Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Власница Аудија ТТ (БГ 309 ЈД) дошла на улепшавање, али зато од лепог паркирања ни трага ни гласа, бахатост на квадрат. Ко каже да неке жене за воланом нису бахате, а о препотентности да не говорим ?!?
 
"Posle mene, potop", rece ona i udje u frizerski salon. :D Da je bar jedina u ovom gradu! :bash:
 
Pauk_1367147960.jpg
 
Гага":3ovt65ia je napisao(la):
Власница Аудија ТТ (БГ 309 ЈД) дошла на улепшавање, али зато од лепог паркирања ни трага ни гласа, бахатост на квадрат. Ко каже да неке жене за воланом нису бахате, а о препотентности да не говорим ?!?

Ne generalizujem, ima žena koje odlično voze i parkiraju, isto tako ima i smotanih muškaraca.

Kad vidim nešto kao ovo, uvek se utešim da guska barem nije zakačila susedni auto...

(a za ovo "guska", da mi politički korektni odmah ne skoče za gušu: muškarci koji se ovako parkiraju su pajseri, penderci, konjine i sl...)
 
И мушкараца возача и жена возача има и те како бахато препотентних. Такве особе кад се докопају волана, не виде даље од свог носа. Ја ту стављам знак једнакости између мушкараца и жена. Срећом у мањини су.
 
direktor":22ugog6l je napisao(la):

Direktore, ti baš zapucao pešaka po Beogradu...

Ovo je naravno Savski kej kod tramvajske okretnice u bloku 45.

Ovde parkiraju ljudi koje mrzi da parkiraju nešto niže u bloku i da se pešaka pupnu na nasip.
Srećom, tu odakle je direktor slikao su postavljene betonske žardinjere, a naš gradonačelniko kojeg toliko kudimo je ze 7 dana uspero da 95% reši problem vozača na nasipu i pored reke. Moglo bi i tih preostalih 5%, ali to traži sistematski rad policije...

Inače, od prilike kod onog bicikliste u daljini,postoji znak zabrane saobraćaja za motorna vozila i svo ovi koji su ovde parkirali su prekršili propise dolazeći iz tog pravca.

Da ne grešim dušu, policija je ranijih godna bila prisutna na keju, nekada na motorciklima, nekada na skuterima, a nekada je baš na ovome mestu dežurala patrola. Od kako je sadašnji gradonačelnik naredio da se postave fizičke prepreke (povišeni ivičnjaci, masivne betonske žardinjere, kućice sa čuvarima, ali nova parking mesta) policije gotovo i da nema.
Kada bi novčane kazne bile drakonske i kada bi prekršajne sudije pošteno radile svoj posao ni jednom pametnjakoviću ili tatinom sinu ne bi palo na pamet da prilazi kolima...

Ovako možemo samo da se nadamo povremenim akcijama policije... i da nekom advokatu Boroviću ne padne na pamet da tuži Grad i traži da se ivičnjaci i žardinjere ne vrate u prethodno stanje...
 
Evo slike i razvaljene rampe inace direktor je isao bajsom po bgu iznajmio cjelodnevno na adi za 200 din

dsc09567.jpg

dsc09568.jpg
 
E ова разваљена рампа је доказ да је некада било забрањено кретање свим возилима по насипу, осим службених. Сада нажалост стоји само забрана возилима преко 3т мада ни то нијеспречавало мешалице са цементом претходних пар година. Јбга требао је некако да се довуче материјал за све нелегалне грађевине на Сави, срамота је колико људи немају границе у бахатости када граде на туђој земљи. Сада ови што возе јуре око бициклиста и шетача и терају практично све са овог дела обале... Једно 800 метара даље има и дивљи паркинг код дивљих тениских терена, само гледам када ћу да се закачи са неком будалом која диже прашину док трчим..

Иначе, ко не зна, овде је једна од најдужих стаза за трчање пошто до галовице и даље стално можете да видите људе који вежбају. Чак и репрезентативце у атлетици можете видети цело лето, нпр Соња Столић често овде трчи, вероватно немају где другде стазе, а на Бежанији користе муп-ов хотел.
 
Probao sam da vratim rampu ali su je razglavil cito da vidm reakciju mamlaza kad bi naisli na zatvorenu [da je zavarimo preko noci ] vjerovatno yi sto grade nelegalno imaju debele veze ili je ovo trula banana drzava gdje nevaze nikakva pravila po svemu sudeci
 
Te rampe su odraz sunovrata bilo kakvog reda u ovoj zemlji.

Pre 20-tak godina su bile spuštene, neko je vodio računa o nasipu, biciklisti su ih zaobilazili i pilatli se da li uopšte smeju da voze nasipom...

Sada je nasip postao parking za "pametnije" i "snalažljivije" među nama. :roll:
 
Trazi se varilac gdje prikljuciti struju ajde mislite
 
Ja imam makinu za varenje,ipak sam masinac :) Dajte produzni pa da zavarujemo.

Edit:ispravljen post jer je strucan nazivan ZAvarivanje a ne varenje.
 
Мењање ситуације на насипу је уз садашњу полицију припала ствар. Они на коњима и скутерима само контролишу да се неко на мотору не попне на шеталиште, поред њих зује ови са колима као да их нема. Ови са коњима уствари парадирају, али ајде.
Него зна ли неко где може да се провери која возила стварно смеју да се крећу насипом? Имам осећај да је и овај знак дивљи, а ако није могло би бар да се тражи да се стави ограничење на 30.
 
Иначе на тему ко гради овде, чух да нам и председник има кућу, али не знам да ли је истина.
 
ima, u blizini one kuće -kafane Atelje 212, to je ona zidana kuća sa plavim prozorima. Dragicu znaju svi u tom kraju. Naravno, na koga se vodi to ne znamo. Inače puno je tu gazda, biznismena i visokih državnih činovnika tako da pišite propalo što se tiče zabrane prolaska automobila.
 
Apsolutno nicemu,prolazim kroz prolaz na zelenjaku,nema prodavaca ali zato bar 5 prosjaka pored njih i nikom nista.

Zakon je isti za sve,i prosjacenje je zabranjeno.Zao mi jesto sam bio u guzvi pa nisam stigao da slikam
 
Zakon o javnom redu i miru

Prekršaji
Ko prosjačenjem ili skitničanjem, ili nepristojnim, drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo gradjana ili remeti javni red i mir - kazniće se novčanom kaznom do 20.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana.
Ko organizuje prosjačenje ili ko se zatekne da prosjači u grupi - kazniće se novčanom kaznom do 30.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana.

Nadzor vrše ovlašćena službena lica Ministarstva unutrašnjih poslova
 
Сервисно возило приватног предузећа "Сервис за лифтове Васић". Сервисер дошао на интервенцију и "паркирао" Фијат Панду у хладовину, да кад заврши интервенцију седне у "расхлађено" возило ! Нема шта домишљата бахатост.
Сними сам данас у мом крају на углу Недељка Гвозденовића и Виктора Новака на Бежанијској коси.

 
Kako mu se to nije guma izdvala slucjano od neke grane
 
Vrh