Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vidi se da studiras i pod uticajem nekog skeptika. Gorivo u Srbiji je dobrog kvaliteta. Od kad je uvedeno markiranje. Mogu reci cak da je u HR gorivo bilo losije u vise navrata. Nakon sipanja u BIH auto mi je trznuo par puta na tom rezervoaru. Pored toga, pre nego sto je pocelo markiranje, na starijem autu sam menjao filter goriva na svakom malom servisu. Medjutim nakon sto je pocelo markiranje, filter bi uvek bio cist i nije ni bilo potrebe da se menja (rec je o starijem dizelasu koji je isao i na lozu). Jednostavno nije postojao crni talog na filteru kao ranije. Da je kvalitet goriva u Srbiji los, nova vozila sa komplikovanijim sistemom ubrizgavanja bi visila po majstorima 24/7 kakav je i bio slucaj dok sam imao nekog mondea u vreme dok jos nije bilo markiranja.
Sto se tice price oko aditiva za nize
Ne znam kakve veze studiranje ima sa bilo čim, osim sto mi je trenutno prebivaliste Beograd pa mogu objektivno da ocijenim razliku u kvalitetu goriva izmedju Bg-a i Sjenice. 🤣 A, tebi se vidi da nikad nisi bio u Sjenici pa nisi svestan nekih stvari, sto ti ne zameram. To što mi auto relativno mlad puši k’o turčin, što sam već jednom menj’o EGR i što mi opet povremeno pali check engine sigurno nije zbog visokokvalitetnog goriva kakvo se sipa ovde dje ih niko ne kontrolise. A, kad je već riječ o skeptičnosti, mislim da većina Vas, koji joste studenti (pošto se podijelismo po tim kategorijama 🤣), čvrsto veruje da se ovaj autoput preko Pešteri ni na koji način ne može održavati, a niste ni svesni kakve sve prepreke ljudi ovde na ovim krševima od puteva prevazilaze i da je trenutno svaki regionalni put bukvalno suv k’o u sred proleca, bez trunke snijega. Tako da, samo neka se izgradi i neka se obezbede finansijska sredstva za održavananje, a za ostalo ne brinite nego se, pošto niste studenti i nemate obaveza na fakultetu pakujte za putovanja. :)
temperature, oni se sigurno dodaju. Zet je radio na pumpi i bilo je vise slucajeva da su ljudi imali problema ako sipaju pun tank a ne prelaze puno km pa im ostane letnja smesa a naglo zahladi.
U svakom slucaju, nije bas sve tako crno u Srbiji koliko vi to mislite
 
Pričam ja o gorivu, ali džaba.
@Sjenica, raspitaj se kod starijih kolike su temperature bile 1982, 3, 4... Mlad si.
Tada je i okolina Požege nagurala na tridesetak. To što smo poslednjih godina zaboravili šta je zima, druga je stvar, i ne znači da neće opet naići hladan talas i period. Raspitaj se i koliko ljudi je u tvom kraju nastradalo zbog problema sa vozilima i na putu za vreme velikih mećava i hladnoća.
 
Naravno da se gorivo aditivira u zavisnosti od godišnjeg doba. To se radi i sa dizelom i sa TNG u kom odnos propan-butan varira u odnosu na godišnje doba. Lično sam učestvovao izguravanju auta koji je stigao iz Podgorice u Priboj na -18 pa je morao u servis na odledjavanje i isisavanje goriva.
 
