Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Itekako ima smisla i prosek. Kamera na portalu je na fiksnom mestu, pa ces zapamtiti gde je i proci ispod iste 130km/h, a zatim ubrzati. Merenje prosecne brzine bi to trebalo da resi, ali deonice na kojima se isti meri moraju biti dosta male, ako zele da uhvate sto vise prekoracenja.

U Americi, na odredjenim putevima, koriste metodu koja zvuci bizarno, ali je delotvorna - na autoputu su obelezene tacke na rastojanju od cetvrt milje (~400m), iznad leti Cessna i pilot stopericom meri vreme za koje automobil predje deonicu izmedju dve tacke, a zatim se pozabavi fizikom za sesti razred osnovne. :p

Licno izmedju naplatnih rampi uvek vozim 130km/h na tempomatu, dok van naplatnih volim malo da nagazim (ili malo vise pogotovo na deonici Subotica-Horgos:(). Znam da nije za pohvalu, ali dosadi voznja od 130:ROFLMAO:
 
Ako ti je pisalo 140 na satu a ograničenje je 130 vrlo verovatno nisi bio u prekršaju.
Sat je podešen da uvek prikazuje veću brzinu od one kojom se krećeš.
To je zbog veličine točkova koji su na tvom autu vrlo verovatno standardne veličine.
Da ne dužim na tu temu, i da te je slikalo neće te ojaditi, nadam se.
 
Ako ima kamera u normalnim zemljama policija javlja tačne lokacije tako da usporiš :)



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Iako se slažem da ograničenje na autoputu ne ide preko 130, čitava ta zakonska priča je jedna lažna konstrukcija jer narod nikada nije glasao za to, nije ovlastio poslanika za to, nije izabrao stručnjake koji su to odlučili, Izbori Skupštine koja je donela takav zakon su pokradeni, oni koji nisu glasali nisu dali saglasnost tom sistemu. Jedna vrsta diktature pod plaštom demokratije, koja glas tumači kao pravo na autokratiju nakon izbora. Ukratko, kazne putem takve zakonske konstrukcije nisu pravedne.
 
Најсмешније од свега је што не знам ауто коме је максимална брзина 130, продају ти ауто који може да иде 160,180,200 или више. Ако хоће да ограниче брзину решење је једноставно не праве аута која иду брже. Али онда те не би могли кажњавати! Са једне стране прича о већој продуктивности и ефикасности за сиротињу а са друге ако било шта убрзаш и пожуриш одмах по ушима. Наравно то не важи за власт они на својих 6000 аутомобила ставе ротацију и иду колико хоће!
 
Recimo, ja sam položio vozački, i saobraćajne propise pre 20 godina. Od tad neki propisi su menjani. Pitao sam se kako da ja sad budem obavešten o tim promenama, rečeno je putem sredstava javnog informisanja. A na njima sam video pesmu "200 na sat u krivinu"
 
Ako ima kamera u normalnim zemljama policija javlja tačne lokacije tako da usporiš :)
Не у Швајцарској. Штавише, објављивање места на коме се налазе камере, као и блицање возачима из супротног правца да их упозориш на камеру или присуство полиције - све то се сматра прекршајем и кажњиво је. С пуним правом, ако се мене пита.
 
Најсмешније од свега је што не знам ауто коме је максимална брзина 130, продају ти ауто који може да иде 160,180,200 или више.
На сву срећу, нормалне државе само децу третирају као децу, а пунолетне грађане третирају као одговорне особе које морају бити свесне ризика које могу да произведу својим понашањем и законских обавеза које су ту да умање те ризике за све учеснике у јавном животу.
Злоупотреба моћи од стране бахате власти (ротациона и слично) не обара ту логику. Злоупотреба је сама по себи проблем и мора се искоренити, а не сме се на њу реаговати негирањем смисла закона и јавне безбедности.
 
