Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ima li proteata sutra?
Hoće li blokirati kružni tok, zna li ko?
 
Hvala Srki svaka cast. Nešto više mašina na tvom snimku nego na prošlom pod snegom, ali opet 20tak mašina za pomeranje ovolikih brda i dolina na 15tak km je malo. Sad deluje da će, bar deo do Lučana, pre biti završen tunel Laz nego ovaj otvoreni deo puta. Ali ostaje nada da od proleća mogu dovuku više mašina i ubrzaju.
 
”Monteput” očekuje da će od naplate putarine na auto-putu ove godine prihodovati 9,4 miliona eura sa PDV-om, dok će troškovi u vezi sa ovom dionicom iznositi 8,1 milion eura. Dvije ovogodišnje rate za kredit sa kamatama iznosiće 82 miliona dolara, što je sada oko 76,6 miliona eura
 
Eto izgradiše autoput od skoro milijardu evra za radijus stanovništva svega 200-300.000 ljudi, a mi ovde mora slušamo na forumu i šire pametnjakoviće koji za duplo jeftinije i duplo naseljenije krajeve u Srbiji kažu: šta će tu autoput, to je bacanje para. Slušali smo to ovde i za Bg-Ča koji radijusom pokriva oko 2 mil ljudi. Slušamo to danas od nekih i za istočnu Srbiju ili Banat, Mackat, Kotroman, Va-Lo.... Njima je to bacanje para na neke nebitne budžake zemlje, a CG je eto i kroz vrleti njihova zemlja kakva je takva je. Dakle, da su sadašnja Skučena Srbija i CG jedna prirodna Srbija, ne bi sada imali izgrađen autoput zbog tupsona takve logike. Nažalost. Tako da ja im nisam odgovarao na svaki takav glup post ovde, ali ova vest dođe za zicer da poentira kolko je štetno takvo razmišljanje.
Za dalje u CG iz ove vesti nažalost nisam optimista da će skoro, ovo mi deluje kao kupovina vremena ove godine pred javnošću. Okupirani usisani su u NATO koji je švorc da to kreditira, mogla bi Kina ali ako se sukobe, nije jasno dal bi NATO dozvolio kineski kredit i projekat u svojoj prćiji.
 
Лепо би било за живота АП отићи до мора, да ли ћемо и доживети, видећемо!
 
A pre vozanja malo blokade
 
Blokada

1676467077683.png
 
Занимљиво је, иако је Моравски три пута дужи, скоро никаквих проблема са експропријацијом. Као да су две државе!

Ima problema na teritoriji opštine Vrnjačka Banja, zbog toga još uvek nije počelo trasiranje na potezu od Podunavaca do Vrnjaca.
A zanimljiva je činjenica da su dobili ponude u proseku 3 puta veće po kvadratu nego na teritoriji opštine Trstenik.
 
Mi kad smo blokirali put na par sati zbog onog litijuma, svi dobili prekrsajne prijave i platili 5.000 din kazne. A ovde blokiraju izlaz sa autoputa i mesecima radove na tunelu i to bez kazni. Uvek podrska za ljude koji traze svoja prava, ali ovde je nesto bas cudno.
 
Traže ljudi realnu cenu za svoju dedovinu.Ali nisu oni problem.Šta je sa tunelima,šta sa trasom ka Lučanima, šta sa petljama....Možda,treba u buduće razmisliti o Brzim putevima umesto Auto-puteva,koje mi očigledno neznamo i ne umemo da pravimo(ne mislim građevinski),....
 
Ima problema na teritoriji opštine Vrnjačka Banja, zbog toga još uvek nije počelo trasiranje na potezu od Podunavaca do Vrnjaca.
A zanimljiva je činjenica da su dobili ponude u proseku 3 puta veće po kvadratu nego na teritoriji opštine Trstenik.
1000 evra po aru, građevinsko zemljište, a ustvari poljoprivredno zemljište na kome se odvijala poljoprivredna proizvodnja, leva strana obale Zapadne Morave, Grabovačka strana. Sve je uredno plaćeno.
A u VB, poljoprivredno zemljište je 400 €/ar (neproverena informacija).
 
ljudi ja cu reci neko moje iskustvo
kad sam ja kupovao neki plac kupio sam poljoprivredno zemljiste i onda sam platio drzavi rentu da ga pretvorim u gradjevinsko da bih mogao praviti objekat
e sada da li sam ja trebao platiti covjeku gradjevinsku cijenu zato sto sam imao namjeru graditi na njemu
naravno a da drzava onda meni ne naplati rentu
e sada vezano konkreetno za ove ljude
treba vidjeti vrijednost placeva tu u tom polju ne mora biti uz autoput
pa na tu vrijednost dodati to sto covjek mora da ispostuje javni interes i na to dodati troskove skupljeg advoakata i troskove sudjenja
ja bih na to dodao i troskove odugovlacenje postupka iliti kilavog sudjenja pod maskom da pravda bude potpuna
i eto za jedan dan imas rjesenje
samo jos da se kesa drjesi
i svi zadovoljni
 
Vrh