Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

astrodule":259x3ac9 je napisao(la):
Pričao sam pre neki dan sa našom osobom koja živi u Londonu i koja je htela da plati parking, ali pošto ima samo engleski broj - nije mogla. Pitala je kontrolora šta da radi i on joj je rekao da ne brine jer nema šanse da kazna stigne do Londona.

Ako su im stranci najveći problem, onda je sve ostalo super. Ne znam kako je u drugim zemljama, ali stavljanje strancima lisice na kola je vrlo stresno za stranca koji je GOST u našem gradu. Bolje stavljajte lisice našim bahatim vozačima nego strancima, a strance obradujte kaznom na njihovu kućnu adresu.

Još jedna stvar koja nema šanse da prodje. U vreme Miloševićeve tiranije uvodili su različite cene putarine za strana i domaća vozila i takse za prolaz kroz zemlju. Kasnije je sve to moralo da se ukine..

Besmisleno je da samo pauk nosi nepropisno parirana vozila, umesto da policajac jednostavno fotografiše vozilo i nalepi obaveštenje o kazni. Na autoputu je npr. dovoljno da te presretač snimi i podigne prekršajnu prijavu (ne mora ni da te zaustavlja). Posle dobiješ poziv od suda na kome je snimak dokaz. Tako isto može da se reši i parkiranje, samo prvo mora da se razreši ko je zapravo nadležan za to.

Mi imamo hiljade komunalnih policajaca u Beogradu koji su nevidljivi i ni za šta nisu nadležni, a primaju platu.Treba eliminisati sud iz ovoga i dati ovlašćenje komunalnoj policiji da piše mandatne kazne uz nemogućnost registrovanja vozila, ako se ne izmire sve kazne (prekršaji i mandatne kazne). Kazne i fizičke zapreke gde god za to ima opravdanja i ne narušava propise o PP zaštiti i sl.

Svuda u normalnom svetu je skupo terati automobil u centar grada, jer je to u neku ruku luksuz.
 
Erysimum Cheiri":2yjdk98d je napisao(la):
astrodule":2yjdk98d je napisao(la):
Pričao sam pre neki dan sa našom osobom koja živi u Londonu i koja je htela da plati parking, ali pošto ima samo engleski broj - nije mogla. Pitala je kontrolora šta da radi i on joj je rekao da ne brine jer nema šanse da kazna stigne do Londona.

Ako su im stranci najveći problem, onda je sve ostalo super. Ne znam kako je u drugim zemljama, ali stavljanje strancima lisice na kola je vrlo stresno za stranca koji je GOST u našem gradu. Bolje stavljajte lisice našim bahatim vozačima nego strancima, a strance obradujte kaznom na njihovu kućnu adresu.

Još jedna stvar koja nema šanse da prodje. U vreme Miloševićeve tiranije uvodili su različite cene putarine za strana i domaća vozila i takse za prolaz kroz zemlju. Kasnije je sve to moralo da se ukine..

Besmisleno je da samo pauk nosi nepropisno parirana vozila, umesto da policajac jednostavno fotografiše vozilo i nalepi obaveštenje o kazni. Na autoputu je npr. dovoljno da te presretač snimi i podigne prekršajnu prijavu (ne mora ni da te zaustavlja). Posle dobiješ poziv od suda na kome je snimak dokaz. Tako isto može da se reši i parkiranje, samo prvo mora da se razreši ko je zapravo nadležan za to.

Mi imamo hiljade komunalnih policajaca u Beogradu koji su nevidljivi i ni za šta nisu nadležni, a primaju platu.Treba eliminisati sud iz ovoga i dati ovlašćenje komunalnoj policiji da piše mandatne kazne uz nemogućnost registrovanja vozila, ako se ne izmire sve kazne (prekršaji i mandatne kazne). Kazne i fizičke zapreke gde god za to ima opravdanja i ne narušava propise o PP zaštiti i sl.

Svuda u normalnom svetu je skupo terati automobil u centar grada, jer je to u neku ruku luksuz.

U Nemačkoj razmatraju uvođenje putarine samo za strance, dok bi za domaće i dalje bilo besplatno korišćenje puteva. Naravno digla se kuka i motika u Holandiji, Belgiji, Austriji tako da ništa od toga.
 
