živ pojedem kad ostavim kola na 3 minuta bez plaćenog parkinga ili ako zagradim nekog da bi kupio nešto. Meni je ovo nepojmljivo, on verovatno ne očekuje kaznu. Misli da je to normalno. Što i jeste. U ovoj zemlji je to normalno. I posle se ja borim da kao redovan platiša ostvarim popust od 6% na Infostan dok onima koji duguju godinama nude popust od 15% ako se odluče na reprogram. SRBIJO MOJA MILA.
 
Pa njemu jeste, ali ostatku populacije kojoj mozak radi na drugoj frekvenciji puca ona stvar za Srbiju, I zato stanje I jeste ovakvo.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Solidarne komsije invalidi u mozak, vamo se bore za neku pravdu po naselju a po naselju se dogovore pa parkiraju ovako. Hoce da gledaju auto sa prozora a iza zgrade prazan parking...







A komunalci u fazonu poslacemo patrolu...
 
Што је најјадније такви мамлази по граду ни не трепну када се паркирају на место за инвалиде.
 
Parking servis piše krivičnu prijavu protiv bahatog vozača: Isekao lisice i pobegao.

Bahati vozač "opel kadeta" bosanskih registarskih tablica večeras je sa točkova svog automobila oko 20 sati u ulici Starca Vujadina isekao lisice, koje su na njegovo vozilo tokom dana postavili radnici JKP ”Parking servis” i potom je pobegao sa lica mesta, tvrde u ovom preduzeću.

480236_vozac-foto-parking-servis_f.jpg




http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/47...protiv-bahatog-vozaca-Isekao-lisice-i-pobegao
 
Bahati novinari Blica.. Sve im je bahato. I dalje mi nije jasno odakle im pravo da stavljaju te lisice i da pisu kako je neko pobegao, ko da je nesto ukrao. Ne branim ove sto nece da placaju parking, treba drugaciji nacin da se nadje da se naplati to
 
"Da budemo fer. Senzacije su moguće! Pauk upravo odneo nepropisno parkiran policijski auto. Moguće i u #Srbija. :) "
6vh38RI.jpg
 
loyola":ui3748gv je napisao(la):
Bahati novinari Blica.. Sve im je bahato. I dalje mi nije jasno odakle im pravo da stavljaju te lisice i da pisu kako je neko pobegao, ko da je nesto ukrao. Ne branim ove sto nece da placaju parking, treba drugaciji nacin da se nadje da se naplati to

Како одакле им право? Тај ко се погрешно паркирао и јесте украо... простор за кретање пешацима, деци сигурност на путу до школе, безбедност инвалидима, мајкама са колицима, старим особама (јер морају да изађу на коловоз). Нико му неће ставити лисице на његовом приватном поседу, али на јавној површини мора да се понаша у складу са прописима. То би било као када би се чудили што полиција некоме одузима нож зато што маше њиме по улици (мало сам карикирао целу ствар, али последице на крају могу да буду исте...). А чак и ако никога није угрозио, зашто не би платио паркинг ако је ту означена зона и треба да се плаћа паркинг место?

Знам, овај овде конкретно није никога урозио, само није платио паркинг, али мора негде да почне да се уводи какав-такав ред :)

У Бечу и Будимпешти такође стављају те лисице странцима и нема опраштања... У Француској (за градове у којима сам био) не, али су казне за погрешно паркирање тако високе да никоме ни не пада на памет да уради тако нешто (плус што се све више градова покрива камерама, па чак и за заустављање у траци са 4 жмигавца (што је код нас уобичајено) стигне казна на кућну адресу).
 
Krivična prijava vozaču koji je isekao lisice
Tanjug | 11. jun 2014. 00:29 | Komentara: 0
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... kao-lisice

Protiv vozača koji je sa svog automobila parkiranog u Beogradu isekao večeras lisice koje su tokom dana postavili radnici Parking servisa biće podneta krivična prijava, a za vozilom marke opel kadet čije su registarske tablice poznate policiji raspisana je potraga.
To je najavio v.d. direktora Parking servisa Andrija Čupković, navodeći da je ''bahati vozač bosanskih registarskih tablica'' sinoć sa točkova svog automobila oko 20 sati u ulici Starca Vujadina isekao lisice, koje su na njegovo vozilo tokom dana postavili radnici beogradskog Parking servisa, a potom je pobegao sa lica mesta.

Čupković je naglasio da je nedopustivo da se vozači stranih registarskih tablica na ovakav način obračunavaju sa javnom imovinom i da protiv ovog vozača „Parking servis“ piše krivičnu prijavu, koja će već danas biti podneta.

"Ovakvo bahato ponašanje dužnika koji odbijaju da plate svoje obaveze, a iskaljuju bes nad javnom imovinom biće najstrože kažnjeno. Mi ćemo protiv ovog nasilnika već sutra podneti krivičnu prijavu. Tome ćemo stati na put", izjavio je Čupković.

Prema njegovim rečima "Parking servis" će, u saradnji sa policijom i pravosudnim organima, nastojati da utiče da se najstrože kazne bahati vozači koji "direktno ugrožavaju uvođenje komunalnog reda u Beogradu".

U saopštenju je navedeno i da je posle više od dva meseca od uvođenja blokade lisicama za vozače stranih registarskih tablica, ovo drugi slučaj seče lisica.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BNDfecNgDrE[/youtube]

Mali off:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=96WFpGGKw70[/youtube]

Pa on:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nhMZjWMKBFQ[/youtube]
 
POSLE PISANJA "BLICA" Stanarima vraćena parking mesta koja su im uzeta zbog poslanika!

