Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

U redu tunel. Mislim na petlju i na veliki vijadukt preko lokalnog puta. Ne vidim nikakvog napretka.
 
Izgleda forsiraju da puste do Lučana
I meni se cini isto. Onaj deo oko Prilipca, bas sporo napreduje doduse vidi se da nema puno ni mehanizacije. Ali ima ovde jos dosta posla. Ali raduje barem sto se ovaj deo do tunela Laz privodi kraju, taj deo moze relativno brzo da se zavrsi.
 
Е у пољу не раде ништа, сутра ћу вам сликати Прилипачко и Горобиљско поље.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Надам се да неће правити глупост и отварати до Лучана. Ни то не могу до краја године стићи! Хаос који би настао на неколико места би једино растеретио стару магистралу кроз клисуру! Међутим настала би црна тачка испред тунела, на том месту је јако тешко направити довољно велики кружни ток. Како нема информација из Муњиног брда ситуација све пресељава негде на 2025-у. Наравно када би ангажовали више механизације и људи могло би се много брже завршити, јасно је да нема ништа од тога. Више не очекујем ни скори наставак радова, дај Боже да се и ово што је започето заврши!
 
Надам се да неће правити глупост и отварати до Лучана. Ни то не могу до краја године стићи! Хаос који би настао на неколико места би једино растеретио стару магистралу кроз клисуру! Међутим настала би црна тачка испред тунела, на том месту је јако тешко направити довољно велики кружни ток. Како нема информација из Муњиног брда ситуација све пресељава негде на 2025-у. Наравно када би ангажовали више механизације и људи могло би се много брже завршити, јасно је да нема ништа од тога. Више не очекујем ни скори наставак радова, дај Боже да се и ово што је започето заврши!

Možda ne mogu do kraja godine, ali tempiraće da otvore pred izbore do Lučana.
Iako znaju da to ništa neće da reši, kupuju poene kod ljudi koji verovatno i ne znaju gde su Lučani ali znaju da je to još neki kilometar autoputa koji je otvoren.
 
Koliko ima tacno od Pakovraca do Lucana? Ako odbijemo tunel i onih nekih 3Km od Pakovraca do ulaska u tunel, mislim da to nije neka nedostizna kilometraza. Mozda da otvore krajem januara.
 
Kakav crni kraj januara.
Možda kraj januara ali 2025.
Mnoooogo tu ima još da se radi.
Evo kaze @Mikisa 7-8 Km, to je sigurno moguce do marta-aprila ovim tempom, mislim do Lucana, oni od Pakovraca do tunela vise ne moraju da postave ni jednu gredu osim na onom natputnjaku lokalnog puta, nema vise iskopa, nema betonaze, sve se prebacuje na deo od tunela do Lucana, imaju kamenolom ispred nosa, pa nije kanjon Kolorado.
 
Evidentno je da se nakon okončanja blokade dao ozbiljan gas radovima, posebno do buduće petlje Lučani. Cijenim da se uz dodatak mehanizacije i maksimalno korišćenje povoljnog vremena može relativno brzo završiti do Lučana, ali i dalje mi kraj godine djeluje kao dosta optimističan i ambiciozan scenario.
Raduje me da je tempo jači, jer ukoliko završe tih 15 km, onda bi ka Požegi mogli da prebace mehanizaciju i završe i preostalih 5km jako brzo. Evo gledamo pratimo, čekamo...
Komplet dionicu ne očekujem prije proljeća 2025. Nažalost, tako mi se čini. A bilo bi idealno zaobići one silne radare do Požege. Pa posle da mi 40 na sat ne pada teško do Čajetine...
 
Evo kaze @Mikisa 7-8 Km, to je sigurno moguce do marta-aprila ovim tempom, mislim do Lucana, oni od Pakovraca do tunela vise ne moraju da postave ni jednu gredu osim na onom natputnjaku lokalnog puta, nema vise iskopa, nema betonaze, sve se prebacuje na deo od tunela do Lucana, imaju kamenolom ispred nosa, pa nije kanjon Kolorado.
Daj Bože da bude kao što kažeš.
Voleo bih kada bi bilo tako a ja da za izvinjenje što sam bio nepoverljiv platim prasence/jagnjence u ime završetka...
Drž' te me za reč...
 
Devijacija i o ograda kod Pakovraća iz pravca Beograda kao i vertikalna signalizacija može ostati kao i do sada uz malu prepravku i propuštanje saobraćaja ka Lučanima.

Time bi lokalci koristili taj deo a svi ostali kao do sada.

Iz pravca Laza i Lučana može biti otvoreno potpuno.
 
Jel moze biti pustena deonica preljina pozega bez da je zavrsena ekspropriacija? Zanima me jer izlazna cev tunela Laz izlazi na moju parcelu od 35 ari za koju su mi ponudili 80 000 dinara za zemljiste i svo drvece koje je bilo na placu i ja sam to odbio i vec dve godine me niko ne zove niti bilo sta.
Evo jedan update,posle 2 godine vucaranja po sudu, vestak je odredio realnu cenu za tih 35 ari,i nije 80000(osamdeset hiljada dinara) dinara kao prvi put nego 4392558(cetiri miliona tristadevedesetdve hiljade petstopedesetosam dinara).
 
Evo jedan update,posle 2 godine vucaranja po sudu, vestak je odredio realnu cenu za tih 35 ari,i nije 80000(osamdeset hiljada dinara) dinara kao prvi put nego 4392558(cetiri miliona tristadevedesetdve hiljade petstopedesetosam dinara).
Nadam se da ce sudija to uvaziti u prvostepenom, pa posle drugostepenom postupku i da ces za nekih 3 godine dobiti tih 40 000 evra. A kome je to mnogo nek mi se javi da meni proda 35 ari za 80 000 dinara, ne pitam za lokaciju.
 
u Lucanima
IMG-4ac01cc3a8338c054cf8ab1479fe40ae-V.jpg
IMG-602defc5c0cbb096bae1b77707ec00fd-V.jpg
IMG-5020c9efc067a69e8fafc899d272a2c5-V.jpg
IMG-f5f2d32b805063a9ba8e57f0b1b076ad-V.jpg
IMG-989d29dadc8d4e0d829a96d3b9d5f95c-V.jpg
IMG-4430c05baef359f85620b4b2c14d9255-V.jpg
 
Vrh