Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mene zanima da li će se sledeće godine potpisati ugovor (sa kojom firmom, državom?) za Požega - Duga Poljana, kao što je AV najavio. Mislim da za tu deonicu postoji samo idejni projekat. Kad bi krenulo projektovanje, eksproprijacija, izgradnja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692743#p692743:qpygmsic je napisao(la):
inzenjer10 » Čet Dec 26, 2019 1:04 pm[/url]":qpygmsic]Budite zadovoljni i ovim sto smo uradili. Petlja je jedna od komplikovanijih kod nas. Mnogo truda je tu ulozeno, a vas par nije zadovoljno izgledom petlje.Ako ti se ne svidja prijatelju, uvek imas alternativu.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

Od kad si ti moj prijatelj da me tako nazivaš ?
Sebi daješ malo previše slobode da bilo šta bilo kome određuješ , zar ne ?
Meni kao korisniku puta a pravilo se i od mojih delova plaćenih poreza daje puno pravo da kritikujem.
Alternativu sam savršenu našao i veruj mi uživam u vožnji bez naplatnih rampi i ograničenja.

A sad kad malo spustimo lopticu na razuman način da li bi ste bili ljubazni da mi / nam objasnite zašto projektani koriste ovaj vid petlje umesto deteline ? Hvala puno.
 
Како ускоро крећу зимске чаролије са хладноћом, поледицом и снегом. Биће занимљиво пратити да ли су организовали зимску службу за ових 120 км.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Проширује се наплатнa станицa „Прељина"

ЈП „Путеви Србије" обавештава јавност да се од 30.12.2019.г. наплатнa станицa „Прељина" проширује са пет на седам саобраћајних трака, од којих ће три саобраћајне траке бити за издавање картица и четири за наплату.

За електронску наплату путарине одређена је једна трака, али, по потреби, у функцији ће бити две или три траке, у циљу бржег проласка возила кроз наплатну станицу.

ЈП „Путеви Србије" апелује на све учеснике у саобраћају да поштују саобраћајну сигнализацију и ограничења брзине, као и да вожњу прилагоде условима на путу.
 
Pre neki dan je pisalo da je rok nekoliko meseci,a onda su neki mali ljudi svih struka i delatnosti odradili posao po kiši i vetru po danu i po noći i završili posao za sedam dana,slava im u svakom slučaju....
 
То је стварно добра вест, посебно јер зима стиже....

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693145#p693145:3pltbejc je napisao(la):
Žika » Pet Dec 27, 2019 2:12 pm[/url]":3pltbejc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692743#p692743:3pltbejc je napisao(la):
inzenjer10 » Čet Dec 26, 2019 1:04 pm[/url]":3pltbejc]Budite zadovoljni i ovim sto smo uradili. Petlja je jedna od komplikovanijih kod nas. Mnogo truda je tu ulozeno, a vas par nije zadovoljno izgledom petlje.Ako ti se ne svidja prijatelju, uvek imas alternativu.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока

Od kad si ti moj prijatelj da me tako nazivaš ?
Sebi daješ malo previše slobode da bilo šta bilo kome određuješ , zar ne ?
Meni kao korisniku puta a pravilo se i od mojih delova plaćenih poreza daje puno pravo da kritikujem.
Alternativu sam savršenu našao i veruj mi uživam u vožnji bez naplatnih rampi i ograničenja.

A sad kad malo spustimo lopticu na razuman način da li bi ste bili ljubazni da mi / nam objasnite zašto projektani koriste ovaj vid petlje umesto deteline ? Hvala puno.


Pa ovako. Svrha autoputeva uopste je povecati pre svega bezbednost voznje, kao i vreme putovanja. Svi znaju da je Ibarska magistrala crna tacka. Ovim autoputem postignuta su oba cilja. Truba petlja je znatno bezbednija od deteline, jer nema ukrstanja vozila iz suprotnih pravaca. Dakle, leva i desna traka su fizicki odvojene, sto se tice ekonomicnosti, mozda nije toliko ekonomicno, ali nam je cilj bezbednost. Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693273#p693273:12ra8qfu je napisao(la):
StaraMo » Pet Dec 27, 2019 9:35 pm[/url]":12ra8qfu]Pre neki dan je pisalo da je rok nekoliko meseci,a onda su neki mali ljudi svih struka i delatnosti odradili posao po kiši i vetru po danu i po noći i završili posao za sedam dana,slava im u svakom slučaju....
Nisu to mali ljudi, to su verovatno oni pritisnuti da se odmah nadje resenje jer se za prqznike ocekuje ludilo. To su veliki ljudi!
Nadam se da ce ovo kud i kamo ubrzati stvari.

Ajde Srbijo, pakuj kofere i dobrodošli u nase krajeve!
 
