Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584632#p584632:ape84lo2 je napisao(la):
bokili84 » 28 Nov 2018 08:42 pm[/url]":ape84lo2]Ja nikako ne mogu da razumem da je potrebno za jedan obicni tunelcic 4 godine!!! Pa cime ga rade ljudi moji?? Pa sta onda Svajcarska da kaze? Da im treba 300 godina za sve tunele koje imaju kroz one gromade od planina! Neverovatno koliko smo nesposobni!!!! :bash: :bash: :bash:

Ево ја не верујем да до сада, ако нигде а оно баш на овом форуму, ниси чуо да је брзина ископа тунела кроз солидну стену, или како си се изволео изразити "кроз громаде од планина", и до неколико метара на дан, а кроз "земљано брдо кроз које се непрестано цеде подземне воде" једва око пола метра дневно у просеку. Дакле најмање пет пута брже. И то је тако по данашњој технологији било где у свету.
Могло је вероватно уз бољу организацију много тога да се брже и боље одради, али је добро што је ипак све при крају.
У целој причи најочајнија је заправо ова министарка која својим неодговорним изјавама сада већ годинама иритира људе који се интересују за ову тематику, а као потпуно нестручна у грађевинарству тешко да и има праву слику о дешавањима на терену. Она дође отприлике као додатна елементарна непогода, на све негативно што је пратило изградњу ауто-пута, али као што рекох мени је ипак најважније да је све ово при крају... :wink:
 
Da sreca u nesreci je da je prica Beograd-Čačak uveliko pri kraju ...
 
@ veliki Vračar i @Darko, mene brine to što se rokovi pomeraju za po godinu dana....ako sad pomere,postoji realni izgledi da neće biti gotov tunel ili neki delovi oko njega ni za jos godinu dana....
Realno, iskustvo je tako,da je vrlo moguće svasta. Jeste to pri kraju i verujem da je dosta odredjeno u samom tunelu za ovu godinu, ali opet je sve mimo njega polovično, delimicno, ono "Da osposobe kolovoz za bezbedan put" ali fali tu dosta stvari... ko prolazi kroz Ljig npr vidi deo ka tunelu i kako sve oko asfalta nikakvo uredjenje nema,a npr od Ljig dalje AP kako izgleda završen deo ,boja asfalta,ograda,kosine... i vidimo da mnogo fali a to je sve moralo biti gotovo, a neće biti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584665#p584665:rkw47zlr je napisao(la):
Veliki Vracar » 28 Nov 2018 10:38 pm[/url]":rkw47zlr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584632#p584632:rkw47zlr je napisao(la):
bokili84 » 28 Nov 2018 08:42 pm[/url]":rkw47zlr]Ja nikako ne mogu da razumem da je potrebno za jedan obicni tunelcic 4 godine!!! Pa cime ga rade ljudi moji?? Pa sta onda Svajcarska da kaze? Da im treba 300 godina za sve tunele koje imaju kroz one gromade od planina! Neverovatno koliko smo nesposobni!!!! :bash: :bash: :bash:

Ево ја не верујем да до сада, ако нигде а оно баш на овом форуму, ниси чуо да је брзина ископа тунела кроз солидну стену, или како си се изволео изразити "кроз громаде од планина", и до неколико метара на дан, а кроз "земљано брдо кроз које се непрестано цеде подземне воде" једва око пола метра дневно у просеку. Дакле најмање пет пута брже. И то је тако по данашњој технологији било где у свету.
Могло је вероватно уз бољу организацију много тога да се брже и боље одради, али је добро што је ипак све при крају.
У целој причи најочајнија је заправо ова министарка која својим неодговорним изјавама сада већ годинама иритира људе који се интересују за ову тематику, а као потпуно нестручна у грађевинарству тешко да и има праву слику о дешавањима на терену. Она дође отприлике као додатна елементарна непогода, на све негативно што је пратило изградњу ауто-пута, али као што рекох мени је ипак најважније да је све ово при крају... :wink:
. Tunel Gotar, prolazi kroz svajcarske Alpe, dug je 57km a gradnja je trajala 17 godina...
 
Mali u Skupštini Srbije najavio da će do kraja godine biti gotove deonice od Obrenovca do Uba i od Lajkovca do Ljiga.. a "glinena"deonica tokom sledeće godine...

