Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

@Бивисе, одговорили су ти Шоми и Лаки, управо је тако. Иначе су на неким возила од Владе и предња бочна стакла "затамњена" , односно стављена тамнија фолија.

@Шоми, ниси скроз поправи правопис :wink: , није "шоферка" него "предње ветробранско стакло" :p
 
Гага":2cbzdubc je napisao(la):
@Шоми, ниси скроз поправи правопис :wink: , није "шоферка" него "предње ветробранско стакло" :p
А теби фали "о" овде негде :p
 
astrodule":y29e08zi je napisao(la):
A fora je u tome što valjda niko u Srbiji nema atest za merenje zatamnjenosti.

Poslato sa telefona
Атесте издаје АМССрбије, а мислим да они имају и уређај за мерење затамњености. Нисам сигуран да ли уређај имају у Винчи у центру за испитивање моторних возила.
Сетих се, има га и Глас Сервис.
 
Војвођанска број 88, почели су и тракторе да "паркирају" на тротоарима и бициклистичким стазама. Предња лева гума му је у фантастично добром стању :shock:

 
Гага":23r68m88 je napisao(la):
astrodule":23r68m88 je napisao(la):
A fora je u tome što valjda niko u Srbiji nema atest za merenje zatamnjenosti.

Poslato sa telefona
Атесте издаје АМССрбије, а мислим да они имају и уређај за мерење затамњености. Нисам сигуран да ли уређај имају у Винчи у центру за испитивање моторних возила.
Сетих се, има га и Глас Сервис.

Tako je. Neka sada naši bajni novinari odu tamo i pitaju koliko je atesta izdato.
 
7emype5e.jpg



Retko bahato. Ulica hercegovačka. Ja sam ga prijavio parking servisu sta je dalje bilo ne znam

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
^kod mene u kraju je tako svaki dan, samo oni imaju napismeno da im je to dozvoljeno.
 
MilisaV":2rrewi6y je napisao(la):
7emype5e.jpg



Retko bahato. Ulica hercegovačka. Ja sam ga prijavio parking servisu sta je dalje bilo ne znam

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

A zašto parking servisu?
 
dsc08827.jpg

brankova redovan ima vezu u muriji vlasnik luji travela
 
Milisave, parking servis, verovatno misliš PAUK, je samo tenička služba koja izvršava nečije naloge i ne može sam da diže vozila već samo kad dobije zeleno svetlo odnosno nalog policije ili inspekcije. Prema tome obratiti se komunalnoj inspekciji , komunalnoj ili saobraćajnoj policiji. Oni vrše nadzor nad propisima koji se odnose na nedozvoljeno parkiranje i sl. A nalog mogu dati samo ako vozilo zateknu na mestu a ne na osnovu tvojih fotografija. Da li će da izadju to je već druga stvar.
 
Hobotnice, okrenem parking servis ( pauka) i tamo mi automat kaže ako mi je potrebna dizalica pritisni taster 2. Ja stisnem javi mi se teta i pita gde treba, zapise sve i kaźe poslačemo ekipu.

A što se tuče naloga ekipa parking servisa ima fotoaparat, uslika nepropisno vozilo i šalje alike saobraćajnoj policiji koja izdaje nalog. Policajac nije prisutan već iz udobnosti fotelje šalje naloge. Tako da jedan saovraćajac može da obavlja posao kao njih 10 ranije.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
To je zato sto "Pauk", kada izadje na teren, unutra sedi operater sa tabletom preko koga dežurni predstavnik saobraćajne policije, koji sedi na udaljenoj lokaciji, daje nalog za odnošenje vozila. Dakle, ne treba ti policija - pozoveš "pauka", on izađe, tabletom posalje uživo video saobraćajnoj policiji, ovi tamo klikom miša odobre ili ne odobre nošenje i to je to.
 
E nisam znala za te telefone i način prijave iako sam vidjala spajdermene sa tabletima. Medjutim tako baš nisu objasnili u onoj sekciji prenos vozila jer tamo i dalje stoji da je neophodno prisustvo saobraćajca.
A i to sa komunalnom inspekcijom i policijom i njhihovim nadzorom nad ovakvim prekršajima ostaje enigma. Čitam Odluku o komunalnom redu grada Zagreba i vidim da tamo komunalci mogu da kažnjavaju samo one na zelenim površinama dok saobraćjci rade na saobraćajnim tzv. prometnim površinama.
A ovde se ne zna ko pije a ko plaća.
 
ovde ti je isto.

komunalna inspekcija za zelene površine, saobraćajna za saobraćajne, sa time da trotoar pripada saobraćajnoj površini.


zato te operater u parking servisu pita gde je parkirano vozilo, i ako je na zelenoj površini upute te da zoveš opštinsku komunalnu inspekciju.

nadam se da sad sa ovim tabletima mogu da šalju upute i komunalcima.
 
hobotnica":3r5ezpqb je napisao(la):
E nisam znala za te telefone i način prijave iako sam vidjala spajdermene sa tabletima. Medjutim tako baš nisu objasnili u onoj sekciji prenos vozila jer tamo i dalje stoji da je neophodno prisustvo saobraćajca.

Prisutan je, ali elektronski. 21. je vek...

Danas je gospodin direktor Parking servisa (beše VD?) najavio i tzv. Zelenog pauka koji će biti zadužen za odnošenje bahato parkiranih vozila za zelenih površina... Možda će "zeleni" imati vezu sa inspekcijom. Uglavnom, totalna je besmislica da mora na mesto da izađu komisije, inspekcije, policije - ta ovlašćenja treba prebaciti na Parking servis ili čak osnovati privatne firme za odnošenje/blokiranje vozila u kasnijoj fazi.

Namerno je napravljen haos da se ne bi zaveo red i čuvao nekakav socijalni/mentalni mir osiromašenog stanovništva.
 
И ту и преко пута. Што се лепо види на снимку.
Иначе то ислкључење ка Палати правде пре семафора у смеру ка Мостарској петљи је једно време било скроз затворено да би се паркирали по два упоредо.
А тек у Кнеза Милоша преко пута МУП-а.
 
To da malo podsjeti i potstakene na akciju moglo bi se to skoro desiti u bg
 
Vrh