Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Nije staro sajmište jedini parking za odšlepana vozila, ima i jedan kod Ade, na primer. Možda još i negde drugde. Zato je preporučljivo da se zove MUP i pita, gde stoji moj auto, drugovi!?
 
Сад баш хтедох да питам како се зна где је ауто :D
Захваљујући овој теми, никад ми неће пасти на памет да се негде дебилно паркирам, а кашњење у шк да пазим кад паркирам код шина :lol: :gobb:
 
Шоми, пошто видим да те сврби :D паркирање, ево погледај на сајту Паркинг сервиса мало више о томе.

На ова четири места се односе непрописна паркирана возила, а где ће те однети то зависи од дела града где си непрописно паркирао: http://www.parking-servis.co.rs/cir/prenos_vozila

А овде су ти цене одношења и лежарине возила: http://www.parking-servis.co.rs/cir/pre ... e_moj_auto

Гледај да што мање плаћаш, јер то утиче на кућни буџет :(
 
Гледам, скоро нисам гледао па сам дао последњу уштеђевину за пребрзу вожњу :D
 
Па док те не лупи по глави (новчанику) човек се не опамети.
Надам се да ниси и да нећеш да возиш зауставном траком по делу аутопута кроз град, цена је прилично велика и опака: 120.000,00 динара, 14 негативних бодова и 8 месеци одузимање дозволе. Од пријатеља рођак сад псује на све стране и јури везу, али нема шансе. Препоручио сам му да дигне готовински кредит код неке банке.
Само полако.
 
А не, не. То никако, ово је било на локалном путу. Тог рођака ми је жао, али зашто? Пре неки дан ме је на Панчевачком путу жуто траком обишао комби који је ишао сигурно 100км/х или више. Глупо је рећи, али било ми је драго кад га је зауставио полицајац на следећој раскрсници.
 
Samo da dodam da prilikom preuzimanja auta nije potrebno platiti kaznu nego samo preuzimanje.

Mada otuđivanje aita je protivustavno. Oni bi morali da ti dozvole da uzmeš auta, pa ako ne platiš da te tuže. Čuo sam par priča da je neko tužio parking servis zbog otuđenja vozila i dobio, ali valjda im je jednostavnije da ih sa vremena na vreme neko tuži, nego da poštuju zakon.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Meni su dvaput odneli kola prakticno ispred kuce, gde imam placen parking, jer ih nisam vozio svakog dana, a oni su postavili znak (jednom za invalida, drugi put za firmu) dok su kola bila parkirana i odneli su ih bez obavestenja. Znaci, nisam ja parkirao kola na nedoovoljenom mestu, nego su oni mesto na kome su vec bila parkirana kola proglasili zabranjenim i odneli ih. Mada Parking Servis ima moj broj telefona, nisu me obavestili da treba da pomerim kola. Procedura da se placena kazna refundira je takva da covek mora da uzme godisnji odmor i obilazi saltere jureci kojekakve potvrde pre nego sto podnese zahtev.
 
Covjek se tuzio sa novosadskim parking servisom 2 godine su mu kola stajala kod njih ,dobio ih je na sudu platili su mu svaki dan sto nije mogao da koristi kola ,izgubljenu dobiti itd ,pokusacu da nadjem clanak inace cini mi se da je advokat pa mu bilo zabavno igrati se sa supljim propisima
 
Гага":s11nj3bq je napisao(la):
Па док те не лупи по глави (новчанику) човек се не опамети.
Надам се да ниси и да нећеш да возиш зауставном траком по делу аутопута кроз град
kad si vec pomenuo zaustavnu traku, sta tacno predstavlja ona traka sa debelim isprekidanim linijama, kod npr SteCo-a?
ranije je to bila puna bela linija tj zaustavna traka, ali sada ne znam da li tu sme da se vozi i zbog cega (ne) sme...
 
Debela isprekidana označava traku za ubrzavanje - obično na "ulivanju" na autoput, ili na mestu gde se dva autoputa spajaju (npr iza Batajničke petlje kad se spaja autoput sa obilaznicom.
 
Гага":3vpy9q6b je napisao(la):
Па док те не лупи по глави (новчанику) човек се не опамети.
Надам се да ниси и да нећеш да возиш зауставном траком по делу аутопута кроз град, цена је прилично велика и опака: 120.000,00 динара, 14 негативних бодова и 8 месеци одузимање дозволе. Од пријатеља рођак сад псује на све стране и јури везу, али нема шансе. Препоручио сам му да дигне готовински кредит код неке банке.
Само полако.

