Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Raskrsnica na Sušici ne pravi probleme.
Bio je zatvoren veliki most niže Knez petrol pumpe. Zato se išlo starim.
U poslednjih 15 godina koliko je taj most bio zatvoren, 2 puta bar bi novi napravili!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771191#p771191:3nlswvmz je napisao(la):
branik » Sre Sep 02, 2020 10:30 am[/url]":3nlswvmz]Jutros prošao, tunel radi, blješti kao Vegas (mislim da radi dnevno svetlo iako je koš bila noć (oko 5h).
Izgleda da je Pžb-Ča gotovo.
Postavljene su vibroakustične poprečne trake na nekoliko mesta (obilaznica Pž, Jelen Do, tunel...)
Sa obe strane tunela su displeji koji mere brzinu i upozoravaju na ograničenje. Na početku požeške obilaznice ka Bg i razdelna linija je akustična.
Vredelo je čekati. U 5:40 sam seo u Užicu u kola, prošao skoro ceo grad do magistrale i u 6:17 bio u Pakovraću u zoni buduće petlje (limiter na 85). Ali zato mi je odatle do kružnog toka za ap u Preljini trebalo skoro pola sata. Čačak ubija, da sam počeo da razmišljam da je možda sad isplativije ići kroz grad, Avenijom, pored Stop šopa, pored as, pa preko Ljubića na kružni tok u Konjevićima. Gde sam usput mogao da vidim, ap je takođe bio prazan.
Posle mnogo vremena nastavio sam Ibarskom. Do Rudnika je i bilo nekog saobraćaja. Nakon raskrsnice za Topolu do Ljiga pusto. Sreo sam možda 2-3 vozila, ali zato u Štavici na starom mestu čuči patrola, jer je 50.
Tek od Ćelija kasnije se može reći da je bilo saobraćaja. I onda, oko pola 9, Sajam - Višegradska 20'.

Ovako ja prolazim kroz Čačak i mislim da ti je to najbolja varijanta, bez ijednog semafora. Dakle, Vojvode Stepe, Pigova, Veselina Milikića, Kralja Petra Prvog, Ljubićka, 1. oktobra, i onda ili Crvene armije ili Đorđa Tomaševića. Kroz Aveniju imaš nekoliko semafora + ležeće. Ne dobijaš ništa posebno u odnosu na obilaznicu, osim što ćeš videti predivan grad Čačak i iz te perspektive :).
 
Pa koji je ovo put da " za par dana stize krtica". Od prosle godine je bilo tako.
Sto se tice rokova, ja ne znam koliko je sve realno a nisu ni krenuli sa radom. Jedino sto je @ Krcan rekao da ce, cini mi se, do sredine 2022g biti zavrseno, ja njemu verujem da ima konkretnije informacije.

Jeste korona, ali moglo je da se malo vise radi
 
MiraC":2badibjq je napisao(la):
Pa koji je ovo put da " za par dana stize krtica". Od prosle godine je bilo tako.
Sto se tice rokova, ja ne znam koliko je sve realno a nisu ni krenuli sa radom. Jedino sto je @ Krcan rekao da ce, cini mi se, do sredine 2022g biti zavrseno, ja njemu verujem da ima konkretnije informacije.

Jeste korona, ali moglo je da se malo vise radi
Па информација је да се чека кртица из Црне Горе а чекало се да прођу избори ваљда јер нешто ови нису платили кинезима. Е сад, ваљда ће да се крене даље а мерили су висину каблова од Николића до Прилипца да виде могу ли да је провуку испод.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771573#p771573:30ow6e1f je napisao(la):
Roske » Čet Sep 03, 2020 2:39 pm[/url]":30ow6e1f]
blagic":30ow6e1f je napisao(la):
Mišljenja, saveti, iskustva...? :grand:

Deonica od Preljine do Požege biće gotova do kraja 2021.

http://rtv.rs/sr_lat/ekonomija/mihajlov ... 58016.html
Ових дана стиже кртица у Прилипац, па, ко зна...
Нисам релевантан.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока

"Direktor kineske kompanije CRBC u Srbiji Džang Sjaojuen je zahvalio potpredsednici Vlade što je radnu grupu danas dovela u kamp, i izrazio je uverenje da će projekat biti završen na vreme, te da će građani Čačka i Srbije uspešno koristiti auto-put."
Možda presele sve radnike iz CG :sesir:
 
Da, nije nemoguće da bude završen na vreme. Al na vreme po ugovoru, ne vučićevske laži naroda kraj 2021-e, jer svima je jasno da težak autoput 30km kroz planine i tunele po par km ne može se završi za 16 meseci, tako da Kinez sigurno nije mislio na taj rok. U Cg se 40km gradilo 5 godina, doduše nešto teži, ali ipak ne za 3x dužu gradnju. Nije nemoguće i da Kinezi nekad pomenu ugovoreni rok, ali vučićevski mediji iseku taj deo reportaže. To što 5% nas prati i zna šta je obećano, ne znači da 95% ljudi prati i vesti su namenjene njima.
 
plećko":18b9v4x2 je napisao(la):
Pa kolika je ta krtica, kad mere visinu do kablova....?
Кажу да мора минимум 5 метара, где је ниже пишу по асфалту висину да би имали увид.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771599#p771599:261bm53f je napisao(la):
Roske » Čet Sep 03, 2020 2:46 pm[/url]":261bm53f]
MiraC":261bm53f je napisao(la):
Pa koji je ovo put da " za par dana stize krtica". Od prosle godine je bilo tako.
Sto se tice rokova, ja ne znam koliko je sve realno a nisu ni krenuli sa radom. Jedino sto je @ Krcan rekao da ce, cini mi se, do sredine 2022g biti zavrseno, ja njemu verujem da ima konkretnije informacije.

Jeste korona, ali moglo je da se malo vise radi
Па информација је да се чека кртица из Црне Горе а чекало се да прођу избори ваљда јер нешто ови нису платили кинезима. Е сад, ваљда ће да се крене даље а мерили су висину каблова од Николића до Прилипца да виде могу ли да је провуку испод.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
E daće Bog da je dovuku u tunel i krenu sa bržim busenjem, mada je Krcan rekao da i ove postojece buse daleko brze nego sto je " strucnjak sa slemom" objasnio prilikom posete.

Hvala za informacije, ako pola grada izgubi struju ja vam javlajm - znqaci da su srusili neki dalekovod hihihihihi

Ja bih volela gledati kad to dovuku, kolika li je to grdosija.... mislila sam da se to dovozi u malim delovima pa se sklapa, ali izgleda da je sve to ipak ogromno.

Szo se tice rokova, ima ovde ljudi koji prate temu i dok je gradjen deo do Ljiga i videli smo - to sto mi cujemo da neke sitnice smetaju pa je sporo, zapravo postoji neki dublji problem i zato se razvlaci.
Nije problem doneti krticu, montirati, uraditi ( kinezima nije problem), tu su neki dublji problemi, ja se kladim da su finansijske prirode.
 
MiraC":22ts9jf1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771599#p771599 je napisao(la):
Roske » Čet Sep 03, 2020 2:46 pm[/url]":22ts9jf1]
MiraC":22ts9jf1 je napisao(la):
Pa koji je ovo put da " za par dana stize krtica". Od prosle godine je bilo tako.
Sto se tice rokova, ja ne znam koliko je sve realno a nisu ni krenuli sa radom. Jedino sto je @ Krcan rekao da ce, cini mi se, do sredine 2022g biti zavrseno, ja njemu verujem da ima konkretnije informacije.

Jeste korona, ali moglo je da se malo vise radi
Па информација је да се чека кртица из Црне Горе а чекало се да прођу избори ваљда јер нешто ови нису платили кинезима. Е сад, ваљда ће да се крене даље а мерили су висину каблова од Николића до Прилипца да виде могу ли да је провуку испод.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
E daće Bog da je dovuku u tunel i krenu sa bržim busenjem, mada je Krcan rekao da i ove postojece buse daleko brze nego sto je " strucnjak sa slemom" objasnio prilikom posete.

Hvala za informacije, ako pola grada izgubi struju ja vam javlajm - znqaci da su srusili neki dalekovod hihihihihi

Ja bih volela gledati kad to dovuku, kolika li je to grdosija.... mislila sam da se to dovozi u malim delovima pa se sklapa, ali izgleda da je sve to ipak ogromno.

