Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Na ssc forumu u ovoj temi ima studija od 112 strana sa slikama trase Preljina -Pozega ako neko ima strpljenja da izvadi slike bilo bi ....ako nesto vredi .
 
Onda verovatno tokom iduce sedmice mozemo ocekivati da I desna bude gotova. Dobro, ovaj deo do tunela stvarno moze se zavrsi do kraja aprila koji spominju (crtanje linija, ograde, znaci I sl).
 
Sad sam htela da postavim sliku ,u ponedeljak ništa nije bilo ,u četvrtak pola ,danas cela traka- sve se može kad se hoće!

I na glinenoj se menja boja one podloge,ne znam da se to jednostavno nesto osuši pa zato,ili se nasipa neki novi sloj druge boje.
 

Nisam uspeo da skinem kako treba ...
Zvanican dokument iz 2018
 
S obziron da On dolazi u Ča 19. aprila... taj datum je izgleda određen za "otvaranje" radova
 
Evo ovu slika iz vesti koju je GavSa preneo, mozda zasluzuje da bude dole zakacena ako se ispostavi da su ovo zaista bili prvi radovi na Čačak-Požega, doduse samo pocetak pravljenja kineskog kampa. Inače, ovo u Pakovraćima je pored sadašnjeg puta od Čačka za Užice, pa se verovatno vec moze videti iz kola ko prolazi. Levo na slici je pravac ka Cacku, a desno ka Ovcar Banji, tj Požegi. Na toj širini bi negde trebala biti petlja Pakovrace, tj Cacak zapad, a gore ka vrhu slike ide uspon ka Kablaru I tunelu Laz na vrhu.
Dobro je da su radovi poceli pre I nezavisno od dolaska Vucka.
I naravno dobrodoslica GavSa :sesir:
 
Earthmoving":yb1r2bsp je napisao(la):
Evo ovu slika iz vesti koju je GavSa preneo, mozda zasluzuje da bude dole zakacena ako se ispostavi da su ovo zaista bili prvi radovi na Čačak-Požega, doduse samo pocetak pravljenja kineskog kampa. Inače, ovo u Pakovraćima je pored sadašnjeg puta od Čačka za Užice, pa se verovatno vec moze videti iz kola ko prolazi. Levo na slici je pravac ka Cacku, a desno ka Ovcar Banji, tj Požegi. Na toj širini bi negde trebala biti petlja Pakovrace, tj Cacak zapad, a gore ka vrhu slike ide uspon ka Kablaru I tunelu Laz na vrhu.
Dobro je da su radovi poceli pre I nezavisno od dolaska Vucka.
I naravno dobrodoslica GavSa :sesir:

Ova slika je ovaj deo koji sam obelezio crvenom bojom mada se desno od te tacke vidi takodje jedan veci deo koji ulazi duboko u njivu da je isto ociscen/nasut sa zemljom sto ce verovatno isto biti u sklopu kampa. Oni koji dobro poznaju ibarsku magistralu znace gde je ovo kada istom budu prolazili.
Levo je pravac prema Ovcar Banji a desno prema Cacku.

Pozdrav




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma da, to je preko puta one kafane. Pored puta samog.
Inače hvala novim clanovima i zelim im dobrodošlicu i da ostanu aktivni.
Darko hvala za onu mapu ,Meni je sad jasnije gde će biti najverovatnije radovi i satelitski se mogu pratiti. Jasno je da nisu kampove počeli ni u Krstackom polju u Lucanima neko će bolje obeležiti, ali koliko znam to je ona ravnica ispred tunela Munjino brdo i ispod petlje taj deo( na Darkovoj slici),tako da se i tu mogu pratit kada počnu tj videti i satelitski.

Inače moram reći vidi se napredak na Surcinskoj petlji,svaki put ima nekih promena.
Naravno most što kinezi rade da ne pominjem, neverovatno je da za 7 dana jasno vidimo pomake,rade odlicno!
 
MiraC":s59vpji2 je napisao(la):
Jasno je da nisu kampove počeli ni u Krstackom polju u Lucanima neko će bolje obeležiti, ali koliko znam to je ona ravnica ispred tunela Munjino brdo i ispod petlje taj deo( na Darkovoj slici),tako da se i tu mogu pratit kada počnu tj videti i!

Miro kako mi je rekla tazbina iz Lucana ovde bi trebao biti kamp u Krstackom polju




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super ,pratimo! Hvala za info! Po slikama Darkovim baš ispred tog crvenog je u produžetku tunel.
 
Da, mesam Ovcar I Kablar koji je sa koje strane reke. I da, to je to mesto koje je Gugulica ranije postavio. Jedino sto mislim da ne pripada Ibarskoj magistrali, kolko sam ja shvatio ona ide do kruznog toka u Preljini, a onda skrece ka Kraljevu, pa ka Raskoj, tj ka reci Ibar.
Ako niko ne stavi, stavicu ja Daretovu sliku trase u boljoj rezoluciji kad budem pri kompu, jer moram da je resajzujem, ovde na sajtu ne prihvata slike vece rezolucije.
 
Earthmoving":25lqmt5d je napisao(la):
I da, to je to mesto koje je Gugulica ranije postavio. Jedino sto mislim da ne pripada Ibarskoj magistrali, kolko sam ja shvatio ona ide do kruznog toka u Preljini, a onda skrece ka Kraljevu, pa ka Raskoj, tj ka reci Ibar.