Marko Taskovic/Mihailo Jovićević | 11. 06. 2014. - 15:16h izmena vesti 16:02h | Foto: Dušan Milenković | Komentara: 156
Nakon pisanja “Blica” o stanarima Terazija I Vlajkovićeve ulice kojima su u ponedeljak odnesena vozila zbog toga što su parking mesta na kojima su parkirali automobile dodeljna poslanicima Narodne skupštine, Grad je odlučio da ovo parking vrati u pređašnje stanje! Takođe, “Parking servis” će svim oštećenim građanima refundirati troškove.

Deo stanara Vlajkovićeve ulice i Terazija u Beogradu šokirao se u ponedeljak ujutru kada su videli da im nema automobila na parkingu kod Skupštine Srbije.

Ispostavilo se, da su im vozila odnele ekipe JKP “Parking servis” i to sa parking mesta koja su u ponedeljak ujutru iznenada obeležena žutim i tako rezervisana za poslanike Skupštine Srbije. Stanari tvrde da im je 12 od ukupno 27 parking mesta koja su bila namenjena za korišćenje po tarifi u crvenoj zoni oduzeto pre dva dana i to bez ikakve najave.

ARadnici “Beograd puta” su iscrtali žute linije na 12 parking mesta u ponedeljak ujutru. Automobili su bili parkirani, ali to nije smetalo radnicima "Beograd puta" da naprave žute linije. Saobraćajci su onda uredno ostavili na šoferšajbne kazne. Na jednoj od kazni piše da vlasnik vozila ima tri minuta da pomeri automobil i to od 8.09 do 8.12 sati.

Nisam mogao da verujem da mi je “pauk” odneo automobil pošto sam se parkirao na mestu koje nije bilo rezervisano, a uredno sam platio mesečnu kartu. Niko nas nije ni obavestio da će doći do promena na parkingu - priča dr Miloš Kostić koji živi u Vlajkovićevoj.

Automobil je našao na depou Parking servisa na Vidin kapiji i odlučio da se žali.
- Na šalteru su mi rekli da idem u saobraćajnu policiju u Ljermontovljevu, a tamo su me uputili na “Parking servis” i Sekretarijat za saobraćaj. U Sekretarijatu za saobraćaj uputili su me na “Parking servis” i saobraćajnu policiju, a rekli su mi da potvrdu o tome kada je izvršena prenamena možemo dobiti od “Beograd puta”.

Kada smo od “Beograd puta” tražili obavestenje o tome kada je tačno promenjena horizontalna signalizacija na parkingu oni su mi za izdavanje te potvrde tražili čak 3.800 dinara. Platio sam 8.830 dinara “Parking servisu” kako bi preuzeo automobil - jada se Miloš.

S druge strane, Gordana Lekić koja stanuje na Terazijama odbija da plati takozvanu dnevnu kartu “Parking servisu”.

- Neću da platim jer me niko nije obavestio da tu ne mogu da se parkiram - prića Gordana.

U želji da saznamo ko je odgovoran pozvali smo nadležne, ali smo doživeli slične “šetanje” od šaltera do šaltera. U “Parking servisu” i “Beograd putu” su nam rekli da su oni izvršioci naloga. U Direkciji i Sekretarijatu za saobraćaj prebacivali su nadležnost sa jednih na druge.

- Zovite Sekretarijat za saobraćaj. Oni su za to odgovorni - bilo je sve što su rekli u Direkciji za puteve. Sličan odgovor dao je i Dušan Rafailović, sekretar za saobraćaj.

- Ne znam o čemu se radi. Zovite Direkciju za puteve - rekao je Rafailović.

U saopštenju Grada koje je izdato danas popodne navodi se sledeće:


"Gradonačelnik Beograda Siniša Mali reagovao je odmah po saznanju da je Sekretarijat za saobraćaj 9. juna od 7 sati izvršio prenamenu parking mesta stanarima Vlajkovićeve ulice i Terazija. Gradonačelnik je rekao da su gradske službe reagovale po automatizmu i da će sva parking mesta biti vraćena i obeležena kao i ranije."


“Parking servis” je, u izjavi za “Blic”, prvi reagovao na odluku Grada, i najavio da će refundirati toškove za pet vozila koje je “pauk” odneo u ponedeljak.

- Refundiraćemo troškove građanima čija su vozila odnesena. “Parking servis” je bio obavezan da vozila odnese jer je radio po nalogu Saobraćajne policije - kažu u ovom javnom preduzeću.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/472669 ... -poslanika
 
Bulevarac":2v9814bs je napisao(la):
"Da budemo fer. Senzacije su moguće! Pauk upravo odneo nepropisno parkiran policijski auto. Moguće i u #Srbija. :) "
6vh38RI.jpg
Булеварац, овај полицијски Пунтићћћ није био не прописно паркиран, него је једноставно стао и остао на улици. Померили га на тротоар док није дошао паук да га однесу до сервиса. Пауци не односе њихове аутомобиле никада.
 
Saobraćajna Kamera":165mdowv je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BNDfecNgDrE[/youtube]
Па по начину вожње бих рекао да је возач мало под гасом.

Иако си ово снимио током предвечерја (19:17), мислим да ти је снимак мало црн ! Са којом камером снимаш ?
 
e ovo sa parking mestima i odnošenjem vozila je prava kaubojština.
 
Саобраћајна Камера, хвала за одговор. Мислим да је камера ГоПро 3 једна од бољих !

Као што знате та паркинг места су већ враћена у првобитно стање, биће онако како је већ било, а паре ће се вратити свима.
 
Naravno, ali i toliko i košta :) Ova moja (neka CarCam) završava posao za sada. Videćemo šta ću za naslednika kad dođe vreme.
 
Vrh