Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Danas Zlatibor - Beograd 2h i 45 min. Nigde guzve nije bilo niti zadrzavanja. U Preljini prosao za 2 minuta sa ENP naravno.
 
Досадили сте са петљом. Речено је x пута да је пројектована тако због близине пруге.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697874#p697874:1uizwu5v je napisao(la):
StaraMo » Ned Jan 12, 2020 5:47 pm[/url]":1uizwu5v]Jedna lepa vest, kako stvar stoji izlaz u Preljini će biti proširen za još jednu trakicu.

Sent from my G3112 using Tapatalk
Dobra vest! Znas li možda kada se pocinje ona u Konjevicima? Kada je rok zavrsetka? Znam da nije za ovu temu ,ali se pitam sta ce biti pre- do Pz ili novi izlaz u Konjevicima....
 
Mislim do Pakrovća za leto 21,a do Pž 23... To do Konjevića je veliko pitnje šta i kako zbog zatvorenog sistema... Svaka od podeonica može doneti problem koji sada ima Preljina...

Sent from my G3112 using Tapatalk
 
Neće biti Pakovraće pre Požege. A Konjevići neče imati značaj kada se završi do Požege jer će se rasteretiti Preljina.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala @ Stara Mo.

@GavSa, da li govoriš na osnovu cinjenica ili se vodis onim poznatim ( jedan finansijski plan, jedan izvodjac ...)? Bas uopsteno pitam, tako da mozes slobodno da napises.

Zato sto, ovo sto je @Stara Mo napisao se provlaci vec nekoliko puta ovde, od ljudi koji mogu imati neki info pa je možda neko od glavinh planera bio pametan i resio da pomogne da se rastereti obilazak oko Ca. U mestu Pakovrace ce u ovom slucaju biti poprilican haos ali opet bolje i zo nego da se ceka do Pz jer postoji alternativa ( u slucaju guzvi na tom ulazu) da se produzi do Preljine.
 
Realno gledano, kada se završi AP do Požege, na rampi Pakovraće nema potrebe za više od 4 kapije. Ako puste samo do Pakovraća, napraviće isti problem kao u Preljini.
Da bi pustili Pakovraće moraju da urade i tunel Trbušani, nekoliko nadvožnjaka, most na Moravi i veliku petlju u Pakovraću. Mislim da im manje vremena treba za tunele koje mogu da rade 365 dana bez zastoja

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne jurim vise za preciznim informacijama ,a ovo za dve godine sam čuo dok smo pravili ovu novu kod Preljine jer dozvola za nju važi toliko.

Svakako bi bilo idealno da se se sve pusti u cugu,posebno Moravski koridor jer bi poddeonice sigurno napravile gužvice i kod Kruševca ili kod Kraljeva kako oni najavljuju zavretak po etapama.
 
Stara Mo, a ZASTO ne juriš precizne info? ! C,c,c....
Salim se znam, a i koliko je moguce precizno reci hoce li za 2g biti do Pakovrace, realno je tesko. Nisu ni krenuli sa radovima....

@GavSa hvala i tebi na odgovoru. Ovaj rok koji je rekao Stara Mo meni kaze da im je to plan ako ne zavrse sve do 2021, pa da pozure da osposobe ovaj deo do Pakovraće. Verujem da im i ne treba 2g za ovih 8km, ali daju sebi rok nekakkav.
Mislim da cemo ubrzo videti plan jasno jer na prolece moraju poceti i ovaj deo ,a ne samo tunele i zo bas zbog toga sto si zi rekao ( komplikovana petlja, most, polutunel...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697536#p697536:3voaczac je napisao(la):
ime32 » Sub Jan 11, 2020 2:45 pm[/url]":3voaczac]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697529#p697529:3voaczac je napisao(la):
drvopro » Sub Jan 11, 2020 3:29 pm[/url]":3voaczac]
ime32":3voaczac je napisao(la):
Za Bozic sam vozio od Cacka ka Beogradu i na naplatnoj rampi u Obrenovcu je, kao i sto sam ocekivao, bila guzva. Kolona je bila duga oko 300m u dve trake. Ali ono sto je ostavilo ustisak jeste neiskoricenost dva ENP prolaza sa leve strane. Slicno kao i u Preljini, postoji ENP traka koja vodi na prolaz koji se nalazi skorz desno, i tu je samo jedan ENP prolaz.