"Juzzni krak Koridora 10, do makedonske granice, biche gotov i kolima che tuda mochi da se prodje vech krajem ove godine, a istoccni krak, ka granici sa Bugarskom, u potpunosti che biti zavrssen u prvom kvartalu sledeche godine, najavio je danas ministar finansija Sinissa Mali. "Ne moram da vam govorim koliko je vazzno da se zavrsse oba kraka Koridora 10 kako bi konaccno sa punim profilom autoputa imali priliku da prodjemo kroz celu nassu zemlju", rekao je Mali odgovarajuchi na pitanja poslanika u Skupsstini Srbije.

Kada je recc o Koridoru 11, deonica Obrenovac-Ub biche otvorena do kraja godine, najavio je ministar. Deonica Ub-Lajkovac zbog gressaka iz perioda prethodne vlasti mora da se popravlja i biche gotova tokom naredne godine, a deonica Lajkovac-Ljig biche gotova do kraja ove godine, rekao je Mali.
Istakao je da su u budzzetu za 2019. godinu predvidjena sredstva za dalji nastavak radova i na Koridoru 11 i na drugim putnim pravcima."
 
Znači čeka se tunel za spajanje ostatka deonica ,mislim da je dobro što se pusta Obrenovac-Ub .A na radove u tunelu ne utice vreme i svima dobro.
 
Jeli ovo konačno to što smo čekali? Nema ove godine vožnje?

Pa što ne kaže da će pustiti do Lajkovca ,nego "biće gotovo" ,a vožnje nema. Kako me nervira ovo zamazivanje ociju...
Eto džabe sam maltretirala vas ovde da objasnite kako ce se iz Obrenovca ići dalje ka Bg... biće sve gužve izbegnute što se Obrenovca tiče.
Ništa drugari ,da se opet okupimo ovde u martu !
 
Kakav mart a svecano otvaranje Obrenovac-Ub ha ha samo opusteno Miro .Nema svrhe pustati Lajkovac-Ljig i onako bi pre stigo magistralom nego do petlje Lajkovac pa opet na ibarsku .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584871#p584871:13ltwsj7 je napisao(la):
Darko78 » Čet Nov 29, 2018 6:23 pm[/url]":13ltwsj7]Kakav mart a svecano otvaranje Obrenovac-Ub ha ha samo opusteno Miro .Nema svrhe pustati Lajkovac-Ljig i onako bi pre stigo magistralom nego do petlje Lajkovac pa opet na ibarsku .
Ništa, da to otvaranje ispratimo, par slika sa satelita narednih dana pa da se razilazimo hahahahha.
Ma znam,ali što ne kaže da će pustiti i do Lajkovca, nego ne mogu zbog tunela sve i kad bi hteli.

Ništa, svi na Ub pa da se provozamo do Obrenovca.
 
Miro samo prati Niko Kažanegra kad navuče kabanicu. Tad će biti otvaranja, pusti Zorane i ostale.
 
Jeli neko gledao sta je tacno receno u Danasu sad čitam kaze se da pustaju i Ljig - Lajkovac .Ovi novinari su nesposobni da prenesu šta je rečeno.Ne mogu da nadjem snimak šta je tačno rečeno.
 
Nasao sam snimak kaze " takodje ce biti zavrseno do nove god." ne kaze da ce biti pusteno Ljig - Lajkovac ali je upotrebio rec" takodje " posle objave da ce pustit Obrenovac-Ub.
Nije bas jasno ..
 
Mel":1eb6uk7g je napisao(la):
@dalmatinac
Kako misliš za dve godine? Kako si došao do toga da je potrebno neko vreme za to, i zašto dve god?

Nisam siguran da si me shvatio. U državi gde se 70% električne energije dobija od uglja, električna vozila samo koncentrišu zagađenje na mestu proizvodnje.
Skladištenjem energije u baterije, koje baš i nisu pojam efikasnosti se dodatno gubi, pa je potrebno više energije nego kad bi motor bio direktno priključen na mrežu, što je nemoguće svakako.
Jedino zemlje oslonjene na nuklearke imaju smisla da forsiraju el. vozila.

Nagadjanja... ;)

Ja se ponekad pitam dal smo mi kao narod bas toliko neuki i naivni???
Jel neko zaista veruje da su akcize uvedene kao ekoloska i zdravstvena mera?

