Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

данас у 14 часова испод Народног позоришта:
IMAG0377.jpg

успут, ударио је у знак када се упаркиравао
 
Па, погледај на шта личи ауто. Изударан и изгребан. Не дај Боже да се паркира поред тебе. Одвалио би те вратима при отварању.
 
Шта рећи на ово и овог бахатог д....а ? Не знам да ли је пронађен или не, чисто сумњам, да га је неко пријавио, али човек после овога остаје без текста. Остаје се без текста и кад прочита неке коментаре на Јутјубу.

Никола, ако немаш ништа против, поставио бих ово на једном форуму о аутомобилизму, где има слична тема о бахатости возача.
 
Ево исто једне старије фотографије, али много безазленије, чак и смешне, о начину паркирања по систему "где год видиш неко празно место, а где можеш да паркираш, ту аутомобил и посади" :p



Овог Југића сам снимио мобилном, негде крајем јануара 2005. године у улици Краља Петра, у делу између Господар Јевремове и Узун Миркове на десној страни, кад се пење уз Краља Петра. Човек се једноставно "снашао" и паркирао Југића како је паркирао, без обзира што га је оставио на три точка !

Ово показује, поред основне некултуре и техничку необразованост власника Југића. Да је мислио и знао, да иако је Југић у стању "мировања", склопови доњег построја и трапова, трпе и те како јаке непотребне силе кривљења, а такође и оквир где је ветробранско стакло.

А неки пролазници су чак и намерно "клацкали" Југића :lol:
Ова слика је била и објављена, као занимљивост проблема паркирања у Београду, у часопису за аутомобилизам "Ауто" где сам био сарадник-новинар.
 
Гага":coaszndm je napisao(la):
Никола, ако немаш ништа против, поставио бих ово на једном форуму о аутомобилизму, где има слична тема о бахатости возача.

Zasto bih imao proviv, pa to je na youtube, a izaslo je kao vest na portalu smedia.
 
Нисам стигао да усликам, али данас у овом хаосу код Делте пајсер се паркирао са BMW џипом на зеленом острву између Белвила и депоа ГСП-а. Попео га и оставио тако.
 
Околина Имо центра. Места около колико хоћеш.

20121104124511.jpg


Оно што ме је увек фасцинирало је број аутомобила у блоковима који стоје на паркинг месту, а зарасли су у траву од стајања. Има оних који још имају петокраку на регистрацији.
 
Pa slikaj ta auta i prijavi Parking servisu ili Komunalnoj, kome već treba. Da ih sklanjaju.
 
Ajde ostavite te ljude koji nemaju finansijskih mogucnosti da registruju svoj auto a parkirani su u blokovima. Oni su najmanji problem.
 
заправо су велики проблем јер заузимају место које неком другом треба. иначе, надлежан је Паркинг сервис. само се окрене број паук службе и дође возило да га однесе
 
pravo na automobil nije pravo nego privilegija. ko nema para da vozi ne treba da poseduje automobil.
 
Gospodo ovo sto procitah u ova 2 posta je za mene veliko razocarenje...
 
можда теби. мени, као особи која доста користи ауто, заиста смета неко ко стоји на паркинг месту годинама паркиран без да је померио ауто и милиметар. ако нема пара да га вози и одржава или нека га прода или нека га отера на отпад. ионако је возило које годинама тако стоји зрело само за отпад
 
Pa jbg, možda su ti ljudi platili to parking mesto, nekim samodoprinosom, možda su ga i rukama pravili radnom akcijom? Nije sve tako lako podeliti levo-desno.

Da se razumemo - slažem se da treba da sklone. Ali mi smeta ta priča, odma zovi pauk. Ostavi cedulju ako vidiš neki auto tamo duže vreme, ako vidiš nekog oko njega, prvo popričaj sa njima, pa onda ako baš neće ili nema pozitivnog odgovora, onda zovi Parking Servis. Hajde malo da gradimo ljudske odnose kad smo ih već toliko pozaboravljali.
 
Johnny mislim da me nisi dobro razumeo , ili bolje da kazem da se ja nisam dovoljno precizno izrazio.
I sam muku mucim sa komsijom koji na parkingu drzi raspalu Skodu iz 1972 koju nije pomerio zadnjih XY godina i sluzi mu kao magacin. To je naravno nedopustivo u jednoj urbanojsredini.
Ali prica da sad treba da idemo po gradu i svako vozilo koje ima stare tablice prijavljujemo da se nosi mi je zaista banalna.
Treba da budemo svesni da je u uslovima ovakve krize kakva se nadvila nad nas veliki broj gradjana ostao bez posla i jedva sastavlja kraj sa krajem. Treba li neko u takvoj situaciji da plati 200 -300 EUR za registraciju samo zato da ne bi pojedincima bio trn u oku? To nece promeniti situaciju da je to vozilo i dalje na parkingu.

Po meni je ipak krajnje nekorektno generalizovati i komsiji koji je u problemu dodatno zagorcavati zivot.
 
Да, треба да се носи јер је кроз под аута пробило дрво које расте сада у истом. Трава која је израсла око аута да се ауто више не види. А наравно има и доста сумњивих аутомобила које не могу више да региструју, па су их само оставили на првом слободном месту. Џипови стари пет до десет година.
И тај ауто који се толико дуго не помера са паркинга зато што неко не може да плати регистрацију на крају иде ка томе да је за старо гвожђе. Ако нема паре нека га прода у делове док још може да ишта искористи. Јер не знам зашто би неко ко нема пара држао ауто да пропада ако може за њега нешто да добије.
 