Ово са лисицама за странце је чиста небулоза. Прво би требало омогућити куповину карата на киоску, оне карте гребалице где се огребе датум и време какве углавном постоје по градовима. Ово не само због странаца већ и због нас. Мени се десило једанпут да сам паркирао кола, посало поруку и добио одговор нешто као "Сервис није у функцији молимо вас да паркинг платите на други начин", наравно новац је скинут са рачуна.
Ово ће отприлике проузроковати коментаре по трипадвајзеру "you cant bay ticket for parking bat they will lock your wheel if you park"

Чак има више основа да се странцима наплаћује скупља путарина него да се само њима вежу лисице јер они приликом регистрације возила не плаћају таксу за српске путеве.
 
vidim da su ljudi počeli da parkiraju na TERASI STUBA BRANKOVOG MOSTA.

trenutno je tu parkirano 5 automobila. dva puta sam prijavio niko ne dolazi.
 
Trejsi":1qbb4ppy je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1qbb4ppy je napisao(la):
astrodule":1qbb4ppy je napisao(la):
Pričao sam pre neki dan sa našom osobom koja živi u Londonu i koja je htela da plati parking, ali pošto ima samo engleski broj - nije mogla. Pitala je kontrolora šta da radi i on joj je rekao da ne brine jer nema šanse da kazna stigne do Londona.

Ako su im stranci najveći problem, onda je sve ostalo super. Ne znam kako je u drugim zemljama, ali stavljanje strancima lisice na kola je vrlo stresno za stranca koji je GOST u našem gradu. Bolje stavljajte lisice našim bahatim vozačima nego strancima, a strance obradujte kaznom na njihovu kućnu adresu.

Još jedna stvar koja nema šanse da prodje. U vreme Miloševićeve tiranije uvodili su različite cene putarine za strana i domaća vozila i takse za prolaz kroz zemlju. Kasnije je sve to moralo da se ukine..

Besmisleno je da samo pauk nosi nepropisno parirana vozila, umesto da policajac jednostavno fotografiše vozilo i nalepi obaveštenje o kazni. Na autoputu je npr. dovoljno da te presretač snimi i podigne prekršajnu prijavu (ne mora ni da te zaustavlja). Posle dobiješ poziv od suda na kome je snimak dokaz. Tako isto može da se reši i parkiranje, samo prvo mora da se razreši ko je zapravo nadležan za to.

Mi imamo hiljade komunalnih policajaca u Beogradu koji su nevidljivi i ni za šta nisu nadležni, a primaju platu.Treba eliminisati sud iz ovoga i dati ovlašćenje komunalnoj policiji da piše mandatne kazne uz nemogućnost registrovanja vozila, ako se ne izmire sve kazne (prekršaji i mandatne kazne). Kazne i fizičke zapreke gde god za to ima opravdanja i ne narušava propise o PP zaštiti i sl.

Svuda u normalnom svetu je skupo terati automobil u centar grada, jer je to u neku ruku luksuz.

U Nemačkoj razmatraju uvođenje putarine samo za strance, dok bi za domaće i dalje bilo besplatno korišćenje puteva. Naravno digla se kuka i motika u Holandiji, Belgiji, Austriji tako da ništa od toga.

Da, to sam mislio da spomenem, ali nisam hteo da širim temu. Slično je bilo i sa Slovencima, gde je zbog neravnopravnog položaja "stranaca" izbio ceo skandal oko vinjeta.
 
MilisaV":1m51xpat je napisao(la):
vidim da su ljudi počeli da parkiraju na TERASI STUBA BRANKOVOG MOSTA.

trenutno je tu parkirano 5 automobila. dva puta sam prijavio niko ne dolazi.


Došlo vreme kada može ono što se nikada nije smelo...
 
2013-12-27-162442.jpg


ovo je već posle 16h. danas je bilo na ovom mestu 5 vozila.
 
Mislim da je ovako: penjanje na most iz Gavrila Principa, pa kod samog uključenja u žutu traku se popenju na trotoar.

Nisam baš siguran, ali mislim da može i iz strme Fruškogorske. Ne sećam se da li ima stepenik na prelasku sa kaldrme na stazu koja vodi na ovaj mali plato.
 
