Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština


Браћа Бугари

Браћа Руси

И наша браћа на некако озваниченом паркингу на тротоару.
 
Trejsi":2craketl je napisao(la):
Već nedeljama ovaj čovek svaki dan parkira na ovoj zelenoj površini. Dok se ljudi ubijaju da nađu mesto za parking ujutru, on lagano dođe kasnije i nasadi se ovde. Zvao sam komunalnu policiju NIŠTA, zvao Parking Servis kažu ne mogu oni da dižu sa zelene površine, zovem Komunalnu inspekciju i to 2x (juče i pre 4 dana) i opet NIŠTA.

img0493.jpg

Ovo sam prijavljivao pre mesec i kusur dana. Znate šta su uradili? Ništa. Danas sam ga opet video, i juče,... I pre nedelju dana. Evo opet sad ima da zovem komunalnu.

Inače 10 metara levo od ovog auta, ista slika, sada ću vam dati fotografiju po lepom vremenu. Samo zamislite kako je kad padne kiša. I to sam prijavljivao Zelenilu i Sekretarijatu za saobraćaj u vezi stubića makar, i pogodite šta? NIŠTA.

img0717.jpg


img0718.jpg


Tablice: NI 087 DU
 
A sta su ti odgovorili iz zelenila ,imas li dopis odgovor ,izgleda da ce morati gerila stubici da se postave
 
U mojoj ulici danas ukinuta jos 2 javna parking mesta, koja pripadaju zoni, a umesto njih postavljena 2 privatna paking mesta, koja su smestana u okucnicu zgrade. Sirina te okucnice je isto oko 4m, sto je nedovoljno da se formira parking mesto, zakon propisuje minimum 4.8 metara plus, pa se opet blokira trotoar za kretanje, jer im se vozila nalaze delom na trotoaru. Opet su u pitanju crni audiji, bmwx3.. Nastavlja se unistavanje Zvezdare, ali i drugih delova grada, tako sto se trotoari blokiraju za kretanje resenjima sekretarijata za urbanizam koja ne postuju zakon. Sve to sam prijavio Beokomu, ali nista mi nisu odgovorili ni posle mesec dana, iako sam ih zvao, i siguran sam da ih smaram sa mojim pitanjima, i da mogu najradije bi me prijavili miliciji za uznemiravanje, ali za sada to jos ne mogu da urade. Sve u svemu sluzbe su kao i prethodnih godina nesposobne, korumpirane a zasticene kao beli medvedi, tako da mozemo samo da se molimo kako ce grad izgledati u buducnosti, pa i drzava, jer zakoni nicemu i ne sluze, osim da se kaze da ih imamo.

O ovom, problemu sam pisao bivsem ali i sadasnjem gradonacelniku, obracao sam se studiju B, ali i B92, jer su oni navodno organizovali akcije koje vode racuna o starim ljudima, a kako su oni najvise pogodjeni ovakvim blokiranjem trotoara, smatrao sam da bi to trebalo da ih interesuje... nista mi nisu odgovorili.
Dok god imamo korumpirano pravosudje, policiju i medije, bice ovoga i tu izgleda nema spasa.
 
^ super, odmah sam se prijavio, ali cu kasnije da pogledam, trenutno sam u poslu, pa nesmem da se nerviram :)
 
Direktore, evo odgovora iz Zelenila, datum 27.11.2013.

Поштовани,

За предметну површину се редовно пишу пријаве паркираним аутомобилима. ЈКП „Зеленило Београд“ није планирало постављање заштитних стубића на наведеној површини.


С поштовањем
Ана Штаљонић, дипл.инж.пејз.арх.

A ovo je odgovor iz Sekretarijata za saobraćaj

untitled.jpg
 
Vozaju od jednih do drugih iskopiraj ovo dva puta pa sa novom slikom i teksto prijavi komunalnoj inspekciji na salteru u 27 mrta
A zelnilo pitaj kad ce srediti povrsinu zasaditi nesto i kad planiraju da stave stubice
Vidm da ce to biti jo jedna gerila akcija postvljanje stubica kako su azurni nebi izvalil kad bi se stavili identicni kao njihovi
 
I netačna je informacija Sekretarijata za saobraćaj da je parkiranje na zelenim površinama nadležna opštinska komunalna inspekcija. Nadležna je gradska (Sekretarijat za inspekcijske poslove-sektor za komunalni inspekcijski nadzor) Čudi me da ne znaju a sede u istoj zgradi.
 
I to bih odmah odgovorila ovima u saobraćaju. Valjda došla nova garnitura pa dok se uhodaju i saznaju ko je zašta nadležan i eto prodje mandat.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ya__l8tLeWU[/youtube]

Žao mi je što se ne vidi jasno kako je vozač autobusa mahao psu da pređe ulicu, a onda pozdravio i mene što sam se zaustavio da pas pređe.
 
Је ли то онај што има неколико милиона динара казне? Рекли су америчка регистрација.
 
za ovu kantu mu se i ne isplati da plaća doplatne karte. nek ga ostavi parking servisu.
 
Ovo sam slikao ima nedelju dana. Vrhunac. Slika i prilika grada i drzave.

img0673.jpg


Saobracajac stoji pored DVA nasadjena vozila na sred ostrva (koje je usput budi receno devastirano) i prstom ne mrda.
 
A ove dve devojcice se nonsalantno setaju u sred kolovoza :laugh:

Ne vredi, izgleda da ce morati na svim ivicnjacima trotoara i ostrva da postavljaju stubice i sipke, pa cik neka se onda nabijaju preko njih.
 
Ајде да је стао уздужно па да се и може проћи, али овако да ни пешак не може да прође. Регистрација BG 129 WB
А мало даље, са леве стране Паркинг сервис !
 
Gago to da, ali sada mi pade na pamet nešto gledajući fotku, zar nije zakonom zabranjeno toniranje stakla?
 
Није дозвољено никакво затамњивање стакала на предњи вратима као ни шоферке, позади може колико хоћеш. И мени су овако затамњена што је по закону


-Правопис поправљен :D
 
U vezi zatamnjivanja.
Sofersajna i stakla na prednjim vratima do 25% - atestiranje!
Zadnja i zadnja bocna bez ogranicenja.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Vrh