Pričam ja o gorivu, ali džaba.
@Sjenica, raspitaj se kod starijih kolike su temperature bile 1982, 3, 4... Mlad si.
Tada je i okolina Požege nagurala na tridesetak. To što smo poslednjih godina zaboravili šta je zima, druga je stvar, i ne znači da neće opet naići hladan talas i period. Raspitaj se i koliko ljudi je u tvom kraju nastradalo zbog problema sa vozilima i na putu za vreme velikih mećava i hladnoća.
To što ste VI ZABORAVILI, ne znaci da mi jesmo, jer ovde svake, al’ apsolutno svake godine naidje hladan talas dje se spusti temperatura oko te 30-ke. Znaci meni se to nije desavalo 84-te za vrijeme Olimpijade u Sarajevu, nego sam maltene odrasto u tim uslovima. I ne mozes da poredis automobile iz tih 84-e i danas. 🤦‍♂️ A, ljudi i jesu stradali zbog tih krševa od puteva i mehanizacije, sve se to znacajno promijenilo, i autoput ce u mnogome da doprinese da to bude jos neuporedivo bolje! Jer ako u ovim uslovima, sa ovim krševima i blokadama računa uspevaju ovako dobro da se izbore sa snijegom koji nekad napada pola metra dnevno, pa kad dodji realna sredatva za održavanje, to će bit’ presmiješno. I opet ponavljam da su i trenutno putevi fenomenalno očišćenji i prohodni.
 
Ne znam kakve veze studiranje ima sa bilo čim, osim sto mi je trenutno prebivaliste Beograd pa mogu objektivno da ocijenim razliku u kvalitetu goriva izmedju Bg-a i Sjenice. 🤣 A, tebi se vidi da nikad nisi bio u Sjenici pa nisi svestan nekih stvari, sto ti ne zameram. To što mi auto relativno mlad puši k’o turčin, što sam već jednom menj’o EGR i što mi opet povremeno pali check engine sigurno nije zbog visokokvalitetnog goriva kakvo se sipa ovde dje ih niko ne kontrolise. A, kad je već riječ o skeptičnosti, mislim da većina Vas, koji joste studenti (pošto se podijelismo po tim kategorijama 🤣), čvrsto veruje da se ovaj autoput preko Pešteri ni na koji način ne može održavati, a niste ni svesni kakve sve prepreke ljudi ovde na ovim krševima od puteva prevazilaze i da je trenutno svaki regionalni put bukvalno suv k’o u sred proleca, bez trunke snijega. Tako da, samo neka se izgradi i neka se obezbede finansijska sredstva za održavananje, a za ostalo ne brinite nego se, pošto niste studenti i nemate obaveza na fakultetu pakujte za putovanja. :)
20211230_203044.jpg
20211230_203023.jpg

Pa da nisam nikad bio u Sjenici. Nikad iz kuce nisam izasao. O tome ti govorim, zelen si. Pojma nemas jos o zivotu. Polako. Ne mislim nista lose, a ti tumaci kako hoces.
Tvoj auto bi imao probleme i na drugom gorivu. Sto je relativno mlad ne znaci apsolutno nista.

Na dizelasu jedan problem nemam jer ga vozim samo na duzim rutama. Benzinca vozam po gradu.

Dizela sam provozao od zapada EU do Azije (Kusadasi). Gorivo iz mog iskustva definitivno najlosije u Bugarskoj i BIH.

20210723_144907.jpg

Kod drugih ili egal ili cak losije.

Sto se tice ciscenja, ne znam da li ste svesni da se AP u drugim zemljama zatvaraju ako vremenski uslovi nisu povoljni?

Tako ce i ovde, ako ne mogu da ociste, zatvori se AP i metlaj.
 
Naravno da se gorivo aditivira u zavisnosti od godišnjeg doba. To se radi i sa dizelom i sa TNG u kom odnos propan-butan varira u odnosu na godišnje doba. Lično sam učestvovao izguravanju auta koji je stigao iz Podgorice u Priboj na -18 pa je morao u servis na odledjavanje i isisavanje
Pogledajte prilog 125525
Pogledajte prilog 125526

Pa da nisam nikad bio u Sjenici. Nikad iz kuce nisam izasao. O tome ti govorim, zelen si. Pojma nemas jos o zivotu. Polako. Ne mislim nista lose, a ti tumaci kako hoces.
Tvoj auto bi imao probleme i na drugom gorivu. Sto je relativno mlad ne znaci apsolutno nista.

Na dizelasu jedan problem nemam jer ga vozim samo na duzim rutama. Benzinca vozam po gradu.

