Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vezano za količine snijega na Pešteru, pogledajte snimak sa sentinela od 11. januara ove godine. Označio sam crvenim krugom Pešter, iz aviona se vidi da tu ima najviše snijega u regionu :D

 
Od Sjenice do Ivanjice / preko Kladnice i Kušića / Januar 2020 snimak od 09 januara 2020

https://www.youtube.com/watch?v=xDTg3scq3ok&t=2685s

u razgovoru sa svojim prijateljima iz Sjenice dobio sam informaciju da je svake godine sve manje i manje snega i da za razliku od ranijih godina u decembru 2019 godine ga je malo bilo.

Izvinjavam se sto neznam da snimak postavim da se odmah vidi.
 
brada":3fla9dpn je napisao(la):
Vezano za količine snijega na Pešteru, pogledajte snimak sa sentinela od 11. januara ove godine. Označio sam crvenim krugom Pešter, iz aviona se vidi da tu ima najviše snijega u regionu :D

Snimak ne može da ti kaže dal ima najviše snega, bar ne ovakav snimak

To što je ovde belo najhomogenije, a na drugim mestima prošarano je posledica konfiguracije terena, jer je Pešter visoravan.

To naravno ne menja činjenicu da su u toj oblasti Srbije zime nasurovije sa dosta snega i jako niskim temperaturama.



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
msksim1":2h9elrg8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697536#p697536 je napisao(la):
ime32 » Sub Jan 11, 2020 2:45 pm[/url]":2h9elrg8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697529#p697529 je napisao(la):
drvopro » Sub Jan 11, 2020 3:29 pm[/url]":2h9elrg8]
ime32":2h9elrg8 je napisao(la):
Za Bozic sam vozio od Cacka ka Beogradu i na naplatnoj rampi u Obrenovcu je, kao i sto sam ocekivao, bila guzva. Kolona je bila duga oko 300m u dve trake. Ali ono sto je ostavilo ustisak jeste neiskoricenost dva ENP prolaza sa leve strane. Slicno kao i u Preljini, postoji ENP traka koja vodi na prolaz koji se nalazi skorz desno, i tu je samo jedan ENP prolaz.

Hajde pojasni i nama koju nismo još išli. Neiakoriscenost zato što nema prilaza enp prolazu ili prosto nema korisnika da prođu tuda?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Pre prosirenja postoje dve prilazne trake (regilarna i preticajna traka) i u jednom momentu zustavna traka postaje ENP traka. Najvece guzve su se pravile u ove dve koje uglavno koriste oni bez ENP taga, dok dosta onih koji koriste ENP tag zbog kolone od 300m ne sacekaju ENP traku vec krenu zaustavnom, pa nastave ENP trakom do krajnjeg desno ENP prolaza.


Dobro je da je zustavna slobodna. U preljini kad zakuje, zakuju sve tri trake, obe vozne i zaustavna i nema leba bato moj:)

Jaoj sta bi ja radio strucnjacima koji u inat svima nama nece tag da kupe. TIpa ja prolazim samo par puta godisnje i ne treba mi tag, ja prolazim samo za NG, samo za Bozic, samo za Uskrs, samo za Dan Drzavnosti, samo za Dan primirjija, samo za Prvi maj i generalno idem samo petkom uvece, i nedeljom uvece, ali ja uopste autoput ne korstim, dakle samo ponekad. A sto za 2000 din mogu da kupim cigara i piva, da ne verujete :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
Imaš problem sa time kako ću ja ili bilo ko drugi da trosim svoj pošteno zarađeni novac???

Baš me zanima sta bi ti to nama koji nemamo Tag uredjaj sa "namerom da tebe zeznemo" ?!

