Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Da, već godinama slušamo Vučićevske vesti o nastavku ka BH. Po njima je do CG trebalo biti završeno 2017-e, kao i njegov "šnelstrase" Bg-Zr. Čovek mnogo priča, a malo radi, pa tako imamo iste vesti po 10 puta, al nigde na tim trasama ni kofu pomerene zemlje. Ustvari on umišlja ako priča da "radi". Kaže, ja od 6 ujutru pričam, i tako do uveče, baš sam vredan. On kad priča po ceo dan je vredan, a mi kad pričamo smo lenji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769686#p769686:2nfublp9 je napisao(la):
MiraC » Čet Avg 27, 2020 12:47 pm[/url]":2nfublp9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769597#p769597:2nfublp9 je napisao(la):
msksim1 » Čet Avg 27, 2020 8:06 am[/url]":2nfublp9]I samo da dodam kako da se pravilno priblizite vecim rampama vrcinu npr. Znam da ovo ne moze na preljini ali na vrcinu moze. Znaci priblizavas se i spustas brzinu polako sa 130 na 100 pa na 80 pa na 60...gledas portale za enp. Gledas propaznost a istovremeno gledas retrovizor pozadi da li ide babic. I gledas najprazniji ENP portal ali pazis da se neki slepac na divljaka ne ubaci u ENP koji si ti namerio jer je on pun. Pazis da nema busa i kamion u toj ENP traci i pazis da nema strucnjaka koji tu hoce kesom da plati. Kad se priblizis rampi i spustio si na oko.50 pazis mozes sa 40 a mozda i sa 60 da prodjes. Zimi je klizavo oprez. Ne gledas sta ti je ostalo i koliko kosta nebitno je samo gledas ide li babic pozadi. Cim se digla rampa dajes gas pazis ima li napaljenih sto se loze da daju gas do daske kad prodju rampu da te ne iseku. I tek kad si usao na AP sa dve trake tek onda si bezbedan. Naravno tokom cele voznje na AP gledas ide li babic od pozadi
Slatko se nasmejah...ali je bas ovako, bas! Realno imamo ENP traku, ali nisi nikad nacisto.... Moj zakljucak je da osim za babiceve vozace ili njega i ENP traku treba pazljivo koristiti. Dobra je, samo provezes kroz nju, ali bez divljanja. Ljudi neshvataju da je mala usteda u vremenu kad se vozi brze,a rizik ogroman.

Sto se tice Bg i uopste svega, ova Korona je mnogima pokazala da se moze raditi od kuce, mnoge profesije to mogu. Ne znam zasto to nije cesce, cak postoje studije koje kazu da je i ucinak bolji.
Mi smo nekoliko puta zakacili spic u Bg, meni nije jasno kako ljudi zive svqki dan. Definitivno samo bolje, urednija mreza autobusa, pa i taj metro ako ikad bude... Bg je veliki grad ali ljudi nemaju standard kaou inostranstvu da ih svugde voza taksi i onda haos


Eh Miro nazalost znam za dosta primera gde su ljudi popizdeli jer moraju sa zenom i decom kuci da sede (sa muzem i decom) jer nisu navikli da budu porodica i zele sto pre u Firmu da se vrate. Od drugara kod suraka u firmi pisali peticiu da se sto pre vrate. Toliko nam je porodica na dnu da je to neverovatno. Kako meni moze kolega ili sef da budu preci od mojih ukucana? Van pameti. Ja u martu popih otkaz zbog toga. Dakle ne zbog korone vec zbog toga jer nisam umirao za Firmu nisam.priniosio zrtvu Firmi. Kaze sef ne cujem te ja uopste. Reko sta to znaci?! Kaze pa nisi ti za ovo ne cujem te. Sta znaci "da te cujem". To znaci da moras da pljujes kolegu ako je pogresio ili je.manje spoaoban do tebe. To znaci da moras da pokazes da se nerviras da bacas slusalicu i da jasno stavis do znanja da ti je Firma vazna. Moras da dramis konstantno. Ovo isto vazi i kad se trtva prinosi stranci. Gorecete u Paklu ljubitelji Firme Korporacije i Stranke olosu jedan kapitalisticki:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769702#p769702:ya691cdg je napisao(la):
Earthmoving » Thu Aug 27, 2020 2:13 pm[/url]":ya691cdg]Čovek mnogo priča, a malo radi
...pa dobro, nije baš da se ne radi, ali da priča i obećava čak i ono što je nerealno, to je katastrofa. Setimo se samo Kanala Morava-Vardar...
:violina:
 