Dizela sam provozao od zapada EU do Azije (Kusadasi). Gorivo iz mog iskustva definitivno najlosije u Bugarskoj i BIH.

Pogledajte prilog 125524

Kod drugih ili egal ili cak losije.

Sto se tice ciscenja, ne znam da li ste svesni da se AP u drugim zemljama zatvaraju ako vremenski uslovi nisu povoljni?

Tako ce i ovde, ako ne mogu da ociste, zatvori se AP i metlaj.
Onda smatram da sam na jako dobrom putu! Jer, ako nemam pojma o životu, a opet mi je jasno da nam je jedno od najskupljih a najnekvalitetnijih goriva u Evropi po svim zvanicnim statistikama, da ne govorim o odnosu cijene goriva spram životnog standarda, itekako jeste crno, posto u prostom postu ti rece da nije sve tako crno u zemlji nam Srbiji. Te na osnovu samo ovog zaključka, ako ti stvarno ne vidiš realnu situaciju i ‘svetlost’ ovog drustva, ja, najiskrenije nikad ne želim da budem na tvom nivou zrelosti! :)
 
Onda smatram da sam na jako dobrom putu! Jer, ako nemam pojma o životu, a opet mi je jasno da nam je jedno od najskupljih a najnekvalitetnijih goriva u Evropi po svim zvanicnim statistikama, da ne govorim o odnosu cijene goriva spram životnog standarda, itekako jeste crno, posto u prostom postu ti rece da nije sve tako crno u zemlji nam Srbiji. Te na osnovu samo ovog zaključka, ako ti stvarno ne vidiš realnu situaciju i ‘svetlost’ ovog drustva, ja, najiskrenije nikad ne želim da budem na tvom nivou zrelosti! :)
Zaboravih da se nadovežem, tu smo neđe, pri dnu i po kvalitetu vazduha, često možeš da pročitaš, ako te uopste interesuje, da je u Beograd najzagadjeniji na svijetu i tako to.. Pa si i u pravu, nije sve crno, ima ponešto i sivo. :) Al’ smo zato i po broju iseljenika procentualno pri vrhu, selimo se k’o Palestinci, valjda od svetlosti i dobrog životnog standarda, šta znam. :)
 
Meni je bilo gorih deonica na autoputu za Niš, pa i Ns tamo kod Beške, ali ne sećam se da je na temi K10 bilo toliko žalbi na to. Ja prođem jednom nedeljno, stotkom, i kakvim sam se putevima sve navozao, ni ne primetim to.
 
Sad me Sjenica imenom podseti, kad je bio Vučko sad dole u Sjenici, gledam na YT prenosu, iz sale izlazi naš drug Kurtović što ima putarsku firmu i mislim kamenolom (možda ga @Sjenica i zna), osmeh od uva do uva, lokalci tražili stotine km asfaltiranja lokalnih puteva, a Vučko samo obećavao. Smeška se Kurta, uu, ala će bidne šuške za mene. Sa druge strane vamo je pzp Ivanjica i Stojan, pristojni ljudi i firma, i oni imaju kamenolom za deo autoputa niz Pešter i oko Ivanjice. Sem toga, na potrzu između Ivanjice i Sjenice ne znam dal ima još koji kamenolom, tu je uglavnom netaknuta priroda, nisam neki ljubitelj rudnika ni kamenoloma, ali izgleda da će za tolko veliki projekat morati još koji da se otvore.
 
