Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Upravo tako. Jedino Kinezi pristaju da im namećeš podizvođače, a to je mehanizam "kick back"-a u nas. Seljački jednostavno i brutalno efikasno.
 

U videu priča koliko mu je ponuđeno i sl.
Bolno, ko može da se uživi u njegovu ulogu.
Više sam puta pisao baš o ovakvom slučaju, na ovaj način. Ovo nije neki zarasli suvoborski pašnjak koga je vlasnik jedva dočekao da se reši.
Sad se radi o domaćinstvu. Čovek mora da nađe odgovarajuću zemlju, da sve to ponovo izgradi kako bi mogao da nastavi da živi, pa tek da se iseli. Gde će? Da bude izbeglica koga je prognala sopstvena država?
Ponuđena cena mora da bude viša, ne samo od ponuđene, već i od realne, jer ne prodaje svojom voljom, ima oko svega i troškove i emotivne trzavice.
Šta očekuju? Da izađe i ode pravo u lulanski/čačanski centar za socijalni rad i prijavi se kao beskućnik?
Kakav bahat odnos prema seljaku na kom oduvek počiva ova država!
I nažalost, poslednju deceniju i ova vlast.
 
Након ево 6 година од потписивања уговора држава није завршила експропријацију! То само по себи довољно говори! 15 мил еура је по км овај АП, спада у ред скупљих у целом свету! Е сад преваранти хоће још и да ојаде праве домаћине. То само ради окупатор који хоће да уништи одређени народ и земљу. Опет нажалост, добар део народа је сам то изабрао!
 
Za trud plus... za laž minus...
Znaš kako se kaže ko laže taj i krade...
Ja ne volim kad neko laže a iz izreke koju su nas učili kad smo bili mali zaključujemo da taj/ti isti kradu, a moje/naše pare su u pitanju e to je ono što mene brine.
I imam pravo da budem zabrinut i ljut jer u odnosu na sve prikazane sposobnosti dotičnog ministra najviše su mi u sećanju ostale njegove laži... ako ćemo iskreno.
 
Кад чујемо да је Муњино брдо пробијено треба са огромном количином технике и људи 6 месеци да се опреми тунел. Деоница између тунела без ангажовања 10 так пута више људи и механизације не може бити завршена у овој години. Да ли је могуће завршити у овој години? Теоретски јесте, практично није! Све касни...Видели смо да могу када хоће ангажовати огроман број људи и механизације! Међутим то код тунела не помаже у тој мери, потребне су високо стручне екипе које се могу ротирати да се уопште не стаје у току 24 часа. Однсосно три екипе по једној страни тунелске цеви. Како има укупно 8 тачака пробоја, то значи да је потребно 24 одличне екипе. Колико их сада има немам појма. Такође када се пробије Лаз, може се појачати екипа на Муњином брду! Проблем је и између тунела, деоница има велике усеке и насипе и доста вијадукта. Све у свему што пре заврше тим боље, али у овој години је нереално и поред свих жеља.
 
Da sam na mjestu opozicionih vodja iskoristio bih ovo maksimalno i ponudio sledece:

Ukoliko se zavrsi auto-put do Pozege do kraja 2023. zauvijek izlazimo iz politike, a ukoliko ne zavrsi da to uradi makar Vesic ako vec Vucic ima preceg posla.

Svaki dan bih ovo ponavljao do besvjesti. Tako i za sve druge projekte gdje su sigurni da nece zavrsiti obecano.
Naravno da Vucic ne bi dao ostavku nikad. Ali bi narod cuo i te kako da Marinika, Jeremic, Bosko, Zavetnica, Tadic, ovaj onaj ko vam je tamo vec opozicija izlaze iz politike do kraja 2023. ukoliko Pozega ne padne za slobodu. A pasti nece. Reklama odlicna i konkretna za opoziciju. A koliko god se cinilo da je ovim apsurdnim i bombasticnim kladjenjem pala muva na medjeda za vlast, sigurno bi bar malo obratili paznju u buduce kako obecavaju rokove.
 
PROSTO MI SE POVRAĆA OD OVAKVIH EMISIJA...
Čista reklama, al dobro znam kako je i nastala dok je još emitovana iskključivo na RTS-u.

I sve bi to bilo super i podnošljivo da ne lupeta "obilaznica oko Gornjeg Milanovca biće dugačka oko devet ipo kilometara" ?!
Niti je u pitanju ikakva obilaznica oko GM, niti sada kada se konačno gradi (mada traljavo i sporo) može da bude duga "OKO"
već se zna tačna dužina u metar.
 
Јел има снега на путу? Код нас на Тари је од јутрос пало 40цм новог снега, влажног. Пада и даље, видећемо са коликим снегом ћемо завршити до сутра навече!
 
Od Zlatibora Prema Priboju isto zatrpano. Pritom nema struje, pokidani kablovi, oboreno drveće. Stoji Barska pruga.....
Otkud sneg u februaru
Potpuni kolaps i sumrak službi. Zatajilo je apsolutno sve što je moglo.
Sneg je najavljivan danima, počeo je u sat, palo koliko je najavljeno. Ali, nedelja, valjda, pa ljudi ne rade. Na magistrali problemi sa idiotima bez guma, bez znanja vožnje po snegu, vozačima kamiona koji uprkos zabrani krenu... Šta misle da su?
U samom gradu Užicu pored tradicionalnih problema u strmim ulicama (a samo nekoliko ih nije takvo) stalo je Dovarje, najprometnija i najznačajnija ulica - veza sa drugim delom grada i bolnicom.
Mnogo problema sa strujom.
Pa šta bi bilo da je pao ozbiljan sneg,kad se sve raspade na 25cm?
 
A ljudi su se malo razmazili da ne mogu sačekaju ni pola sata za čišćenje kad je vremenska nepogoda, a ne kao što je meni baba davno govorila da u Bosnu čak ni ne dolazim između novembra i marta zbog snega po planinama kuda prolaze putevi, ili što mi je ujna govorila da za put uvek trebaš imati sa sobom hrane i pića, pa kad zaglaviš setiš se, oho, gde su mi oni fini sendviči što mi je Lidija spremila. Danas 90% ljudi i na duže puteve 200-300km ne ponese hranu već novac da kupi nešto usput, paradajz turizam opasno zamire. E a onda kad te majka Priroda sačeka iza ćoška, uhvati te nervora kud ću šta ću, umreću od gladi zaglavljen u snegu 😅 Možda ako hoćete, platite putarinu 50 evra do Pakovraća za tu cenu dobijete i 100 čistača koji mora prolaze na max 10min, al tolki svakodnevni troškovi su vam neefikasni za par dana godišnje i par desetina minuta dužeg čekanja. Za ovu cenu putarina ne možete dobiti tolku uslugu.
Pahulje bijele padaju, djeca se njima raduju... 🥳☃️
 
Vrh