Sedi, jedan

Smanji doživljaj, ovo je još uvek koliko toliko slobodna zemlja, a pravilnik kaže da se korišćenje autoputa plaća elektronski (tag), gotovinom ili platnom karticom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Slobodna je zemlja, samo se cena putarina odredjuje neslobodno. Demokratska je zemlja ali narod ne sme da odlucuje o vinjetama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698745#p698745:x921uhqe je napisao(la):
laki72 » Uto Jan 14, 2020 10:48 pm[/url]":x921uhqe]
msksim1":x921uhqe je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697536#p697536 je napisao(la):
ime32 » Sub Jan 11, 2020 2:45 pm[/url]":x921uhqe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=697529#p697529 je napisao(la):
drvopro » Sub Jan 11, 2020 3:29 pm[/url]":x921uhqe]
ime32":x921uhqe je napisao(la):
Za Bozic sam vozio od Cacka ka Beogradu i na naplatnoj rampi u Obrenovcu je, kao i sto sam ocekivao, bila guzva. Kolona je bila duga oko 300m u dve trake. Ali ono sto je ostavilo ustisak jeste neiskoricenost dva ENP prolaza sa leve strane. Slicno kao i u Preljini, postoji ENP traka koja vodi na prolaz koji se nalazi skorz desno, i tu je samo jedan ENP prolaz.

Hajde pojasni i nama koju nismo još išli. Neiakoriscenost zato što nema prilaza enp prolazu ili prosto nema korisnika da prođu tuda?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Pre prosirenja postoje dve prilazne trake (regilarna i preticajna traka) i u jednom momentu zustavna traka postaje ENP traka. Najvece guzve su se pravile u ove dve koje uglavno koriste oni bez ENP taga, dok dosta onih koji koriste ENP tag zbog kolone od 300m ne sacekaju ENP traku vec krenu zaustavnom, pa nastave ENP trakom do krajnjeg desno ENP prolaza.


Dobro je da je zustavna slobodna. U preljini kad zakuje, zakuju sve tri trake, obe vozne i zaustavna i nema leba bato moj:)

Jaoj sta bi ja radio strucnjacima koji u inat svima nama nece tag da kupe. TIpa ja prolazim samo par puta godisnje i ne treba mi tag, ja prolazim samo za NG, samo za Bozic, samo za Uskrs, samo za Dan Drzavnosti, samo za Dan primirjija, samo za Prvi maj i generalno idem samo petkom uvece, i nedeljom uvece, ali ja uopste autoput ne korstim, dakle samo ponekad. A sto za 2000 din mogu da kupim cigara i piva, da ne verujete :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
Imaš problem sa time kako ću ja ili bilo ko drugi da trosim svoj pošteno zarađeni novac???

Baš me zanima sta bi ti to nama koji nemamo Tag uredjaj sa "namerom da tebe zeznemo" ?!

Sedi, jedan

Smanji doživljaj, ovo je još uvek koliko toliko slobodna zemlja, a pravilnik kaže da se korišćenje autoputa plaća elektronski (tag), gotovinom ili platnom karticom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

IMAS DA KUPIS! necu ja zbog tebe da cekam na rampi! sramota! :rant:
 
ЈА сам купио међу првима и сада чекам јер немају ЕНП рампу већ комбиновану или не могу од гужве да приђем ЕНП рампи.....
:bash: :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698795#p698795:16p7zivh je napisao(la):
msksim1 » Sre Jan 15, 2020 8:16 am[/url]":16p7zivh][

IMAS DA KUPIS! necu ja zbog tebe da cekam na rampi! sramota! :rant:
Ne čekas ti zbog nas bez TAG nego zato sto nemas svoju prilaznu traku u Preljini.
Mi eto bas volimo da cekamo u redu i nemamo TAG, to je nase pravo, ali ne ugrozavamo tebe mi vec to sto zi drzava nije obezbedila ono szo je obecala. Ti hoces da uštedis vreme i da bezbednije putujes? Pisi Putevima i zali se.
Stvarno bezveze grdis ljude sto nemaju TAG, pogresna je adresa
 
Što se tiče TAGa verujem da je sva filozifija u činjenici da naš čovek u proseku teško prihvata novine. Hiljadu objašnjenja, a u osnovi je otpor promeni. Šta ima mene neko da tera na te novotarije, evo nema još ni 25 godina da postoji... :)
 
Pracenje novotarija Tagova je za glupe , a uvodjenje vinjeta od 50 evra godisnje je za pametne. Ajde da ne pratimo gluplje, nego pametnije. Evo I vinjeta je novotarija isto ko Tag, ponudi je, pa da vidis kolko si u krivu da ljudi ne bi prihvatili nesto novo.
 
