Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Zloupotreba necega je delimicno i bahatost.

To sto ti mislis da imas pravo da korisnis nesto neograniceno zato sto ti niko to ne zabranjuje ne znaci da je to dobro ili da to treba raditi.
Super koristi javni parking kao auto plac i lepo se snasao nema troskova ali ako neko trajno parkira automobile na 1 mestu je bezobrazluk.

Mozda jeste legalno ali je i bahato...
 
Prvo, pola novog beograda je do pre deset petnaest godina parkiralo "neograniceno" jer su imali prevoz do posla i automobile koristili jednom mesecno.
Neki i redje. Dakle, bili su bahati?
Drugo, slucaj na vidikovcu nije jedan prodavac, vec njih nekoliko.
Ko smo MI da ogranicimo ko moze, a ko ne moze da parkira, ako je javno parkiraliste?
Zloupotrebe?
Cekaj, nisam razumeo?
U pitanju je parking, a na njemu su parkirana putnicka vozila?
Pa koja zloupotreba, ne menja ulje niti vrsi popravke na tom parkingu...
Etiketiranje 'bahato parkiranje' ovde nije adekvatno.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
I ovaj pravilno parkiran pa završio .....

19510393_1014377378701439_7727461547148544866_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470285#p470285:p3g8kh1l je napisao(la):
laki72 » Wed Aug 09, 2017 3:30 pm[/url]":p3g8kh1l]
Saobraćajna Kamera":p3g8kh1l je napisao(la):
Ta javna parking mesta su stalno zauzeta i nedostupna svima koji povremeno imaju potrebu da ih koriste.

Ako ovo nije bahato onda ne znam šta je prava definicija.
Ajd, objasni sta ti je u tom primeru bahato. Jesu li vozila na mestu predvidjenom za parking vozila?
Jesu li registrovana?
Ometaju li odvijanje saobracaja?
Ometaju li kretanje pesaka?
Ugorzavaju li zdravlje ljudi?
Dal je parking na bilo koji nacin fizicki ogradjen?
Dal na tim parking mestima postoje fizicke prepreke da neko drugi parkira?

A istovremeno, u neposrednoj blizini, desetine vozila su parkirana zaista bahato po servisnim saobracajnicama i prilazima zgradama.

Kao neko ko povremeno kupuje u obliznjem maksiju i kao neko kome je supruga radila tu u apoteci, ja te razumem. I razumem da je problem kada dodjes u kupovinu pa nemas gde da parkiras. Ali o bahatosti kao pojavi, u ovom slucaju nema ni govora.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Bahato je to što je taj neko, umesto da iznajmi neki prostor za svoj auto plac, zauzeo (javna) parking mesta koja pripadaju svima.
- ne znam da li su registrovana, povremeno ima "stranaca"
- da, ometaju odvijanje saobraćaja (saobraćaj je kretanje vozila i lica na putevima, čije je ponašanje uređeno u cilju njegovog bezbednog i nesmetanog odvijanja). 10-ak otetih parking mesta znači 10-ak vozila više koja kruže ili zbog toga parkiraju na nepredviđenim mestima.
- da, vidi bold iznad, iako je i samo parkiralište koncipirano tako kao da pešaci nemaju potrebu da ga prelaze u svakodnevoj komunikaciji između zgrada i autobuskog stajališta i dalje.
- nije, to je javni parking
- ne, osim što su sama vozila na prodaju (roba, dakle) fizička prepreka.

Kapacitet postojećih parkirališta na Vidikovcu je nedovoljan za sva vozila iako se slažem da je određeni broj automobila potpuno nepotrebno i bahato parkiran unutar stambenih blokova, integrisanim saobraćajnicama i prilazima zgradama.
 
Al takve stvari se vrlo lako rese propisom kojim firme koje se bave takvim delatnostima mora da imaju u zakupu/vlasnistvu parking mesta koliko i automobila.
 
Klinac iz ulaza pored se očigledno bavi valjanjem automobila i ima 5-6 vozila na parkingu ispred zgrade.

Bezobrazno jeste - nelegalno nije (sva vozila su registrovana, neka na strane table, neka na domaće)
 
To onda spada pod obavljanje neregistrovane delatnosti :) Prodaja sopstvenog automobila nije, ali kupovina iskljucivo radi dalje prodaje jeste obavljanje delatnosti.
 
