Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Mislis ovim modelom ili bas ovim sa slike moje sjecanje nsesze do takvih sitnih detalja tih istorijski burnih godina
 
broj ovakvih vozila u Beogradu je takav, da se u meni odmah stvorilo zrnce osnovane sumnje, da je ovo baš TO vozilo.
 
Јесу Чуметове битанге на Новом Београду, код Хајата, долазиле комбијем да провоцирају и туку. Сад, да ли баш овим... не знам. Али знам да сам био шокиран после три године када је Сурчинац прешао на страну тадашње опозиције.
 
Ево ме поново на старој локацији, опет сам паркирао комби испред школе, а имам и друштво... мечку будванских таблица која је последњих годину дана често паркирана свуда где није дозвољено, а најчешће испред школе или вртића ван означених паркинг места...

20130409075739.jpg


А још кад се паркирају и окрену овако точак ка унутрашњости, нема шансе да се провуку дечија колица ни уз сам ауто...

Иначе, изгледа да је у Београду установљена следећа законитост: "Број избегавања паркирања на зонираном паркинг месту или у гаражи је управо пропорционалан цени аутомобила који се вози". Што скупљи ауто, то је теже издвојити из џепа 500 динара за месечну претплатну карту :)
 
photo0015.jpg


Колики имбецил треба да будеш па да овако паркираш? А од Паркинг сервиса, Саобраћајне полиције и Комуналне инспекције ни трага ни гласа.
 
CBET":fd8ogoor je napisao(la):
А од Паркинг сервиса, Саобраћајне полиције и Комуналне инспекције ни трага ни гласа

Da li je neko zvao gore navedene?

Nemaju oni senzore pa da se pojave cim se neko neprospisno parkira.

Ako ih je neko zvao, a nisu se pojavili, to je druga prica...
 
Ako se ne varam, termin označava parking na koji se odlažu vozila koja donose pauci zbog nepropisnog parkiranja, i sa koga je moguće preuzeti vozilo tek kada se plati kazna.
U ovom slučaju nalepnicom izgleda sugerišu da sada svaki parking može da bude "ШтрафстоЯнка" ako je vozilo bahato parkirano, a kazna su te nalepnice :)
 
Хвала Феликсе55 на разјашњењу.
Могли би и код нас да уведу, да кад паук однесе бахато паркирано возило, исто га "означе" са сличним папирним самолепивим налепницама !
 
Koliko sam ja shvatio ovo rade gradjani prije pauka
 
Da, siguran sam da nema veze ova akcija sa njihovim "Parking servisima" i paucima, već to sprovodi grupa građana, iz očaja što nadležne službe ne rade svoj posao kada su u pitanju bahato parkirana vozila...
 
bile su i po beogradu nalepnice bahatoparkiram.com mada ih nisam dugo vidjao...
 
Јесте биле су те налепнице, али су биле јако лоше и биле су провидне.
Лоше у смислу што нису нису биле обичне папирне самолепиве налепнице које се јако тешко скидају и што нису биле са подлогом у некој боји да се боље види оно "бахато паркирам".
 
^^ Fluorescentno žuto sa crnim blok slovima :shock: pa onaj knjigovezački lepak, da ga baja guli 48 č. Ali kod nas rizikuješ da dobiješ pun okvir ili eventualno bejzbol palicu po tintari - znači, poražavajući efekti... Zatvoren krug = do kraja smo pukli! :bash:
 
Duleja":2d5fdpf3 je napisao(la):
^^ Fluorescentno žuto sa crnim blok slovima :shock: pa onaj knjigovezački lepak, da ga baja guli 48 č. Ali kod nas rizikuješ da dobiješ pun okvir ili eventualno bejzbol palicu po tintari - znači, poražavajući efekti... Zatvoren krug = do kraja smo pukli! :bash:

Што пукли, па живот је борба. Страх није никада разлог да се не уради добра ствар!
Нисам само сигуран ако крене свако по својој логици да процењује шта ваља а шта не.

Оквир за овир. Тако једино можемо бити на западу ( дивљем ) :D
 
Колега Борчанац, свака ти је ка' у Његоша, без шале! +

Пази, то што сам рекао, и то, што си ти објаснио су као јин и јанг. То се зове синхронизација, и у то име те позивам, најкасније кад нас споји нови мост, у Земун на ракију! Па да се успут, док планирамо стратегију и тактику против бахатих, подсетимо оних класичних филмских хитова са Прљавим Харијем у главној улози -- мој узор! :D
 
Да, ако је ракија са добрим географским пореклом. Ако је више има... решавамо проблем бахатости у широј регији 8)
Пола генетике ми је из Земуна, радо сам ту и без моста, али што Харија поред живог Бате :roll:
 
20130414170920.jpg


Za vikend na okretnici 68-ce u blokovima. Parkirali se ljudi što bliže keju i kada je došao autobus, zaglavio se pošto su parkirali nepropisno na obe strane kolovoza. Dok nije došao neko od ovih snalažljivih nije mogao ni napred ni nazad. Inače zabrana stoji na obe strane, ne vidi se ovde na slici... Jedno pola sata kasnije stigao i pauk pa ondeo njih par koji nisu uspeli da zapale na vreme.

Inače blizu je parkiralište koje je sada 70% zauzeto auto školama. Moram da uslikam te znakove za zabranjen prolaz, ima jedno deset autu škola, svi znakovi nikli u poslednja dva meseca. Ako budu insistirali na zabrani tokom vikenda na ovim parkinzima zaista će biti dosta problema za ljude koji dolaze na kej kolima. Mogli bi da stave neki znak vikendom posle 12h dozvoljeno parkiranje ili nešto slično.
 
A da auto skole odu na neki manje atraktivan parking
Igmanska
dsc08670.jpg
 
direktor":2scmcfcx je napisao(la):
Јел овај бахати своју Мечкицу А, оставио овако косо паркирану, па је онда Паук морао да дође до ње идући улицом у назад или ју је Паук већ претходно мало извукао, да би могао да је закачи и одвезе ?
 
Vlasnik ciju je kapiju blokirao izgurao ga je sa radnicima ,vlasnik je dosao poslije 1h i pitao gdje mu je meca laknulo mu kad je saznao da mu je odnjeo pauk
 
Vrh