I pojedinci zaista veruju kako bi se drzava (ne samo ova nasa, jadna) odrekla tolikih prihoda, ne nalazeci im alternativu?
Bez uvrede, l koliko godina imate? ;)

Niti ce se subvencije povecavati (naprotiv, u buducnosti ce se smanjivati), niti ce cena energenata, a posebno el.energije padati, u eri sve vece potrosnje i bez el. vozila.

Pa gde ste videli da roba kojoj je sve veca traznja pojeftinjuje? ;)

Pri tom, proizvodnja je prilicno limitirana ako ispunjava ekoloske norme, a iskljucimo atomsku energiju.

Atomsku centralu NEMA sanse da napravimo. Ne MI. Moze neko drugi na nasoj teritoriji al onda zaboravite nizu cenu od trzisne i to na regionalnom, pa i globalnom nivou.

Jeftina baterja? Ne bice vam sve skuplja, jer cete morati da je predate centru za reciklazu i jos platite sto su je preuzeli. ;)

Zato, vratimo se mi oktanskim i cetanskim brojevima, tj. naftnim derivatima i stanicama za gorivo na autoputu A2.
Na netu je odavno dostupna info da je na prvom odmoristu nakon sadasnjeg ulaska na A2 iza ljiga (izmedju Donjih Banjana i Boljkovaca) predvidjena i benzinska pumpa.
Kako i zasto, kao i kada ce biti pokrenut postupak izgradnje, u tu proceduru nisam upucen, al pretpostavljam da drzava treba da ponudi lokaciju na tenderu.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
MiraC":23ai12vo je napisao(la):
Jeli ovo konačno to što smo čekali? Nema ove godine vožnje?

Pa što ne kaže da će pustiti do Lajkovca ,nego "biće gotovo" ,a vožnje nema. Kako me nervira ovo zamazivanje ociju...
Eto džabe sam maltretirala vas ovde da objasnite kako ce se iz Obrenovca ići dalje ka Bg... biće sve gužve izbegnute što se Obrenovca tiče.
Ništa drugari ,da se opet okupimo ovde u martu !

"barbika u pokusaju" je skolovani prevarant, a reci su njeno oruzje koje odlicno koristi.
Mozda je V.Ilic sirovina (jeste svakako), i mozda je "kraduckao i laguckao" ;) , ali takvi likivi su bezopasni, benigni u odnosu na slatkorecive manipulatore, namazane i obucene da vas prevedu zedne preko vode.
E tako onda...
- Tako ce "otvoriti svih 100km", iako je 40 odavno otvoreno
- Tako ce se na k10 " proci vozilima kroz tunel" al saobracaj nece biti pusten jer nije gotovo opremanje tunela.
- tako je "mrmot uvio cokoladu"...


Parafraziracu izjavu jednog politicara, datu pocetkom 90-tih:
"Kada te neko prevari, ubio ga Bog.
Kada te isti prevari drugi put, ubio Bogi tebe i njega.
A ako te prevari i treci put, ubio Bog samo tebe, kad si dozvolio tako nesto."

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Laki, ovo više nije normalno. I iako je to vezano za ovu temu pa se pominje minist.Mihajlovic,nije ona jedina koja prodaje maglu...na žalost. Sve na stranu- ko je kriv, pare koje su potrošene....da sve to izuzmemo ,ali je najstrašnije da i pored svega jos nije posao uradjen. Do sad je mogla i druga cev da bude opremljena.
@ Darko,seti se prošle g i objave da se rok pomera. Odjednom su vesti iste krenule na svim portalima,kao po direktivi. Uskoro će biti nekih vesti tog tipa,prošle g su Novost imale tu cast da prve objave pomeranje roka, a potom svi ostali iste tekstove ,samo negde rok je bio do sredine 2018 a negde kraj leta 2018....
 
Miro ovo je bilo usvajanje budzeta u skupstini i odgovori na poslanicka pitanja i Siniša Mali je odgovarao umesto Zorane jer nije bila prisutna a on kao ministar finansija ima uvid u stanje jer on " pusta pare" i mozda je bolje sto je on odgovorio nego ona.Ako nista saznali smo zvanicno da nece biti pustanja glinene ove god.ona bi to opet zamaskirala odgovorom.
 
