Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pisao sam više puta o tome. Odlično poznajem selo.
Ne gledajte samo zemlju. Ljudima ruše kuće i domaćinstva. Ta domaćinstva su mala preduzeća od kojih (pristojno) žive čitave porodice. Najmanje godinu ranije trebalo im je isplatiti realnu cenu za koju mogu da kupe sličnu zemlju, da sagrade objekte... Gde će da budu, od čega da žive, ako izvođač ulazi u posed, a oni na sudu treba da traže prava? Priznaju im nelu smešnu cenu za m² kuće, za koju ne može da se sagradi isti takav. Ostale, prateće objekta ne računaju, ili tek simbolično. I šta će taj narod? Da situiranih domaćina postanu socijalni slučajevi, pošto pokrckaju to malo što im isplate? Ekspropriacione ponude moraju biti takve da se ne mogu odbiti. Sve drugo je otimanje i atak na privatnu svojinu, pod plaštom javnog interesa. Još gore je ako se neko previše ugradio pa omalio deo za eksproprijaciju.
Nije da nije bilo para. Eto, neko pomenu 1,6 milijardi za uvoznu struju, plus još ostatak do dve, raznih šteta po Kolubari.
Neko pametan bi za to para sagradio mnogo km puteva, potkrpio bolnice, škole, koji bi ostali generacijama. Na njihovom mestu, mislio bih i na zatvore. Ovako, spalismo te pare, bukvalno.
 
Ne znam zasto se uopste placa prevod zemljista iz poljoprivrednog u gradjevinsko? Sta se dobije za te pare, put, struja, voda... sta konkretno? Ako se nista ne dobije zasto ljudi polaze od toga da je uopste ta uplata potrebna, a ne od toga da tu uplatu treba ukinuti? Cak i gradjevinska dozvola je upitna za manje objekte do 100 kvadrata poput porodicnih kuca (mislim da su oni izabrali, eto tako, da ne treba ispod 16 kvadrata, al za recimo 30 vec treba, ispravite me ako gresim), sta kao Drzava se brine da mi zbog loseg projekta krov ne padne na glavu, e bas im do neba hvala na brizi. Kolko se samo ovde kod mene u kraju urusilo kuca do placeva gde investitori sa njihovim gradjevinskim dozvolama zidaju, to nema veze.
 
Poslednja izmena:
ne mozemo ni tako posmatrati stvar
da bi drzava bila uredjena mora da ima urbanisticki plan ili regulacioni plan
da bi se postovali ti planovi mora da postoje zakonska akta koja ce da zastite provodjenje tog plana
e tu spada niz raznih dozvola i saglasnosti renti taksi itd
znaci ako to ne postoji onda svako svagdje moze da gradi sta hoce i kako hoce i onda imamo neuredjen prostor
e sad dolazimo do prave stvari a to je da ima sigurno grupa ljudi koja radi sta hoce i gdje hoce i narusava taj sistem
i sada nama ostalim normalno nije jasno pa cemu onda i rente i dozvole i saglasnosti
TO VAM JE ZATO STO JE NARUSEN SISTEM VRIJEDNOSTI
ustvari na snazi je drugi koji nije po vazecim zakonskim aktima
i za kraj da bi ispeglali sistem koji nije po zakonu a primjenjuje se imamo napravljene zakonske rupe koje neki ljudi koriste
EART zao mi je ali ja i ti nismo iz te price pa se moramo pridrzavati svih zakonskih akata
 
Па што да журе са тунелима кад остатак трасе неће још за две године да се заврши колико су жестоки.
 
Да би се опремио тунел од скоро 3км ,потребно је најмање пола године, вероватније 9 месеци. Чак и да успеју у томе, шта са делом између тунела. За Муњино брдо је питање да ли уопште може бити пробијено у овој години? Надам се искрено да ће завршити до краја 2024-е. Да би урадили до краја ове године потребно је неколико десетина пута више радника и механизације. Није немогуће! Само не видим зашто би то они радили, нема никаквог притиска!
 
До краја године могу да заврше ово од Паковраћа до тунела Лаз и тунел Лаз, а шта са овим после тунела. Урађено нешто бетонских радова, траса се тек назире, Муњино брдо ни близу пробијања.
 
ma ode g..... u procijep ako se ne pridrzavamo zakona koji vazi za nas
ja licno osijetio na svojoj
 
ne mozemo ni tako posmatrati stvar
da bi drzava bila uredjena mora da ima urbanisticki plan ili regulacioni plan
da bi se postovali ti planovi mora da postoje zakonska akta koja ce da zastite provodjenje tog plana
e tu spada niz raznih dozvola i saglasnosti renti taksi itd
znaci ako to ne postoji onda svako svagdje moze da gradi sta hoce i kako hoce i onda imamo neuredjen prostor
e sad dolazimo do prave stvari a to je da ima sigurno grupa ljudi koja radi sta hoce i gdje hoce i narusava taj sistem
i sada nama ostalim normalno nije jasno pa cemu onda i rente i dozvole i saglasnosti
TO VAM JE ZATO STO JE NARUSEN SISTEM VRIJEDNOSTI
ustvari na snazi je drugi koji nije po vazecim zakonskim aktima
i za kraj da bi ispeglali sistem koji nije po zakonu a primjenjuje se imamo napravljene zakonske rupe koje neki ljudi koriste
EART zao mi je ali ja i ti nismo iz te price pa se moramo pridrzavati svih zakonskih akata
druze daj neku tacku, zarez... ovo je teror.
 