Može čisto neko od inspektora da mu zagorča posao .
Pozove pravog vlasnika i ako ovaj izjavi da je vozilo prodao onda mu se nakači za porez koji nije plaćen itd. I tako pet šest vozila, naloži vlasniku da vrati tablice ako je vozilo prodao.
 
Ha, ha, živimo u Srbiji gde inspektori sasvim dobro žive i bez izlazaka na teren i cimanja.

Kada bi im se uvela norma, to bi već imalo smisla, ali i tada bi prvo kažnjavali najlakše stvari (parkiranje na trotoarima unutar NBG blokova gde jednostavno mora da se parkira jer fizički nema mesta)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470285#p470285:3j5kv1tv je napisao(la):
laki72 » Sre Avg 09, 2017 4:30 pm[/url]":3j5kv1tv]
Saobraćajna Kamera":3j5kv1tv je napisao(la):
Ta javna parking mesta su stalno zauzeta i nedostupna svima koji povremeno imaju potrebu da ih koriste.

Ako ovo nije bahato onda ne znam šta je prava definicija.
Ajd, objasni sta ti je u tom primeru bahato. Jesu li vozila na mestu predvidjenom za parking vozila?
Jesu li registrovana?
Ometaju li odvijanje saobracaja?
Ometaju li kretanje pesaka?
Ugorzavaju li zdravlje ljudi?
Dal je parking na bilo koji nacin fizicki ogradjen?
Dal na tim parking mestima postoje fizicke prepreke da neko drugi parkira?

A istovremeno, u neposrednoj blizini, desetine vozila su parkirana zaista bahato po servisnim saobracajnicama i prilazima zgradama.

Kao neko ko povremeno kupuje u obliznjem maksiju i kao neko kome je supruga radila tu u apoteci, ja te razumem. I razumem da je problem kada dodjes u kupovinu pa nemas gde da parkiras. Ali o bahatosti kao pojavi, u ovom slucaju nema ni govora.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Piše tamo u odgovoru komunalne inspekcije da je ovo posao za tržišnu inspekciju (koju oni, naravno, nisu alarmirali već to mora građanin). Možda je legalno parkirano, ali sa aspekta obavljanja poslovne delatnosti ovo nije OK. Prosto - u pitanju je divlji plac za prodaju automobila koji je organizovan na javnoj površini.

Ukoliko je lice posrednik u prodaji i onda registrovan kao npr. agencija nema pravo da na ovaj način vrši prodaju na javnoj površini već mora da definiše prodajni objekat - plac za prodaju automobila.

Ukoliko je u pitanju fizično lice onda je u još većem prekršaju, jer obavlja delatnost bez dozvole i time krši više zakona. Svakako da 6 automobila nisu za privatnu upotrebu, pa se sada prodaju i to je veoma lako utvrditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470288#p470288:16k7g7tt je napisao(la):
bl3y4 » Sre Avg 09, 2017 4:43 pm[/url]":16k7g7tt]Zloupotreba necega je delimicno i bahatost.

To sto ti mislis da imas pravo da korisnis nesto neograniceno zato sto ti niko to ne zabranjuje ne znaci da je to dobro ili da to treba raditi.
Super koristi javni parking kao auto plac i lepo se snasao nema troskova ali ako neko trajno parkira automobile na 1 mestu je bezobrazluk.

Mozda jeste legalno ali je i bahato...

Nije legalno sa aspekta obavljanja poslovne delatnosti - reč je o ilegalnoj prodaji izvan prodajnog objekta - placa za prodaju automobila ili još gore, ako je fizičko lice, obavljanje privredne delatnosti bez dozvole/registracije (na crno).
 
Generalno se slazem sa tobom, ali ostaje prica da automobili nisu bahato parkirani. Ipak imam jedno pitanje.
Kazes sledece:
"Svakako da 6 automobila nisu za privatnu upotrebu...
... i to je veoma lako utvrditi.

Ok, u jednom trenutku, u mladjim danima imao sam 5 automobila.
Svi su bili na moje ime.
Doduse, nisam trgovao njima, ali su na prodaju (oglasavanje) isli svi kada me je proslo mladalacko ludilo i kada sam pozeleo "jedan, ali vredan".

No bojim se da u ovom slucaju stvari stoje jos "pokrivenije" , jer su verovatno vozila registrovana na razlicite osobe (uz ovlascenja za prodaju), te pravno ne znam kako bi to islo?

