Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pod hitno treba da se pooštre tehnički pregledi, očigledno imamo previše automobila i previše samoživosti.
Nema od toga nista. Mene vrate sa tehnickog posto mi je sijalica za skretanje bela a treba da bude narandzasta (otpala farba u medjuvremenu), dok drugar lagano registruje auto sa prilicno naprsnutom soferkom. Isto tako se lagano registruje auto bez dpf-a. Ako bi to ukinuli ne bi izaslo na ulicu 50% automobila :D a naravno da im odgovara da dobijaju tolike pare od registracije.
 
Pod hitno treba da se pooštre tehnički pregledi, očigledno imamo previše automobila i previše samoživosti.
U 90% slučajeva ovakve egzibicije sa štekanjem parking mesta rade oni koji voze maks 5 godina star auto. Tvoj predlog ništa ne bi rešio, realno.
 
1686297702027.png

Kako su fino parkirani taksisti . Od 8, samo su 3 na predvidjenom mestu. A prikljucuje im se i ovaj gore, koji krenuo od pesackog prelaza pa preko trotoara, do biciklisticke staze.
 
Ovo je trenutno i samo privremeno. Izmestaju se oni sa tog prostora.
 
Sad nešto razmišljam. Invalidi koriste lift, a on nije blizu glavnog ulaza (najčešće)

Zar nije onda logičnije postaviti invalidska mesta blizu ulaza sa liftovima, ispred glavnog ulaza postaviti samo stubiće (ili obična parking mesta)
 
Ceo koncept BGH2O je Turbo Folk....imam para al nemam ukusa
evo jedan koncept ljudi što bi se reklo koji odrastaju na pinku i onim idiotskim rijalitijima... Šta mi se desilo danas.
Zovem lift, ( ja, žena i kolica sa bebom )
otvara se lift a unutra dve žene sa dva deteta ( nekih 10ak godina )
deca skaču u liftu i pokazuju neke borilačke veštine izmedju sebe.
Pošto u galeriji ima po 4-5 lfitova, stojiš negde na sredini pa kreneš koji ti se otvori. Dok sam došao do otvorenog lifta gde sam video dotične ljude, jedna žena je već drndala ono dugme da se zatvore vrata. Kolica sam krenuo da ubacujem u lift a ona stoji i drnda ono dugme.
Ja prosto rekao ej ej ej pošto su vrata već krenula da se zatvaraju.
Ona: pa nisam vas videla nemam oči na ledjima
Ja: pa da niste stiskali dugme da se zatvori možda biste i videli
Ona: ona krene nešto da se dere
Ja: ja sebi kažem, oj kako smo nervozni danas
Ona: opet nešto se dere
Ja: možda prosto da se izvinite, što ste to uradili
Ona: mi to u Beogradu ne radimo, ne znam kako kod vas u unutrašnjosti?
... posle su krenule i dalje da se deru i na kraju me nazvale seljačinom i kako će obezbedjenje da pozovu
tipičan razgovor verovatno ovih sa zadruge....
 
evo jedan koncept ljudi što bi se reklo koji odrastaju na pinku i onim idiotskim rijalitijima... Šta mi se desilo danas.
Zovem lift, ( ja, žena i kolica sa bebom )
otvara se lift a unutra dve žene sa dva deteta ( nekih 10ak godina )
deca skaču u liftu i pokazuju neke borilačke veštine izmedju sebe.
Pošto u galeriji ima po 4-5 lfitova, stojiš negde na sredini pa kreneš koji ti se otvori. Dok sam došao do otvorenog lifta gde sam video dotične ljude, jedna žena je već drndala ono dugme da se zatvore vrata. Kolica sam krenuo da ubacujem u lift a ona stoji i drnda ono dugme.
Ja prosto rekao ej ej ej pošto su vrata već krenula da se zatvaraju.
Ona: pa nisam vas videla nemam oči na ledjima
Ja: pa da niste stiskali dugme da se zatvori možda biste i videli
Ona: ona krene nešto da se dere
Ja: ja sebi kažem, oj kako smo nervozni danas
Ona: opet nešto se dere
Ja: možda prosto da se izvinite, što ste to uradili
Ona: mi to u Beogradu ne radimo, ne znam kako kod vas u unutrašnjosti?
... posle su krenule i dalje da se deru i na kraju me nazvale seljačinom i kako će obezbedjenje da pozovu
tipičan razgovor verovatno ovih sa zadruge....
Gradska gospoda/gospodje...
 
