Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne treba postavljati stubiće nego kažnjavati redovno. Muka mi je od rešenja koja ruže zelenilo. Pošaljite par puta dnevno patrolu da svima napiše kaznu i rešiće se problem.

ps: Svestan sam da je to u našim uslovima nemoguće, tako da ćemo, na žalost, videte "predivne" stubiće.
 
kod mene u kraju su na takvom mestu stavili one male betonske lopte. Čak i ne izgleda tako loše a radi posao. I svakako je manje posla nego stubići.
 
astrodule":3eforbl1 je napisao(la):
Ne treba postavljati stubiće nego kažnjavati redovno. Muka mi je od rešenja koja ruže zelenilo. Pošaljite par puta dnevno patrolu da svima napiše kaznu i rešiće se problem.

ps: Svestan sam da je to u našim uslovima nemoguće, tako da ćemo, na žalost, videte "predivne" stubiće.

Nece to funkcionisati... Svuda u normalnom svetu su ili stubici svuda gde treba (npr. London) ili visoki ivicnjaci (SAD). Beograd je veliki grad, ne mozes da ocekujes da u situaciji kada je toliko izmesanih ljudi svako postuje neka pravila ili da u tolikom gradu sluzbe stignu i kaznjavaju sve redom. Cak i kada bi kazanjavali svakoga, opet bi ti neko uleteo i pokvario travnjak, jer je juce dosao u grad.

Seti se koja je divljina bila i po centru ne tako davno - reseno je visokim ivicnjacima...

Samo fizicke prepreke i kraj price.
 
Moje mišljenje je da je dovoljna jedna (1) osoba da napiše kazne svim nepropisno parkiranim vozilima u jednom delu grada. Ta kola što se parkiraju unutar stambenih blokova su uglavnom od stanara i ako se ta jedna (1) osoba svakih par dana prošeta i ispiše kazne efekat će se postići.
 
Komentari ispod ovog članka u Novostima sve kažu. Ljudi koji parkiraju po zelenoj površini jednostavno nemaju u svojoj svesti da parkiranje ispod svog prozora nije prirodno pravo, već privilegija. Pozivanje na kriminal na lokaciji koja je udaljenija kao izgovor je totalna glupost i čista maska za bahatost i samovolju.

Zamena tema sa teranjem ljudi koje žele uređene površine na selo, pod izgovorm da je ovo grad, me pak totalno sablažnjava. Očekuje da živi u gradu, gde je gustoća naseljenosti visoka, a istovremeno hoće kutak za auto ispred ulaza, pa gde to ima. Naravno, ni prevoz ni parking u gradu nisu ni blizu savršeni, ali uglavnom su prazan izgovor za bahaćenje pojedinaca koji misle da su iznad drugih.

Inače generalno sam protiv stubića, pošto i nisu najsigurnije opcije, naročito ako planiraju da ih stavljaju uz sportske terene ili mesta gde se igraju deca.
 


Ево како се ствара блато. Мамлаз, коме је тешко да се прошета десет метара, остави ауто на зеленој површини која се убрзо претвори у каљугу. А власт мрзи да пошаље екипу која би однела ауто и узела овом кретену паре.



Ни на овакве ствари Паркинг сервис, Комунална инспекција и Саобраћајна полиција не реагују. Кажу: "Послаћемо паука", и никада га не пошаљу.

И шта је решење, сем бушења гума или лепљења нечега на шофершајбну?
 
Tako se to radi u svetu

Francuski penzioner osvetnik (59) izbušio je više od 2.000 guma na vozilima koja su bila ili nepropisno parkirana ili su se nalazila na mestima rezervisana za hendikepirane osobe.


Penzioner, koji je svoju kažnjeničku akciju sprovodio u Vilerbanu, na istoku Francuske, uhapšen je na delu, u trenutku kada je makazama bušio jednu gumu na automobilu koji je bio parkiran na nedozvoljenom mestu.

Policajci su kod njega pronašli svesku sa brojevima registarskih tablica sedam vozila koja su tog dana bila na meti njegovog napada.

Policajci su izvršili pretres njegove kuće i tom prilikom pronašli još šest svezaka sa uredno ispisanim registarskim tablicama - ukupno 2.190.

Penzioner je objasnio da su mu dozlogrdili "ljudi koji ne poštuju više ništa" i da je njegovo delo reakcija na "opšte odsustvo građanske savesti".

I dok je sud naložio psihijatrijsku procenu gnevnog penzionera, policija pokušava da pronađe vlasnike oštećenih automobila. Malo je verovatno, međutim, da će se svi oni odazvati policijskom pozivu, s obzirom da su i sami počinili prekršaj nepropisnim parkiranjem.

http://www.mondo.rs/s283683/Info/Svet/Busio_gume_na_nepropisno_parkiranim_vozilima.html
 
Обично овакви и слични борци за правду и ред, "страдају" баш од закона који треба да кажњава бахате возаче, али ето. Свуда има бахатих возача.
 
"Паук меког срца". Дошли да однесу ову Шкоду, али се сажалили на власницу ! Истрчала сва зајапурена из козметичког студија за улепшавање са свим папилотнама на глави и пешкирима, и препаркирала Шкодилака тамо где и треба. Данас снимљено у мом крају, раскрсница улица Недељка Гвозденовића и Виктора Новака.
 
Upravo zbog ovakvih stvari smo tu gde jesmo. Neselektivno kažnjavanje dovodi do situacije gde smo sada. Siguran sam da "zajapurena" neće sledeći put parkirati tamo gde treba jer zna da se sa "trep, trep" pristupom sve može postići.
 
