Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Imaš ovde objašnjeno i nacrtano par desetina stranica unazad.
 
Najavljivanje pompeznog otvaranja...
Jeste ovo veliki dogadjaj za ovu nasu malu, ali prelepu zemlju.Samo jedna mala ispravka, ne pusta se 103 km u promet vec oko 51 km. Ovo ostalo je vec odavno bilo gotovo.
A i na tih 51 km kasne ladno 2 godine.
Tako da, naravno da se radujemo otvaranju, ali kao po obicaju kod nas nista ne moze u roku, a sve je to po dzepu nas poreskih obveznika...
Odgovoran za to naravno nije niko.
 
Za kraj večeri jedan photo time prikaz puta od Ljiga do Beograda (Gazela)

Znači početak puta km0.0 Ljig kružni tok spoj sa Ibarskom.



Prvi ček point je rampa u Obrenovcu.

Predjenih kilometara 48 vreme puta 22 minuta.

8306ab2a02b6c95c44c570c6b8b6bc03.jpg
ecb520241594b16b75438f6f35b3ce8c.jpg
 
I na kraju Gazela kod Nisove pumpe

86km za 55 minuta ,saobraćaj je umerenog inteziteta na autoputu prosečna oko 135 a dalje kroz Barič,Umku i pored sajma uz umereno poštovanje propisa.


cebff0cd7bb74796d415c81042319526.jpg
2f4b45f1ccc6f912f299753e5179ba5f.jpg
1e3e1fac067eec6c86bfa91fbea7442f.jpg
 
Pozdrav svima na forumu, da li neko zna mozda koliko ce se vremenski skratiti put do Valjeva? Meni od B. Brda inace treba nekih 2-2,5h neke normalne voznje, obicno idem preko Obrenovca i Uba, kapiram da nece mnogo, al ce voznja biti mnogo bezbednija sto mi vise znaci, mada me brine napetost i nervoza dok se stigne do ulaska na auto put... I da li se zna kolika ce putarina biti do Lajkovca?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Brate,kako toliko vremena od BB do VA? Ceo život idem od BB do Lazarevca i maksimalno je sat,a vrlo cedto i kraće. A od Lazarevca do Valjeva mi je oko 25 minuta maksimalno...znaci bez ulaska u grad i krace....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648013#p648013:2kn49ym8 je napisao(la):
Doca83 » 12 Aug 2019 08:13 pm[/url]":2kn49ym8]Pozdrav svima na forumu, da li neko zna mozda koliko ce se vremenski skratiti put do Valjeva? Meni od B. Brda inace treba nekih 2-2,5h neke normalne voznje, obicno idem preko Obrenovca i Uba, kapiram da nece mnogo, al ce voznja biti mnogo bezbednija sto mi vise znaci, mada me brine napetost i nervoza dok se stigne do ulaska na auto put... I da li se zna kolika ce putarina biti do Lajkovca?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Beograd-Valjevo putujes 2.5h?? Koliko se secam to je nekih 80-85 km magistralom... Da nisi mislio oko 1.5h? Ako je stvarno 2.5h onda ti do Zlatibora vozis 7h..
 
bokili84":31tbtkn2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648013#p648013 je napisao(la):
Doca83 » 12 Aug 2019 08:13 pm[/url]":31tbtkn2]Pozdrav svima na forumu, da li neko zna mozda koliko ce se vremenski skratiti put do Valjeva? Meni od B. Brda inace treba nekih 2-2,5h neke normalne voznje, obicno idem preko Obrenovca i Uba, kapiram da nece mnogo, al ce voznja biti mnogo bezbednija sto mi vise znaci, mada me brine napetost i nervoza dok se stigne do ulaska na auto put... I da li se zna kolika ce putarina biti do Lajkovca?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Beograd-Valjevo putujes 2.5h?? Koliko se secam to je nekih 80-85 km magistralom... Da nisi mislio oko 1.5h? Ako je stvarno 2.5h onda ti do Zlatibora vozis 7h..