Ja sam to vise po navici napisao jer 90% ljudi magistralu od Beograda do Cacka pa i dalje prema Uzicu zove Ibarska magistrala ali mi iskreno nije sasvim najjasnije zasto. Ibar izvire na granici Crne Gore i Kosova i zavrsava se ulivanjem u Zapadnu Moravu u Kraljevu. Tako da ne znam kakve veze ima naziv ibarska magistrala koju svi tako zovemo. Mozda postoji neka druga prica pa ja gresim. Ali da, u pravu si, svakako taj deo ne pripada ibarskoj magistrali ali svi smo razumeli koja je deonica u pitanju sto je mislim najbitnije. Da budemo transparentni :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Earthmoving":1bwtq3vj je napisao(la):
Da, mesam Ovcar I Kablar koji je sa koje strane reke. I da, to je to mesto koje je Gugulica ranije postavio. Jedino sto mislim da ne pripada Ibarskoj magistrali, kolko sam ja shvatio ona ide do kruznog toka u Preljini, a onda skrece ka Kraljevu, pa ka Raskoj, tj ka reci Ibar.
Ako niko ne stavi, stavicu ja Daretovu sliku trase u boljoj rezoluciji kad budem pri kompu, jer moram da je resajzujem, ovde na sajtu ne prihvata slike vece rezolucije.
Kad smo već o prqvilima pisanja da dodam i ja jednu :-D Nije "Pakovraći-Pakovraćima" nego "Pakovraće-Pakovraću" ;-)

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
@ Earth
Evo te slike u malo boljoj rezoluciji:


Ima detaljan plan trase u tom dokumentu koji ste pominjali : http://www.ekologija.gov.rs/wp-cont...ev_za_obim_i_sadrzaj_SPUZ_Preljina_Pozega.pdf, na 91. strani dokumenta.
Ali ta slika/plan je ogromna tako da nemam pojma kako da je izvučem iz PDF-a

Par najbitnijih stavki iz teksta vezanih za trasu (ovo su SS-i inače):
SS2.jpg

SS3.jpg

SS4.jpg
 
Imamo neke odgovore ,hvala Choi! Ako dobro vidim,petlja Pakovrace će biti sa desne strane puta Pz-Ca pravac ka Čačku. I reč je o planini Ovcar hihihihi. Toliko sam razumela.

Ivchonny, polako naucice/mo sve detaljno godine su pred nama....

Da,ima petlja u Pz ,a kad jednom bude gotovo do Pz, to što pričate da će se praviti gužva u Obrenovcu će biti ništa, ako ne budu neki put pristupni jos dodali . Ali o tome kroz 5g ćemo pričati
 
Ipak sa leve između magistrale i reke (prema planu).
petlja.jpg


Naplatna rampa samo što ne upadne u reku :D
 
Da slika je ogromna ja nisam mogao da je preuzmem kako treba ,ali imamo trasu i sad konacno znamo detaljno kuda tacno ide.
Miro valjda ce do tad da krenu barem do Sevojna gde bi trebala da bude petlja i veza sa Uzicem.Nisu valjda Turci dosli da rade ovo malo kod Kuzmina samo.
 
Ok,onda ja nisam razumela tekst,a pisalo je parafraziracu- kad se predje preko reke i magistralni put pa potom raskrsnica Pakovrace, nije ni bitno ,nego sam ja mislila da je logičnije i da ide sa desne strane ipak je dalje od vode,ali šta ja pa i znam. Hihihihi što ti kažeš,jednom će ljudi imati veličanstven pogled na reku sa te petlje . Jedini + je što će radovi biti dobro uocljivi pa ćemo moći pratiti ,makar će se videti ima li radnika i šta rade( više mi se petlja u Ljigu na glavu popela ).

Dare, stvarno je naučna fantastika da i mislimo kako ce se ljudi iskljucivati i uključivati na petlju Prilipac u ovom trenutku,ali što ti kažeš, ako ne budu na vreme planirali neki dodatni krak ka Ue biće zeznuto. Možda turci to srede ko zna ,mada,ja ne znam dokle se došlo sa tim dogovorom ? Kad se to gradi / radi ? Jesu li pominjali neki rok? Ucutalo se
 
Da je meni pre nekoliko god. receno da ce poceti gradnja prema Pozegi i da ce Cacak biti povezan autoputem sa Beogradom ja bi mu rekao da je lud.A evo dodjosmo i do toga .Ovo je moje misljenje i veoma dobro znam kolika su kasnjenja i sl.( veoma sam dobro doruckovao domaci pršut i nema potrebe da mi neko predlaze sendvic).
 
Da, Pakovraće, moja greška u brzinskom pisanju :)
Ovo za Ibarsku ni ja do pre koju godinu nisam znao, ali ako dobro shvatam, ide od Beograda, Sremcice, pa dalje sve tim sto zovemo Ibarskom, e jedino sto onda ne ide za Cacak I Uzice nego na kruznom toku u Preljini nastavlja za Kraljevo I Rasku. Ovo sam vise pomenuo jer ni ja ovo do skora nisam znao, pa mi je interesantno, jer sam ceo zivot mislio da je Ibarska do Uzica I dalje ka Cg. Sve ok Gugulica, plusevi za tvoje informacije :)
Hvala Choi
Jel Sava hteo da zakaci sliku pa slucajno zaboravio ili?
 
Vrh