Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kažu, pre sat 5 km kolona na rampi. Spremili se Putevi Srbije. Dogodine u Pakovraću!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866909#p866909:271x5p8q je napisao(la):
branik » 24 Jul 2021, 13:35[/url]":271x5p8q]sad mi je zatvorena (Divčibare - Krčmar).
Zašto je zatvoren...?
 
Izgleda moderno ali je zasrana......
7bbe976224523092169d861bedea1f1a.jpg
5f11a2192c154f3006125c53e28b922c.jpg
d73194a1d878fa70cbaef6aa351332bd.jpg
8b7fcb0d37a72b33b0a19d5b7b97e698.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Pravite autoput do Mačkata!
Izgibe narod!
Dosadih ovim offovima, ali jutros težak sudar u Sevojnu. Stradala porodica iz NS, majka poginula. Nema dana bez nesreće na tom putu. Kolone, kolone, kolone...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867198#p867198:18hxeksg je napisao(la):
stex_pb » 26 Jul 2021, 09:42[/url]":18hxeksg]Izgleda moderno ali je zasrana......
7bbe976224523092169d861bedea1f1a.jpg
5f11a2192c154f3006125c53e28b922c.jpg
d73194a1d878fa70cbaef6aa351332bd.jpg
8b7fcb0d37a72b33b0a19d5b7b97e698.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Zašto ovaj punjač izgleda toliko prljavo i prašnjavo, šta se tu desilo?
A i ova čekaonica je tipičan primer "render arhitekture" gde na PC izgleda super ali uživo jeftino, nepraktično i teško za održavanje.
 
OBA TUNELA SU NA OKO 50% MALO VISE(inf sa terena) ima problema PROPADAJU ili kako se to kaze vise nego ocekivano.
 
Steva":3n1f7axo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867198#p867198 je napisao(la):
stex_pb » 26 Jul 2021, 09:42[/url]":3n1f7axo]Izgleda moderno ali je zasrana......


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Zašto ovaj punjač izgleda toliko prljavo i prašnjavo, šta se tu desilo?
A i ova čekaonica je tipičan primer "render arhitekture" gde na PC izgleda super ali uživo jeftino, nepraktično i teško za održavanje.
Ovi punjači koje imamo uz naplatne rampe i na pojedinim javnim mestima apsolutno nisu user friendly,ova klupica se ne može koristiti ni na kisi a niti na ovim vrucinama,hlada nigde,takodje ni zimi i za vreme vetra i padavina nema ama bas nikakvog smisla.Jedino logično ako vec ne mogu da investiraju u nadstrešnice i novi lanac kafica neka ih prave uz postojeće tipa Meka i KFC jer pojedini pumperi(čast izuzecima) još ne primećuju da prodaja EV raste poslednjih godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867215#p867215:hqhk16po je napisao(la):
rema67 » Пон Јул 26, 2021 11:32 am[/url]":hqhk16po]OBA TUNELA SU NA OKO 50% MALO VISE(inf sa terena) ima problema PROPADAJU ili kako se to kaze vise nego ocekivano.
Шта значи пропадају? Има пећински систем испод? Морају сипати бетон? Мека земља?
 
Ово до петље лепо напредује....ајд бар обилазница око Чачка да је готова!
 
Jao ljudi kol'ko peska ima... Ja se ne secam da sam ovo videla na nekim drugim delovima. Hoce li ovo biti gotovo do Nove Godine?

@ branik, meni ne smeta sto si u off temi, vazno je znati sve i o nastavku ka Zl. Ne znam da li si primetio na putu Ca - Ue ako ima jedna patrola to je super.

Ne slazem se da kaznjavaju ali samo da sede u kolima i da narod postuje propise. E tako se resava problem, ali tako bi trebalo svake godine svaki dan...sve dok ne urade nastavak AP.
Vece su guzve nego na Ibarskoj, a put daleko opasniji.
Sto jednom rekose moji poznanici iz Vojvodine " deca im se odusevila da vide brdo duz puta" ( kosine) nisu ni svesni da su ovo brdoviti krajevi, krivine....
I na petlji PZ je sve veći haos i tesko se ukljuciti. Bas je opterecen pravac
 
Policija mora da bude prisutnu na deonicama odmah nakon autoputa jer su one najopasnije.
 
Koliko ce prolaza biti na naplatnoj stanici Pakovrace, zna li neko sa sigurnoscu? Neki plan da li je video neko?
 
Ja bi reko prvih godinu dana 80% sadašnjeg na Preljini. Doda se sinergijski efekat autoputa i približavanja, a oduzme deo saobračaja ka Kraljevu i Čačku istok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865035#p865035:2zhvht4z je napisao(la):
StaraMo » Pet Jul 16, 2021 11:11 pm[/url]":2zhvht4z]Da svi to čekamo,mada se onda Preljina vraća u stari režim jer se uklanja ono privremeno montažno mesto na ulasku na autoput.To će značiti da minimalno mora na ulazu biti (Enp+Čikica) tj 2 trake a onda za naplatu ostaje (Enp+Čikica+Čikica) plus onaj Čikica invalid oko upravne zgrade a to je ukupno 3+1 naplatnih mesta.

Za novu kod Pakovraća još ništa nije potvrđeno ali ima šanse da bude 3 ulaza i 5 izlaza(naplata) stim što bi srednje mogle biti naizmenične pa bi režim mogao biti 2 + 6 kada je navala iz Beograda a od UE po potrebi bi moglo biti 3+5 ili čak i 4+4 .

Marko evo ovo je odgovor koji trazis, ali jos nije sve jasno definisano.

@ Earth to je bas dosta saobracaja.....

@ pendolino, apsolutno se slazem , ali oni nisu culi za tu praksu ocigledno
 
Kako napreduje tunel, i nastavak puta od tunela? Naravno ako neko ima informaciju, hvala!
 
Da su na 50% već bi se hvalii i slikali ispred.
Plus, reče onaj da će tuneli biti završeni verovatno do kraja sledeće godine, kao što je i obećano.
To bi značilo da su daleko ispod 50% trenutno.
 
Ovo 50% se odnosi na iskopavanje tunela, a to da ce tunel biti zavrsen do kraja sledece godine znaci i svi radovi u njemu.
 
Ako su sad na 50% sa kopanjem i urađenom primarnom oblogom, onda teško da će moći do kraja sledeće godine da ih puste. Nemamo slike da vidimo da li su krenuli i sa sekundarnom oplatom mada uglavnom ona kreće kad se probije tunel. Pa sledi i bar 6 meseci opremanja tunela. Optimistično bi bilo i sredina 2023.
 
Дај Боже до краја 2023-е, да се заврши! Нису мали тунели. Плус велика петља код Пожеге, плус нерешена експропријација!
 
Iskustvo kaze da tek kada probiju tunele mozemo da kazemo da ce za godinu dana biti sve gotovo, otprilike 6 do 9 mes, ali da kazem da je godinu neki realan rok.

Pisao je ovde neko da se tunel moze opremiti i za 3 mes, tako da tada je sve moguce. A sad kako ide i ne znamo pa sve moze biti gotovo do 2024, 2025 ili....

@ Krcan je rekao JUN 2022. ocigledno od toga nista.... a on ima info iz prve ruke. Znaci da je neszo prolongiralo radove u tunelu, a sve mi se cini da je gore Munjino brdo nego Laz.
 
Vrh