Al sad @ Niko psuje sve redom.... što bi rekli "skida sve sa nebesa".... ima jos da nas sve trpi na ibarskoj....
Da, što ti Darko.rece, i za deo do Pz se ućutali,zvanično više nema konkretan datum, nikako da preciziraju. I tako,godina za godinom, možda naša deca budu do Crnogorskog primorja stigla preko AP.
 
Neće Miro, naša deca će tada biti u nekoj normalnoj zemlji što dalje odavde!!!!
 
Informaciju koju ja imam, a prilicno je pouzdana, pritisak je da se pusti obrenovac-Ub 25.decembra, bez "glinene deonice" i da se saobracaj spusta u Ub na neki semafor u Ubu, ja ne znam koji je to semafor, to znaju ovde neki sigurno. ovo vam je proverena info, ali veoma nevoljno prenesena. Videcemo sta ce uspeti da izvedu.
 
Od Stublenice (petlja Ub) do Uba inače vodi put kojim Ubljani izlaze na kruzni tok kod Stepojevca.

Voditi saobraćaj kroz Ub levo prema groblju i putem ka Lajkovcu pa opet u Lajkovcu desno kroz grad do petlje Lajkovac bilo bi baš mučenje...

Pa opet kroz Ljig do Dića....

A o avanturi Obrenovac smo već pričali i mislim da bi ovakvo putešestvije totalno ubilo u pojam većinu vozača.
 
@Politikolos
:laugh: :lol: hahaha, bravo majstore.
E to nam upravo treba, PODSEĆANJE na date izjave dotičnih i tek onda ćemo shvatiti u čemu je ovde zapravo stvar...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584926#p584926:3qi8o789 je napisao(la):
MiraC » Čet Nov 29, 2018 11:07 pm[/url]":3qi8o789]Al sad @ Niko psuje sve redom.... što bi rekli "skida sve sa nebesa".... ima jos da nas sve trpi na ibarskoj....
Da, što ti Darko.rece, i za deo do Pz se ućutali,zvanično više nema konkretan datum, nikako da preciziraju. I tako,godina za godinom, možda naša deca budu do Crnogorskog primorja stigla preko AP.
Haha, ne brini se,necu vas psovati....Ali sto se mene tice od Ng je zatvorena magistrala za Vas sto dolazite juzno od Ljiga. Lepo, na semaforu u Ljigu skreneto levo , pa preko Banje Vrujci i Mionice dodjete u Valjevo . Tu lepo produzite preko Vladimirovca u Sabac ,odatle kroz Hrtkovce iyadjete na autoput ,prodjete naplatnu rampu u Simanovcima i cas posla ste u Beogradu . Eto , prosto kao pasulj....Vi lepo stigli autoputem ( sto zelite ,a meni magistrala prazna ) . Sve se moze kada se hoce......ahahhahahahahahahahahahahhahahahahaa :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :gobb: :sesir:
 
Niko Kažanegra":13yzyz3p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584926#p584926 je napisao(la):
MiraC » Čet Nov 29, 2018 11:07 pm[/url]":13yzyz3p]Al sad @ Niko psuje sve redom.... što bi rekli "skida sve sa nebesa".... ima jos da nas sve trpi na ibarskoj....
Da, što ti Darko.rece, i za deo do Pz se ućutali,zvanično više nema konkretan datum, nikako da preciziraju. I tako,godina za godinom, možda naša deca budu do Crnogorskog primorja stigla preko AP.
Haha, ne brini se,necu vas psovati....Ali sto se mene tice od Ng je zatvorena magistrala za Vas sto dolazite juzno od Ljiga. Lepo, na semaforu u Ljigu skreneto levo , pa preko Banje Vrujci i Mionice dodjete u Valjevo . Tu lepo produzite preko Vladimirovca u Sabac ,odatle kroz Hrtkovce iyadjete na autoput ,prodjete naplatnu rampu u Simanovcima i cas posla ste u Beogradu . Eto , prosto kao pasulj....Vi lepo stigli autoputem ( sto zelite ,a meni magistrala prazna ) . Sve se moze kada se hoce......ahahhahahahahahahahahahahhahahahahaa :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :gobb: :sesir:
Moze i preko Batocine i Kragujevca ;-)

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Vrh