Za ovo vodite računa. Presretači više ne tolerišu ni autoput kroz Beograd, kao ranijih godina... Zaustavljaju posebno tokom jutarnjeg špica + kamere rade solidno, a na toj deonici (Gazela - Aerodrom) kamera ima na nekoliko mesta.
 
na kakve kamere mislis?
u kom smislu ne tolerisu? zaustavnu traku ili prekoracenje brzine?
 
operic":ocj64vz2 je napisao(la):
na kakve kamere mislis?
u kom smislu ne tolerisu? zaustavnu traku ili prekoracenje brzine?

Znam ljude kojima je stizala kazna za žutu traku na više mesta (5000) i prekoračenje brzine (3 poena, 20000 i mesec dana zabrane je koliko se sećam za 100 km/h autoputem kroz Beograd). Žuta traka stiže sa kamere (meni je stigna za ono čuveno uključenje sa Gazele na Sajam). Prekoračenje brzine i vožnja zaustavnom autoputem ide kod sudije. Obično sve stiže 8-10 meseci nakon što je načinjen prekršaj.
 
Koliko ja znam nema nikakvih kamera koje kažnjavaju između Gazele i aerodroma.

Postoje presretači, ali fiksne kamere mislim da ne.
 
astrodule":2441h98z je napisao(la):
Koliko ja znam nema nikakvih kamera koje kažnjavaju između Gazele i aerodroma.

Postoje presretači, ali fiksne kamere mislim da ne.

Imaš jednu koja snima autoput sa nadvožnjaka iz Omladinskih brigada čini mi se trebalo bi da ima još jedna. Nisam kažnjen tu nikada, ali tu više radi presretač.
 
Фиксних камера од "Газеле" до Аеродрома нема, али има честих контрола од пресретача и обележених МУП возила (овде превасходно мислим на оне полицијске сиве Пунтиће). Ти Пунтићи имају камере и снимају саобраћај, прекршаје,..., а после добијеш честитку. Такође код Арене са обе петље снимају камерама оне који возе зауставним тракама.

На самој "Газели" имаш осам камера које бележе све у оба правца. Те камере се налазе на првом носачу путоказа изнад ауто пута гледано из правца Новог Београда, а и на истом носачу у правцу Новог Београда.




Ту се налазе три врсте камера, за надгледање саобраћаја (ова камера није опасна :) ), камере које „читају“ таблице и пишу казне (опасна камера :D ) и камере (радари) за мерење брзине (опасна камера :x ). Ове камере за снимање брзине се налазе испод камере које „читају“ таблице и оне имају избочину, као лопта, испод њих. Камере су нове генарације и у функцији су. На том носачу су и камере које су постављене у угловима носача и нису обележене стрелицом.
 
Камера у Омладинских бригада (на оном стубу на надвожњаку изнад аутопута) коју спомиње Чери је за опште праћење саобраћаја и на аутопуту и на самој тој петљи.
 
ау, онда морам да смањим брзину на ауто-путу. за Газелу знам, и ту редовно возим испод 80, док не прођем камере, али се после залетим па пичим 100-120 ако имам простора :) а у зауставну не улазим ни луд. кум (таксиста) је добио честитку за вожњу зауставном траком
 
Морате да знате да полиција, мање више, постави радар код Икарбуса (код аутобуског стајалишта), у правцу Аеродрома и само снимају и заустављају. Многи се опусте и залете од петље "Змај" , не размишљајући да је ограничење од 80 км/час све до петље за Аеродром.
Понављам, по ко зна који пут, да је на аутопуту, од наплатне рампе Бубањ поток до петље за Аеродром ограничење сво време од 80 км/час, наравно и у супротном правцу.
 
У јутарњем шпицу код Душановца пресретач ради као мамац - пролети зауставном и хвата оне који крену за њим :D
 
Гага":1bnvb0h7 je napisao(la):
Понављам, по ко зна који пут, да је на аутопуту, од наплатне рампе Бубањ поток до петље за Аеродром ограничење сво време од 80 км/час, наравно и у супротном правцу.

Ima li smislenog razloga da bude ovako na celoj deonici?

Rekao bih da neke deonice ostaju na 80 po inerciji ili da bi milicija kad poželi mogla da posadi radare i zaradi platu.. pre svega deo od Zmaja do Surčina, Bubanj Potok - Lasta i autoput ka Pančevu..
 
Vrh