Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459436#p459436:3skja2yn je napisao(la):
Kokos » 17 Јун 2017 10:14 am[/url]":3skja2yn]Ne znam da li postoji dovoljno adekvatna kazna za ovakve invalide u mozak. Voleo bih da se nekako izvrši pritisak na grad ili saobraćajnu policiju da se ovakvi maloumnici kažnjavaju i retroaktvino na osnovu slika. Samo po sebi je već odvratno, ali kada sam video da žena sa detetom u kolicima mora na ulicu, oduzeo bih mu jeep-a (BG 1002-ĆG). Iza njega ima još jedan maloumnik, u kom je čak neko i sedeo.

Pogledajte prilog 1
file.php
@Кокос, укњижен плусићћћ

Али шта вреди и саобраћајна полиција, а о комуналној да и не причамо, кад и они исто тако по неки пут буду бахати дебили у мозак, па оставе службена кола на тротоару, а тротоар још ужи него тај у Главној улици у Земуну, где си снимио тог дебила у мозак са Џипчићћћем.

Слику сам преузео са форума о аутомобилизму "Гаража", слика је из марта 2015. године и снимљена је исто у Земуну у Цара Душана одмах изнад Мухара, значи само неких 500 метара пре места где си ти снимио твоје слике.
Исто са дететом у колицима, човек није могао да прође од њих тротоаром, него је морао на коловоз да их заобиђе, али их је пре тога оверио сликом.

 
До мог мозга једино допире могућност да није повукао ручну, а да је ту блага низбрдица. Све остало није у домену здраве памети.
 
koliko vidim u kolima je. Ako je sedeo svo vreme onda je stvarno debilčina.
 
Bio je u bg hronici master bahatost gledacu da izvucem fotku
 
Да пренесем ову слику са теме о УМП-у где сам је исто поставио из одређеног разлога.

У Тошином бунару поред оне кафанџуге која је на углу те улице и УМП-а, а поред железничког насипа, већ неко дуже време бахати инвалиди у мозак, поготово увече, се бахато нацртају на тротоар-бициклистичку стазу, као овај швајцарско-српски дебил из Цириха са својом „љутом Панамера-нском машином :notok: “ . Снимљено данас-20.јуна у 13:06 часова.

 
Набавиш неки крш једва регистрован за сто, двеста евра, идеш по граду и закуцаваш се у овакве дебиле. Лепо још и сачекаш мурију, и дебил добије и казну и плати ти кола. Од надокнаде купиш други крш и нађеш другог пацијента. И тако у круг.
 
Јел у пракси стварно добијеш одштету односно ниси ти крив кад удариш некога ко је непрописно паркиран или је то само теорија?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nema šanse ni dinara da dobiješ, još ima da najdrljaš.
Naše sudije imaju stav da vozilo koje se ne kreće (parkirano, zaustavljeno) ne može da izazove nezgodu/nesreću. Što znači vozač vozila koje se kreće treba da preuzme sve radnje kako ne bi do nezgode došlo.
Zaključak , vozač nepropisno parkiranog vozila eventualno platiće kaznu za nepropisno parkirano vozilo (a 99,99 % da neće) dok će vozač vozila koje se kretalo i kaznu i sudske troškove i malus i opravku svog vozila......
 
Ako ti auto izleti ispred tebe iznenada sa parkinga jer neko nije digo rucnu npr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460384#p460384:3cl88oug je napisao(la):
stf » Wed Jun 21, 2017 6:54 am[/url]":3cl88oug]Набавиш неки крш једва регистрован за сто, двеста евра, идеш по граду и закуцаваш се у овакве дебиле. Лепо још и сачекаш мурију, и дебил добије и казну и плати ти кола. Од надокнаде купиш други крш и нађеш другог пацијента. И тако у круг.

Ako vec hoces da ovako zaradjujes pare onda to radis na mnogo jednostavniji i prefinjeniji nacin.