@Лаки72, управо си сам лепо рекао да то недопустиво у једној урбаној средини. Па баш због тога треба склањати такве кршеве са паркинг места. Ем што заузимају места и самом теби, ем што руже град. Могу да замислим шта тај твој комшија држи у тој распалој Шкоди, да можда не гаји нешто у њој ? :lol:

@Јовановм, паркинг место (паркинзи) су простор јавне намене или ти јавна површина и не могу се купити или закупити. Таква решења градски Секретаријат за саобраћај не издаје нити ће. Самодопринос или да је неко рукама-радна акција правио паркинг, без љутње , слатко сам се насмејао.
Људима које замолиш да склоне-уклоне свог распалог љубимца са паркинга, као да си шилом убо у задњицу. То је по систему "како си се дрзнуо да ми тако нешто кажеш" ! Остављање цедуљица под брисач (ако их има) не вреди, јер такви то и не гледају.

Ја сам пре пар месеци замолио комшију из суседне зграде да уклони свог трулог Стојадина, који већ трећу годину стоји на паркингу. Кад сам разговарао са њим (или хтео да разговарам), замало што ме није напао да ме бије, "како се усуђујеш тако нешто да ми кажеш" и још неке псовке, био је његов одговор. Обично су такви људи који су оставили своје некад драге лимене љубимце, јако агресивни, кад их нешто тако замолиш, они не мисле на заједницу, него само на своју задњицу. Не вреди ту ништа друго, него само пријава Паркинг сервису. Такви људи ме подсећају на оне људе који остављају своје псе на улицама и зато имамо толико паса луталица, а сад ето имамо и "аутомобиле луталице" у фигуративном значењу.

За оне који желе да уклоне своје аутомобиле-кршеве са паркинга, а и ако желе да пријаве неки комшијски крш, управо је ових дана почела акција Паркин сервиса о уклањању кршева који дуго стоје на паркин местима:

Вести

"Паркинг сервис" за лепши Београд

31.10.2012.
ЈКП "Паркинг сервис" је, као и претходних година, покренуо акцију уклањања нерегистрованих и напуштених возила са јавних површина.

Возила која власници пријаве Корисничком сервису „Паркинг сервиса" на телефон број 3035-400 биће уклоњена бесплатно.
Подсећамо да је власник, уколико возило не пријави сам, већ то буде учињено по налогу комуналне инспекције, дужан да плати накнаду за пренос возила.
ЈКП "Паркинг сервис" апелује на власнике оваквих возила да их пријаве и тако избегну плаћање трошкова њиховог одвожења.
http://www.parking-servis.co.rs/cir/inf ... si_beograd

@Лаки72, ево ти прилике да твог комшију са Шкодом пријавиш и да се ослободи то место. Видећеш како ће ти комшија реаговати кад буду дошли, прво да оставе упозорење (решење о уклањању), а после и кад буду требали да однесу тај Шкодилак, наравно агресивно.
 
Izluđuje me kada ne mogu da nađem slobodno parking mesto, a vidim parkirani auto sa "SRJ" tablicom.
Najčešće su im i gume ispuštene.

Pre bilo kakve prijave inspekciji bi trebalo dati još jednu šansu vlasniku da se sam javi Parking Servisu i izbegne troškove.
Ostaviti neko obaveštenje na šoferšajbni, u sandučetu...

MIslim da bi Grad trebao da pokrene akciju uklanjanja, a da uvod bude jedno medijsko obrazloženje problema i nagovaranje vlasnika da se sami jave.
Ipak se radi o nečijoj imovini i o socijalnom momentu. Ko zna šta se tu sve krije.
 
jeste da nema veze sa parkiranjem, ali ima veze sa bahatoscu.
kome mogu da se prijave automobili kojima ne rade stop svetla? zamalo da se jutros zakucam u jednog bahatog koji ne razmislja malo sire od svoje guzice
 
dsc04203.jpg

Zasto nema zutih stubica do kraja da brane zelenu povrsinu pa kreteni zauzimaju i bic stazu preko puta siva 2 tu je neki kvazi centar divlje gradnje pljeskavice itd devedesete sve treba srusiti
I pokazna vjezba parkiranjua u pjesackoj zoni
dsc04201.jpg
 
Kod stepinog vajata u V. Stepe, čovek je baš ogladneo pa je morao tu da posadi svoj automobil
image.jpg
 
operic":anuajglu je napisao(la):
jeste da nema veze sa parkiranjem, ali ima veze sa bahatoscu.
kome mogu da se prijave automobili kojima ne rade stop svetla? zamalo da se jutros zakucam u jednog bahatog koji ne razmislja malo sire od svoje guzice
Оперићу, једино да "пријавиш" самом власнику тих кола. Остави му други пут цедуљу под брисач који је проблем или ако га видиш, рецу му. Можда човек и не зна да му стоп светла не раде, односно да му је "искочио" осигурач. Већина људи ретко кад контролишу светлосне елементе на својим колима, једино пред технички преглед за регистрацију.
То већ спада у домен саобраћајне и техничке културе возача.

Полицији можеш једино, ако се потрефи, да сте у истом моменту и ти, и власник тог возила и они (саобраћајна полиција) на истом месту, па им кажеш о чему се ради, да га зауставе и на неки начин искључе из саобраћаја због техничке неисправности возила.
 
@relja

Slažem se potpuno sa tobom, to sam hteo i da kažem. Treba čoveku dati šansu, pa ako stvarno auto smeta i on odbija da ga ukloni (a ne koristi ga), onda pozvati parkig servis

@GaGa
Znaš, ceo Novi Beograd je građen radnom akcijom, a i bogami taj javni prostor nije neko izmislio, već je iz rada nama starijih proizmakao. Nije "država" sad nešto magično što postoji van sveta i svemira, već je valjda proizvod našeg rada i poreza, dažbina, doprinosa, i svakakvih takvih zavrzlama.
 
Vrh