Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Gago puna podrška za tvoju borbu protiv bahatih kretena, samo budi mnogo pažljiviji svakakvi ludaci se šetaju gradom.
 
E Gaga, gaga.
Ako smatraš da ćeš na ovaj način uvesti komunalni red piši propalo. Ubijaju policajce bez pancira, tuku komunalne policajce ako zatraže ličnu kartu, prete sudijama, inspektorima .... I naravno, svi se polako povlače. A zašto. Zato što ti isti zaposleni nemaju podršku i zaštitu kojekavih načelnika, predsednika, ministara, političara, urednika . Gledaju svi da odrade tu platicu bez posledica i tu je kraj. Da neće možda problem da reši Beogradska hronika, Studio B ....smešno.
Pa ne završi se ni priča sa onim garažama u Grčkoj jer se kaobajagi ne nalazi na javnoj površini, niko neće da dira sumljivog lika sa Bežanijske kose koji je postavio lance na parking koji je pri tome preasfaltirao po svojoj volji. O čemu pričamo.
A i za te stubiće koje hoćete da stavite Sekretarijat za saobraćaj će ti odgovoriti da nije nadležan jer to nije javna saobraćajna površina. Ako se ja pitam, stavite ih sami. Vaša zgrada, vaša livada, vaše jelke. A ako ti proradi adrenalin kao i meni kad ovako nešto pročitam ili mi se desi, onda neko srednje rešenje, možda kao što predloži Cgmiki.
Veliki pozdrav
 
Хвала још једном за подршку и наравно идемо даље против бахатих билмеза, али мењам концепцију.

Данас сам већ предузео неке кораке, односно дао сам да се раде самолепљиве папирне налепнице „ЈА БАХАТО ПАРКИРАМ“ које ћу лепити на ветробранска стакла. Треба да се уради припрема и остало, а израда ће мало потрајати, јер пријатељ сад има појачан обим посла због штампања календара и сличних ствари, а и мени се не жури. Кад буде све готово, наравно да ћу објавити слику те налепнице.

Ево једног „безазленог“ начина како да некога одвикнете од зависности бахатог паркирања :D . Данас сам за то сазнао и доста је интересантно, нешто и кошта, а и личи на рецепт за колаче :lol: .

Кокошије јаје се добро размути у некој посуди и након тога се сипа у размуђену масу, две или три кафене кашикице кристал шећера. То све опет добро размутите, да се сав кристал шећер истопи у самој тој маси и након тога можете ту масу да преспете у неку мању теглицу, флашицу или нешто слично што има неки затварач. То је тај „рецепт“, а како се употребљава и шта се добија овим ?

Кад се види неки бахати, маса се четкицом, а може и ватом или парчетом крпе, размажете по ветробранском стаклу ту масу, не сву или по потреби, а можете да премажете и преко гуменог дела метлица брисача. Немојте прстима, јер кад се маса мало осуши остају отисци прстију !!!

Шта се добија овим. Кад бахати то види прво што ће урадити, почеће да псије, па ће као „очистити„ стакло да може као да види да вози, а чистиће неком крпом натопљену водом или укључити брисаче и мислиће да је очистио. При оном трљању са крпом или размазивањем брисача, размазаће се маса и као очистити од јаја, АЛИ ће му полако од растопљеног кристал шећера, са везивним средством размућеног јаја (ствара се хемијска реакција !), почети ветробран да „матира“ (ефекат ткз. млечног стакла), не одмах наравно. Свременом ће то „матирање“ стакла бити све веће и веће и неће моћи да се види кроз њега, а матирање кристал шећером не може ничим да се очисти. Једини лек у овом случају је, замена ветробранског стакла. У томе је цела ствар.
 
Да умочиш четкицу и испишеш бахато паркирам са том смесом по стаклу би имало бољи ефекат. Стално би морао да гледа у то, а и други када паркира ауто.
 
@gaga ima jedna nemacka poslovica: Ne crtaj djavola na zidu.

ogradite to ako mozete , mozda da zasadite neki zbun veliki pa onda nece trebati ni stubici. Ima lepih zizmelenih zbunova , neki od njih imaju i one bobice koje su hrana pticama i drugim zivuljkama, pogotovo u zimskom periodu. Drvece moze na tom mestu da bude i problem za preglednost raskrsnice.
Energiju bih vise usresredio na borbu sa gradskim sluzbama koje su placene da se aktivnije bave tim problemom i da barem one najdrasticnije primere kaznjavaju, a sami smo svedoci da se to retko desava.
Bolje se usresrediti na uzrok nego na posledicu, a uzrok je nedovoljna ili nikakva angozovanost javnih sluzbi na tom problemu.
U temi prijave gradskim sluzbama bi trebalo da se nalazi resenje za ove i slicne probleme. Ukoliko nekako uspemo da odstranimo nesposobne iz takvih sluzbi ili ih ucnim efikasnijim, ni ovih problema nece ovoliko biti. Ovako ces se samo boriti sa vetrenjcama, a mozda i dobiti ozbiljnije batine dok se problem nece resiti, naprotiv samo ce se umnozavati, dok god ne pocnu da lete kazne za bahate.
Svi ti bahati postaju uljudniji kada predju granicu, tamo im ne pada napamet da rade stvari koje ovde svakodnevno cine.
 