U svakom slucaju, hvala na pojasnjenju.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Postoji neki Pravilnik o minimalno tehničkim uslovima za obavljanje prometa robe i vršenje usluga u prometu rebe gde čl. 31 kaže da se prodaja polovnih putničkih i teretnih vozila i motocikla obavlja se na posebnoj vrsti robne pijace tzv. auto-pijaci, na kojoj se mogu prodavati i polovni rezervni auto-delovi i pribor.
Po meni s obzirom da se taj što prodaje vozila bavi nekom delatnošću mora i da ispunjava neke tehničke uslove (ili da ima svoj plac ili da ide na pijacu). Što se tiče zauzeća parkinga, Odluka o javnim parkiralištima mi je još uvek najjasnij kakva su ta parkirališta pored stambenih zgrada da bi mogli da pričamo o zauzeću javnog parkinga.
Javna parkirališta u smislu odredaba ove odluke jesu javne saobraćajne površine i posebni prostori određeni za parkiranje motornih vozila. Javna parkirališta mogu biti opšta i posebna. Javnim parkiralištima, u smislu odredaba ove odluke, ne smatraju se posebni prostori za parkiranje motornih vozila koji pripadaju određenom objektu (poslovni ili stambeni objekat i dr.), kao i prostori određeni za parkiranje određene vrste vozila (taksi stajališta i dr). Opšta parkirališta su delovi kolovoza, trotoara ili površine između kolovoza i trotoara i druge saobraćajne površine posebno obeležene za parkiranje motornih vozila. Opšta parkirališta svojim aktom određuje organizaciona jedinica Gradske uprave grada Beograda nadležna za poslove saobraćaja Posebna parkirališta su objekti (garaže), višeetažna montažna parkirališta i površine uređeni i izgrađeni za parkiranje motornih vozila sa kontrolisanim ulaskom i izlaskom vozila. Ispada da su javna parkirališta samo ona gde se uzima lova a čija su ova pored zgrada ne zna se.
I to su te rupe u odlukama I zakonima
 
Bahato nije isto što i nelegalno... Može neko da legalno parkira automobile koje prodaje, a pri tome da bude bahat jer on sam zauzima mesta za nekoliko višečlanih porodica...
 
Ne znam da li ste ovo već kacili. Ispod fransa su napravili ovakav silaz kako bi mogli dole da se parkiraju ....
0c66bf5759d2cc58f070ab5dcb978fa2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne idem cesto u Zarkovo ali znam da su ovi trotoari u Trgovackoj vazda bili puni automobila. Ovo je ipak trgovacki centar kraja, a ima i dosta tih zgrada, ali jos nikad nisam videla ovakav niz. Pretpostavljam da su ovi papiri na staklima oglasi za prodaju. Nova moda po gradu..... uzas.
 
Мислим да је следећи пример за медаљу бахатости месеца:

Возач имлековог доставног возила је паркирао на сред улице, чак и без "упаљена сва четри" ... лево од њега стоје 3 паркинг места резервисана за доставна возила празна ...

Pogledajte prilog 1

Минут касније бициклиста оставља бајс на сред супротне траке и одлази у маркет ....

 
Ovo iz Zarkova je godinama ista situacija, tu ih parkiraju za prodaju i tamo u centru kod Titanika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474768#p474768:32ruayei je napisao(la):
nervozna baba » Čet Avg 31, 2017 5:36 am[/url]":32ruayei]Ne idem cesto u Zarkovo ali znam da su ovi trotoari u Trgovackoj vazda bili puni automobila. Ovo je ipak trgovacki centar kraja, a ima i dosta tih zgrada, ali jos nikad nisam videla ovakav niz. Pretpostavljam da su ovi papiri na staklima oglasi za prodaju. Nova moda po gradu..... uzas.
file.php
Samo da utvrdimo da li je vidikovački virus ili žarkovačko izvorni.
 
Кад је некоме тешко, као овом босанцу, да паркира на паркингу да случајно не пређе неки корак више. Него мора баш испред продавнице тј. испред Максија на Бежанијској коси у Недељка Гвозденовића на тротоару, да га сви виде како је у свом СУВ Роверчићу дошао у продавницу. Иначе власник живи на Бежанијској коси (3. м.з.) и прилично је пун себе и ово му није прва слика бахатог паркирања која је постављена на овој подтеми ! Слика је од јуче-04.септембра.

 
Vrh