Hajde pojasni i nama koju nismo još išli. Neiakoriscenost zato što nema prilaza enp prolazu ili prosto nema korisnika da prođu tuda?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Pre prosirenja postoje dve prilazne trake (regilarna i preticajna traka) i u jednom momentu zustavna traka postaje ENP traka. Najvece guzve su se pravile u ove dve koje uglavno koriste oni bez ENP taga, dok dosta onih koji koriste ENP tag zbog kolone od 300m ne sacekaju ENP traku vec krenu zaustavnom, pa nastave ENP trakom do krajnjeg desno ENP prolaza.


Dobro je da je zustavna slobodna. U preljini kad zakuje, zakuju sve tri trake, obe vozne i zaustavna i nema leba bato moj:)

Jaoj sta bi ja radio strucnjacima koji u inat svima nama nece tag da kupe. TIpa ja prolazim samo par puta godisnje i ne treba mi tag, ja prolazim samo za NG, samo za Bozic, samo za Uskrs, samo za Dan Drzavnosti, samo za Dan primirjija, samo za Prvi maj i generalno idem samo petkom uvece, i nedeljom uvece, ali ja uopste autoput ne korstim, dakle samo ponekad. A sto za 2000 din mogu da kupim cigara i piva, da ne verujete :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
jeste, sve sto se ustedi ide odmah u pljuge i bensedine. dve hiljade je recimo i putarina do dimitrovgrada i nazad.

smanjite malo dozivljaj sa tagom, bas je budalasto misliti da neko za inat bas vama nece da kupi tag i namerno ide kad je najveca guzva da bi blokirao prilaz enp rampi i vama napakostio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697903#p697903:2uakdpyk je napisao(la):
Mikie » Ned Jan 12, 2020 7:08 pm[/url]":2uakdpyk]Досадили сте са петљом. Речено је x пута да је пројектована тако због близине пруге.

A petlja Lajkovac ?
Dosadni su ovi koji nemaju šta pametno da napišu, inače je petlja teška budalaština koja bespotrebno usporava saobraćaj i dodatno zagađuje okolinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698286#p698286:z0idbdnq je napisao(la):
razgradjevinar » Pon Jan 13, 2020 4:48 pm[/url]":z0idbdnq]jeste, sve sto se ustedi ide odmah u pljuge i bensedine. dve hiljade je recimo i putarina do dimitrovgrada i nazad.

smanjite malo dozivljaj sa tagom, bas je budalasto misliti da neko za inat bas vama nece da kupi tag i namerno ide kad je najveca guzva da bi blokirao prilaz enp rampi i vama napakostio
Mislim da se ljudi koji imaju tag uopšte ne žale na ljude koji nemaju, već na sistem koji destimuliše korišćenje tag uređaja i ne služi svrsi onome čemu je namenjen. Putevi bi trebalo da su dužni da na najvećim naplatnim rampama (čeonim i Preljina) imaju bar jednu čisto enp traku, kao i prilaz do nje potpuno čist. Meni je recimo razumljivo da ljudi nemaju novac za tag i da ne koriste često autoput da bi ga kupili, pola Srbije nema da jede, a pričamo o tagu. Ja sam jako dugo razmišljao da li da ga kupim iz drugih razloga, ne finansijskih, u smislu 2000, već davanja 2000 za uređaj koji apsolutno ne vredi toliko u proizvodnji. A da li ga vredi kupiti, po mom mišljenju apsolutno da, posebno kad bi stvarno bio iskorišćen 100%, jer vreme je novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698307#p698307:nsyawc84 je napisao(la):
Žika » Пон Јан 13, 2020 6:39 pm[/url]":nsyawc84]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697903#p697903:nsyawc84 je napisao(la):
Mikie » Ned Jan 12, 2020 7:08 pm[/url]":nsyawc84]Досадили сте са петљом. Речено је x пута да је пројектована тако због близине пруге.

A petlja Lajkovac ?
Dosadni su ovi koji nemaju šta pametno da napišu, inače je petlja teška budalaština koja bespotrebno usporava saobraćaj i dodatno zagađuje okolinu.
Мислио сам само на петљу "Сурчин". Била је цела расправа какво је решење оптимално. Мислим да не морате пуно у назад да идете да бисте стигли до тих порука.

