Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sad mi već malo ide po živcima ova medijska pažnja vezana za autoput u CG. Eto, samo se po autoputu u CG tuku, samo na autoputu u CG auta gore... Uz ono klasično blaćenje CG turizma svake godine. Mora da kinezi nisu dobro naštelovali feng šui na autoputu...
 
Ево ја сам сада близу Улциња на који км од Аде Бојане. Дизел је 1.63 еура, пица да ти донесу је од 6.5-8 еура. 2 лежаљке и сунцобран 10е. Пристојни и сређени апартмани 30е. Једино је скупља флаширана вода и газирани и негазирани сокови за 50%. Пијаца исте цене а много бољи избор. Што се тиче туче на АП 10 дана након отварања, код нас је нисам никад видео!
 
Ево ја сам сада близу Улциња на који км од Аде Бојане. Дизел је 1.63 еура, пица да ти донесу је од 6.5-8 еура. 2 лежаљке и сунцобран 10е. Пристојни и сређени апартмани 30е. Једино је скупља флаширана вода и газирани и негазирани сокови за 50%. Пијаца исте цене а много бољи избор. Што се тиче туче на АП 10 дана након отварања, код нас је нисам никад видео!

Bio je skandal sa navijačima koji su zaustavljali vozila i uništili par komada na Milošu Velikom.
Bila je krađa ograde u dužini od par km...

Generalno nije ni bitno, ali čisto radi istine..
 
Vidi se da nemaš kredit.
Svaki kredit ima neki korektivni element (euribor, belibor,...)
Ne postoji način da prevariš banku.

SNS je u svojoj kampanji 2012. kritikovao žute da su "prezadužili" Srbiju. Ti krediti su bili tek predjelo.
Zar ste zaboravili da su naši ljudi pre 3-4 decenije upravo zbog ovoga uzimali kredite jer je bilo uobičajeno da inflacija pojede kredit. Druga stvar, pomenuti euribor, belibor... jesi siguran da nisu manji od inflacije koja je sad 10%, a realno bar 20%? Tako da polako sa tim etiketama imaš/nemaš kredit.
 
Zar ste zaboravili da su naši ljudi pre 3-4 decenije upravo zbog ovoga uzimali kredite jer je bilo uobičajeno da inflacija pojede kredit. Druga stvar, pomenuti euribor, belibor... jesi siguran da nisu manji od inflacije koja je sad 10%, a realno bar 20%? Tako da polako sa tim etiketama imaš/nemaš kredit.
Хоћеш да кажеш да ће садашње кредите појести инфлација исто као оне деведесетих? Не знам баш.
 
Pa one sa fiksnom kamatnom stopom hoće sigurno, kako ne bi? A i ovo za Euribore je Earth solidno u pravu...
I ti sa "fiksnom" imaju klauzulu koja reguliše "velike promene na tržištu" ili tako nešto.
Treba čitati celu "informativnu ponudu" i ugovor.

Jedno 5 godina sam dizao jednogodišnje kredite sa fiksnom kamatom i super prošao.
Onda sam uzeo veći na duži period, pa sam ga već refinansirao. A imam i stanbeni, tako da prilično kapiram kako to funkcioniše.


Država se uglavnom zadužuje po još nepovoljnijim uslovima nego građani.
 
Evo Alvirović sa lica mesta o udesu. Vozite pažljivo.

Kolone u oba pravca su bile preko 5 km. Juce sam prosao tuda, ogromne kolicine vozila, u oba pravca. Vozi se kao na trkama,
auti jaki, samo polako ljudi cuvajte se. Skoro sam imao situaciju da covek pretice preko duple pune kolonu iz pravca Zlatibora a
u sporoj traci pokvaren kamion. Izbegao sam sudar za pet metara. Cuvajte se i polako.
 
I ti sa "fiksnom" imaju klauzulu koja reguliše "velike promene na tržištu" ili tako nešto.
Treba čitati celu "informativnu ponudu" i ugovor.

Jedno 5 godina sam dizao jednogodišnje kredite sa fiksnom kamatom i super prošao.
Onda sam uzeo veći na duži period, pa sam ga već refinansirao. A imam i stanbeni, tako da prilično kapiram kako to funkcioniše.