msksim1":3ihsy8ut je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769686#p769686 je napisao(la):
MiraC » Čet Avg 27, 2020 12:47 pm[/url]":3ihsy8ut]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769597#p769597 je napisao(la):
msksim1 » Čet Avg 27, 2020 8:06 am[/url]":3ihsy8ut]I samo da dodam kako da se pravilno priblizite vecim rampama vrcinu npr. Znam da ovo ne moze na preljini ali na vrcinu moze. Znaci priblizavas se i spustas brzinu polako sa 130 na 100 pa na 80 pa na 60...gledas portale za enp. Gledas propaznost a istovremeno gledas retrovizor pozadi da li ide babic. I gledas najprazniji ENP portal ali pazis da se neki slepac na divljaka ne ubaci u ENP koji si ti namerio jer je on pun. Pazis da nema busa i kamion u toj ENP traci i pazis da nema strucnjaka koji tu hoce kesom da plati. Kad se priblizis rampi i spustio si na oko.50 pazis mozes sa 40 a mozda i sa 60 da prodjes. Zimi je klizavo oprez. Ne gledas sta ti je ostalo i koliko kosta nebitno je samo gledas ide li babic pozadi. Cim se digla rampa dajes gas pazis ima li napaljenih sto se loze da daju gas do daske kad prodju rampu da te ne iseku. I tek kad si usao na AP sa dve trake tek onda si bezbedan. Naravno tokom cele voznje na AP gledas ide li babic od pozadi
Slatko se nasmejah...ali je bas ovako, bas! Realno imamo ENP traku, ali nisi nikad nacisto.... Moj zakljucak je da osim za babiceve vozace ili njega i ENP traku treba pazljivo koristiti. Dobra je, samo provezes kroz nju, ali bez divljanja. Ljudi neshvataju da je mala usteda u vremenu kad se vozi brze,a rizik ogroman.

Sto se tice Bg i uopste svega, ova Korona je mnogima pokazala da se moze raditi od kuce, mnoge profesije to mogu. Ne znam zasto to nije cesce, cak postoje studije koje kazu da je i ucinak bolji.
Mi smo nekoliko puta zakacili spic u Bg, meni nije jasno kako ljudi zive svqki dan. Definitivno samo bolje, urednija mreza autobusa, pa i taj metro ako ikad bude... Bg je veliki grad ali ljudi nemaju standard kaou inostranstvu da ih svugde voza taksi i onda haos


Eh Miro nazalost znam za dosta primera gde su ljudi popizdeli jer moraju sa zenom i decom kuci da sede (sa muzem i decom) jer nisu navikli da budu porodica i zele sto pre u Firmu da se vrate. Od drugara kod suraka u firmi pisali peticiu da se sto pre vrate. Toliko nam je porodica na dnu da je to neverovatno. Kako meni moze kolega ili sef da budu preci od mojih ukucana? Van pameti. Ja u martu popih otkaz zbog toga. Dakle ne zbog korone vec zbog toga jer nisam umirao za Firmu nisam.priniosio zrtvu Firmi. Kaze sef ne cujem te ja uopste. Reko sta to znaci?! Kaze pa nisi ti za ovo ne cujem te. Sta znaci "da te cujem". To znaci da moras da pljujes kolegu ako je pogresio ili je.manje spoaoban do tebe. To znaci da moras da pokazes da se nerviras da bacas slusalicu i da jasno stavis do znanja da ti je Firma vazna. Moras da dramis konstantno. Ovo isto vazi i kad se trtva prinosi stranci. Gorecete u Paklu ljubitelji Firme Korporacije i Stranke olosu jedan kapitalisticki:)


Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769735#p769735:1lu5qgu1 je napisao(la):
Pendolino » 27 Aug 2020 04:46 pm[/url]":1lu5qgu1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769702#p769702:1lu5qgu1 je napisao(la):
Earthmoving » Thu Aug 27, 2020 2:13 pm[/url]":1lu5qgu1]Čovek mnogo priča, a malo radi
...pa dobro, nije baš da se ne radi, ali da priča i obećava čak i ono što je nerealno, to je katastrofa. Setimo se samo Kanala Morava-Vardar...
:violina:
Да не офтопичимо, али, за мене би регулација тока Велике Мораве и омогућавање пловности, која је постојала пре 150 година, била један од главних развојних пројеката у Србији.

