Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461031#p461031:2opglvq3 je napisao(la):
astrodule » 23 Jun 2017 08:42 pm[/url]":2opglvq3]Ipak, po ZOBS-u je kriv vozač hitne pomoći jer on ne sme (ni pod rotacijom) da prolazi kroz crveno svetlo (ako nema saobraćajca).

Da nema semafora po ZOBS-u bi bio kriv pešak jer se nije uverio da može bezbedno preći ulicu (bez obzira što ima pešački).

Da li si nesto pogresno otkucao u zadnjoj recenici ? :)

Mora bas neko cudo da se desi, tipa da se pesak teleportuje ispred vozila, da bi pesak bio jedini kriv u ovom slucaju, pogotovo ako je u pitanju obelezen pesacki prelaz.
 
Po mom mišljenju je veća krivica pešaka jer se rotacija i sirena vidi na sigurno bar 50m pa nije trebalo uopšte da krene da prelazi ulicu.

Moram da ponovim da pešak ne sme da zakorači na pešački ako se nije uverio da ga može bezbedno po sve preći.

Pre par godina je bila kampanja "pešački je zakon" gde su pogrešno koncipirali kampanju da pešak uvek može da predje pešački prelaz i da je on Bog
 
Pesak i pesacki i jesu Bog.

Cak i mimo pesackog ako pesak stane na kolovoz duzan si da ga propustis, jer je to najbezbednije u tom momentu, na stranu to sto je i on kriv u tom slucaju. To da li on sme ili ne sme da kroci na kolovoz ne daje nikome ni pravo ni opravdanje da na njega naleti.

Kao sto rekoh, zaista mora da se desi nesto specijalno da pesak bude jedini krivac ako ga udari auto.
 
Данас се нешто слично десило у приватном аутобусу на линији 601, нагло кочење и пад путнице у аутобусу. И наравно, обавезна заштита свог возача од стране власника "Авала бус превоз" Оба чланка из Блица је писао наш члан Матеја Бељан.

Vozač na liniji 601, posle žestoke svađe, "KIDNAPOVAO" PUTNIKE (VIDEO)
Mateja Beljan | 23. 06. 2017 - 10:53h| Komentara: 106
Vozač autobusa na liniji 601 ušao je u utorak u verbalni okršaj sa putnicima nakon naglog kočenja u Surčinu, a potom zatvorio vrata i odbio da bilo koga pusti napolje.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/ugusic ... ao/jekht5q

PREVOZNIK SE OGLASIO O INCIDENTU NA LINIJI 601 "Pre rasprave sa putnicima vozač je bio napadnut"
Mateja Beljan | 23. 06. 2017 - 18:36h
Nakon teksta o incidentu na liniji 601, kada je vozač u Surčinu zaustavio autobus nakon naglog kočenja i ušao u žučnu raspravu sa putnicima, koje nije puštao napolje, prevoznik je saslušao vozača.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/prevoz ... io/g39lm1t
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461079#p461079:hgrl69u3 je napisao(la):
wexy » Sub Jun 24, 2017 12:29 am[/url]":hgrl69u3]Pesak i pesacki i jesu Bog.

Cak i mimo pesackog ako pesak stane na kolovoz duzan si da ga propustis, jer je to najbezbednije u tom momentu, na stranu to sto je i on kriv u tom slucaju. To da li on sme ili ne sme da kroci na kolovoz ne daje nikome ni pravo ni opravdanje da na njega naleti.

Kao sto rekoh, zaista mora da se desi nesto specijalno da pesak bude jedini krivac ako ga udari auto.

Mom ocu je pesak istrcao na put, prosavsi kroz kolonu automobila. On se kretao 20km/h jer je blizu semafor. Pesak je imao 0.7 promila alkohola u krvi i pretrcavao je put na 50 metara od semafora (na kome je moj otac stajao). Vozilo se kretalo preko metar udaljeno od sredisnje linije puta (dupla puna linija).
Vestak je utvrdio da je VOZAC MOGAO DA STANE?! Cekajte, je l' treba periskop ugraditi pa skenirati 200 metara radijusa zbog bu**** koje pijane pretrcavaju put?! I osnovno pitanje: KAKVA PRAVILA IMAJU VOZACI? Nikakva.

