Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Opet si počeo sa političarenjem i Kosmetom. Na svakoj temi isto guslanje.

A, oprema za tunele ima potrošne delove koji se zamene novim i može da se koristi na više tunela. Nije to svemirski brod, već vrlo jednostavna mašina.
Па зашто се онда за сваки пројекат наручују нове машине? Мени машине за тунеле не изгледају једноставно, а верујем да нису ни јефтине! То може рећи неко ко се тиме бави, боље него ја! Земљани, Крцан.... Што се тиче политичарења, политичари они који јавно не објављују колико је пробијено на тунелима, а ево и кад кажу да је пробијено ни то не видимо док њима не одговара! Због манипулација. Не плаћа се ово из њиховог џепа, него сви ми плаћамо кроз порезе! Моја претпоставка је зашто не објављују утемељена на здравој логици! Фиктивна транспарентност пројекта, је баш фиктивна! Све у свему Драгане олади са подршком екипи из све најгоре Србије. На крају ће се све брљотине морати платити, кукању неће бити краја!
 
Kakva bre "podrška ekipi"?! . . Smanji tu rakiju i prestani da lupetaš.
Срећа па бараташ чињеницама! Ја не пијем! Нити имаш појма које се машине користе за пробијање тунела, нити знаш ко им је произвођач, немаш појма колико коштају, нити знаш да ли је могуће да се користе на другом пројекту од стране друге фирме. То није ни лупетање, једноставно немаш појма. Волиш да опонираш и то је твоје право. Ја се искрено надам да ће ово до Пожеге завршити до краја 2024-е. Кренуло је урушавање банкарског система на светском нивоу да би се извршила дигитализација новца и везала за дигитални ИД. Наравно то ће имати катастрофалне последице за високо задужене земље као што смо ми.
 
Polako s to urušavanje, propadale su banke i pre i propadaće ali sistem ostaje a digitalizacija je normalna stvar za ovo doba, svidelo se to nekome ili ne.
Најбоље би било да до тога никад не дође. Сви наши инфраструктурни пројекти су везани за кредите, који имају камате! Камате су везане за стопе од ФЕДа а оне расту! Новац јако поскупљује и то ће изазвати ланчану реакцију! Која је већ кренула сада висе о концу Credit Suisse и BNP.Да не пишем сада о томе овде! Срећа у несрећи је што већину код нас раде Кинези, јуан за сада има много мање флуктација. Мада су вероватно и ти кредити у еурима или доларима!

 
A šta ćeš, svi su se uljuljkali kad su bile negativne kamate, pomislili da će da traje večno i eto sad žurke na više nivoa.
Bilo kako bilo, da se vratimo temi i to što smo ugovorili da malo ubrzamo a o propasti sveta ima ko da misli... :)
 
Нити имаш појма које се машине користе за пробијање тунела, . .
Tuneli-Preljina-Pozega-1.jpg

Tuneli-Preljina-Pozega-2.jpg


Postoje slike i video- klipovi tih mašina, tj. bušilica koje prave rupe za eksploziv. One nisu svemirski brod, a potrošni delovi se menjaju. . . Dakle, ti nemaš pojima o tome, ali voliš da se praviš pametan.
 
За почетак да видимо званичне снимке пробоја тунела Лаз
Pogledajte prilog 156287

Postoje slike i video- klipovi tih mašina, tj. bušilica koje prave rupe za eksploziv. One nisu svemirski brod, a potrošni delovi se menjaju. . . Dakle, ti nemaš pojima o tome, ali voliš da se praviš pametan.
Ову слику може и дете од 7 година скинути са нета. Драгане, нађи себи саговорника свог нивоа или 7 или 70 година!
 
Da, može i dete da nadje slike na netu o probijanju tunela, ali ti ne možeš.


06-u-utrobi1.jpg


 
Poslednja izmena:
Mimo teme, ali ljudi ja sam "Advanced" :) eto, bez clanske karte sam postala " napredna" ha ha! Bravo ja 😁 I mogu reci da mi je bas drago, nadam se samo kada postanem "Expert" da cemo uveliko uzivati u voznji do Boljara. Ziveliiii
 
Sudar u naplatnoj rampi UB
 
Sada je zatvaranjem petlje Lajkovac, sav saobraćaj za Valjevo i okolinu prebačen na tu petlju Ub. Pa je veća gužva. A drugo, par puta sam na toj petlji video da ljudi na ENP traci stanu kolima, izlaze iz njih jer pogreše oko plaćanja putarine, pa ovi iz kućica trče da ih sklone da ih neki kamion iza ne odvali kad prolazi bez stajanja u ENP traci.
 
Кажу ми да је јутрос на Пинку било о пробијању тунела, ја не гледам ТВ, да ли је неко снимио или има линк
ка том прилогу?
 
Kazu da ce leva cev biti probijena do kraja aprila. Ostalo je jos 120m, idu 3m na dan. Ali uskoro dolaze do tezeg raseda pa ce se brzina kopanja usporiti.

Mada, ta matematika mi se bas ne uklapa u rok, al ajd. To su rekli.
 
Meni najzanimljiviji podatak koji sam cuo jutros, jedan od glavnih inzenjera rece da su prilikom proboja desne cevi, imali gresku od 2 cm u odnosu na izlazni portal tunela.
 
Meni najzanimljiviji podatak koji sam cuo jutros, jedan od glavnih inzenjera rece da su prilikom proboja desne cevi, imali gresku od 2 cm u odnosu na izlazni portal tunela.
Nešto rekoše da su morali ispočetka da rade zbog neke greške, jel si ispratio možda na šta se odnosi?
 
Izgleda da su dole kod Lazića preterali sa šljivom...Šalu na stranu mislim da to nije baš toliko velik problem da se ne može sanirati i u jednom hodniku a kamoli onolikoj cevi tunela.
 
Nešto rekoše da su morali ispočetka da rade zbog neke greške, jel si ispratio možda na šta se odnosi?
Da, nesto je napomenuo da se nekih 20 metara obrusilo ili nisu dobro obezbedili, pa su to morali da saniraju i da rade ispocetka. Ko ima mogucnost, moze da premota sadrzaj unazad pa da odgleda taj prilog.
 
Da, nesto je napomenuo da se nekih 20 metara obrusilo ili nisu dobro obezbedili, pa su to morali da saniraju i da rade ispocetka. Ko ima mogucnost, moze da premota sadrzaj unazad pa da odgleda taj prilog.
Očigledno je ovo razlog zašto nema snimaka, jer im se jedan deo zatrpao. Nisam gledao prilog, nego po citatu odgovaram.
 
Pričao je da je odavno na početku cevi preko noći potonuo svod pa su morali da to razbiju i ponovo urade. A ovih 2 cm po visini i 7 cm po širini je zanemarivo.
 
Kako sam razumeo, u probijenoj cevi tek treba rade sekundarnu oblogu, a u Munjinom brdu je rade odma zajedno sa bušenjem
 
Vrh