Е, сад, ту је проблем - што се од нормалног надградњом прави ненормално, па се у причу убацује веза са Егејом преко Македоније. Исто је са причом о путевима, железницама, аеродромима, метроом, стадионом... Естрада уместо државе и планирања.
 
@MiraC

Da ne bih popio "vratimo se temi" moram brzo i vrlo kratko da kažem, bezz šire elaboracije: tih 60%, nema veze ni sa 60, ni sa % (u smislu kako si napisala). Da bi čovek BIRAO, za početak mora da ZNA šta su opcije i da bude SLOBODAN da načini izbor.

Na žalost, to su teme kojima moramo da se bavimo u našem kukavnom društvu, krajem prve trećine 21. veka, e da bi mogli da citiramo bilo koje % kao bilo šta relevantno.

Da se vratim na osnovnu tezu - ne smemo se zadovoljavati mrvicama, "Sloboda je žena, uzmi je" što bi rekao Džoni (dobro, ne znam koliko je primereno tebi ovo da citiram, ali razumećeš...).

Prihvatanje murdarluka i gluposti kao očekivanog i čak normalnog, to je amnestija za lupeže, pa neka i 100x imaju pravih 99%, a ne super lažnih 60. Iza toga stojim.

Vratimo se temi :D
 
@ sev, katastrofu povecava to sto opozicije nema.

Ja sam prva kritikovala kad ne ispune, ali sada nakon tih 60% kako god ih ostvarili je samo vikanje u vetar( namerno nisam Bore Corbe citat iskoristila). Ja i dalje mislim da je KATASZROFA sto se prica da se radi,a ne odmice se...ali kad je ovako kako jeste sve je dozvoljeno, kritika nece pomoci tj nista od nje, nema ko da.kritikuje.
Ja ni tzv opoziciju ne mogu da razumem- pogledas na app da se nista ne mrda na ovom delu i eto ti teme-pitaj, grizi, saznaj...nego i njih zabole za nas....
Mi Srbi smo poprilicno iskljucivi i kad u nesto poverujemo onda mozak ne ukljucujemo. Sve ja razumem tebe, ali ja sam " izgorela" oko onog tunela Brancic. Bila sam tako.sigirna da ce jednu cev pustiti. Mislim da je ovde i dalje najveci broj poseta stranici bilo tog datuma kada su pomerili rok za pustanje do Obrenovca.
Kad je ono proslo sve ce proci, barem za sad i to je to. Mozemo mi da se krstimo na neke situacije,da kritikujemo ali nas glas nema ko da prenese. Ja uopste cak i nisam protiv vlasti ili za opoziciju- samo nek se radi u interesu ljudi. Sta meni smeta ko je na vlasti ako realizuje gradnju gradske toplane, ako Budimka zaista krene...
U Kosjericu taj vlasnik Budimke ima hladnjacu i cena maline je 235din ko kg, a u Pozezi ( 25km dalje) je 210din. Pa ko meni olaksa zivot i pomogne svima, taj je pravi. Ja tako razmisljam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768914#p768914:11whflhu je napisao(la):
MiraC » Uto Avg 25, 2020 2:55 am[/url]":11whflhu]
@markoticevic sto se tice duzine tunela, ne da nemamo podatke koliko se iskooalo, nego se to tretira kao vojna tajna.
Pa jeste li videli kad je dosao predsednik u Laz, i kad je onaj ispricao da buse tunel nesto sporo, ma nigde se ne povede pitanje " ej jel taj pogresio ili ne" pa da se to ispravi... covek kaze da im treba 5g da probiju tunel i svi cute, iskreno jedino je predsednik malo bio u cudu.

Opa. Ovo je mi nova informacija.

NIsam cuo za to pet godina. Tunel je dakle oko tri kilometara. Da li ga probijaju iz jednog smera ili oba? Ajde da budemo optimisticni i da kazemo oba. To znaci da iz jedne i druge je nekih 1500 metara. Da kazemo da urade jedan metar po dan, eto, nekih 365 metara u godini. Ajde da im kazemo da je 300 metara umesto 365 (nek im damo neke fore da 100% bude gotovo), i eto, 300 puta 5, to je nam 1500, u oba smera, gotov tunel.

