Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Bravo StaraMo.
Ja bih za TAG dao popust 20% u odnosu na keš. Znači cena je 100din a sa tagom 80 din. Za vrlo kratko vreme svi bi presli na tag. To ima i logigke, jer je ručna naplata skuplja, nešto poput online plaćanja i plaćanja na šalteru.
Čak može i da se primeni caka. Ako želimo da nam je putarina 80, mi prosto kažemo, putarina poskupljuje na 100 din a sa tagom ostaje ista cena ili tako neki menadžerski, trgovaćki fazon. Naš narod voli da nešto dobije džabe iako nije tako, bitno je da tako izgleda.

E da, zaboravih da pomenem u 21veku vam ni ne trebaju tagovi. Nešto kao prepoznavanje tablice odavno postoji. Ne daj Bože da možeš da uplatiš SMS-om, kreditnom karticom, dopuniš online itd. Za to već trebaju stručnjaci iz NASA-e.
 
Hrvati to rade svake godine sa cenom putarine,koriguju pred sezonu a za tagove koje koriste domaćin ostave popuste..Ali kao što smo svedoci gužve su iz godine u godinu sve veće i kod njih i zato sada raspisuju"Natječaj za uklanjanje naplatnih postaja i uvodjenje Free Flow sustava".
 
@StaraMo @ZAK

Ja se u principu slažem sa vama. Ovaj sistem mora da se modernizuje i da se motivišu ljudi da predju na ENP. To bi značajno umanjilo gužve, a verovatno i smanjilo troškove Puteva.

Ja sam lično kupio tag, iako u Srbiju dolazim max 3 puta godišnje. Ne mogu da stajem da uzimam karticu, pa onda da plaćam dinarima koje obično nemam kada ulazim u zemlju ili karticama što je samo malo brže. Sve u svemu gubljenje vremena.
 
Iako imamo temu, ovde smo započeli diskusiju pa mi je primerenije da nastavim ovde, a Igor može prebaciti na odgovorajuću temu.

https://biznis.rs/vesti/srbija/prosiren ... oz-srbiju/
GUŽVE NA AUTO-PUTEVIMA USKORO POSTAJU PROŠLOST?
U planu proširenje 26 naplatnih rampi

---

Zastoja ima na svim najvažnijim deonicama u zemlji, a ukupan broj vozila koji se kreću srpskim auto-putevima raste iz meseca u mesec. Prema podacima javnog preduzeća „Putevi Srbije“ u junu ove godine je na najvažnijim saobraćajnicama naše zemlje prošlo 5.590.504 vozila, što je za 861.054 više nego tokom istog meseca protekle godine (povećanje od 18,21 odsto) i oko 730.000 više nego u 2019. godini (uvećanje od 15,01 odsto).

---

Pojačan saobraćaj na auto-putevima u Srbiji uvećava priliv novca koji se ostvaruje naplatom. Samo tokom juna meseca ove godine zabeležen je prihod od 2.821.852.404,34 dinara, što je za 20,87 procenata više nego u odnosu na jun mesec prethodne godine (2.334.711.000,45 dinara). Podaci Puteva Srbije pokazuju da je u istom mesecu 2019. godine zabeležen prihod od 2.172.109.534,26 dinara, što je za 29,91 odsto manje u odnosu na jun ove godine.

Vozila:
Jun 2021: 5.590.504 +15% (2019)
Jun 2020: 4.729.450
Jun 2019: 4.860.500

Prihod:
Jun 2021: 2.821.852.404,34 rsd +29% (2019)
Jun 2020: 2.334.711.000,45 rsd
Jun 2019: 2.172.109.534,26 rsd
 
@StaraMo Ово што си набројао претпоставља да би неко морао да размишља. Нажалост и то улази у домен научне фантастике у Србији!
 