Bio sam u Krstacu prekjuče, ništa novo se ne dešava, osim što se prave objekti i u samom Krstacu 3 ili 4 za radnike, tu sam video neke mašine da sredjuju plac. Gledajući ka brdu gde treba da se buše tuneli, nisam primetio nikakve aktivnosti.! Znači definitivno u startu se kasni skoro godinu dana, tako da od 2021 godine nema ništa, to je prosto nemoguće, jer ništa nije započeto, a ogroman posao je u pitanju.
 
Ljudima koji koriste tag isključivi krivac za čekanje su oni koji nisu osigurali nesmetani prilaz rampi, a ne vozači koji plaćaju kešom. Na njih možemo da se ljutimo samo kad na kvarno uđu u prolaz za enp da bi platili (tamo gde je moguće).
U tom sistrmu mnogo toga ne funkcioniše. Tag mora biti besplatan, mora imati još nekakve benefite da bi ga ljudi prihvatili.
Koliko ljudi godišnje potroši 1-2k na putarinu, ili čak manje, a od njih očekuješ da daju 2k na uređaj. Nonsens!
 
A imaju li sad ENP svoju prilaznu traku duzu?
Ne razumem ove ljude na stanici - pa zasto za snimanje makar nisu ukljucili da stoji traka za ENP , nego je stavili kao mesovitu a ovaj prica o nekoj brzini prolaska putem TAG...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698836#p698836:oaau8mol je napisao(la):
MiraC » Sre Jan 15, 2020 10:39 am[/url]":oaau8mol]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698795#p698795:oaau8mol je napisao(la):
msksim1 » Sre Jan 15, 2020 8:16 am[/url]":oaau8mol][

IMAS DA KUPIS! necu ja zbog tebe da cekam na rampi! sramota! :rant:
Ne čekas ti zbog nas bez TAG nego zato sto nemas svoju prilaznu traku u Preljini.
Mi eto bas volimo da cekamo u redu i nemamo TAG, to je nase pravo, ali ne ugrozavamo tebe mi vec to sto zi drzava nije obezbedila ono szo je obecala. Ti hoces da uštedis vreme i da bezbednije putujes? Pisi Putevima i zali se.
Stvarno bezveze grdis ljude sto nemaju TAG, pogresna je adresa


Pisem putevima itekako. Pisem i ostalima u gradskoj vlasti tri opstine u srbiji u kojima obitavam i republickoj do cijih sam mejlova sve dosao. Ako mi ne verujes, mozemo se naci pa da vidis sta radim. rezultata ima, uglavom uslise molbe da poseku drvo, pociste korov, urede okolinu, poprave saobracajni znak. Hajde, reci mi ti kako da sredimo rampu u preljini i kako da uvedemo vinjete ili da napravimo popust na tag, ja u da pomognem. Ako treba neko i da se bije, moze, ja imam 2m nikakv problem.

Dok mi ne date predlog sta da uradim i dok mi ne kazete sta ste vi konkrtno uradili, dok mi ne kazete kome vi pisete mejlove zalbi, ja vam nista ne verujem.

Vidim se na rampi! :twisted:
 
@Земљани
Колико је вињета поштена према онима који не користе толико ауто-пут, а хтели би?

Који је твој предлог цена?