Mozemo dakle da prepostavimo da ako jedan metar dnevno rade, a ne vidimo razlog da verujemo da ide brze, vidimo da ce ipak kad tad biti uradjeno. Joj. Ali barem rade. Mozda jedne godine u buducnosti budu uspeli da malo vise pribijaju na dan, pa ako imamo srece da bude cetiri godine umesto pet.

Molim boga da nam dodje neki ludak koji ima mnogo dronova visak na raspolaganju... i a povremeno ulece u razne cevi tunela... :laugh:
 
Da, kada su dosadasnjom tehnologijom radili ostale tunele ovde na K11, ispadalo je oko 1 metar dnevno. Ako ne promene tehnologiju, ne donesu one masine krtice za brze kopanje, trebalo bi im 5 godina ovom tehnikom. Samo bojim se da nije jos gore, da radovi u tunelima ne napreduju kao na sopljnoj trasi, tj nikako. Godinu i po dana po pocetku radova Vucic i pored pljackaske cene nije sposoban da krene vidljivo spoljasnje trasiranje autoputa, a u mraku tunela gde niko ne zalazi je lako da se mulja sa informacijama o napretku, kao sto su i radili sad pred izbore. Pet snimaka u njegovim medijima mesec dana pred izbore, a evo sad par meseci kasnije gde su novi?
 
???
Летње гужве нису повод да било ко узме таг од 2000 дин., а да притом путује неколико пута годишње.
Најбоље да се уведе вињета за државне путеве првог A и Б реда са разумним ценама, а не монополске СНС цене.

Тиме би се укинуле рампе, само би требали да поставе камере на одговарајућим местима и да контролишу наплату. На путевма I-Б реда би то радила саобраћајна полиција на мање прометним путевима, а на најпрометнијим камере.

Ово сам на брзину написао, тако да би идеја морала да се разради, али јасна је суштина... Убудуће о овој теми постављати у засебну већ отворену рубрику...
 
Nema policija nadležnost da proverava da li je neko platio putarinu ili parking.
Može da reaguje samo ako taj neko krši neki i drugi zakon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770515#p770515:3vfymnsr je napisao(la):
Mikie » Ned Avg 30, 2020 10:31 pm[/url]":3vfymnsr]???
Летње гужве нису повод да било ко узме таг од 2000 дин., а да притом путује неколико пута годишње.
Најбоље да се уведе вињета за државне путеве првог A и Б реда са разумним ценама, а не монополске СНС цене.

Тиме би се укинуле рампе, само би требали да поставе камере на одговарајућим местима и да контролишу наплату. На путевма I-Б реда би то радила саобраћајна полиција на мање прометним путевима, а на најпрометнијим камере.

Ово сам на брзину написао, тако да би идеја морала да се разради, али јасна је суштина... Убудуће о овој теми постављати у засебну већ отворену рубрику...

E Miki bas si kul:) stvarno nisam znao ovo za vinjete. Prvi put cujem. Bas geniajlna ideja. Iskreno ne verujem ni sns sljam da je cuo. A reci mi hoces da im to predlozis? Hoces mozda pismo da im posaljes kao predlog ili...kako ce pismo da pocne?

Ti se sigurno veoma uspesno boris protiv sistema. A reci mi ti si zadovoljan sa tvojom platom ili nisi? Pretpostavljam da radis za 2000 evra? A u 16h jel ti ides kuci ili kad kaze sef da se ostane ti slusas?

Eto ja sam isuvise glup i nemam toliki IQ, nikad se ne bi setio za vinjete. I posto sam glup ja radim od 8h ujutru do 20h uvece ostajem na poslu za 60 000 din.

Vauu, ja ocekujem da ce od sutra da dobijemo vinjete. Ovi iz sns se odusevili jer uvek su spremni da cuju pametne predloge.

Evo sad javljaju iz SNS od sutra vijete.

Imas li pametnih predloga za sns sljam? Sta ce ljudi nisu se setili ranije za vinjete, ali cim su tebe culi, eto problem resen. Znaci od sutra vinjete, prekosutra krece rusenje svih rampi u zemlji i nakosutra su sve srusene.
 
Igore jel može ovo o tagovima u odgovarajuću - postojeću temu, please.
Plus da se manemo politike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770505#p770505:1g5az3xf je napisao(la):
msksim1 » 30 Aug 2020 09:49 pm[/url]":1g5az3xf]Evo dajte konkretne predloge sta da uradimo da se ne ceka na NP Obrenovac.
Ево, даћу ти конкретан предлог, којег би се и моја чукунбаба могла сетити, без и да је знала шта је ауто-пут: проширити наплатну рампу Обреновац (као што знамо, код Врчина нема чекања од пола сата).