I kakvi su to zakoni da vozac mora da gleda levo, iza leve trake, zbog pesaka koji pretrcavaju? Deo kolovoza u neposrednoj blizini semafora NIJE mesto za pesake, i oni bi morali shodno tome da se ponasaju.

A i pesaci bi trebali da se uvere da je BEZBEDNO za prelazak, a ne pijani da pretrcavaju.

-----
Skoro sam isao Tosinim bunarom, levom kolovoznom trakom i u delu pre skretanja na autoput, jedna baba je brzim hodom presla suprotnu stranu (isao sam od Zemuna) i iako je dupla puna, ona je stala na sred moje trake i ukopala se. Ja sam je video i zakocio. Krenula je dalje u desnu traku gledajuci u mene, i jedan auto je proleteo jedno 80 tuda. Prezivela je jer je imala srece. Da je krenula pola sekunde ranije, udario bi je auto.
 
Sve to stoji, i pesak jeste kriv, ali je isto cinjenica da tvoj otac nije video pesaka na kolovozu, a obavezan je. Da li je u 99% slucajeva imao razloga da predvidi da ce pesak tu biti, naravno da ne, ali eto.. desi se nekad i onaj 1%.

Sto se tice tvog slucaja, taj sto je isao 80 je u startu kriv. S obzirom da si ti iz nekog razloga stao na sred ulice, zbog pesaka, on je takodje imao veoma jak osnov da se zapita zasto i uspori. Ako cemo po pravilima do detalja ti si trebao da das i 4 migavca istog momenta :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461602#p461602:10v1xx14 je napisao(la):
wexy » Pon Jun 26, 2017 2:15 pm[/url]":10v1xx14]Sve to stoji, i pesak jeste kriv, ali je isto cinjenica da tvoj otac nije video pesaka na kolovozu, a obavezan je. Da li je u 99% slucajeva imao razloga da predvidi da ce pesak tu biti, naravno da ne, ali eto.. desi se nekad i onaj 1%.

Sto se tice tvog slucaja, taj sto je isao 80 je u startu kriv. S obzirom da si ti iz nekog razloga stao na sred ulice, zbog pesaka, on je takodje imao veoma jak osnov da se zapita zasto i uspori. Ako cemo po pravilima do detalja ti si trebao da das i 4 migavca istog momenta :).

Ne znam sto je okacio 2x moj post, nesto se poremetilo.

Slazem se, ali ako on trci izmedju auta koja se krecu, kako da ga vidis u delicu sekunde? Da je dosao do sredine puta i samo pogledao, video bi auto bez problema.
Sta da je otac vozio 50 km/h kroz naselje? To je skroz validno i nije krsenje propisa, a gospodin pretrcava. Tesko da bi tu prosao sa laksim povredama.

Slazem se i tu, sva 4, ali ja sam taman stao i ukopao se, a ovaj proleteo. Nisam bas stigao da upalim 4, mada iskreno, u tom trenutku sam razmisljao da ne zgazim zenu i ni na kraj pameti mi nisu bili treptaci.

Sustina mojih komentara je da su pesaci totalno bezobzirni u dosta situacija. Pogotovo kad vidim majku koja vuce dete za sobom i pretrcava Gagarinovu ulicu da bi stigla na tramvaj. Ludilo.
 
Tačno, koliko god da je pešak uvek zaštćeniji bez obzira što je kriv delimično ili skroz, on je bezobziran. Da bi čovek upravljao vozilom mora da nauči propise, polaže pa tek da onda da upravlja vozilom. Da bi pešak bio pešak, dovoljno je da živi pa ako se kao pešak ponaša kao primitivac, onda je stvarno za svaku osudu i tu sam na strani vozača iako nisam vozač ali sam dugogodišnji suvozač, a i to je nešto.

Moj kum je odležao pola godine u zatvoru, ostao bez posla jer je van pešačkog oborio staricu od stotinu leta, na otvorenom putu. Izmilela bakica iza traktora da osmotri ko kome dolazi u goste.
 
Deo fotki samo bahatih goveda, inace redovna pojava da se parkiraju na sinama na bulevaru, bar dva tri puta u toku nedelje stane tramvaj.





 
Poslala mi komsinica iz kraja, danas slikano u Kirovljevoj. id*** je parkirao svoje "cedo" ispred ulaza u zgradu. Pretpostavlja se da je otisao u novootvoreni kafic koji je neki lik na kvarno i uz pomoc mita otvorio u zgradi. :bash:
 
U tom lokalu je pre bio SNS, pretpostavljam da su se odatle preselili u Požešku, u lokal(kod Čutovića) pored Mihajlovca.
 