Primetio sam da u uskim ulicama vozači više ne pokušavaju da se mimoilaze. živim u takvoj ulici, u kojoj mogu dva vozila da se mimoiđu ako su oba do ivičnjaka, ali u većini slučajeva se ja drljam ivičnjak a ovaj drugi sredinom.... Danas baš jedna gospođa negoduje što se nisam vraćao 200 metara u rikverc da ona prođe sredinom..... Frustracije u saoraćaju su postale pravilo, ne može ništa normalno.
 
Ma generalno sve počinje da liči na Kairo. Svakog dana uočim bar 200 prekršaja koji su sada postali ko dobar dan i sem zaluđenika poput mene, niko drugi ih više ni ne primećuje.

Vožnja preko ivičnjaka,
vožnja po zelenoj površini,
obilaženje kolone na semaforu krečući se u suprotnom smeru da bi se uradilo skretanje u ulicu desno,
zadržavanje na raskrsnici,
prekoračenje brzine (sve ga manje ima po gradu zbog gužvi, ali čim je ulica duža a rastrećenija, kreće zaletanje)
neodržavanje rastojanja,
nedavanje migavaca,
zaletanje pred pešački i KROZ pešački, čak i kada na njemu ima pešaka,
polukružna gde im mesto nije (čak i ako nema znak zabrane, ali ima zdrav razum i propisi koji kažu da je tu neprimereno ili opasno)
nepropisno parkiranje na 100 različitih načina i sa 100 različitih ometanja drugih,
zaustavljanje na kolovozu ili trotoaru...

Ovako loše nikada nije bilo, čak ni 90ih. Grad se u svakom aspektu sve više pretvara u Kairo. A to je jedan od najodvratnijih i najdisfunkcionalnijih gradova na planeti.
 
Ceo istočni deo grada je kasaba iz 19. veka steroidima narokana da služi potrebama i svrsi grada u 21. veku. Što je, naravno, osuđeno na pucanje i raspad.

Ovih dana ću da dovršim veliku mapu svih ulica u istočnim krajevima grada koje su slepci u poslednjih 100ak godina zaboravili ili izostavili da prošire, pa ću da okačim na temu ''Proširenje Makenzijeve'' na podforumu Bulevari i ulice. Ono je kataklizmično i kriminalno šta je sve ostavljano i dopuštano tu.
 
Ceo istočni deo grada je kasaba iz 19. veka steroidima narokana da služi potrebama i svrsi grada u 21. veku.
Kako može da služi potrebama XXI veka kada ima neuslovnu infrastrukturu? To više liči da su steroidima bili narokani oni koji su radili to što su radili, pa su im se uske ulice činile kao široki bulevari sa po nekoliko traka u smeru, sa sve razdelnim ostrvom.​
 
Ma generalno sve počinje da liči na Kairo. Svakog dana uočim bar 200 prekršaja koji su sada postali ko dobar dan i sem zaluđenika poput mene, niko drugi ih više ni ne primećuje.

Vožnja preko ivičnjaka,
vožnja po zelenoj površini,
obilaženje kolone na semaforu krečući se u suprotnom smeru da bi se uradilo skretanje u ulicu desno,
zadržavanje na raskrsnici,
prekoračenje brzine (sve ga manje ima po gradu zbog gužvi, ali čim je ulica duža a rastrećenija, kreće zaletanje)
neodržavanje rastojanja,
nedavanje migavaca,
zaletanje pred pešački i KROZ pešački, čak i kada na njemu ima pešaka,
polukružna gde im mesto nije (čak i ako nema znak zabrane, ali ima zdrav razum i propisi koji kažu da je tu neprimereno ili opasno)
nepropisno parkiranje na 100 različitih načina i sa 100 različitih ometanja drugih,
zaustavljanje na kolovozu ili trotoaru...

Ovako loše nikada nije bilo, čak ni 90ih. Grad se u svakom aspektu sve više pretvara u Kairo. A to je jedan od najodvratnijih i najdisfunkcionalnijih gradova na planeti.
Има овде још много ставки за додати, али ја ћу само неколико које ми баш парају очи:

Вожња једносмерном у супротном смеру са образложењем "Ма само 100-ак метара сам прешао".
Вожња по тротоарима и другим пешачким трасама.
Престизање зауставном траком, (чак и кад није гужва).
Незаконско ограђивање и отуђење јавних паркинг простора, а некад и целих улица (пре свега оних слепих улица).
Паркирање по парковима, игралиштима, зеленим повшринама, на сред раскрснице... (овде не рачунам свако непрописно паркирање, јер непрописно не значи аутоматски и бахато). Знам да већ имаш ставку која обухвата ово, али осећао сам промену да мало прецизирам.
 
Vrh