(Е, стварно сам геније, како ли сам се тога сетио...)
 
@MiraC

Sve ja tebe razumem i očigledno si dobronamerna i pozitivna osoba i upravo zbog toga i arčim slova... Pametna si, razmisli - čovek najlakše može da menja sebe, a tek možda druge oko sebe. Odgovornost, poštenje, pa čak i ekologija, sve to prvo počinje kod nas samih.

Ako neko laže, treba da bude kažnjen najpre time što mu TI SAMA nećeš verovati. Da li vidiš nekog drugog kao alternativu ne znači ništa. Ako te neko laže, nemoj mu dati treću šansu (a naročito ne sto treću). Kod sebe same.

"Dobro je, može gore", "samo nek se nešto radi", "svi su isti"... to su stvari koje nas, što reče Bas, ubijaju poslednjih 250 godina. Sve su to izgovori za orijentalnu lenjost našeg duha da se potrudimo i SAMI SEBI, u svom lokalnom okruženju, stvorimo pravedno i fer društvo.

Žao mi kad dobronamerni ljudi skliznu u to.

Što se samog A2 tiče, stojim iza toga da je situacija sa čeonim rampama (obe, i ako jednu zovemo "privremenom") predstavlja tešku svinjariju uzrokovanu populističkim udvaranjem svetu, na šta je dodata navedena orijentalna lenjost da se nova situacija isprati dostojnim preprojektovanjem i tako otklone uska grla.

"So, us", što bi rekli neki... :)
 
Истина, лењи смо.
Елем, занемаримо политику овде, има ли каквих промена на мапама, трасирању итд? Неких новитета?

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Zanemariti "politiku" u priči o izgradnji AP i društvu poput našeg (i obrati pažnju, gore nema jednog slova dnevne politike, već Politike u širem smislu) je jednako zanemarivanju npr. sile gravitacije.

Hoće se reći, možemo mi da zanemarijuemo gravitaciju letnji dan do podne, no ona je svejedno tu i operativno i svečano možemo samo da razmatramo kojim putem padamo (čak je i brzina pada određena istom).

Ajd, da ne drmam čamac, ko je hteo, shvatio je...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770564#p770564:1urc1mpe je napisao(la):
sev » 31 Aug 2020, 09:22[/url]":1urc1mpe]Zanemariti "politiku" u priči o izgradnji AP i društvu poput našeg (i obrati pažnju, gore nema jednog slova dnevne politike, već Politike u širem smislu) je jednako zanemarivanju npr. sile gravitacije.

Hoće se reći, možemo mi da zanemarijuemo gravitaciju letnji dan do podne, no ona je svejedno tu i operativno i svečano možemo samo da razmatramo kojim putem padamo (čak je i brzina pada određena istom).

Ajd, da ne drmam čamac, ko je hteo, shvatio je...

Bez da ulazim u duboke diskusije o tome mislim da je @roske zaista mislio samo na baš konrketno pitanje - šta se trenutno zaista radi?
Želim da osvežim onaj dijagram pa i mene to interesuje kakvo je stanje na terenu, ima li pripremnih radova? bušenja tunela? itd.
 
sev":1pyv4i74 je napisao(la):
Zanemariti "politiku" u priči o izgradnji AP i društvu poput našeg (i obrati pažnju, gore nema jednog slova dnevne politike, već Politike u širem smislu) je jednako zanemarivanju npr. sile gravitacije.

Hoće se reći, možemo mi da zanemarijuemo gravitaciju letnji dan do podne, no ona je svejedno tu i operativno i svečano možemo samo da razmatramo kojim putem padamo (čak je i brzina pada određena istom).

Ajd, da ne drmam čamac, ko je hteo, shvatio je...
Истина али ја не видим опозицију код нас као што је то случај у Црној Гори. Ми је једноставно немамо.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Steva":24hpj6l1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770564#p770564 je napisao(la):
sev » 31 Aug 2020, 09:22[/url]":24hpj6l1]Zanemariti "politiku" u priči o izgradnji AP i društvu poput našeg (i obrati pažnju, gore nema jednog slova dnevne politike, već Politike u širem smislu) je jednako zanemarivanju npr. sile gravitacije.