Pa tu pauk ne može ni da dođe. Savršeno mesto za divlji parking u srcu grada.
 
I sad ove debile može da kazni samo komunalni inspektor i to kad neko prijavi?

Da li običan policajac / saobraćajac / komunalni policajac može da uradi nešto?
 
Skadarlija, 28.12.2013 oko 15:00

auto1.jpg


auto2.jpg


Ulazak u Skadarsku ulicu je po odluci grada dostavnim vozilima dozvoljen do najkasnije 10:00.
 
astrodule":hk09om9p je napisao(la):
I sad ove debile može da kazni samo komunalni inspektor i to kad neko prijavi?

Da li običan policajac / saobraćajac / komunalni policajac može da uradi nešto?

Zasto samo, pa dovoljno je i to, samo da kaznjavaju a ne da prolaze pored bahatih kao pored groblja.
Moze da uradi komunalni saobracajac , fotografis i kod sudije, posle kada mu dodje kazna, nece se neko vreme tu parkirati, posle 5-6 kazni, vecini bahatih bude dovoljno i menjaju navike.
 
Kažem "samo" zato što su oni vrlo poznati po svojoj samostalnoj inicijativi da urade nešto u ovom gradu (ironiija).

Uglavnom rade po prijavama nas građana, a sami da urade nešto se prkosi njihovom poimanju posla.
 
Danas su na ulazu u buvljak stajali komunalni policajci medaj boze da su se potresli zbog nepropsino parkiranih vozila
 
Испред "тржнох центара" у Јурија Гагарина, а тачно преко пута Пирамиде је скоро сваки дан овако, а данас посебно, и на тротоару и на трећој траци. На траци се возила бахато паркирају тачно између два аутобуска стајалишта, значи нешто више од 200 метара дужине.



О овим статуама на теми "Пример Скопља", а о бахатом Аудију А8 (БГ717ЦД) немам речи. Док сам сликао претходну слику прошао је на мање од пола метра од мене, без икаквог упозорења, мада сам чуо брујање мотора. Померио сам се онда у страну и направио овај снимак, а кад је видео да сам га сликао стао је и гледао ме у спољни ретровизор, а ја наставио да сликам. Шта је хтео, то само он зна !
 
Fijat seče biciklističku stazu. Za sve iole bolje i kvalitetnije bicikle je to užas :) Moj planinac odlično trpi vijuganje i sporije brzine.

Često pisanje kazni, kamere i malo više ljudstva su jedini način da se u pamet vozača utisnu pravila. Nema na brzinu samo... Ma samo da ... to ne važi, enko BKA nema više toliko parkiranih vozila od kako Pauk tamo redovno patrolira. I taj pauk i ti ljudi sami sebe otplate. Isto važi i za druge bahatosti koje svakodnevno srećemo kod vozača (mobilni telefon u ruci npr).
 
Navadili su se ovde oko Delta City-ja - nose svakog dana, a oko tržnog centra cirkulišu i po 3-4 pauka i onih malih Toyota što vuku kola. Prođe i po koji Chery sa "komunalcima".

image.jpg


Nosili su i 31.12. oko 18h - kola dobiješ tek posle praznika, pa parkiraj bahato i dalje.
 
ovaj veći pauk može da nosi 2 vozila istovremeno. jedan natovari na prikolicu a drugog vuče, maximalna nosivost dizalice je 5 tona, tako da sva putnička vozila može da odnese, a preko 5 tona može da odšlepa.
 
Који је поступак за подизање кола након одношења? Никада нисам имао потребу за тим, и надам се да нећу, али ме занима.
 
Ништа посебно :D , одеш до паркинг сервиса на Старо сајмиште, тамо платиш прво казну (саобраћајни прекршај) за непрописно паркирање, па онда платиш одношење возила. Наравно при том мораш да покажеш документа од кола (саобраћајну) и твоја документа (возачку). Ако си рецимо кола купио од некога и још гласе на ту особу, мораш да имаш и овлашћење.
А колико сад кошта сво то задовољство, стварно не знам. Не користим њихове услуге :lol:
 
Vrh