На сву срећу, нормалне државе само децу третирају као децу, а пунолетне грађане третирају као одговорне особе које морају бити свесне ризика које могу да произведу својим понашањем и законских обавеза које су ту да умање те ризике за све учеснике у јавном животу.
Злоупотреба моћи од стране бахате власти (ротациона и слично) не обара ту логику. Злоупотреба је сама по себи проблем и мора се искоренити, а не сме се на њу реаговати негирањем смисла закона и јавне безбедности.
Наравно да обара логику, једно правило за власт и богате а друго за све остале, прво шта ће овој земљи 6000 службених аутомобила и возача за њих? Данска има 30. Самим тим сви закони постају безсмислени, јер важе само за обезправљене. Намећу им се силом! Неколико пута излази у медија да су људи у бесним колима возили по 250-300, то је директно угрожавање живота свих учесника у саобраћају, да ли је неко завршио у затвору? Наравно да није, платили су казну и наставили даље исто. Због свих тих разлика и двоструких стандарда, долази олуја, кад не знам али биће. Онда они који имају све преко туђе грбаче ( паразити ) ће платити цех.
 
Nego, šta rekosmo, ako sam dobro ispratio kladionicu: veza NBGD-Surčinska petlja proleće 2023, BG (polu)obilaznica proleće 2023, deo Čačak zapad-Požega (mada nije to Požega) proleće 2024?

To je trenutna procena?

Ostalo... Paaa, ne lipši magarče do zelene trave. :)
 
сви закони постају безсмислени, јер важе само за обезправљене. Намећу им се силом!
Ја у потпуности делим твој бес спрам бахатости, немај дилеме.

Међутим, знам да сила не намеће законе. Сила намеће силу, а закони нам служе да имамо ред и сигурност, једном кад силу зауздамо, и тамо где сила није присутна. У противном смо чопор који само може да мења силе.

Ја зато увек возим у ограничењу, јер ми је стало до мене и до тебе, мог суграђанина, и без обзира на то шта силни раде. Нису они мени мера за моје понашање.
 
Последњих 1000 година сила намеће све, а последњих 100 само помоћу ње све функционише. Питају хоџу шта је то демократија? Хоџа им каже: " То вам је кад ја имам право да пишам са минарета по вама а и ви имате право да пишате по мени!".
@Сев Отприлике тако, под условом да на јесен не крену са пландемијом нови наставак или европа пукне или се рат прошири!
 
Не у Швајцарској. Штавише, објављивање места на коме се налазе камере, као и блицање возачима из супротног правца да их упозориш на камеру или присуство полиције - све то се сматра прекршајем и кажњиво је. С пуним правом, ако се мене пита.
Švajcarska kao ekstremno policijska država ne treba da nem bude primer po mnogim stvarima. Poenta kamere nije samo kažnjavanje i punjenje budžeta već i prevencija. Ako je i jedan život sačuvan time što se zna gde je kamera, ona je opravdala svoje postojanje. Zbog toga se u normalim državama ( kao i kod nas) u medijima objavljuju pojačane kontrole, radari, vage a u lokalu se čak objavljuje na kojoj će deonici biti patrola.

Elem na K10 gotovo na svakom portalu postoje po dve kamere koje te snimaju od nazad, na "K11" nisam primetio. Ne znam šta konkretno one snimaju, da li je merenje brzine ili čisto praćenje saobraćaja.
 
Recimo, ja sam položio vozački, i saobraćajne propise pre 20 godina. Od tad neki propisi su menjani. Pitao sam se kako da ja sad budem obavešten o tim promenama, rečeno je putem sredstava javnog informisanja. A na njima sam video pesmu "200 na sat u krivinu"
Inače ovo sam ja pitao čoveka koji mi je držao teorijsku obuku, kaže on Čitaš u novinama i to, a ako nešto još ne znaš, tu su policajci da te zaustave, kazne i da te nauče 😁
 
Zakonik i propisi uvek mogu da se skine sa interneta ili da se nabavi štampano izdanje. Ja sam poslednje izmene o ZOBS nabavio u "Politici" koja je uz svake novine davala izmene zakona. Mislim da je to čak i obaveza da ide uz novine.
 
