Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Можда би требало рецимо у оквиру треће зоне да се остави део места која би била посебно означена на којима би било дозвоњено задржавање по пола сата, колико је довољно да се обави неки посао у близини.
 
Ili bi mozda trebalo da parkiraju vozilo na parking ili u garazu pa da odatle odu pesice ili gradskim prevozom do mesta gde imaju nesto "samo caskom" da obave.
Ако покушаш преко дана да нешто обавиш у Булевару видећеш да је гаража код вука пуна. Поента је ово ресурса за паркинг које имамо да се праведније искористи.
@orion To bi bila odlična ideja kada bismo imali nekoga da to kontroliše.
Па у основи је лако контролисати. Ако су контролори онда је једноставно. Посебно што сада неки паркинзи на улици имају сензоре тако да је лако идентификовати колико се задржава возило
 
Нико није навикао, већ је приморан.
 
Постоје ситуације када ја морам, понављам МОРАМ да идем својим колима, јер:

1. ГСП-ом не могу да стигнем у догледно време;
2. ГСП не вози до тамо;
3. Не може да се уђе у возило ГСП-а;
4. Не могу да унесем у возило оно што могу у ауто.

Када се ГСП буде унапредио, када буду почели да руше то што су направили, када буду увели метро, може да се разговара.
 
Ja sam do skoro uvek svuda isao kolima ali sam u poslednje vreme počeo da koristim prevoz, em dete voli em meni lakše jer ne moram da razmišljam o parkingu. Ali, baš kao što overdrive kaže, ako ne vozi do tamo tj do blizine tog mesta onda moram kolima. Druga situacija, pošto sam se par puta opekao, vikendom više ne idem nigde prevozom, pogotovo u večernjim satima.
 
Постоје ситуације када ја морам, понављам МОРАМ да идем својим колима, јер:

1. ГСП-ом не могу да стигнем у догледно време;
2. ГСП не вози до тамо;
3. Не може да се уђе у возило ГСП-а;
4. Не могу да унесем у возило оно што могу у ауто.

Када се ГСП буде унапредио, када буду почели да руше то што су направили, када буду увели метро, може да се разговара.
Ako tamo gde si pošao autom ne postoji parking ne znači da može da se parkiraš gde hoćeš.
 
Пре или касније ће свако од вас доћи у ту ситуацију. Видећемо шта ћете тада радите.
 
Svaki dan sam u saobraćaju, nikad nisam zablokirao saobraćaj da bi "nešto obavio". Gotovo sve višetračne ulice imaju desnu traku koja je neupotrebljiva.
Bogoslovija u svako doba dana ima neki auto u kružnom toku jer je eto apoteka baš u njemu.
 
Срушиш апотеку, решен проблем.

Дигнеш ауто на тротоар, нема застоја.
 
Ima, trotoarom ne može da se prođe ako digneš auto.
Може. Има где може.

Када држава буде направила функционалан град и организован јавни превоз, употреба аутомобила ће да опадне. До тада, нема нико право да напада људе што возе.
 
Може. Има где може.

Када држава буде направила функционалан град и организован јавни превоз, употреба аутомобила ће да опадне. До тада, нема нико право да напада људе што возе.
Pa neka ljudi voze, samo neka ne parkiraju na trotoar jer drugi ljudi imaju prava da hodaju tim trotoarom (ali i zakonsku obavezu kada trotoar postoji), da guraju kolica ili se kolicima kreću.
 
Ako tamo gde si pošao autom ne postoji parking ne znači da može da se parkiraš gde hoćeš.

Пре или касније ће свако од вас доћи у ту ситуацију. Видећемо шта ћете тада радите.
Ствар је у томе што поједини возачи свакодневно, по сопственој процени, улазе у такву ситуацију. А за то је довољан разлог да нема другог слободно место 20 метара од жељене дестинације, јер ко ће се шетати више од минута.
С друге стране постојимо и ми који никад нисмо дошли у такву ситуацију, или боље речено који нисмо никад проценили да смо у таквој ситуацији. А ако некад дођем (надам се да нећу) то значи да ме је брига и за паук и за ауто, да имам заиста неку велику фрку.
 
Овде је највећи проблем болесна локација Дома здравља Звездара. То треба срушити, земљиште/зграду продати и направити нову на доступном месту, уз неку саобраћајницу и коридор јавног превоза - ако још има где.

А за ово "журим, превоз спор... морам да паркирам на тротоар..." има такси.
 
Znači svaki dan se pitam, kada odem u šetnju sa kolicima u kojoj je beba, ko si ti ljudi koji eto tako misle da mogu da stanu gde hoče... Eto to je primer člana koji sve ovo piše... Natera me situacija... Ja se nadam da ćeš doći u sitiaciju da imaš bebu koja mora da je u kolicima, i kada ćeš morati da umesto trotara koristiš desnu traku dimitrija tucovića na primer da bi svoju bebu dovezao na lokaciju na koju si krenuo.... Osvajači Beograda... Ima tu neka pekara lebovski oko podvožnjaka. Svaki dan, neko drmne auto preko puta na sred trotoara i eto ode samo do pekare na 1 sekund. A ja onda sa bebom izlazim na ulicu u koju ulazi kao šumaheri... NIkad nisam znao da su trotoari puni bahatih osvajača dok nisam dobio bebu. JEdanput smo otišli do big na karaburmi, i hteli da se malo prošetamo okolnim ulicama... pa ono je strašno. Svim ulicama mora da se šetaš ulicama a ne trotoarima... Jadni roditelji koji žive u ovim ulicama... Ili su m ožda ti isti kao i naš član ovde, parkiraju tako jer šta ih briga. Bebu će šetati na kalemegdanu a auto će staviti na neki trotoar...
 
Vrh