@Булеварац, знам за ту пословицу и то је источно немачка пословица из времена Берлинског зида. Та пословица је била и написана на том зидуи са једне и друге стране зида, на страни западног Берлина и Берлина.

Јесмо једне године посадили и живу ограду, висине неких 40 - 50 цм, али нам је после неких два месеца Градско зеленило уклонило ту ограду !!! Покушали смо нас тројица из кућног савета да то спречимо, али шеф екипе рече да су добили налог од Градског секретаријата за саобраћај, да се ова ограда уклони, јер смета прегледу возача при уласку у раскрсницу !!!! Казао је да има и овлашћења ако се неко успротиви неком силом (!!!) да позове полицију да интервенише. Толико о томе и небулозама и градског секретаријата и градског зеленила.
Наравно жива ограда није у опште сметала, јер је на неки начин ова зелена површина мало увучена у односу на раскрсницу, али ето, некоме је то сметало и боло очи.
 
Energiju bih vise usresredio na borbu sa gradskim sluzbama koje su placene da se aktivnije bave tim problemom i da barem one najdrasticnije primere kaznjavaju, a sami smo svedoci da se to retko desava.
Bolje se usresrediti na uzrok nego na posledicu, a uzrok je nedovoljna ili nikakva angozovanost javnih sluzbi na tom problemu.
U temi prijave gradskim sluzbama bi trebalo da se nalazi resenje za ove i slicne probleme. Ukoliko nekako uspemo da odstranimo nesposobne iz takvih sluzbi ili ih ucnim efikasnijim, ni ovih problema nece ovoliko biti. Ovako ces se samo boriti sa vetrenjcama, a mozda i dobiti ozbiljnije batine dok se problem nece resiti, naprotiv samo ce se umnozavati, dok god ne pocnu da lete kazne za bahate
To je to Gaga što reče Bulevarac. Veliki pozdrav i za njega.
 
Нисам посећивао ову тему пар дана и сад ме баш изнервирало ово што се догодило Гаги :evil:

Да ли би можда Беобилд могао да направи неки чланак или "апдејт", неку посебну причу са сликама (смрадовог аутомобила, ако таблице смеју да се прикажу-тим боље) коју бисмо могли да делимо на Фб-у, или тако негде, или да се направи неки блог ван Беобилда? Треба људи да сазнају за овакве ствари. Ономад је напад на Филипа ипак био некако медијски испраћен, какво-такво обавештавање јавности о оваквим "ивентима" је можда добар начин борбе против истих...?
 
Гаго,

кад већ штампаш налепнице, нека ти то другар одради на обичном самолепивом папиру, никако пластифицираном. Обичан папир се много компликованије скида, јер се цепка, док се пластифицирани увек скине из једног потеза.

Ово за ограду је још једна од глупости градских власти. Тачно је то некоме засметало, можда чак и некоме из комшилука. Секретаријат за саобраћај је ревносно наредио да се жива ограда висине од само пола метра (не заклања поглед ни деци из обданишта), а истовремено не излазе и не решавају далеко озбиљније ситуације по целом граду.

Градске службе су сувишне. Паразити епских размера. Сва ЈП поукидати.
 
Bice malo ima problema neide sve kao podmazano ali se radi na tome malo kasni evidentno malo glumim PR ali je on usustini PR
 
stf":1b3y8sw6 je napisao(la):
Гаго,

кад већ штампаш налепнице, нека ти то другар одради на обичном самолепивом папиру, никако пластифицираном. Обичан папир се много компликованије скида, јер се цепка, док се пластифицирани увек скине из једног потеза.

Ово за ограду је још једна од глупости градских власти. Тачно је то некоме засметало, можда чак и некоме из комшилука. Секретаријат за саобраћај је ревносно наредио да се жива ограда висине од само пола метра (не заклања поглед ни деци из обданишта), а истовремено не излазе и не решавају далеко озбиљније ситуације по целом граду.

Градске службе су сувишне. Паразити епских размера. Сва ЈП поукидати.
СТФ,
то ће и бити налепнице на обичном самолепивом папиру, управо због разлога што тежег скидања. Код ових налепница је битно, да што дуже остане залепљена на стаклу, још кад мало запекне на сунцу, онда ће бити :rant:

За живу ограду ми ни дан данас није јасно, али шта да радимо, они су "јачи" !
 
