Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Laički deluje da hoće da ućare koji dan posla. Nadvožnjak je svejedno gotov, što bi čekali završetak cele deonice da krenu u asfaltiranje kad mogu sad da ga završe. Ili nešto drugo ?
 
@Cheyenne e bas si me slatko nasmejao. Dakle ja postadoh definitivno Spy gay!
Rade je juce bio I u Markovici I razgovarao ponovo sa Malom Milicom Obrenovic sto je zaustavila Milosa Obrenovica Velikog. A ja se ovih dana spremam da skoknem do mog druga Caribroda I da "prospiuniram" sta ima na Istoku novo.
Usput cu mozda po nesto ponovo snimiti, moram se navici na ove igracke dronove jer ja nisam digital generacija, ali moracu prakticnosti radi.
 
Nema veze sa temom ali ima sa zdravim razumom.

Ретко ко више уопште стаје на пешачком, мислим да је скоро промењен закон, раније је пешак на пешачком имао апсолутну предност, али ако не грешим по новом закону чак и кад пешак закорачи на пешачки возач има право да сам процени да ли може да прође
што разни лудаци за воланом користе као рупу у закону.
 
Ha ha ha ma na ovom tabletu ja kucam jedno a on izbacuje drugo /mrzi me da stalno podesavam tastaturu te cesto izpadaju te greske sigurno ste primetili, izvinjavam se/. Obicno koristim onu poslovicu "Zovi me ako hoces I kanta, samo ne sutiraj" ali u ovom slucaju "nedo bog"!
Ne brini @dziggy ja sam ti teski ptrijalhalac.
Usput da kazem da rece mi Rade da dok je on razgovarao sa Obrenovicima da je dolazio bas tada inzinjer kineski da ih pita da li su konacno zavrsili sa drzavom I da im ruse kuce jer se njima zuri. Na zalost vratio se neobavljena posla. Izbaci ce jos snimaka Rade...
 
Hvala a i uplatimo čoveku barem nešto za gorivo. 100-200 din barem, koliko ko može.

@KrCan Obrenovići su ove dve kuće u Markovici, gde je veliki usek, blizu dalekovoda?
Da, te dve kuce jedna do druge, a ta treca malo odvojena kuca je jedna zena sto zivi vani I ona je pristala na cenu, medjutim rusice ih sve tri zajedno. Inace Obrenovici su vec kupili 200m juzno kucu od jednog komsije I cekaju pare od exsp. da isplate tog komsiju. I drugi podatak je da je istina da su na zalost stotinak kineza ipak poslato na odmor I da se vracaju za petnestak dana. I da za malo nije otisla jos jedna grupa da su otkazali u zadnji moment.
 
Pa gde je Vesić sad da dođe i kaže nešto pametno što su se kinezi vratili, baš bih voleo da čujem šta bih lupio. Sve pohvale za Rada i Krcana da nije njih slabo bih šta znali. Nije za ovu temu ali da kažem prolazio sam popodne oko 16:45h prema Valjevu i na onoj deonici gde su Pivići pustili da se radi ima mnogo mašina i kamiona a vidim i ljudi okolo koliko se moglo videti sa magistralnog puta. A u Popučkama nažalost nigde nikog nema ni mašina ni radnika.
 
Ako se ne varam, a ne varam se, deonicu od LJiga do Preljine je bila pocela bivsa vlast, kao i onu glinenu od Uba do LAjkovca. A tad je bio i pocetak saradnje sa Kinezima. Tako da Vucic nema ustvari nikakvu zaslugu za ovo a vozio se u dabl dekeru na otvaranju. Jedina njegova zasluga je bila sto nismo dobili sankcije i posao se nastavio. Deluje da neko drugi odredjuje ko ce sta da radi , a ne vlast.

I onda vidis normalne ljude , pod normalne mislim obicne, koji pricaju o ovom autoputu koji je izgradila SNS vlast, a jeste kao sto sam ja izgradio Vavilon.

Inace samo su nastavili posao koji je prethodna vlast napravila .

Stanje stvari je ovako - koja god vlast da je stvari bi vec bile gotove, sto se tice ovog puta, posto je ova dosla na vlast, jedina je razlika sto ce vise od pola da pokradu umesto evropskih x posto, ali ce narod biti "zadovoljan". A konacan ishod je isti. Al to se znalo i pre 200 godina jer je jedan Nusic pricao o tome pre 100.

Filozofsko pitanje je na snazi : Dal je Milosevic kriv, ili smo mi govna?

Sve ovo pitam, jer ja osecam zadovoljstvo kad se zavrsi obilaznica ili prokop, ali kad se razmisli prodje 10 godina je*******ote, pa to sve trebalo biti eksponencijalno ubrzano, sad dolazi neki expo (vidi slucajnosti) , exponencijalni tuki je u pitanju.

Gde su graski projekti za gradjane, gde je Beograd? Ni jedan projekat nije uradjen bez profita.
A o mafijanju i nasilnistvu ne pricati, pustili sultani oborknezove da se izivljavaju. Mora da se menja vlast u Beogradu.
 
Ja ni ne osećam zadovoljstvo više. Em su ovi projekti svi davno trebali biti rešeni, em narod koji se mlati sa državom godinama po sudovima da iskamči svoje, putevi koji su preplaćeni, firme i nameštenici koji rade posao jer su dobre s gazdom, otvaranje putića od petlje do petlje. Cela srbija se trese kad otvorimo 7km obilaznice, 12 kanala uživo prenosi prve impresije onog bez koga ništa ne bi bilo, i kome smo na svemu zahvalni.

Pa onda dalje prost svet koji žvaće o putevima i čuveno "ne možeš da kažeš da se ne gradi", ljudi koji ne razlikuju lopatu i loptu, a prema kojima se sve kroji. Društvo bez ikakvih standarda, gde je svaka deonica najteža, a svaki put nam preporodi zemlju. Ta fascinacija asfaltom običnog sveta je neverovatna, slikaš se s Putinom, i sa kamionom asfalta, i vladaćeš večno.

I 12 milijardi evra koje će da se urokaju za expo, dok je dečiji dodatak majkama bez posla 25 evra mesečno. Novac dovoljan da sredi kompletno zdravstvo i sudstvo, daćemo da indijci pod šatorom mažu crvenu tačku između očiju influenserkama.
 
Zanimljiv snimak momenta miniranja u tunelu. Ne bih se vileo zateći unutar tunela u tom trenutku.
Malo van teme ali mi je uvek zanimljivo naučiti nešto novo vezano za gradnju autoputeva.
P.S. Ne znam koji ne tunel u pitanju. Da ne bude zabune, nije iz Laza ili Munjinog brda.

 
Vrh