Opet ti je potreban auto ali ne toliko veliki krs koliko mislis. Vazno je da je godiste visoko zbog same procene.....I da skratim. Najbolje mesto za tako nesto da uradis ti je rakovicki mostic (iz Patrijarha Dimitrija, pre ugla sa Vareska,desno uzbrdo). Dolazeci iz pravca grada i penjuci se na njega koga god da udaris na vrhu uvek si u prednosti i nikada nisi kriv.
Razlog je taj sto oni drugi, koji takodje hoce da predju preko njega imaju znak stop. I duzni su da stanu i propuste tebe. A to kada bi radili onda mostic nikada ne bi ni presli.

Ako vec hoces da se razracunas sa bahatima koji ne postuju propise ovo ti je za pocetak najjednostavniji nacin. :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459687#p459687:nzi7jar7 je napisao(la):
astrodule » 18 Jun 2017 10:30 am[/url]":nzi7jar7]Kako objasniti ovakvo "parkiranje" i to ispred ulaza u prodavnicu (Aman) ?

Stajao je tako minimum 1h.


file.php

Padaju mi na pamet dva "razloga" ovog invalida u mozak:
1 - da mu lipa ili ptice ne isprljaju auto
2 - nema više mesta na parkingu pa je ovako stao da ga neko sličan njemu ne bi zagradio :bg4:
 
Za ovakvo parkiranje ne postoji racionalno objašnjenje. Šta god da je razlog kolika dileja treba neko da bude i da mu pola dužine auta bude na kolovozu ?
Postoji i bočna ulica iz koje neko može da dođe a taj nema baš dobru preglednost od prvog parkiranog auta.
 
Ja izbegavam taj parking jer je tu ulaz u Aman pa tu često cirkulišu kamioni.

Prozor mi gleda i na magacin od Maksija pa baš često viđam idiote koji parkiraju na najnezgodnijim mogućim mestima. Vozačima dostavnih vozila zaista nekada treba odati priznanje.
 
Дипломатско возило.
Улица Стојана Протића.
2ym8zlj.jpg

2wh1f6b.jpg

Баш ме занима из које је амбасаде.

Слободно делите и качите слике по другим форумима и порталима.
 
84 - Indija
A - oznaka za vozila u vlasništvu diplomatsko-konzularnih predstavništava, misija stranih država i predstavništava međunarodnih organizacija i njihovog osoblja koje ima diplomatski status.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460446#p460446:a70m6yuc je napisao(la):
Žika » Sre Jun 21, 2017 1:50 pm[/url]":a70m6yuc]Nema šanse ni dinara da dobiješ, još ima da najdrljaš.
Naše sudije imaju stav da vozilo koje se ne kreće (parkirano, zaustavljeno) ne može da izazove nezgodu/nesreću. Što znači vozač vozila koje se kreće treba da preuzme sve radnje kako ne bi do nezgode došlo.
Zaključak , vozač nepropisno parkiranog vozila eventualno platiće kaznu za nepropisno parkirano vozilo (a 99,99 % da neće) dok će vozač vozila koje se kretalo i kaznu i sudske troškove i malus i opravku svog vozila......
Kada pešak prelazi van pešačkog prelaza on je prekršio saobraćajne propise i mora da plati kaznu da je reda u gradu a zna se koji su delovi grada (naselja) u tom smislu kritični.

Autobus GSP-a se kreće propisanom brzinom, pešak prelazi mimo pešačkog prelaza, vozač ne smanjuje brzinu, pešak kreće u sprint da bi spasao glavu. To je jedan u nizu prizora koje vidim sa prozora i mislim da je to "crna tačka" koju nadležni nikako da eliminišu.

Pozovem saobraćajnu policiju budući da su se skoro po pravilu baš na tom kratkom potezu dešavale i tragedije, obaranje nesavesnih pešaka i sl. Sve to izložim policiji a oni mi kažu da će odmah poslati patrolu i pri tom me upoznaju sa novim propisom da vozač autobusa zbog bezbednosti putnika ne sme smanjivati brzinu zbog pešaka jer bi u tom slučaju svi putnici bili ugroženi. (lično sam se jednom stropoštala na par njih i par njih na mene upravo zbog naglog kočenja). Dakle, vozač autobusa po najnovijem zakonu mora da poštuje pravilo.