9srkwk.jpg
 
Гага":1m2qf01k je napisao(la):
Хвала још једном за подршку и наравно идемо даље против бахатих билмеза, али мењам концепцију.

Данас сам већ предузео неке кораке, односно дао сам да се раде самолепљиве папирне налепнице „ЈА БАХАТО ПАРКИРАМ“ које ћу лепити на ветробранска стакла. Треба да се уради припрема и остало, а израда ће мало потрајати, јер пријатељ сад има појачан обим посла због штампања календара и сличних ствари, а и мени се не жури. Кад буде све готово, наравно да ћу објавити слику те налепнице.

Ево једног „безазленог“ начина како да некога одвикнете од зависности бахатог паркирања :D . Данас сам за то сазнао и доста је интересантно, нешто и кошта, а и личи на рецепт за колаче :lol: .

Кокошије јаје се добро размути у некој посуди и након тога се сипа у размуђену масу, две или три кафене кашикице кристал шећера. То све опет добро размутите, да се сав кристал шећер истопи у самој тој маси и након тога можете ту масу да преспете у неку мању теглицу, флашицу или нешто слично што има неки затварач. То је тај „рецепт“, а како се употребљава и шта се добија овим ?

Кад се види неки бахати, маса се четкицом, а може и ватом или парчетом крпе, размажете по ветробранском стаклу ту масу, не сву или по потреби, а можете да премажете и преко гуменог дела метлица брисача. Немојте прстима, јер кад се маса мало осуши остају отисци прстију !!!

Шта се добија овим. Кад бахати то види прво што ће урадити, почеће да псије, па ће као „очистити„ стакло да може као да види да вози, а чистиће неком крпом натопљену водом или укључити брисаче и мислиће да је очистио. При оном трљању са крпом или размазивањем брисача, размазаће се маса и као очистити од јаја, АЛИ ће му полако од растопљеног кристал шећера, са везивним средством размућеног јаја (ствара се хемијска реакција !), почети ветробран да „матира“ (ефекат ткз. млечног стакла), не одмах наравно. Свременом ће то „матирање“ стакла бити све веће и веће и неће моћи да се види кроз њега, а матирање кристал шећером не може ничим да се очисти. Једини лек у овом случају је, замена ветробранског стакла. У томе је цела ствар.


nije mi poznato `radi li ovo`, ali malo se zapitaj preterujes li?
mislim... da se u Beogradu bahato parkira , to je tacno, ali razmisli spustas li se ti na isti nivo ako postupis kao gore sto si napisao? :shock:
 
Чуди ме како није стао укосо и преко бициклистичке стазе.
 
http://youtu.be/22dCvQBUSkY?t=53s

Ово је нешто слично паркирању. Бахатост да уђеш у no entry улицу. Ево како овај човек решава ствари.
Питам се шта ли би се код нас десило да станеш испред џипа и да му кажеш да је погрешио...
 
U pitanju je policajac na biciklu ima i neku rotiaciju a na kraju daje i neku kaznu tako meni izgleda ali kodnas oni nerade svoj posao
 
Не ово је обичан грађанин енглеске који на посао иде бициклом. Пошто је једном био ударен од аутомобила, одлучио је да се осигура камерама, те има 5 на бицикли. Наравно скреће возачима пажњу за причање на телефон током вожње на што скоро готово сви одма испусте телефон из руке.
А наравно на бициклама имају и хитну помоћ, полицајце...
 
Није. То му је светло за ноћну вожњу.
Ево и пун опис догађаја од стране човек који је снимао.

This is the ugly side of cycling in London or any city
The SUV clash you are about to see has been edited and cut short in length. The argument was between me and the Driver but I think his daughter and maybe his son joined in.
There was a lot of swearing from all three. I have removed the part where the son comes up to my face wanting to fight which is laughable.It would be too easy an all three were daft in terms of road signs.
I dont engage in combat..there are many guys my build who would take you on and whip your backside.
I am concentrating on traffic safety between cars and bikes..period!
The driver definitely has breached the rules here.
 
Био је и на документарцу на ББЦ-у, The war on britain's road, ко може нека погледа :) добар је
Углавном се сада доста Лондонаца одлучују за камере на кациги, јер то може да буде доказ за било какав прекршај.
Погледајте му и остале снимке на његовом каналу.
 
direktor":oty5s0ye je napisao(la):

I sta sad? Da li neko zna, da li policija moze samo na osnovu ove fotografije da kazni bahatost? Nisam strucan, ali ovo je valjda dokaz?
 
Vrh