Kad su radovi i kad je guzva od 2 do 2,5h treba sigurno, ujutru rano kad nema guzve sa sitnim prekoracenjima do manastira Celije 1,5h to je nekih 100km a ne 80km...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Inace je kum skoro do Zlatibora kad su bili oni silni radovi vozio 6-7h sa sitnim pauzama

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Na naslovnoj strani Večernjih Novosti za Utorak:

SAOBRAĆAJ ĆE BITI PUŠTEN U NEDELJU UVEČE
 
.. i ako tako bude Krcanu da se odma skida 2500 lajkova zbog uznemiravanja javnosti !

:vops:
 
Ocemo li bacati konfete na forunu :lool: i neko orasence da okrenemo :vops:
 
Znaci slicno vremena od Ljiga do Obrenovca, kao kroz Beograd od Obrenovca do Gazele. Dobar pokazatelj kolko autoput skracuje vreme. Po ovome bi od centra Bg-a do Preljine bilo oko 1h 20min. A zavrsetak do Surcina I nastavak do NBg (Vojvojanske) bi skratilo jod 10tak minuta.
 
Bas tako... naravno veceras nije bilo gužve tako da bi ovo bili neki idealni uslovi naravno u prilog deonice Mislodjin-Gazela.ć
 
A kad se zavrsi I do Pozege, od Nbg do petlje Pozega 1h 30 min, deluje nestvarno iz danasnjeg ugla.
 
Ja jedva cekam da vidim o čemu vi ljudi pričate ,gde su te pumpe ,mostovi TENT.( ako sam dobro napisala) . Znam samo to Barič,Umka i orjentir mi je Sajam :lool:
Jao kako vas čekam kad krene ka Pž pa mi lokalci sve znamo,a vi pojma nemate hihihihi!
Malo se zezam,brzo cemo sve saznati,a mnogi ce planirati prolazak prema guzvama. Ostali koji npr putuju na posao mogu samo da plaču. Jednom smo prosli ovom obilaznicom gde se završava petlja Surčin i nadam se da je broj traka dovoljan da se razvezemo dalje. Mi idemo do Slavije pa nam guzve po gradu ne ginu. I ne samo guzve vec i bezobrazluk tokom stajanja u koloni,gde su Bg vozači jasno vidljivi ,a mi " seljaci" strpljivo čekamo i na red u koloni i na semaforu.... čast izuzecima!
P.S. slažem se za predlog da na temi proslavimo ovo neverovatno i dugo čekano otvaranje! Mozda @ Igor da nekako ubaci i emotikon " prase na ražnju" ? Imamo onog što pije i što svira violinu,znaci muzika je obezbedjena!
 
Pa zar nismo pominjali da idemo na Ibarsku da proslavimo "Kod poslednju čašu"?

:vops:
 
Ako sam dobro rqzumela @ Staru Mo,u vreme kada nema previše guzve od Ljiga do negde kod Gazele stigao je za 55min?! Malo sam trazila konkretnu pumpu putem google maps ,ima ih više tu u blizini,ali nek orjentir bude i pre mosta Gazela,to je odlično prolazno vreme po mom mišljenju. Da je tako pa nama iz Pz nebi tebalo ni 2h15min do tog mesta kod Gazele. Ehhhh nestvarno.
Nama za sad do odredista treba oko 3h. Sve ispod toga je odlicno i uspeh.

@ Vlasto ime lokala obećava ! Hahahahahah moze
 
Da li Ub ima pristup autoputu?
Nešto ne vidim na mapama da ima.
Sad sam malo gledao, meni je zanimljiva ruta do Lajkovca odnosno Nepričave, koja ima (od Mislođina) oko 40km.
Računajući da od centra Beograda do Mislođina treba realno 35 minuta plus 20 minuta za 40km puta to dođe oko 55 minuta, realnije je 1 sat tačno.
Znajući da mi Ibarskom do nepričave treba oko jedan sat i 10 minuta ovo uopšte nije neka ušteda u vremenu.
Dakle fali tih 30-35 km auto puta do samog Beograda.
I dalje se čudim koja je trasa izabrana.
Nadam se da neće biti ulaz na autoput kao interskecija obilaznice u autoputa za Šid, gde postoji samo jedna traka i gde je stvarna maks. brzina 40km/h.
 
Vrh