Szo se tice rokova, ima ovde ljudi koji prate temu i dok je gradjen deo do Ljiga i videli smo - to sto mi cujemo da neke sitnice smetaju pa je sporo, zapravo postoji neki dublji problem i zato se razvlaci.
Nije problem doneti krticu, montirati, uraditi ( kinezima nije problem), tu su neki dublji problemi, ja se kladim da su finansijske prirode.
Па из неколико делова кажу стиже али су и они високи па су мерили да је провуку кроз Пилатовиће али су они шорови доле преуски па су као окренули овамо. А то да фали новца је истина али као не са наше стране већ Црногорске а ови неће да помере раднике док се не плати па као има неки рок да се испоштује па ако он буде пробијен онда иду на суд. :|

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Hvala @ Roske, ako je to situacija onda je @Earth potpuno u pravu da rok za gradnju jos nije poceo. Ne bi Kinezi pristali da rok tece a nisu sve zavrsili na dtugom mestu tj.sve naplatili....

Nego ,da li moze neko fa mi kaze - Put za Zlatibor nedeljom, kakva je situacija? Skoro je pisano ali sts je vikendom. Koliko se ceka otprilike?
Hvala!
 
Ka Zl nedeljom nemaš problema. Možda sačekaš jedan - dva semafora, sa po nekoliko vozila, a možda ni to.
Ali, posle 16h obrnuto postaje problematično. Zavisi i od vremenskih prilika i broj vozila i stepenn gužve
 
"Директор извођача кинеске компаније ЦРБЦ у Србији Џанг Сјаојуен захвалио је министарки што су сви важни актери на овом проејкту данас учествовали у решавању отворених питања." A otvorena pitanja su...
 
Danas popodne celo Užice je potpuno stalo, kao i magistrala, više od sat danas popodne.
Ubiće nas ovi beskonačni radovi!
 
Stane magistrala. Brzo se kolona prenese u grad jer ne može da se uključi. Vozila koja čekaju zakrče mali kružni tok, onda zbog toga stanu i drugi tokovi u gradu. Policija koja bi to mogla da reguliše, ne postoji. Ko u Užicu na ulici visi saobraćajnog policajca da regulše saobračaj, ima ručak od mene. (ne računamo povremeno kampanjsko slikanje loše parkiranih). Ove godine se čak nisu pojavili ni u zoni škola 1.septembra.
Tačno sat sam sedeo u kolima a da se bisam pomerio.
Godinu dana su probili prvobitni rok i mora da se radi baš petkom popodne. To se ponavla iz nedelje u nedelju. Do sada sam često branio "Puteve", ali sad su preterali. Ne smem ni da zamislim šta bi bilo da je radio saobraćaj ka CG.
Dajte autoput, ako boga znate, makar ga i "Putevi" pravili, pocrkasmo!
 
је ли готов тунел кроз Кратовску стену?

елем, Ужице сада:

Hvataj.JPG
 
Sve crveno. Ne setih se u petak popodne da pogledam. Ceo sat sam stajao kod "Gradine".
Tunel radi. U sredu sam prošao. Vrati se par tvitova iznad.
 
Jednom prilikom sam isao iz UE preko Kadinjace i Kremana. Vremenski slicno kao kad cekas u velikoj koloni ali bar imas osecaj da ides... Ko voli krivine i nema strpljenja, eto....
Ali zavrsavaju deonicu po deonicu UE-ZL pa ce uskoro valjda protok biti bolji.
Ne znam ima li neko info koji je novi zvanican / nezvanican rok za zavrsetak ove deonice?
 
E, ovako, tunel Laz se uveliko radi jer su detonacije iz tunela stalne. Najgore je nocu kad se cuje, jer je moja kuca vazdusnom linijom skoro 1km,to su bogami jake detonacije. Ko prica da slabo ide nek ode tamo pa nek vidi. uglavnom glavni stab u polju u Pakovracu je gotov i sam hangar. Tamo ima razne skalamerije i stalno nesto pristize. poceli su cak i preko reke da idu. eto toliko za sad, e da i u Markovici dobro napreduju
 
Vrh