Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Нисам пазио на часу, кажеш да се полиција иселила из Савске?

Узгред, потпуно си у праву. Треба проћи кроз Булевар Зорана Ђинђића поред полицијске зграде СИВ-2 у радно време. Десна возна трака је целом дужином прекривена паркираним аутомобилима. Око Соколово редовно пролази, али је очигледно подешено да не региструје ове аутомобиле. Неком се може, шта ћемо.
 
Нисам пазио на часу, кажеш да се полиција иселила из Савске?

Узгред, потпуно си у праву. Треба проћи кроз Булевар Зорана Ђинђића поред полицијске зграде СИВ-2 у радно време. Десна возна трака је целом дужином прекривена паркираним аутомобилима. Око Соколово редовно пролази, али је очигледно подешено да не региструје ове аутомобиле. Неком се може, шта ћемо.
Mislis na ovo?
djin.jpg
 
Не, то су регуларно паркирани аутомобили. У последње време има још један ред хоризонтално поређаних тако да заузимају већи део десне траке и блокирају ове са твоје слике. То су све вероватно колеге па се договоре ко кога сме да блокира и по потреби да се помери да изађе.
Ако будем у прилици сликаћу.
 
Poslednja izmena:
Нисам пазио на часу, кажеш да се полиција иселила из Савске?

Узгред, потпуно си у праву. Треба проћи кроз Булевар Зорана Ђинђића поред полицијске зграде СИВ-2 у радно време. Десна возна трака је целом дужином прекривена паркираним аутомобилима. Око Соколово редовно пролази, али је очигледно подешено да не региструје ове аутомобиле. Неком се може, шта ћемо.
Iselila se privremeno u zgradu Pošte dok se njihova zgrada renovira (čini mi se da je rekonstrukcija pri kraju).

Čudi me kako niste primetili da je napokon desna traka savske kod stanice iz pravca Sajma konačno prohodna i da nema više parkiranih policijskih automobila.






IMG_2403.jpeg
 
.... Čudi me kako niste primetili..... ,,

Pa da ... čim je nešto dovedeno u normalno stanje , trebalo bi da se začudiimo i primetimo 😃
Ono jeste billo bahato ruglo i to na udarnom mestu.
 

Не, то су регуларно паркирани аутомобили. У последње време има још један ред хоризонтално поређаних тако да заузимају већи део десне траке и блокирају ове са твоје слике. То су све вероватно колеге па се договоре ко кога сме да блокира и по потреби да се помери да изађе.
Ако будем у прилици сликаћу.
Прођох јуче у намери да сликам, међутим на моје изненађење није било аутомобила паркираних хоризонтално у десној траци. Да ли им је ипак скренута пажња или су у 16.30 када сам ја туда прошао већ сви отишли са посла, нисам сигуран.
 
Prevod:

"Potrebno je da nam dostavite svoje ime, prezime i kontakt telefon kako bismo vas identifikovali i zabeležili, te vaše informacije preneli i rasprodali svima, da znaju ko ih je prijavio i da mogu da vas nađu i osvete vam se, a taman da onda i nas više ne smarate svojim građanskim aktivizmom".


Bitange korumpirane. Da kao institucija i organ reda i zakona tražiš od nekoga da se izlaže, ugrozi svoju privatnost (koja je pritom i zakonsko pravo) i da ugrozi svoju bezbednost jer više nemaš m*da ili interesa ni da makneš bahato parkiran auto jednog od najpoznatijih kriminalaca u društvu. Gamad jedna odvratna...
 
Niko ne kaze da ne sme da se slaže za ime...kontakt telefon ili e-mail može da bude neki postojeći-nije u pitanju neko delo za koje će da isleđuju ili veštače mail adresu
...ali da je glupa fora da se identifikuje onaj koji podnosi prijavu-jeste itekako! Pa treba da budu zahvalni jer neko radi njihov posao..!
 
Pa ti se identifikuješ svaki put kada pristupiš internetu, zato što tvoja IP adresa ostane zabeležena (vidljiva).
 
Pa ti se identifikuješ svaki put kada pristupiš internetu, zato što tvoja IP adresa ostane zabeležena (vidljiva).
dabome...ja i koliko još miliona ljudi u Srbiji...
Kome budem trebao neka slobodno veštači internet logove i moje tragove...ne nameravam da išta dižem u vazduh ili nešto tog tipa tako da ni ne krijem svoje posete.
Ima mnogo zanimljivijih od mene...
 
Данас наиђох на новог велемајстора, у Београду на води: лик стао на знак СТОП на раскрсници и гледа у телефон, не помера се :)

Овај иза га обиће здесна, преко бициклистичке стазе.
 
Сцена од јуче. Улица Алексадра Дубчека, она зграда што пише Обућа Београд. Излазе два лика у цивилу и заустављају саобраћај у оба смера. Након 15-ак секунди излазе три Шкоде, без икаквих успоравања као да су возила под пратњом (а нису). Овде може да ради ко шта хоће, да се претвара да је пандур и има право да зауставља саобраћај, да се претвара да је државник и очекује да све стане због њега. Јер молим вас, они су неке фаце и не могу нормално да застану на излазу, погледају лево десно и изађу као сава нормалан свет без заустављања саобраћаја.
 
Данас тип паркира Мечкицу на трави, а слободних места за паркирање је било. Сликао сам данас из аутобуса, на углу Тошиног бунара и Др. Жоржа Матеа, а ту је сијасет локала, фудбалски стадион.
IMG_20230607_115559_resized_20230607_024937465.jpg
 
Мало који део Звездаре је нажалост данас пристојан да може поштено да се прошета. Изузетак су до неке мере булевар и део око Косте Абрашевића, остало искрено не знаш да ли је горе у Димитрија Туцовића, на Миријеву или у Учитељском насељу.
 
Zvezdara, Vračar, Voždovac, Lekino brdo, Šumice, Karaburma, Senjak, Rakovica, Donji Dorćol... sve su to delovi grada gde više ne postoje trotoari.

Ne samo de facto nego i de jure. Pošto sadašnje vlasti legalizuju uzurpiranje javnih površina radi investitorskih parkirališta za automobilčine.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Mala ispravka. Na spisak bih stavio i deo oko Petlje Hipodrom, deo Banovog brda od raskrsnice Krovrljeva - Požeška pa do Petlje Radnička. polako i pojedini delovi Zemuna postaju takvi...

Zvezdara, Vračar, Voždovac, Lekino brdo, Šumice, Karaburma, Senjak, Rakovica, Donji Dorćol... sve su to delovi grada gde više ne postoje trotoari.
 
Vrh