Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)


Proboj tunela Laz! Čestitam svima nama, a posebno kineskim kolegama koji su obeležili ovaj istorijski trenutak proboja najdužeg i izuzetno izazovnog tunela u Srbiji.
Ovaj gradjevinski poduhvat je ostao neprimećen od strane srpske stručne javnosti!”
Marija Veselinovic linkedin
A9B6E24C-279C-4CEE-B52B-267B52272E34.jpeg
 
Bila je slika na vise portala objavljena, samo je pitanje ko ce u sta da veruje :)
Kao sto Zemljani rece, u digitalnoj eri je najmanji problem proveriti da li je slika fake ili ne :cool:
 
A dobro Stex, to je fabrička greška zato što živimo u virtuelnoj realnosti pa se realnost formira iz talasa mogućnosti u česticu materije tek kada Posmatrač usmeri svoj fokus svesti na nju. Kada ne gleda ona ne postoji, pa tako i ovaj tunel 😅 E sada ako me pitaš zašto pre mesec dana nije postojao, to je zbog procesa zrenja od želje Posmatrača do onda kad njegov Absolutni Um kreira to kao materijalnu stvarnost naspram njega. Kod mene recimo to zrenje malo duže traje jer sam poželeo ovaj autoput još pre 30 godina. E sad kuda će proći, šta kako kolko... to nije posao mene Posmatrača nego Apsolutnog Uma kako će on to realizovati 😅
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, ovaj tunel je probijen onda kada ja prođem kroz njega. Do tada ne verujem :p
+1.
U krajnjem slučaju, kakva je razlika i da je probijen pre godinu dana? Put svakako neće biti gotov još dugo, dugo.
Kad bude probijeno Munjino brdo mogu da se hvala kako su više od 2 godine probili rok za posao od godinu dana.
 
Da brate, ko onaj Inžinjer sa mosta na Savi na temi autoputa Ru-Ša što me napade pre 2 godine kad rekoh da postoji opasnost da most bude završen, a onda da tako čeka Godoa u njivi. Aaa, ti lupaš, nemaš pojma biće gotovo i malo pre roka bla bla, i evo sad 2 godine kasnije, i skoro godinu po spajanju mosta šta vredi što je gotov kad cela trasa posle mosta u šabačkoj opštini 30km i dalje njiva... Tako da kad se put otvori tek je to to, ali ok mi ovde i pratimo radove mic po mic sevnuo je blic
 
Па ово ко Хајнзебергов принцип. Све је у оку посматрача, ко види пробијен тунел за њега је пробијен и супротно!
 
Па ово ко Хајнзебергов принцип. Све је у оку посматрача, ко види пробијен тунел за њега је пробијен и супротно!
Jeste. Ali ako je Apsolutni Um odlučio, po nekim svojim pravilima i tehnikama stranim Posmatraču, da za Posmatrača tunel mora biti probijen, onda i svi čionioci Ne-ja Sveta naspram Posmatrača moraju imati konzistentan stav prema tome/realnost jer su i oni deo njegove kreacija za Posmatrača, kolko i tunel. I to je onda pojam Istine. Tako da ipak ne može ostati superpozicija da je tunel istovremeno probijen i neprobijen, mora doći do kolapsa talasne funkcije u materiju, realnost
 
Impliciraš nešto?
Ne, samo mi nije jasno da se ne pravi pompa za nešto za šta treba da se pravi. Ipak probijena je ta cev, kako tako, pa je red bio i da vidimo kako to izgleda dok se probijaju poslednji centimetri. Evo ni danas nigde ne pročitah ništa, a 4-i dan.... Čak ni kod Dragana Vučićevića....
 
Ne, samo mi nije jasno da se ne pravi pompa za nešto za šta treba da se pravi. Ipak probijena je ta cev, kako tako, pa je red bio i da vidimo kako to izgleda dok se probijaju poslednji centimetri. Evo ni danas nigde ne pročitah ništa, a 4-i dan.... Čak ni kod Dragana Vučićevića....
Možda uče na greškama? 😉
 
Ne verujem da tu temu ne bi eksploatisali do besvesti po medijima, posebno sad kad rejting ide dole.
 
Jeste. Ali ako je Apsolutni Um odlučio, po nekim svojim pravilima i tehnikama stranim Posmatraču, da za Posmatrača tunel mora biti probijen, onda i svi čionioci Ne-ja Sveta naspram Posmatrača moraju imati konzistentan stav prema tome/realnost jer su i oni deo njegove kreacija za Posmatrača, kolko i tunel. I to je onda pojam Istine. Tako da ipak ne može ostati superpozicija da je tunel istovremeno probijen i neprobijen, mora doći do kolapsa talasne funkcije u materiju, realnost
Тако је, колапс! До тога ће и доћи!
Њихово пробијање је изгледа било у антиматерији, сад долази до реакције у материји, односно збуњених форумаша! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Kakav sad tender? Zar oni nisu izvođaći radova ugovoreni za celu trasu.
 
Iz ove vesti što je Dragan gore preneo: 'Radovi na prvoj sekciji, koja se odnosi na tunel Laz, trebalo bi da započnu u julu ove godine, a rok za završetak je tri meseca'.
Po ovome, Laz bi trebao biti asfaltiran do oktobra/novembra, jedino nije jasno kad misle elektro-mašinsko opremanje
Stex, Izvođač ima pravo raspiše svoj privatni tender, Država investotor juri Izvođača, a on koga hoće, njegov problem.
 
@Earthmoving Znam, tender za podizvođača, to je interna stvar između izvođača i podizvođača. Mislio sam da se takve stvari dogovaraju pre.
Ova vest sa ekapije realno ne treba nikoga da zanima osim samog izvođača, nije da će nešto promenit ili ubrzati.
 
Pa da Stex, al eto ekapija nekad ima neke detaljnije vesti, tipa prodaje se plac 4 ara u Knjaževcu. Mada ova vest je nama ipak korisna što vidimo neke okvirne etape radova za Laz, kao to npr asfaltiranje do oktobra/novembra. Kao i da se 3 meseca očekuje za te poslove u Munjinom brdu, pa kad ga probiju po ovome ćemo moći izračunati kad će autoput otprilike biti gotov.
 
Vrh