Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Овде је највећи проблем болесна локација Дома здравља Звездара. То треба срушити, земљиште/зграду продати и направити нову на доступном месту, уз неку саобраћајницу и коридор јавног превоза - ако још има где.

А за ово "журим, превоз спор... морам да паркирам на тротоар..." има такси.
Bravo! Ja sam to skapirao mislim sa jedno 6-7 godina kada sam često posećivao ovu ustanovu. Potpuno neadekvatna lokacija za DZ.
 
Редовно кажњавање би такође решило ствар. Нек оправдају инвестицију у "Око соколово" а за најупорније ту је паук.
To bi sigurno pomoglo ali ne bi resilo stvari. Problem su i ostali delovi grada. Tesko bi mogli da pokriju ceo grad. Mi sami moramo da se menjamo.
 
Slazem se da ni postavljanje svuda stubica nije poenta kao i strogo kaznjavanje. Ali isto tako nije ni poenta da oni koji nemaju uslova u svojim zgradama, kucama da parkiraju automobil mozda ne treba ni da poseduju automobil. Ja mogu da imam helikopter. Legitimno prevozno sredstvo koje je definisano propisima i zakonima kod nas ali to ne zaci da mogu da ga parkiram gde hocu i kako hocu samo zato sto mi drzava ili grad nisu obezbedili mesto za parking.
 
Verovatno bi većina stanovnika trebala da nema auto Jer se i dalje ne radi na proširenju infrastrukture već suprotno, samo se utrpavaju stanovi tamo gde nije bilo mesta ni pre 50 godina. Ili da se nema auto ili da se sruši pola beograda pa se napravi novi, po planu.
 

Svaki ležeći policajac u srbiji može da ponese ime po nekom koga je na tom mestu pokosio auto.....
 
Evo još jednog primera bahatosti i lenjosti. Parkiram u Ikei na mestu za roditelje sa decom. Vadim kolica i tip vidi slobodno mesto pored mene koje je isto za roditelje kreće da se parkira i odustaje. Vraća se nazad ali ipak odlučuje da se parkira. Parking ikee je bio poprilično prazan. Naravno vozi se sam u autu.
 
Ствар је у томе што поједини возачи свакодневно, по сопственој процени, улазе у такву ситуацију. А за то је довољан разлог да нема другог слободно место 20 метара од жељене дестинације, јер ко ће се шетати више од минута.
С друге стране постојимо и ми који никад нисмо дошли у такву ситуацију, или боље речено који нисмо никад проценили да смо у таквој ситуацији. А ако некад дођем (надам се да нећу) то значи да ме је брига и за паук и за ауто, да имам заиста неку велику фрку.
Ко возио икад кроз Београд, зна да та ситуација "постоји слободно место 20 метара даље" није тачна.

Та ситуација ће да дође пре или касније, да ћеш морати да седнеш у ауто и да кренеш тамо где мораш.
 
Znači svaki dan se pitam, kada odem u šetnju sa kolicima u kojoj je beba, ko si ti ljudi koji eto tako misle da mogu da stanu gde hoče... Eto to je primer člana koji sve ovo piše... Natera me situacija... Ja se nadam da ćeš doći u sitiaciju da imaš bebu koja mora da je u kolicima, i kada ćeš morati da umesto trotara koristiš desnu traku dimitrija tucovića na primer da bi svoju bebu dovezao na lokaciju na koju si krenuo.... Osvajači Beograda... Ima tu neka pekara lebovski oko podvožnjaka. Svaki dan, neko drmne auto preko puta na sred trotoara i eto ode samo do pekare na 1 sekund. A ja onda sa bebom izlazim na ulicu u koju ulazi kao šumaheri... NIkad nisam znao da su trotoari puni bahatih osvajača dok nisam dobio bebu. JEdanput smo otišli do big na karaburmi, i hteli da se malo prošetamo okolnim ulicama... pa ono je strašno. Svim ulicama mora da se šetaš ulicama a ne trotoarima... Jadni roditelji koji žive u ovim ulicama... Ili su m ožda ti isti kao i naš član ovde, parkiraju tako jer šta ih briga. Bebu će šetati na kalemegdanu a auto će staviti na neki trotoar...
Узрок свега тога је непланска и дивља изградња те улице. Они који памте Београд, знају да су ту некада већином биле приземне куће и мање зграде. Турбоизградњом је дошло до тога да има на хиљаде станова, а нигде паркинга. Уз саму улицу имате пекаре, теретане, продавнице, локале и друга чуда, која привлаче купце. Метро не постоји, трамвај не иде том улицом, остаје само тролејбус и аутобус. Недовољно за све заинтересоване.

Иди код они који су донели одлуку и узели паре да ту улицу претворе у клисуру и питај их шта да радиш и куда да идеш.
 