Došla je policijska patrola (veliki kombi), stajala možda pola sata i odzujala. Naravno, ko god je video patrolu nije prelazio ulicu i opet po starom. Smirili su savest ali ništa nisu uradili. Postoje li i danas tzv. "pozornjaci" :?:

U slučaju automobila koji je sat vremena stajano "ni tamo - ni 'vamo", postoji mogućnopst da je vozaču pozlilo. Ništa ne treba isključiti.

Evo prizora koga sam fotografisala pre para dana pa se pitam, da li kontejneri mogu da se postave na kolovoz? Zbog čega za velike kontejnere ne postoji poseban deo jer u ovom slučaju jasno se vidi da su zakrčili kolovoz zajedno sa automobilima. Ulica je inače dvosmerna. Pogledajte prilog 1
 
Kontejneri na uglovima su posebna priča.

Sada kada si spomenula da vozač busa ne sme naglo da koči jer time više ljudi dovodi u opasnost. Jedna od dilema koje će se imati samoupravljajuća vozila je ona stara dilema. Kada je nezgoda neizbežna, da li ubiti više ili manje ljudi.

Npr. jedna kola sa jednom osobom naleće na grupu pešaka (nebitno kako smo došli u takvu situaciju). Hladna logika kaže da će kompjuter "ubiti" osobu u kolima. Da li je neki čovek spreman da svoj život poveri kompjuteru u toj situaciji?

Mislim da je originalni etički problem onaj sa tramvajem i skretnicom.

Sorry za OT
 
To je već ubistvo. Ko ima pravo da reši da te ubije ?
To mi je odavno palo na pamet i pitanje je što bi neko nevin stradao zbog drugih koji svesno ugrožavaju bezbednost ?

Ksenija , za taj propis nisam čuo niti znam da postoji ???
Istina je da se pri svakom naglom kočenju postoji velika verovatnoća od povređivanja putnika.
Da su pešaci bezobrazni i to stoji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460860#p460860:2ae7q6tl je napisao(la):
astrodule » Pet Jun 23, 2017 10:36 am[/url]":2ae7q6tl]
Npr. jedna kola sa jednom osobom naleće na grupu pešaka (nebitno kako smo došli u takvu situaciju). Hladna logika kaže da će kompjuter "ubiti" osobu u kolima. Da li je neki čovek spreman da svoj život poveri kompjuteru u toj situaciji?
Svaki svesni i savesni vozač sigurno da neće rizikovati čija god glava da je u pitanju a ponajpre svoja i to u oba slučaja, bio on žrtva ili neko treći (on će svakako biti žrtva). Ipak bih situaciju razmatrala sa uzrokom koji je zapravo najvažniji.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460867#p460867:2ae7q6tl je napisao(la):
Žika » Pet Jun 23, 2017 10:56 am[/url]":2ae7q6tl]To je već ubistvo. Ko ima pravo da reši da te ubije ?

Ubica iz nesvesnog nehata, mislim da postoji i takva kvalifikacija, nisam sigurna. Otprilike: nije želeo ali je znao da može.

To mi je odavno palo na pamet i pitanje je što bi neko nevin stradao zbog drugih koji svesno ugrožavaju bezbednost ?

Naravno ali šta tu iko može do saobraćajna policija. Uverena sam da kada bi na "crnim tačkama" samo desetask dana stajao saobraćajni policajac i naplaćivao debele kazne, broj nesavesnih pešaka bi se smanjio. Pa kada se ponovo sve zaboravi, opet po džepu.

Ksenija , za taj propis nisam čuo niti znam da postoji ???
Nisam ni ja dok mi nisu rekli iz Saobraćajne policije Grada. Čak sam pitala jednog vozača koji mi je isto potvrdio.

Nakon što sam završila gornji upis otišla sam na prozor, u roku od pet-šest minuta evo šta sam zabeležila:Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460869#p460869:2ehp2jxg je napisao(la):
astrodule » Pet Jun 23, 2017 11:08 am[/url]":2ehp2jxg]Možda je to neki interni propis jer GSP plaća odštetu povređenim putnicima, pa da uštede malo.

Moguće je, ali zar nije logično da pešaci budu upoznati. Zbog čega se ne postave upozorenja, jasna, na vidnom mestu. Ako mogu bilbordi, mogu i upozorenja daleko važnija od reklama.
 
Vrh