Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Aha,onda je greska.Vidjeh neku mapu na netu gdje stoji,da je Preljina Boljare 107 km a to je kilometraza za Pozega Boljare?
 
Od Kraljeva do Špiljana sam stigao za manje od 2,5 h...dalje put u Cg ka Andrijevici je skroz solidan i kada odrade ap do Podgorice se stizati brzo. Naravno ostaje malo sporiji deo oko Rozaja. Od Bga do Bara ce mi ova trasa biti glavna dok se ne zavrsi ap preko Pestara.
 
Usvojena trasa auto-puta Požega–Ivanjica–Boljare duga je 107 kilometara i projektovana je za brzine od 100 i 120 kilometara na čas, piše Radio televizija Srbije.

Ovo sam našao kad su usvajali deonicu preko Sjenice, ali stvarno na karti piše drugačije. Sad sam ja zbunjen.
 
kad završe auto put Podgorica - Kolašin odmah kreću sa putem do Andrijevice... Plan je da taj auto put bude gotov za 2 godine a pošto će Kinezi da ga grade, kažu za kraće vrijeme će ga završiti. Inače radi se put Kolašin - Berane tako da će skratiti put za 40km.. tako da svakako očekujte brži put do bratske CG... Iako mislite da vas Crnogorci ne vole, nije istina. Evo moja žena je to mislila, pa je promijenila mišljenje, nakon što su je ovdje dočekali kao boginju... To što neki retardirani portali Alo, Kurir, Antena M, koji šire laži unose ljudima mržnju, ne oslikava pravo stanje.. Iako se deklarišem kao Crnogorac, za mene nema boljih ljudi od Srba...
 
msksim1":6oxeqomu je napisao(la):
Mo,.izvini nisam.najbolje razumeo. Da li ce nakon ovog prosirivanja rampe biti u oba smera po jedna traka rezervisana iskljucivo za ENP 24h ili ce i dalje paliti po zelji kako im se cefne? :rant:

I jos kedno pitanje: kad kazes privremena rampa, to znaci da ce se ona ukinuti kad dodje druga rampa za cacak?
Radovi će trajati do kraja Septembra/Oktobra sto se rampe tiče jer je nasip visok i treba ga utvrditi gabionima.

Intencija je da krajnje trake budu Enp a srednje da menjaju namenu i pravac u zavisnosti od smera gužvancije.

I mogu reći da plato na naplatnoj strani sigurno ima preko 100metara
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647619#p647619:2sypybve je napisao(la):
nikola92pg » Ned Avg 11, 2019 4:02 pm[/url]":2sypybve]kad završe auto put Podgorica - Kolašin odmah kreću sa putem do Andrijevice... Plan je da taj auto put bude gotov za 2 godine a pošto će Kinezi da ga grade, kažu za kraće vrijeme će ga završiti. Inače radi se put Kolašin - Berane tako da će skratiti put za 40km.. tako da svakako očekujte brži put do bratske CG... Iako mislite da vas Crnogorci ne vole, nije istina. Evo moja žena je to mislila, pa je promijenila mišljenje, nakon što su je ovdje dočekali kao boginju... To što neki retardirani portali Alo, Kurir, Antena M, koji šire laži unose ljudima mržnju, ne oslikava pravo stanje.. Iako se deklarišem kao Crnogorac, za mene nema boljih ljudi od Srba...

Bravo druze. Veliki pozdrav svim prijateljima u CG! Nema geberalizacije, nema ni srba ni hrvata ni crnogoraca ni albanaca. Samo ima Los Covek=Ime Prezime nebitno koje je god nacije i vere i takvi se moraju imenovati uvek i osuditi. Kao sto postoje losi srbi postoje i losi crnogorci, isprani mozgovi koji ne vide ko upravlja svetom i regionom bivse juge vec mrze svog komsiju i brata. Postoje retardirani mozgovi koji misle da im je komsija kriv sto rade za 200 evra (200 evra srb, 400 evra hr, 600 evra slo minimalci cisto da se zna :kafa: )
 