To što ste VI ZABORAVILI, ne znaci da mi jesmo, jer ovde svake, al’ apsolutno svake godine naidje hladan talas dje se spusti temperatura oko te 30-ke. Znaci meni se to nije desavalo 84-te za vrijeme Olimpijade u Sarajevu, nego sam maltene odrasto u tim uslovima. I ne mozes da poredis automobile iz tih 84-e i danas. 🤦‍♂️ A, ljudi i jesu stradali zbog tih krševa od puteva i mehanizacije, sve se to znacajno promijenilo, i autoput ce u mnogome da doprinese da to bude jos neuporedivo bolje! Jer ako u ovim uslovima, sa ovim krševima i blokadama računa uspevaju ovako dobro da se izbore sa snijegom koji nekad napada pola metra dnevno, pa kad dodji realna sredatva za održavanje, to će bit’ presmiješno. I opet ponavljam da su i trenutno putevi fenomenalno očišćenji i prohodni.
Ništa ja nisam zaboravio, a ti mnogo toga nisi doživeo. Nabrajam ti te godine da se raspitaš o temperaturama u tvom kraju, pa da shvatiš da od toga što smatraš da je hladno, ima još hladnije.
A kako vidim, ti bi ljudima koja su naša realnost, koji voze krševe, zabranio da izlaze na put. I pretprošle zime imali smo smrtne slučajave na putu, od smrzavanja i gušenja.
Odosmo previše u OT, neću više, izvinjavam se svima i Igoru. Dosta me je i trpeo.
 
Meni je bilo gorih deonica na autoputu za Niš, pa i Ns tamo kod Beške, ali ne sećam se da je na temi K10 bilo toliko žalbi na to. Ja prođem jednom nedeljno, stotkom, i kakvim sam se putevima sve navozao, ni ne primetim to.

Za mene je glavni razlog tolikog insistiranja na tome to što je put praktično nov, u odnosu na BG-Niš deonice koje su već bile po deceniju-2 i više u eksploataciji.

Edit: oko otvaranja, pošto je sve građevinski definitivno spremno i na političkom je terenu, ja se od sad ovde informišem: https://www.predsednik.rs/pres-centar/najave-obavestenja
 
Јуче видим ово у Сјеници, не знам колико може да буде још драстично нижа, можда је раније било - 60, ја се искрено не сећам, а нисам ни нешто претерано баш млад

IMG_20220126_165855.jpg
 
Pričam ja o gorivu, ali džaba.
@Sjenica, raspitaj se kod starijih kolike su temperature bile 1982, 3, 4... Mlad si.
Tada je i okolina Požege nagurala na tridesetak. To što smo poslednjih godina zaboravili šta je zima, druga je stvar, i ne znači da neće opet naići hladan talas i period. Raspitaj se i koliko ljudi je u tvom kraju nastradalo zbog problema sa vozilima i na putu za vreme velikih mećava i hladnoća.
Pa nailazi hladan talas, smenjuju se na 30-ak godina. Prethodni je trajao od pedesetih pa do pred kraj osamdesetih. Pre i posle toga je bilo toplo - po 30 godina. Sad narednih 30 - hladno.
 


Postavio sam ova dva linka pošto se diskutuje o kvalitetu goriva u Srbiji i okruženju.

Na ova dva linka možemo da vidimo kako se koja zemlja kotira po pitanju limita sulfura u benzinu i dizelu. Meni lično ovo mnogo pomaže da kada putujem van zemlje, da znam u kojoj zemlji treba da sipam više a gde treba da gledam da izbegavam sipanje goriva.

Srbija je zauzela 42 mesto što se tiče benzina, odnosno 48 mesto što se tiče dizela. Sa druge strane na primer Madjarska je zauzela 7 mesto što se tiče benzina, odnosno 6 mesto što se tiče dizela.

Sent from my MRX-AL09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da nece biti skorog otvaranja. PreCednika nema nigde, uplasio se atentata. Pise i po novinama da je potpuno okruzen sa vise prstenova obezbedjenja. Sad dok se ne osmeli, ne izadje i ugleda senku, nema otvaranja.
 
A zašto se čeka precednik? Zašto se deonica jednostavno ne otvori, zašto nam je potreban cirkus i zašto baš na svemu skupljamo političke poene? Otvorite fucking deonicu ako je spremna i teramo dalje. Što pre do Požege i do Kotromana, to su naše pare, nisu pale sa neba.
 
To si negde čuo, ili si pročitao i razumeo?
Šta je objasnio?
Шта ти мислиш? Имао сам времена од ова 4 снимања дроном после нове године, између да читам, а видим ти си чуо за Миланковића?
 
Vrh