SNS je koristio lokal samo za vreme proslih izbora (parlamentarnih), nesto kratko, a sam lokal pripada firmi za koju se i dalje vodi stecajni postupak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461079#p461079:2ml6ctw6 je napisao(la):
wexy » Fri Jun 23, 2017 11:29 pm[/url]":2ml6ctw6]Pesak i pesacki i jesu Bog.

Cak i mimo pesackog ako pesak stane na kolovoz duzan si da ga propustis, jer je to najbezbednije u tom momentu, na stranu to sto je i on kriv u tom slucaju. To da li on sme ili ne sme da kroci na kolovoz ne daje nikome ni pravo ni opravdanje da na njega naleti.

Kao sto rekoh, zaista mora da se desi nesto specijalno da pesak bude jedini krivac ako ga udari auto.
Mislim da su zakoni previše naklonjeni pešacima, tj previše oštri prema vozačima. Pravedno bi bilo da, ukoliko nisi vozio preko ograničenja, i nisi bio pijan, nisi kriv, i tačka. Nego je ta fora sa prilagođavanjem uslovima na putu otvorila toliki prostor za slobodno tumačenje, da ispada da ti kao vozač treba da imaš tri para očiju, reflekse kao pilot borbenog aviona i intuiciju da predvidiš nepredvidivo, da bi mogao da budeš siguran da ti neka pijana ili drogirana bu**** neće izleteti odnekuda. Ili da voziš 10 na sat. Nema trećeg. Uvek si ti nekako kriv.

Desilo mi se pre par meseci na Zrenjaninskom putu da zamalo budem deo lančanog sudara ili gaženja kada je čovek krenuo da prelazi na crveno. Stajao mirno na semaforu, samo mu odjednom nešto kliknulo i krenuo da prelazi put, kao da ide po livadi, bukvalno dok su su kola jurila pored njega. Kreće škripa, cimanje, bežanje iz trake u traku, svi staju - on tek tada primećuje sve te automobile oko sebe, okreće se ka nama i kreće da nas psuje :shock:
I onda provalim da je to onaj lik koji stalno prosi po busevima, ima jednu nogavicu zavrnutu i neku ranu na toj nozi, i često se svađa sa putnicima, kažu mi ljudi da je valjda na krokodilu (vrsta droge).
Onda sam shvatio da je on u svojoj glavi zaista i šetao po praznoj livadi, ili verovatnije, toliko ga nije briga za svoj život da mu je svejedno šta radi.
I sad njega neko da je zgazio treba da dele odgovornost... :bash: :bash: :bash:
 
Znači taj lik stvarno nije umro, on je ordinirao po tramvajima oko Ekonomskog fakulteta jedno vreme, pa je nestao.
 
@Кокос, не ово је други момак који проси по возилима градског превоза и има исто ране на једној од ногу. Видео сам га негде у марту ове године у 65-ци. Онај први момак са ранама на обе ноге и то много тежим, је умро пре две-три године, тако нешто.
 
Мало да се и њихове екселенције (есенције, што каже Шојић), бахате по београдским улицама.
Ето мексички амбасадор (66-А-001) свратио до бувљака, возач је прво изашао из кола и скинуо заставицу Мексика која је била закачена на носачу који је на предњем десном крилу, па је отворио врата његовој екселенцији-есенцији, оставио заставицу у пртљажник и заједно отишли у куповину у ОТЦ-бувљак. :o
Цео поступак сам гледао од семафора код трамвајске пруге, а сликао кад сам се приближио овом црном "сокоћалу са олимпијским круговима", и једини је био који се тако "паркирао".

 
Njima je zakonom dozvoljeno da se tako ponasaju.
 
Да, мислио је на дипломатски имунитет, али с обзиром да је @Пуле рекао/написао "законом дозвољено", баш ме интересује по ком закону је дозвољено, ЗОБС-у, или неком другом.
 
Da. Mislio sam na clanove diplomatskog kora.

A po kom zakonu?
Objasnjenje bi promenilo tok teme i otislo u visoke grane. Na kojima su nedostupne tresnje za nas.
 
Vrh