Evo dodacu jos jedan banalan primer,vašar u Rumi je svakog 3 u mesecu, gomila ljudi se sjati tog dana tamo ali zbog relativno visoke cene putarine većina ide lokalnim putevima.Jednostavno tog dana svakom korisniku Taga bi putarina bila umanjena za 30 posto ,broj vozila bi bio veći i zarada samim tim uz iste troskove .Tag je jednostavno softver koji ne trazi ni vodu ni pauzu ni toalet papir samo ga treba znati upotrebiti i promovisati
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864337#p864337:uskn3wms je napisao(la):
milaki990 » Sre Jul 14, 2021 8:32 am[/url]":uskn3wms]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864293#p864293:uskn3wms je napisao(la):
Žika » Tue Jul 13, 2021 11:32 pm[/url]":uskn3wms]Džabe krečiš Zemljani neće ukapirati prednosti vinjeta ni za milion godina a trabunjaće o nekoj pravednosti i plaćati kroz porez i sv ostalo kreditiranje puteva u većem iznosu od godišnje vinjete.
Koliko vidim ovaj pravac ima popriličan saobraćaj.

Vidite niste vi (svi koji zagovarate vinjete) ništa pametniji pa ste otkrili toplu vodu. Jednostavno, princip vinjeta nije pravedan. To što ga pojedine zemlje koriste, nije nikakvo opravdanje, i čak je i EU preporučila da se predje na naplatu po predjenom kilometru.

Zamisli da svi plaćamo struju isto, na primer 2000rsd mesečno. A onda imaš penzionere koji žive u malom stanu i ne troše ništa struje jer i nemaju puno uredjaja, a onda imaš Eartha-a npr sa porodicom, električnim vozilom... Je li fer da plaćaju istu cenu? Pa nije. Tako je i sa putarinama.

Što bi neko iz Zaječara kupio godišnju vinjetu od 100-150eur? Ili iz Zrenjanina na primer? Evo ja sam iz Zrenjanina, mislim da smo 7. grad po broju stanovnika u Srbiji, za sada nemamo autoput u blizini. Prosečan zrenjaninac nema potrebu da plaća godišnju vinjetu jer autoput koristi samo kada ide na neko putovanje. Da li potroši 100-150eur godišnje na putarine, čisto sumnjam da je i 50% od toga.

Kad bi svi bili pametni pa videli da kroz cenu putarine bespotrebno se plaća armija inkasanta i prave veliki gubici u vremenu naročito vikendom/ kada su praznici ..... Kad bi bili pametni pa videli da kroz poreze više od neke godišnje vinjete odlazi za finansiranje Puteva Srbije i onda dođe neko pametan i kaže plaćaću dva puta. A vrhunac sedeću u gužvi i čekati da dođem na red.
Putarine i kućice su samo dobar sistem da se svi kolektivno pljačkaju a naročito ovi inkasanti kad treba da se zaposle. Korupcija i crna zona na više nivoa.
Vinjete za naše ljude ne više od 20 evra za strance se zna. Ili ako neko oće da bude pravedan onda kamere i kraj/uterivači su i onako uvedeni (tada će država da više inkasira od prenosa vlasništva nad vozilom)

Komercijalna vozila GPS.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864356#p864356:3n5atqcl je napisao(la):
Алтаир » Sre Jul 14, 2021 10:25 am[/url]":3n5atqcl]Миро, како воз иде, за колико стигнеш до БГа?
Ovako, ovo je pravac Pž- Kraljevo i taj ide na Cacak. Nisam ja slikala, ali nesto ne putuje dugo i ima daleko manje zaszoja nego Bg - Bar. Brat mi studirao u Kv i znam da su poplave pravile problem negde od Kv ka Cacku, ne znam da li tu prolazi Moravski koridor mozda srede....

Pazi, mi za Bg idemo Požega- Kosjeric- Va- Bg....ja nisam 100g putovala, znam da je vrhunski pruga od Va ka Bg tamo gde su sredili prugu( ide voz i 100 na sat), a ovamo klaj klaj klaj. Ne znqm zq prolazno vreme, mislim da to niko ni ne zna narocito ako je putnici voz. Nesto je ta stanica izmestena u Bg pa mnogima je daleko zale se, ali ja se ne razumem nista, ni dobro ni lose.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864456#p864456:3mj6r8x2 je napisao(la):
West. » Wed Jul 14, 2021 7:20 pm[/url]":3mj6r8x2]U junu kroz naplatnu rampu Preljina proslo 364.000 vozila!
Pa dobro, nije ni to toliko loše. Biće sigurno više vozila kada urade bar do Požege. Sa druge strane, još uvek mnogo ljudi koristi Ibarsku, tako da ni ovo nije toliko slab rezultat kao što izgleda.