Da, pozdrav za bratsku CG gde se I ja evo trenutno nalazim :) Zapravo ne samo da je bratska, no sam ja I sve vreme isao mojom Starom Hercegovinom: od Pljevlja preko Zabljaka, Savnika, Niksica, do Hercegonovljanske opstine. Tek kad sam presao trajektom sa Kamenara u Lepetane sam izasao iz svoje đedovine u komsiluk :) Cak I samo ime Crnogorci oko Cetinja, prve porodice (Martinovici, Belici, Avramovici...) su doseljenici iz Hercegovine (pre toga bila imena Zeta, Duklja). I Vasilije Ostroski je Hercegovac I manastir mu je u Staroj Hercegovini. A o tome se upravo danas zale crnogorske vlasti zasto SPC u CG nema iste granice kao drzava Cg. Pa kako da ima kad je Stara Hercegovina zapadna trecina CG. Stog ja Cg, a posebno zapadni deo dozivljavam kao svoju đedovinu (iako su moji vise bili u sadasnjoj Hercegovini), a izmedju mene I mojih predaka niko ne moze staviti posrednistvo ili granicu. Pozdrav :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647352#p647352:12heljz8 je napisao(la):
StaraMo » Sub Avg 10, 2019 7:57 pm[/url]":12heljz8]Prvi deo od Obrenovca do Uba prilicno krividav,Ub Lajkovac tu i tamo i Lajkovac Ljig max speed. ..uglavnom od Ljiga do Obrenovca pola sata.


Da li je ograničenje brzine 130 km/h neprekidno od Obrenovca do Ljiga? Kažeš krivudav je put na nekim mestima...
 
Videćemo u finalnoj verziji,jer privremena vertikalna signalizacija je na pojedinim mestima imala i 80 ograničenja pa čak i znak divljač na putu što je na autoputu u principu nedopustivo mada sam kod Gravene video i upozorenja na medvede.

Verovatno je u pitanju privremeno rešenje dok ne zatvore žicom sve privremene prolaze i prilaze.
 
Изгледа ми да испред тунела Бранчић није још готово...
 
Imamo i mi medvede na putu. Za volanom.
Inace, bivsi kolega je autobusom udario fazana koji je preletao auto-put. Soferka je skroz prsla. Od soka je presao u drugu traku. Srecom nikoga nije bilo u tom momentu inace ko zna kako bi se zavrsilo.
 
Hehe, Čučko počinje da mi se sviđa sa ovim komentarima iz Westerna I stripova: "Paklen dan, pakleni radovi. Pakleni ljudi, naši dobri i vredni graditelji!" :lool:
 
Stara Mo,a jesi li se vozao dalje,do Preljine? Da li su i tamo podigli ogranicenje sa 120 na 130 na sat?
Da li ce da funkcionise ono merenje prosecne brzine kad izlazis sa AP pa se vidi vreme ulaska i vreme izlaska. govorili su o tome da odmah ide kazna ako je prosecna brzina veca. Dal je to igde uvedeno i hoce li ovamo do Obrenovca biti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647686#p647686:3nlmjat6 je napisao(la):
MiraC » Ned Avg 11, 2019 8:31 pm[/url]":3nlmjat6]Stara Mo,a jesi li se vozao dalje,do Preljine? Da li su i tamo podigli ogranicenje sa 120 na 130 na sat?
Da li ce da funkcionise ono merenje prosecne brzine,govorili su o tome da odmah ide kazna ako je prosecna brzina veca. Dal je to igde uvedeno i hoce li ovamo do Obrenovca biti?
Neće meriti prosečnu brzinu odmah svakako.

A i 100% neće seckati i računati ukupno vreme prolaska ako 20 km voziš 100, 20km voziš 120 i ostalo 130. Već će cela deonica da se tretira kao 130kmh bar što se tiče kažnjavanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647679#p647679:2kg7oe9k je napisao(la):
мајстор » Sun Aug 11, 2019 8:12 pm[/url]":2kg7oe9k]Изгледа ми да испред тунела Бранчић није још готово...

Vidimo loše tumačiš snimke.
Odavno je tamo sve gotovo, pre nego što si se registrovao na forum.
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... -kraj.html

Nadam se da ce GM dobiti izlaz sa po 2 trake do petlje Takovo. Ovo je velika sramota za grad jer grad ima 8 veoma jakih privatnih firmi koje mogi da daju po milion i koje imaju cistu godisnju dobit od preko 20 miliona evra neto. Samo metalac i tetrapak mogu da urade celu saobracajnicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647688#p647688:27m7rkcs je napisao(la):
vlasta » Ned Avg 11, 2019 8:47 pm[/url]":27m7rkcs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647679#p647679:27m7rkcs je napisao(la):
мајстор » Sun Aug 11, 2019 8:12 pm[/url]":27m7rkcs]Изгледа ми да испред тунела Бранчић није још готово...

