Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne, posle su mesta za kontejner. Znam da nisam stao tu. A bar deset automobila u okolini je u ovom momentu i svaki drugi dan parkirano na žutoj liniji.
Pored mene je bilo još dva automobila, samo što su oni bili parkirani vodoravno u odnosu na mene.
 
ne smeš da parkiraš na trotoaru po novom ZOBS-u, osim ako nemaš znak dozvoljeno parkioranje. ne vaći više 1.6m
 
Ja sam malo tvrda struja i mislim da to što su i drugi parkirani nepropisno tebe ne opravdava. Logično bi bilo da nose prvo one što više smetaju, ali to i dalje ne znači da nisu imali pravo TEBE da odnesu. Možda su baš tvoja kola nekome zasmetala pa te je taj neko prijavio, a možda si bi tako postavljen da je pauk mogao najlakše da ti priđe.

Ja lično mislim da se se nekom zamerio i da te je taj prijavio (znam za slična nošenja koje je komšija prijavljivao)
 
Danas idem po auto, tražiću zapisnik, pa ćemo da vidimo da li ćemo da se teramo.
U medjuvremenu, jedan slučaj koji me je fascinirao. opšte je poznata stvar da su kamioni Interkopa išli ulicama Beograda neregistrovani, itd... ali sve je to bilo pod (navodno) pokroviteljstvom jednog bivšeg ministra koji se počeo baviti gradjevinom i tako namenski gradjevinsko zemljište na Vračaru preimenovao u pašnjak...
Ovde je u pitanju privatna firma ili privatni prevoznik, koji tri godine nije registrovao kamion. Baš sam iznenadjen :idea:


kamion1.jpg


kamion2.jpg
 
Uzasno je kada ti odnesu kola ispred kuce. Meni se desilo pre dve godine da me je kum probudio oko pola sedam ujutro da mi pauk zeli odneti auto.Imao sam ludacku srecu da se on slucajno bas tada zatekao tu, pa sam odmah preparkirao a odneli su nekog drugog. Iako sa tok mesta nikada ne odnose, eto... Od tada bas vodim racuna i parkiram se ako moram i dalje, pa cekam kasnije da preparkiram, Muka je to, pogotovo za ljude koji svaki dan koriste auto pa moraju i mesto svaki dan da jure. I meni su odneli auto ispred klinickog kada sam volonterski isao da pomognem odeljenju za intenzivnu negu beba, da im podesim racunar i sredim neki stampac. Parkirao se ispred da iznesem stampac i odneli mi kola. Nacelnica je napisala pismo da sam dosao da im pomognem, molila da mi ne naplate, takodje je zelela da mi da novac da platim kaznu (ili bveci deo) od njihog fonda za opste potrebstine na odeljenju. Naravno da dam odbio, zalbu nisu usvojili, platio sam i eto ...
 
MilisaV, a od kad ne važi ono 1,6 m za trotoar.Jesu to bile neke izmene ZOBS
 
Bile pre više godina. Na trotoar sme da se parkira isključivo kad postoji znak za dozvoljeno parkiranje.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Šta bre MilisaV pre nekoliko godina kad je najnoviji donet 2011 i u njemu piše da ne sme na trotoaru OSIM
Član 66
Vozaĉ ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
Tačka 13)
na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza
 
Pa hobotnice upravo si citirao član koji kaže da mora biti saobraćajni znak I (naglašavam i) 1.6m slobodno prostora. Ne može ili.

Došlo je do zabune jer sam rekao ne važi više 1.6m, a mislio sam ne samo 1.6 bez znaka, kao u starom zobs-u što je bilo.



Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
MilisaV, mislim da ipak piše drugačije: Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo na trotoaru, OSIM kada ima znak i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara. Ako ostavi mesta za pešake, onda po ovom zakonu još uvek može. Takvo sam objašnjenje dobila i od policajaca.
 
Ne može. Bilo je u emisiji SAT baš o tomr.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ovo moram negde da okačim, ne znam da li sam pogodio topic. Upozoravam vas da klip može da podigne pritisak, izazove povraćanje i depresiju.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xaeMgdmXw5M[/youtube]
 
Sitan lopovluk, zar ne?
Pa nista novo u nasem gradu...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
a za šta će realno toliko novina ljudima?

da li je za potpalu?


razumem ako neko uzme cca 5 novina možda mu treba za kolege, ukućane i slučno, ali puna šaka novina čemu?
 
Врхунац снимка је кад и Кале сам узме 4 новине :roll: Стварно не капирам те маторце, зашто узимају по 20+ новина?
 
Jedan matorac iz moje zgrade uzima svako jutro gomilu novina i onda trpa u postanske sanducice ostalim penzionerima :)
 
Ona baba trese se ko da ima epilepsiju ali i dalje uzima 5kg novina i ćao. Neverovatno. Kao kokoške kad hraniš, tačno znaju kada ćete doći sa hranom, tako i ovi. Dođu tačno, znaju kad dolaze sa novinama. Tako nestaju i sijalice po ulazu. Strašno. Moral je na nuli.
 
bah.jpg


Ispred pekare Trpković u Nemanjinoj. Barem nisu parkirali na ulici da bi unutra ždrali burek sa šunkom i kačkavanjem, a komunalaca opet kao po pravilu nema
 
Juče sam se vozio tramvajem iz pravca Novog Beograda ka Železničkoj stanici. Meredes ML (džip) je pretekao tramvaj na sred mosta, tramvaj je išao vrlo lepo tj. nimalo sporo. Lik je preticao tramvaj, na mostu, u gradu.
 
Kako se policija bori protiv bahatog parkiranja?
Bezobzirni vozači koji bahato parkiraju svoje automobile, teoretski bi najviše trebalo da se plaše saobraćajne policije. Ona je ta koja po zakonu ima pravo da kažnjava, a njene pripadnike viđamo i u "paucima" Parking servisa koji odnose nepropisno parkirana vozila. Zbog toga smo istu grupu pitanja koja smo postavili Parking servisu i komunalnoj policiji, uputili i na njihovu adresu.
http://www.b92.net/automobili/aktuelno. ... _id=785609
 
Pogledajte: Bahato parkiranje u Karađorđevoj ulici

Blic | 19. 12. 2013. - 15:02h | Foto: Milan Nikola Petrović | Komentara: 154
Sigurno se svako od nas često, ako ne i svakodnevno, susreće sa situacijom da ne može da prođe ulicom od vozača koji su bahato parkirali svoja vozila. Jednu takvu situaciju u Karađorđevoj ulici, kod Brankovog mosta, fotografisao je čitalac "Blica" Milan Nikola Petrović.
413878_14829355885100112025151863705295o_f.jpg

Pokušao sam da dođem do pešačkog prelaza koji se nalazi 20-ak metara dalje, ali naravno nisam mogao, jer je taj kombi bio bahato "parkiran" na trotoaru. Motor je bio ugašen, kao i poziciono svetlo. Tek što sam izvadio kameru iz torbe naišao je tramvaj koji se bukvalno provukao za dlaku - kaže Milan Nikola Petrović.

On dodaje da je za svoj postupak dobio i aplauz od nekoliko putnika iz tramvaja.

- Valjda su se ljudi ponadali da će fotografija stići u medije - kaže on

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/428657 ... evoj-ulici
 
Vrh