Slazem se da ni postavljanje svuda stubica nije poenta kao i strogo kaznjavanje. Ali isto tako nije ni poenta da oni koji nemaju uslova u svojim zgradama, kucama da parkiraju automobil mozda ne treba ni da poseduju automobil. Ja mogu da imam helikopter. Legitimno prevozno sredstvo koje je definisano propisima i zakonima kod nas ali to ne zaci da mogu da ga parkiram gde hocu i kako hocu samo zato sto mi drzava ili grad nisu obezbedili mesto za parking.
Можда не би требало да постоје такве зграде? Можда не би требало да зидаш осмоспратницу на месту куће од једног ара. Можда не би требало да градиш солитере где стигнеш? Можда би требало да коначно направиш метро и уведеш воз до Панчева?

21. век и сад неко каже да не треба да имаш ауто.
 
Узрок свега тога је непланска и дивља изградња те улице. Они који памте Београд, знају да су ту некада већином биле приземне куће и мање зграде. Турбоизградњом је дошло до тога да има на хиљаде станова, а нигде паркинга. Уз саму улицу имате пекаре, теретане, продавнице, локале и друга чуда, која привлаче купце. Метро не постоји, трамвај не иде том улицом, остаје само тролејбус и аутобус. Недовољно за све заинтересоване.

Иди код они који су донели одлуку и узели паре да ту улицу претворе у клисуру и питај их шта да радиш и куда да идеш.
A jel su pešaci krivi zbog toga. Evo ja nemam trotoara pa ću da se šetam ulicom ? Ja shvatam da je to ogromni problem ali ipak treba uvažavati i druge ljude
 
Kao što sto puta ponavljam, začarani krug je u pitanju. Rešavamo posledicu ali ne i uzrok. Kada bi svi trotoari na Karaburmi recimo imali stubiće, 80% stanovnika bi moralo da proda svoje aute. A ni to nije poenta.
Карабурма се градила на дивље. И сад граде и само заузимају простор. Сруше фабрику, направе станове и онда кажу "продај кола, правиш гужву".
 
Овде је највећи проблем болесна локација Дома здравља Звездара. То треба срушити, земљиште/зграду продати и направити нову на доступном месту, уз неку саобраћајницу и коридор јавног превоза - ако још има где.
Ima tramvaj na 5 minuta pešaka, kod Cvetka.
 
A jel su pešaci krivi zbog toga. Evo ja nemam trotoara pa ću da se šetam ulicom ? Ja shvatam da je to ogromni problem ali ipak treba uvažavati i druge ljude​
Pa sve više dolazimo u situaciju da kola zauizimaju trotoare, a pešaci kolovoz.
Карабурма се градила на дивље. И сад граде и само заузимају простор. Сруше фабрику, направе станове и онда кажу "продај кола, правиш гужву".​
Nije problem u imanju kola, nego u njegovoj neadekvatnoj upotrebi. A imamo mali milion primera toga. To što ti je negde lakše da dođeš kolima, govorim uopšteno, nije razlog da blokiraš ostale učesnike u saobraćaju jer te mrzi da pešačiš, već voliš da čim izađeš iz kola, da si unutar željenog objekta. A ta situacija nije jedna od onih gde su minuti u pitanju da se nečiji život spasi i sl. Na osnovu onoga što pišeš, zaključuje se da si se za pogrešne stvari zakačio, iako u osnovu imjaš dobre polazne tačke vezano za posedovanje kola.​
 
Гледај, ја сам за то да се хапсе људи који паркирају на раскрсници, али као је неко ауто на тротоар, то може да прође, јер боље ту него на сред пута.
 
Ili krenes dovoljno ranije kolima da budes siguran da ces naci parking ili ides autobusom - ti sam procenis sta ti je brze. Ne znam zasto je to toliko tesko da se shvati? Koja je to situacija da ti moras odmah sad da ostavis auto na trotoaru umesto da napravis 2-3 kruga, parkiras kao normalan covek i predjes peske cak 100 metara?
 
Ili krenes dovoljno ranije kolima da budes siguran da ces naci parking ili ides autobusom - ti sam procenis sta ti je brze. Ne znam zasto je to toliko tesko da se shvati? Koja je to situacija da ti moras odmah sad da ostavis auto na trotoaru umesto da napravis 2-3 kruga, parkiras kao normalan covek i predjes peske cak 100 metara?
Полако. Та ситуација ће доћи. Веруј ми.

Ја сам у почетку осуђивао људе за све и свашта. Како сам кренуо да идем кроз живот, почео сам да разумем. Једно по једно је долазило само од себе. Тако ћеш и ти на крају доћи до тога да ћеш морати да попнеш ауто на тротоар (под условом да га имаш).
 
Vrh