Do kog, bre, crnog, Mačkata...
Za taj deo se, ja mislim, ni ne zna kuda će prolaziti put a samim tim ni projekat nije ni počeo da se radi.
Znači da ako sad krenu sa tim radovi bi mogli da počnu te 2030. a mislim da će biti i posle toga...
Voleo bih da sam se žestoko ZJB ali nažalost mislim da će biti tako.
 
Ovim tempom do Mackata nece biti ni 2030 :(
Vesić je obišao danas radove na izgradnji tunela Laz na deonici autoputa Preljina - Požega, čija bi jedna cev trebalo da bude probijena oko 10. marta, a druga oko 25. aprila.😔
Očekuje da bude sve gotovo do kraja ove godine, ali očigledno da, po načinu kako je to izgovorio, sigurno zna da se to neće desiti iako će kao povećati broj radnika i intenzitet radova
Video je iz tunela Laz (Laž) 😂
 
Каже трудиће се да пробију Муњино брдо до краја године да би могла да се пусти деоница до краја године. А где су ту остали радови у тунелу за које ће можда требати још годину дана.
 
Možda nisam pratio na času, ali neko je napisao "valjda ćemo se za života provozati auto-putem do mora", pa gledam sad vest s kraja 2021. godine da je potpisan ugovor o izgradnji deonice of Požege do Duge Poljane, pa čak i da je počela gradnja (mart 2022. godine).

Ono što mi posebno upada u oči je da taj ugovor nigde ne mogu da pronađem. Jasno je da nije u pitanju ugovor o kreditu (mada kažu komercijalni ugovor), ali valjda kao građani ove zemlje zaslužujemo da znamo makar okvirno šta su to naša Vlada ili Svemogući potpisali. Da li neko zna o čemu se tačno radi i gde možemo da vidimo ugovor?
 
I zbog čega nisu tehničku dokumentaciju izradili za celu trasu, jer nedostaje samo tih 33 km do Boljara?
 
Možda nisam pratio na času, ali neko je napisao "valjda ćemo se za života provozati auto-putem do mora", pa gledam sad vest s kraja 2021. godine da je potpisan ugovor o izgradnji deonice of Požege do Duge Poljane, pa čak i da je počela gradnja (mart 2022. godine).

Ono što mi posebno upada u oči je da taj ugovor nigde ne mogu da pronađem. Jasno je da nije u pitanju ugovor o kreditu (mada kažu komercijalni ugovor), ali valjda kao građani ove zemlje zaslužujemo da znamo makar okvirno šta su to naša Vlada ili Svemogući potpisali. Da li neko zna o čemu se tačno radi i gde možemo da vidimo ugovor?
To su predizborni fiktivni radovi u sluzbi SNS-a i tamosnjih lokalnih stranaka. Naravno da nema komercijalnog ugovora, pa nije poznata cak ni tacna trasa do Duge Poljane. Al prolazi im sve pa i ovo. Mada, ovo je po meni laz #1.
 
Ne znam dal je taj Ugovor uopšte i prošao Skupštinu da bi bio Ugovor. Jer to je bilo nešto pred Izbore pa ta stara Skupština nije zasedala, a nova se čekala mesecima, i evo sad kobajagi radi al ne sećam se da je bila vest da je Ugovor prošao Skupštinu.
 
To je bilo samo potpisivanje ugovora o pripremi tehničke dokumentacije za autoput, komercijalni još nije potpisan.
I meni se učinilo da je samo u pitanju tehnička dokumentacija, ali ako malo bolje pogledaš naslove, u pitanju je i izgradnja. Onda si imao i postavljanje kampa...

Pretpostavio sam da je u pitanju čista fatamorgana, ali prosto, možda sam nešto ispustio iz vida. Uostalom, to je taman bilo malo pre izbora, tako da je jasno da je bila u pitanju laž radi animiranja glasačkog tela.
 
Sa Zlatibora so Užica potpuni kolaps. Ako neko sad vraća, neka se odmah kod Loja ili nešto kasnije, posle Knez petrola isključi, i starim putem dođe do Užica, osim ako mu ne prija da prvom ide 10-15km.
 
Rodjak je danas isao...90 minuta Zlatibor - Užice. A vidim po vestima da je i autoput bio podobro zakrčen
 
Приседне ти све, али ово је свакако земља апсурда па ни саобраћајни нису никакв изузетак!
 
Vrh