Додато: Мислим да је вињета добро решење тек када буде изграђена каква таква мрежа ауто-путева, а да уз то постоје добри паралелни државни путеви од тачке А до тачке Б.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698974#p698974:zdrhg8i6 je napisao(la):
msksim1 » Sre Jan 15, 2020 3:52 pm[/url]":zdrhg8i6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=698836#p698836 je napisao(la):
Pisem putevima itekako. Pisem i ostalima u gradskoj vlasti tri opstine u srbiji u kojima obitavam i republickoj do cijih sam mejlova sve dosao. Ako mi ne verujes, mozemo se naci pa da vidis sta radim. rezultata ima, uglavom uslise molbe da poseku drvo, pociste korov, urede okolinu, poprave saobracajni znak. Hajde, reci mi ti kako da sredimo rampu u preljini i kako da uvedemo vinjete ili da napravimo popust na tag, ja u da pomognem. Ako treba neko i da se bije, moze, ja imam 2m nikakv problem.

Dok mi ne date predlog sta da uradim i dok mi ne kazete sta ste vi konkrtno uradili, dok mi ne kazete kome vi pisete mejlove zalbi, ja vam nista ne verujem.

Vidim se na rampi! :twisted:
Ja nemam potrebu nikom da pišem, TAG necu kupiti dok ne obezbede traku za ENP u Preljini. Idemo samo tim AP, za druge deonice mi ne treba,a sve dok u Preljini do stanice svi szojimo zajedno u jednoj koloni ne vidim svrhu ENP.
Ja razumem sta ti hoces da kazes vise tag brzi prolazak,ali ja licno isto cekam. I fa te pitam, jesi li ocenio koliko kola blokira ENP? Ja ne znam hocemo li ikad imati takav nivo korisnika TAG uredjaja pa da to ide glatko. Ne zato što je narod neodgovoran, vec zato sto je prilazna traka kratka.
A to da ti pises Putevima sam rekla kao mesto za zalbu na ovu situaciju,ali zar ne vidis da nikog nije briga??! Pa umesto da je njima interes da promoviau TAG oni promovisu privatnu firmu za post paid placanje, i pri tome naprave kratku prilaznu traku i posle ti kriva ja sto nemam TAG?!
 
Ev par slika iz Pakovraca. Danas je slikano, mogu vam reci da je magla u Lucanima katastrofa, ali po tome smo i poznati.
 
Ово се очигледно припремни радови...

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Lufti":1py278lf je napisao(la):


Sent from my SM-A805F using Tapatalk
A šta fali vidljivosti? Ne voziš mlazni avion. I ja sam u isto vreme bio na mostu i postojala je solidna vidljivost. Za vožnju, ne za gledanje udaljenih objekata. Dobra vidljivost je kada vidis 200 metara u daljinu.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazalost trenutno I nema teme, zamrla bi. Cacak-Pozega skoro nista, a Surcin-NBg I Pozega-Boljare nista. Sa izuzecima par slika I informacija oko Cacka I Pozege, hvala im.
 
Spiking od glinena... 8) pa kad ce ona ruba pre skretanja za UB da se produbi? nece izdrzati leto :kafa:
 
Prosao danas Bg obilaznicom (postavio slike na toj temi), pa me interesuje kako to da Bg obilaznica moze da se danas radi, a Cacak-Pozega ne moze?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=699360#p699360:37521btf je napisao(la):
Earthmoving » Čet Jan 16, 2020 2:35 pm[/url]":37521btf]Prosao danas Bg obilaznicom (postavio slike na toj temi), pa me interesuje kako to da Bg obilaznica moze da se danas radi, a Cacak-Pozega ne moze?

Po meni jedino logicno objasnjenje je da nije sve spremo sto se "papira" tice i da je tu drzava zatajila slicno kao u CG. Ne verujem da je novac problem.

Ili u duhu opste medijske price o zagadjenju vazduha. Zagadnjenje u BG je veliko pa se kinezi osecaju kao kod kuce i rade nesmetano. S druge strane zagadnjenje prema Pozegi je jako malo tj. vazduh je cist pa se kinezi ne osecaju dobro. Treba im period privikavanja od par meseci, pa ce onda da krenu :).
 
Deo postova je prebacen u temu o naplati putarine.
 
Vrh