...Radi poređenja, na Vrčinu ima dana kada bude preko 100.000 za 24 časa.
 
''Gledamo da to završimo do kraja decembra, da do kraja jula uradimo nasip, pa da krenemo od 15. avgusta da radimo asfalt. Ovde prvo treba da se uradi odvodnjavanje", podsetio je Drobnjak.

Asfalt za mesec dana? Drobnjak opet na vinjaku.
 
@Pendolino

Mislim da je hteo da kaže da je to odlična brojka.

(Ne možeš da porediš Preljinu sa Beogradom, na svim rampama na A2 se isključuju oni koji idu iz Beograda, pa ih treba sabrati, ne možeš ni Obrenovac tek tako da ravnaš sa Vrčinom - sa brojkama nema improvizacije;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864356#p864356:1zn57f4f je napisao(la):
Алтаир » Sre Jul 14, 2021 11:25 am[/url]":1zn57f4f]Миро, како воз иде, за колико стигнеш до БГа?
Preko Čačka? Malo je daleko. Do Kraljeva, pa do Lapova... To je ranije bila alternativa kad zataji nešto preko Valjeva.
 
Саобраћај би сигурно и даље растао, али бојим се да од тога неће ништа бити. Пландемична журка креће ускоро, овај пут у плану су и чекпоинти.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864490#p864490:3rgz058t je napisao(la):
Пантограф » Сре Јул 14, 2021 10:21 pm[/url]":3rgz058t]@Pendolino

Mislim da je hteo da kaže da je to odlična brojka.

(Ne možeš da porediš Preljinu sa Beogradom, na svim rampama na A2 se isključuju oni koji idu iz Beograda, pa ih treba sabrati, ne možeš ni Obrenovac tek tako da ravnaš sa Vrčinom - sa brojkama nema improvizacije;)
Управо, са Врчином би једино могао да се пореди саобраћај код Јакова, јер је чеона рампа код Обреновца доста даље од БГ него што је Врчин. Обреновац му дође као Младеновац на К10, те би са рампом код обреновца могао да се пореди саобраћај тамо негде иза Малог Пожаревца. Ко је ишао више пута од БГ Милошем великим, свакако је могао да примети да убедљиво највише возила има на деоници Сурчин Обреновац, исто као на К10 на деоници Врчин - Мали Пожаревац.
Сигурно да и код Јакова саобраћај не би могао да приђе Врчину, али би била мања разлика.
 
Да се мало подсетимо изјава, колико, када и сл...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c__1qTkwFKA[/youtube]
 
Kadrovi izbliza, 14.07.2021.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YCb9Flu1ryo[/youtube]
 
Čekaj kakva je to logika da neko ko ne koristi autoput ne treba ga plaća, a ja koji od 45.000 km ne koristim 40.000 treba da ih plaćam? I po koji put: svi plaćaju autoput (otplatu) preko budžeta Srbije, pa mi je ok jasna vlast ali vi mi ni ste jasni da propagirate duplu naplatu: jednu preko budžeta (porez, akcize...) a drugu preko putarina. Ako svi otplaćuju autoput preko budžeta Srbije, onda svi građani Srbije imaju pravo besplatno da ga koriste. A stranci koji to ne plaćaju nek plate putarinu.
 
https://youtu.be/TYX0kxuoY-M
Evo opet snimakcetvrtkom od ponedeljka.
Inace tacan je podatak da ce se u Prijevoru i u Rakovi krenuti sa prvim metrima prvog sloja asfalta. Po planu dinamike planirano 23. 08.
 
Хвала Крцане.....Имате ли неку инфо за тунеле ( а да је смете објавити ) ,како ли они напредују,докле се стигло?
 
Posle tog tunela nema sta da se vidi, do Pozege su samo radovi u tunelima, nema nikakvih radova van tunela.
 
Nema nikakvih konkretnih radova sem ovoga:
 

Prilozi

  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    969,7 KB · Pregleda: 732
Vrh