Država se uglavnom zadužuje po još nepovoljnijim uslovima nego građani.
Nije kredit autmobil pa da iskustvo uzimanja kredita ti daje poziciju iskustva da pricas o tome, sve promenjive su fiksne. Iskreno, najbolje savete u vezi kredita sam dobio od bankara koji su nikada ili retko uzimali kredit ali razumeju bankarski sistem. Takodje, nisam siguran da je pametna opcija uzimanje kredita uz misljenje da ce ga pojesti inflacija ali u ovom trenutku je cinjenica da je inflacija daleko visa od euribora sto se da lako proveriti.
 
Kolone u oba pravca su bile preko 5 km. Juce sam prosao tuda, ogromne kolicine vozila, u oba pravca. Vozi se kao na trkama,
auti jaki, samo polako ljudi cuvajte se. Skoro sam imao situaciju da covek pretice preko duple pune kolonu iz pravca Zlatibora a
u sporoj traci pokvaren kamion. Izbegao sam sudar za pet metara. Cuvajte se i polako.
Najstrašnije je što takvi kao taj navedeni trkač samo nastave kao da se ništa nije desilo a verujem da si ti bio prestravljen......
 
Jer ne mozes porediti privatni i drzavni kredit: drzava silom digne svoje prihode (akcize, poreze, carine & Co), a ajd ti prisili gazdu pistoljem, izvrsiteljima, sudstvom & Co alatima koje ima Drzava, da ti poveca platu za iznos rasta inflacije da ti ona ne osiromasi tvoju kupovnu moc. Tako da za razliku od obicnog coveka, Drzavni monstrum ima mogucnost te strategija da poveca svoje prihode iznad rasta kamate koju treba plati, pa da obezvredi kredit. Npr Vucic je mogao odluci da akciza na gorivo bude samo 50 dinara, i da 1 litar benzina bude 130 dinara, ali moze mu se dere ljude sa preko 200, stite ga drzavni psi ne mozes mu nista tako razoruzan. A ovde pricamo o drzavnim kreditima, tako da...
 
Poslednja izmena:
Dođu, ljudima razvale puteve koje su najčešće sami finansirali, iskidaju vodovode, a onda za imanja, kuće i prateće objekte ponude neadekvatne pare. Ljudi su godinama gradili, ulagali, skockali svoja domaćinstva... Njima treba i vreme i novac da bi to ponovo sagradili, a da bi gradili i pronašli zemlju za kupovinu, novac moraju da imaju bar godinu pre iseljavanja. Nije isto kad se sksproprijacija radi u pasivnom kraju odakle si se ljudi odavno iselili i kad se raseljavaju ljudi iz živih sela sa funkcionalnim domaćinstvima. Zato i nastaju takvi problemi. Neko je vrlo bahat i ne razume kako živi naše selo
 
Ima tu malo i do svesti koju su seljaci iz naših krajeva stvorili o sebi. Kada bi pitao nekog prosečnog stanovnika Beograda kako živi seljak u okolini Uzica ili Cacka on bi rekao bas teško. A zapravo su seljaci najbogatiji ljudi u našim krajevima.
 

Priča kreće polako po medijima.
 
Pozega - Boljare nikada nije ni bila REALNO u planu da se realizuje.

Ispada Kikinda - Sombor i Beograd - Zrenjanin - Novi Sad. To je bilo nategnuto, ali je sad jasno da nema para.
 
Za AP Požega - Boljare je već potpisan Komercijalni ugovor za izgradnju, pa može da bude odložen samo neki drugi investicioni projekat koji je bio planiran za ovu godinu.

Kada se formira nova vlada i izvrši rebalans budžeta tek onda će se videti šta je odloženo za narednu godinu.
 
Za AP Požega - Boljare je već potpisan Komercijalni ugovor za izgradnju, pa može da bude odložen samo neki drugi investicioni projekat koji je bio planiran za ovu godinu.

Kada se formira nova vlada i izvrši rebalans budžeta tek onda će se videti šta je odloženo za narednu godinu.
Mozes li da mi kao laiku pojasnis sta podrazumjeva ovaj komercijalni ugovor izmedju drzave i Kineza, i da li moze da se pocne gradnja ukoliko nema zakljucenog tacnog iznosa jer ja nisam nigdje do sada nasao podatak koliko kosta ta deonica osim nagadjanja od oko milijardu i sesto do milijardu i osamsto hiljada evra?
 
Vrh