Hoće se reći, možemo mi da zanemarijuemo gravitaciju letnji dan do podne, no ona je svejedno tu i operativno i svečano možemo samo da razmatramo kojim putem padamo (čak je i brzina pada određena istom).

Ajd, da ne drmam čamac, ko je hteo, shvatio je...

Bez da ulazim u duboke diskusije o tome mislim da je @roske zaista mislio samo na baš konrketno pitanje - šta se trenutno zaista radi?
Želim da osvežim onaj dijagram pa i mene to interesuje kakvo je stanje na terenu, ima li pripremnih radova? bušenja tunela? itd.
Па да, заиста ме интересује јер су овде кинези на пар места копали по пољу и уопште нису задовољни нађеним.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770267#p770267:4zblbq7m je napisao(la):
Markoticevic » Ned Avg 30, 2020 8:05 am[/url]"]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=768914#p768914:4zblbq7m je napisao(la):
MiraC » Uto Avg 25, 2020 2:55 am[/url]"]
@markoticevic sto se tice duzine tunela, ne da nemamo podatke koliko se iskooalo, nego se to tretira kao vojna tajna.
Pa jeste li videli kad je dosao predsednik u Laz, i kad je onaj ispricao da buse tunel nesto sporo, ma nig

https://www.kurir.rs/vesti/politika/347 ... gradilistu
Pusti od 24min. E sada, nama je Krcan razjasnio da su masine iz druge zemlje da buse sav teren i mnogo brze. Ali kad u tunelu ovaj prica Vucicu po njemu trebaju im godine da to zavrse sto je ugovoreno.


@Sev sve se slazem, samo sam htela reci da na lokalu ako vidim da su neki ljudi odgovorni onda je ime stranke nebitno. Ali su bitni rezultati. Steta sto izbor nisu svake godine, al bi se rqdilo.....hahahhahaha


Za forumase koji se
a) bune na politicke izjave na forumu
b) traze da znaju novine....

b) https://apps.sentinel-hub.com/sentinel-playground/ evo proverite i sami . Ukucajte Cacak, jedino su lristupni putevi za gradnju mosta pre petlje Pakovrace nove. Nek neko vidi na terenu da li ista ima vezano za most....

a) zapitajte se - zasto OVDE trazite info o tunelima i trasi?! Zasto nema vise informacija?! Zasto su ljudi poput
@Plećka
@Earthmovinga
@Krcana
slikali ginuli da nam jave, tu je i @ Niko nas prvi reporter i izvinize nisam svima upamtila nazive... zasto je to tako? - pa zato sto ne bi bilo dobro da se pise da se samo sa tunelima pocelo, a sl godine je rok...a to je sve politika, sve....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770558#p770558:hg434xzb je napisao(la):
Пантограф » Pon Avg 31, 2020 7:53 am[/url]":hg434xzb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770505#p770505:hg434xzb je napisao(la):
msksim1 » 30 Aug 2020 09:49 pm[/url]":hg434xzb]Evo dajte konkretne predloge sta da uradimo da se ne ceka na NP Obrenovac.
Ево, даћу ти конкретан предлог, којег би се и моја чукунбаба могла сетити, без и да је знала шта је ауто-пут: проширити наплатну рампу Обреновац (као што знамо, код Врчина нема чекања од пола сата).

(Е, стварно сам геније, како ли сам се тога сетио...)


Pantografr valjda znas mentalitet naseg naroda sve je od danas do sutra. Znas kolko ih briga sto je rampa u obrenovcu mala. Znas li koliko briga politicare za narod. Evo koliko ih briga=kolko je obican narod briga za tag tolko je njih briga za rampu i za nas. Nula!
 
Нажалост, знам шта је ово овде. Направи се Мост на Ади - другог дана од отварања, кукај: "Мост духова,", броје аутомобиле, итд. Е, па, ево вам сада доброг пројектовања, колапс годину дана од отварања ауто-пута!

А знаш шта си имао раније на Бубањ потоку, знаш какве колоне имаш код Пазове преко лета, али не - направи мало, уско, случајно да не потрошиш још милион евра, а платићеш пут две и по милијарде.

И изгледа да су неки сами себе убедили у моронске коментаре типа "Граде пут за Мила, то Србији нетреба", "Не ма ту довољно саобраћаја за аутопут" итд.

Низак просечан коефицијент интелигенције, то се чини основним узроком свих проблема на свету.
 
Vrh