Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

direktor":1h89mgq6 je napisao(la):
To da malo podsjeti i potstakene na akciju moglo bi se to skoro desiti u bg

Misliš ovako :laugh:
03-dsc00508.jpg
 
SMS na 1003 nije obaveza, nego dobra volja.

Ona je valjda sa ovom porukom na vetrobranskom staklu htela da svoje dobro delo ''naplati'' kad njoj odgovara.
 
U Batajnici novo naselje - zaprečen trotoar na Batajničkom putu

(klik na sliku za nevericu u vecem formatu )
sa obe strane su po jedna klizna vrata sa šinom iznad trotoara
kao posebna ,,akrobatska prepreka,, i pešacima i biciklistima
 
Jeli ovaj magarac bastu napravio preko trotoara ulice i zelene povrsine sa sve kliznim vratima , strasno ,koja je ovo ulica da prijavim majmuna
 
Direktore hvala na interesovanju

taj ne mali objekat stoji više od godinu dana u glavnoj ulici
( M.Tita-tj po novom Majora Zorana Radosavljevica)

a to znači da ni opštinska ni gradska ni republička inspekcija
nije više od godinu dana ni prošla kroz Bataju :oops:
 
Otkud ja znam da je poslala. Da joj verujemo kao Urošu. Dno dna izvlačiti se na poplavu.

Послато са SM-P605 уз помоћ Тапатока
 
dzonihsv":338a04xv je napisao(la):
^ Trebalo bi da je ovo - http://binged.it/1tweoh9

Prolazio sam bajsem tuda (drumom) prošle godine i znam da mi je nešto zapalo za oko.

Da, ne pogrešivo :)
čak i u ono mračno vreme, kada su kiosci nicali na svakom čošku
ovakve bahatosti i malogradjnštine nije bilo da
pešaci i biciklisti moraju da otvaraju i zatvaraju dvoja vrata lokala
da bi mogli proci trotoarom :oops:

Treba imati samo malo osecaja prema društvu
može i da zadrži baštu samo da bar da ukloni barijere
 
Samo da javim da je ovde na Zvezdari deo kod sportskog centra Vracar, totalni haos sa parkiranjem, bahatost na sve strane.
Nastavlje se otimanje javnih parking mesta, koja pripadaju 3 zoni, koje placamo i pretvaraju se u privatna, koja zauzimaju i trotoar jer su okucnice premale. Pocupani su stubici na coskovima, neke su bili postavljeni opet na moje insistiranje, pa su opet pocupani, ne bi li se parkirali besplatno na samom cosku. Javna parking mesta koja pripadaju zoni su celog dana zauzeta preprekama, da se onemoguci regularno parkiranje, a omoguci neregularno u delu okucnice i trotoara. Na samim raskrsnicama (Kajmakcalanska, Vojvode Supljikca, kod kafane Zaplet) mesecima stoje parkirana vozila, neka od njoh nemaju ni tablice. Uglavnom kraj nekada poprilicno uredjen je postao bahato naselje primitivaca koji svoju moc crpe iz korumpiranih institucija koje im sve to tolerisu ili cak i omogucavaju resenjima koja ne postuju zakon. Ne cudi zasto vecina mladih i dalje gleda da sto pre ode odavde, i ja ih svim srcem u tome podrzavam.
 
Bulevarac":18cs15vo je napisao(la):
Samo da javim da je ovde na Zvezdari deo kod sportskog centra Vracar, totalni haos sa parkiranjem, bahatost na sve strane.
Nastavlje se otimanje javnih parking mesta, koja pripadaju 3 zoni, koje placamo i pretvaraju se u privatna, koja zauzimaju i trotoar jer su okucnice premale. Pocupani su stubici na coskovima, neke su bili postavljeni opet na moje insistiranje, pa su opet pocupani, ne bi li se parkirali besplatno na samom cosku. Javna parking mesta koja pripadaju zoni su celog dana zauzeta preprekama, da se onemoguci regularno parkiranje, a omoguci neregularno u delu okucnice i trotoara. Na samim raskrsnicama (Kajmakcalanska, Vojvode Supljikca, kod kafane Zaplet) mesecima stoje parkirana vozila, neka od njoh nemaju ni tablice. Uglavnom kraj nekada poprilicno uredjen je postao bahato naselje primitivaca koji svoju moc crpe iz korumpiranih institucija koje im sve to tolerisu ili cak i omogucavaju resenjima koja ne postuju zakon. Ne cudi zasto vecina mladih i dalje gleda da sto pre ode odavde, i ja ih svim srcem u tome podrzavam.

До скоро сам мислио да ће се барем у Београду све то средити у вези са паркирањем и комуналним редом и дисциплином. Али изгледа да од тога нема ништа. Свако од нас ко покушава да било шта промени, било као појединац или омања група, може само да се бескрајно нервира или добије батине од неког од бахатих возача. Стицајем околности, последњих 6 месеци живим у Француској и треба ускоро да се вратим у Београд. После беспрекорног реда који овде влада поводом саобраћајне културе, поштовања пешака, ограничења брзине и правила паркирања, просто ми се смркне када помислим на Београд и понашање људи у саобраћају...

Не бих да будем песимиста, јер то по природи нисам, али ми се чини да наше институције по том питању скоро неће прорадити како треба и да је све ово борба против ветрењача...
 
^ tako je, steta nismo mi i dalje neka drzava u kojoj nemas nijednog pismenog, pa da nemozes ocekivati nesto vise, naprotiv. Cesto cujete u nekim neobaveznim emisijama price, ideje, razmisljanja veoma mladih osoba, koje jednostavno plene, ali takvi ovde nemaju skoro nikakvu sanse. Vecina takvih naspusti Srbiju, i to veoma lako.
 
Vrh