За петљу "Лајковац" нисам упућен. Претпостављам да би требало туда да прође најављени брзи пут од Лајковца до Ваљева. Ваљда ће један део бити и обилазница око Лајковца. Мада, причам напамет. Нисам виде планове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698334#p698334:1eik1js8 je napisao(la):
dzokar » 13 Jan 2020 07:41 pm[/url]":1eik1js8]
Mislim da se ljudi koji imaju tag uopšte ne žale na ljude koji nemaju, već na sistem koji destimuliše korišćenje tag uređaja i ne služi svrsi onome čemu je namenjen. Putevi bi trebalo da su dužni da na najvećim naplatnim rampama (čeonim i Preljina) imaju bar jednu čisto enp traku, kao i prilaz do nje potpuno čist...

nema sta da mislimo kad sve lepo pise. replicirao sam na post u kome covek nagovestava sta bi radio strucnjacima koji u inat njemu nece da kupe tag. skroz se slazem sa tvojom drugom recenicom

onaj ko nema da jede realno nema ni auto niti moze da si priusti benzin i putarinu a za tag nije ni cuo. ne treba ici u krajnosti ali je pravo svakoga ko koristi autoput da plati to na jedan od nacina na koji je to omoguceno, po slobodnom izboru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698307#p698307:37zhbavn je napisao(la):
Žika » Pon Jan 13, 2020 6:39 pm[/url]":37zhbavn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697903#p697903:37zhbavn je napisao(la):
Mikie » Ned Jan 12, 2020 7:08 pm[/url]":37zhbavn]Досадили сте са петљом. Речено је x пута да је пројектована тако због близине пруге.

A petlja Lajkovac ?
Dosadni su ovi koji nemaju šta pametno da napišu, inače je petlja teška budalaština koja bespotrebno usporava saobraćaj i dodatno zagađuje okolinu.
I tu je pruga i to cuvena Lajkovacka sa sve Milom koji ide po njoj,i Milovim drugom itd....hehehehehhehehehehhehehehe
Salim se malo,ne zameri.... :sesir:
 
jutros teska magla na obilaznici a svi preko 100 voze. kakav smo mi narod. :bash:
 
Srem je cesto pod maglom, ocekujem da ovaj deo od Surcina do Obrenovca i inace bude vise pod maglom nego ostali delovi K11.
 
Нормално је да делови АП у низијама, посебно близу река буду под маглом у ово доба године. Земљани имаш ли ти какве информације, да ли копају тунеле ка Пожеги?
 
Nemam Majstore. Zadnji put sam pre 2 meseca bio u kontaktu sa njima i to nesto oko tendera za autoput u Bosni iza Tarcina ka Konjicu, kad mi rekose da jos cekaju dozvole i da se nadaju da ce na prolece krenuti radove. Za sada se ispostavilo kao tacno. Pre toga sam se u aprilu video, u vreme oko "pocetka radova", kada mi neki Kinzi rekose da je to samo predstava za nas narod, a da ce radovi poceti kasnije. I ovo za sada nazalost tacno... A oko tunela nemam info, ako se nesto u medjuvremenu promenilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698479#p698479:14wt0461 je napisao(la):
Earthmoving » Uto Jan 14, 2020 9:43 am[/url]":14wt0461]Srem je cesto pod maglom, ocekujem da ovaj deo od Surcina do Obrenovca i inace bude vise pod maglom nego ostali delovi K11.
Khm, cekqjte do Pz da se uradi da vidite sta je magla 350dana hahahaha .... jedino sto je dobro je to sto imaju 2 tunela :)
 
Da, kad treba da bude lep dan, magla je do podne, zimi i kasnije, a nekad i ne svane.
Moje iskustvo kaže da kad osvane kristalno čisto jutro, ni do podne neće izdržati, pokvariće se vreme.
Najgušća magla je uvek baš oko same Pž.
Biće to živopisan put, posebno ako se kad sastavi sa CG. Usput će se smenjivati pejzaži, tipovi reljefa, vremenske prilike i godišnja doba.
 
Ti to bolje znaš Miro :) Ja sam kao klinac dosta često putovao na relaciji Bg-Ns-Bg, svaki treći dan oko godinu i po dana, i tada sam primetio da je Srem imao više magle nego i taj deo juga Bačke oko Ns-a (gde je isto tako Dunav), a tek manje od Beograda kad se pređe Savski most, magla je u Sremu mogla biti dužinom i do 50km, a kad se predje most uglavnom je odmah prestajala ili se dosta razredjivala... Doduse to je bilo pre dosta godina, sada je mnogo vece zagadjenje u Beogradu, pre sam video sa prozora na Zvezdari do Kosutnjaka i Fruske Gore, sada retko i do Kosutnjaka od zagadjenja...
 
Vrh