Pa policija umesto da se bavi kaznjavanjem bahatosti, ona sarmira gospodjice i hvata one koji u Bulevaru oslobodjenja voze brze od 40... Zato smo tu gde jesmo...
 
Meni su bas pisali kaznu za prekoracenje brzine na bulevaru Oslobodjenja jer je ogranicenje 40 zbog skole...BILA JE NEDELJA!!! samo sam ih pitao da li su malo umni ili uopste nemaju mozak da razmisle...
 
JunkieBanjica":2x5akrjx je napisao(la):
Meni su bas pisali kaznu za prekoracenje brzine na bulevaru Oslobodjenja jer je ogranicenje 40 zbog skole...BILA JE NEDELJA!!! samo sam ih pitao da li su malo umni ili uopste nemaju mozak da razmisle...

A kako vozač može da zna da nije neka nenastavna aktivnost u toku u školi, neka priredba, ili se deca jednostavno ne igraju u školskom dvorištu.

Koliko god nelogično bilo, ipak taj znak ima smisla i nedeljom i leti za vreme raspusta...
 
To je cist bezobrazluk jer je ta ulica toliko pregledna i prava i u vecini delova nema veze sa skolom a ogranicenje je 40.
A oni umesto od sefova da dobiju naredjenje da zavode red u saobracaj - dobiju normu za kaznjavanje i onda svi pice na najlaksa mesta za "pecanje" da je ispune... I sta imamo, grad i drzavu rupcagu...

"Koliko god nelogično bilo, ipak taj znak ima smisla i nedeljom i leti za vreme raspusta..."

Ne znam koliko cesto prolazis tuda ali ja idem skoro svaki dan... Za 7-8 godina tu nijedno dete nisam video nikada. Da ne pricam o tome da je skoro cela ulica sa tim ogranicenjem...

A i nije to poenta vec ono sto sam iznad napisao. Norme i javasluk... I onda se cudimo zasto nam je svaki 2 vozac bahata st*** od koje moras da strepis u saobracaju...
 
Ne znam za taj deo grada i naravno da bi bilo bolje da panduri zavode red.

Samo sam hteo da napomenem da nije na vozaču da razmišlja zašto je neki znak negde postavljen, već da isti poštuje...
 
realno, napilritana gospodja i njen nepropisno parkirani automobil predstavljaju vecu opstu opasnost od nekoga ko samo malo brzo vozi pored skole i takve pojave treba odmah sankcionisati. a vozaca samo tek ako udari u dete
 
photo0010.jpg


Овде се не зна ко је кога заградио.
 
photo0003.jpg


То, мајсторе. Само ти паркирај на зеленој површини и прави блато. А места около колико хоћеш. А Паркинг сервис спава.
 
Поздрав свима!

Драго ми је да сам наишао на овај форум и да има људи у Београду који су веома активни по питању бахатог и безобзирног паркирања. У последње време сам био стекао утисак да су људи потпуно равнодушни према бахато паркираним возилима на пешачким прелазима, тротоарима, зеленим површинама... Дискусије на овом форуму су ме увериле да ипак још није све изгубљено :) и да се заједничком акцијом може нешто урадити да сви живимо нормалније и цивилизованије, а што је најважније када је саобраћај у питању и безбедније.

Овде сам прочитао много корисних савета коме се обратити од надлежних служби у вези са бахатим паркирањем. До сада сам углавном постављао слике непрописно паркираних аутомобила на Фејсбук страници Bahatoparkiram.com, али ми се чини да је цела та акција коју је Крио спроводио помало и замрла (исправите ме ако грешим :) ).

Тренутно покушавам да се изборим са људима који бахато остављају своје аутомобиле на тротоарима и пешачким прелазима код Основне школе "Иван Горан Ковачић" у улици Ћирила и Методија и око вртића Сунчица у улици Војводе Богдана (код Вуковог споменика) - паркирање је свуда забрањено и деца морају да излазе на коловоз како би дошла до школе. Али све је то "Сизифов" посао, јер ни комунална ни саобраћајна полиција не реагују на моје пријаве (мислим на пријаве лично полицајцима који се нађу на улици). Ако власницима тако паркираних аутомобила љубазно скренете пажњу да то није у реду, најблаже што ћете добити јесте псовка, а има и оних који би да вас физички преваспитају :) Тако да сада поучен примерима са овог форума следе пријаве са фотографијама директно на мејл адресе надлежних служби :)

Ево једног примера од јутрос, тачно на месту на којем на коловозу пише ШКОЛА, а пре тога и знак за забрањено паркирање - неколико метара ниже (плава ограда) је улаз у школу:

20130404075226.jpg


Иначе, лик је свако јутро тако паркиран, али није једини у том крају. Чак и они који се паркирају на зонираним паркинг местима, прелазе означену линију за паркинг и опруже се по целом тротоару...
 
Danas je bio pauk umjesto kombija odnjeo je juga tuga , a postoji znak zabrane parkiranja ali stacesc i u okolnim ulicama
 
Ево га јутрос поново, само сада на пешачком прелазу... Барем је оставио слободан тротоар :)

20130405081847.jpg
 
DA slucajno neplati zonu nema se ili nedaj boze uzme kartu za stanare
 
direktor":1s4bxt1e je napisao(la):
DA slucajno neplati zonu nema se ili nedaj boze uzme kartu za stanare
Ko zna koliko stanara ima unutra. hehe... :p

Inače, ako se neko seća studentskih protesta '96/'97, možda bi mogao da posvedoči da li se tada specijalna ekipa huligana dovozila ovim kombijem i prebijala učesnike protesta?
 
Vrh