A Rim je poznat po demokratiji ili nečem drugom, čisto da znamo sa čime se danas poredimo 😅 Malo je paradoksalno da Narod u Demokratiji ne poznaje zakone koje je sam doneo. Niti ima pojma da su ga njegovi "predstavnici" doneli u njegovo ime. Nego obrnuto, njegovi predstavnici ga u Službenom glasniku obaveste šta su doneli. Diktatura predstavnika
 
Švajcarska kao ekstremno policijska država ne treba da nem bude primer po mnogim stvarima.
Сасвим се слажем, у начелу.
Poenta kamere nije samo kažnjavanje i punjenje budžeta već i prevencija. Ako je i jedan život sačuvan time što se zna gde je kamera, ona je opravdala svoje postojanje. Zbog toga se u normalim državama ( kao i kod nas) u medijima objavljuju pojačane kontrole, radari, vage a u lokalu se čak objavljuje na kojoj će deonici biti patrola.
Са овим се не слажем у једном детаљу - ефекат превенције се постиже начелним страхом од казне, а не конкретним. Објављивати где су камере да би возачи успорили је исто као објављивати испред које самопослуге стоји полиција, да је не би обијали, јер то имплицира - тамо где нема полиције, пајсере у руке и само напред!

Сви возачи и стално треба да имају разлога да се плаше казне од прекорачења, осим ако им лична свест већ не налаже да возе унутар ограничења. Камере треба да буду ту да би одржавале систем начелне превенције и конкретне казне.
 
A Rim je poznat po demokratiji ili nečem drugom, čisto da znamo sa čime se danas poredimo 😅 Malo je paradoksalno da Narod u Demokratiji ne poznaje zakone koje je sam doneo. Niti ima pojma da su ga njegovi "predstavnici" doneli u njegovo ime. Nego obrnuto, njegovi predstavnici ga u Službenom glasniku obaveste šta su doneli. Diktatura predstavnika

Iako institut pravne zablude potiče iz rimskog prava, on postoji u srpskom pravosuđu pa sam ga zato i pomenuo.
 
Ako ti je pisalo 140 na satu a ograničenje je 130 vrlo verovatno nisi bio u prekršaju.
Sat je podešen da uvek prikazuje veću brzinu od one kojom se krećeš.
To je zbog veličine točkova koji su na tvom autu vrlo verovatno standardne veličine.
Da ne dužim na tu temu, i da te je slikalo neće te ojaditi, nadam se.
Nebuloze. Zavisi od auta do auta, visine i sirine guma, tockova itd. Cak zavisi i od dubine sare.
Meni je na peugeotu razlika par km/h na BMW-u identicno prema GPS-u
 
Како сада ствари стоје ово до Пожеге ће и бити! Нажалост ситуација у Украјини изгледа нуклеарно ескалира, лудаци лудују! Ајд што ће јесен и зима бити тешки због плана буба Шваба, само нам још фали нуклеарна зима! Онда стаје све. Нема градње, креће борба за преживљавање! Кина и даље држи блокиран Тајван, ако то ескалира нема резервног дела за било шта, пући ће ланци снадбевања. Што год да заврше пре тим боље!
 
Meni se nekad ucini nocu da blicne, a u stvari mi blicne odbljesak od farova kada neposredno prolazim malo ispred portala, jer su znakovi na portalima reflektujuci, tako da mislim da ti se to ucinilo.
 
Не у Швајцарској. Штавише, објављивање места на коме се налазе камере, као и блицање возачима из супротног правца да их упозориш на камеру или присуство полиције - све то се сматра прекршајем и кажњиво је. С пуним правом, ако се мене пита.
Ti si onaj sto ne blica? Ja bih tebe iskljucila iz saobracaja po hitnom postupku, trajno 🤣 kakvi ste to ljudi
 
Vrh