Vidimo loše tumačiš snimke.
Odavno je tamo sve gotovo, pre nego što si se registrovao na forum.
Срећа да постоје људи са добрим намерама и чистим мислима као ти!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647692#p647692:1mjni73b je napisao(la):
msksim1 » Sun Aug 11, 2019 8:03 pm[/url]":1mjni73b]http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3620469/koridor-11--put-koji-spaja-prestonicu-i-ustanicki-kraj.html

Nadam se da ce GM dobiti izlaz sa po 2 trake do petlje Takovo. Ovo je velika sramota za grad jer grad ima 8 veoma jakih privatnih firmi koje mogi da daju po milion i koje imaju cistu godisnju dobit od preko 20 miliona evra neto. Samo metalac i tetrapak mogu da urade celu saobracajnicu.

Što bi privatne firme plaćale državni put (i onako država prihoduje ogromne pare na poreze i ostale harače koje te firme plaćaju), ovde je problem nesposobna vlast koja svake godine obećava da će "sledeće godine" početi izgradnja tog pristupnog puta. Metalcu je npr. zbog nepostojeće pruge propao veliki posao oko izgradnje fabrike u GM sa jednom firmom iz Nemačke, a i sam Vukadinović (predsednik Metalca) je rekao u jednom intervjuu nedavno da nam ništa ne vrede autoputevi ako će šleperi i dalje da satima stoje na granici, to bi trebalo rešavati ugovorima sa susednim državama.


Taj pristupni put je severna obilaznica oko grada do Klatičeva (a vodiće se kao deo državnog puta Kragujevac-GM), da bi teretni saobraćaj direktno sa Ibarske (uz koju se nalaze sve veće fabrike) išao tom obilaznicom ka ap (a ne kroz centar grada), dakle tu bi se radilo 4-5 km obilaznice i ima još 8 km do petlje Takovo, ne bi se radile dve trake već klasičan put za magistralu, samo što bi se na toj obilaznici radila i sva ostala komunalna infrastruktura (trotoari, kanalizacija, gas itd) jer upravo tu će se graditi nova industrijska zona, dok bi se stari put do Takova samo obnovio.

Crveno u gornjem desnom uglu je nova obilaznica, dalje plavo do autoputa (levo) je sadašnji put za Takovo.
2389.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647687#p647687:3kk3ucri je napisao(la):
pwl » Ned Avg 11, 2019 7:38 pm[/url]":3kk3ucri]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647686#p647686:3kk3ucri je napisao(la):
MiraC » Ned Avg 11, 2019 8:31 pm[/url]":3kk3ucri]Stara Mo,a jesi li se vozao dalje,do Preljine? Da li su i tamo podigli ogranicenje sa 120 na 130 na sat?
Da li ce da funkcionise ono merenje prosecne brzine,govorili su o tome da odmah ide kazna ako je prosecna brzina veca. Dal je to igde uvedeno i hoce li ovamo do Obrenovca biti?
Neće meriti prosečnu brzinu odmah svakako.

A i 100% neće seckati i računati ukupno vreme prolaska ako 20 km voziš 100, 20km voziš 120 i ostalo 130. Već će cela deonica da se tretira kao 130kmh bar što se tiče kažnjavanja.
E hvala puno na odgovoru.
Gledala sam davnih dana na tv ,to se.meri od rampe do rampe,a ( osim Babicevog idiota od vozaca) svi tu npr idu polako, pa i pred izlazak naravno svi koče, a uzima se prosek dq si celu deonicu vozio 120ili 130 na sat.
Moralo bi zaista da se jako brzo vozi pa da to prekoračis,a presretaci su tu da neko ne vozi kao lud ,pq napravi pauzu da bi izgledalo da je vozio sporije.
Nije ova deonica ,barem do Dici, nesto bas za neko divljanje.
I ,mozda sam matora pa zato tako mislim, ali tih par min koje cete uštedeti nisu vredne tolikog rizika.
Ako u tunelu stoji 80 jel to malo?! Ako je ogranicenje 120 ma kako dobar auto bio nema potrebe voziti 160 .

Prosto onako me zanimalo ,mi sigirno necemo preci tu normu . :lol: Samo kad nije 40 na sat duz Ibarske ,sve drugo je bolje.
 
Danas prepodne sam prošao od Čačka ka Beograd. Oko 11h se intenzivno radilo u Dićima. Mislim da se rasklanja ono brdo zemlje i dalje rade propusti između dva smera AP.

Što se tiče otvaranja, iako je to sada već potvrđena vest, pričao sam sa čovekom koji radi u Uniprometu. Kaže da su ih pritisli i da su ogroman deo radne snage usmerili na A2 kako bi sve bilo spremno za 18.08. Kaže kako stoje stvari, očekuje da će i administracija krenuti na teren (u šali naravno).
 
Vrh