Predsednik Srbije je uvrstio deonicu Požega-Duga Poljana u plan do 2025. Odlična vest, čekamo samo Crnogorce da krenu ka Boljarima, pa ćemo i mi preostalu deonicu (Duga Poljana-Boljare) do granice da završimo. Srbija će biti preporođena korišćenjem novih auto-puteva, to je sada opipljivo. Živela Srbija!
 
Пре наставка радова ка Дугој пољани и Бољарама. Прво треба сачекати пад нарко боса у Цг. За њим ће и арнаутско к...е. Тада може лепо да се споји један народ!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693131#p693131:2eurlgqw je napisao(la):
Zvezdara64 » Pet Dec 27, 2019 1:21 pm[/url]":2eurlgqw]Mene zanima da li će se sledeće godine potpisati ugovor (sa kojom firmom, državom?) za Požega - Duga Poljana, kao što je AV najavio. Mislim da za tu deonicu postoji samo idejni projekat. Kad bi krenulo projektovanje, eksproprijacija, izgradnja?

U danasnjem ekspozeu je najavio tu deonicu ali mi je zvučao malo "nesigurno" u odnosu na najave drugih puteva, pošto se navodno još vode pregovori. Koga ne mrzi neka pogleda. https://youtu.be/n0T_KsHLq2s?t=3243
Sledeće godine će verovatno biti potisan "Memorandum o razumevanju" sa kinezima, pošto mislim da će kinezi to raditi i kreditirati. Po mom mišljenju to će raditi isti kinezi koji rade Čačak - Požega. Oni to završavaju za 3 godine (Vučko kaže 2 ali sam stekao utisak ovde na forumu da je to pre 3 godine) pa će nastaviti dalje deonicu kad završe. U samom ekspozeu, Vučko se i ne nada da će biti završena u narednih 5 godina ali da će dobar deo biti započet pa na osnovu toga zaključujem gore pomenuto. To se može čuti ovde: https://youtu.be/n0T_KsHLq2s?t=3280 . Takođe mi je i logično, jer kad su već tu mašine (krtice za tunele) i ljudi, nastavljaju samo dalje. Imaju iskustvo sa gradnjom u Srbiji. Upoznati su sa geologijom terena. Uhodali su se. Interes Kine je da se pravi ovaj put pa malo i to forsiraju. Ne isplati im se da sele sve mašine. Kad budu završili po Srbiji, samo se svi komplet presele u Niger ili Angolu i rade tamo :). Tada ćemo mi već završiti sa našom mrežom auto-puteva ili Kina neće imati puno interesa kod nas.
Da sumiram, po meni za tri godine počinje gradnja. Planiranje i expropriajcija kad se dobiju pare, tj. potpiše komercijalni ugovor. To bi trebalo da odrade u naredne 3 godine. Pa onda još minimum 3 godine gradnja. U najboljem slučaju do 2026 i to ako sve ide kao podmazano :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693462#p693462:z4rgb37x je napisao(la):
Mac » Суб Дец 28, 2019 5:00 pm[/url]":z4rgb37x]Predsednik Srbije je uvrstio deonicu Požega-Duga Poljana u plan do 2025. Odlična vest, čekamo samo Crnogorce da krenu ka Boljarima, pa ćemo i mi preostalu deonicu (Duga Poljana-Boljare) do granice da završimo. Srbija će biti preporođena korišćenjem novih auto-puteva, to je sada opipljivo. Živela Srbija!

Свака част на ентузијазму! Поготово данас. (без сарказма)
 
Админе, да си тако брз са дроновима, као са брисањем постова где би нам био крај! :)Ајде одмакни се мало од компа, сними ту обилазницу, видиш да су се разрадили!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
@inzenjer10 jedno pitanje, ako si upoznat. Hoce li se ona devijacija koja je privremeno koriscena dok se nadvoznjak za Obrenovac pravio uklanjati ili ce ostati onako kako jeste?
Inace, hvala za objasnjenje. Koristio sam perlju dva puta i mislim da je veoma jesnostavna. A ovo resenje ce do pravog izrazaja doci kada se izradi veza sa NBG.
 
Taj isti predsednik je istu deonicu obecao 2012-e da ce biti zavrsena do 2017-e. I jos mnoge druge. Hvala mu na postenju i sposobnosti, pa se vec 2 godine vozimo njime obecanim autoputem do CG granice. Takodje za taj period preporoda Srbija je pala ispod 7 miliona stanovnika, verovatno zbog vise sile sto je zemlja neplodna pa nema hrane ni vode, pa je to razlog sto ima manje ljudi. Spomenuo je jos jednu stvar - da ce plata 2025-e biti 900 evra. To je predugo, ja to mogu uciniti da bude vec sutra. Evo kako: povecam grejanje sa 90 na 300 evra, porez na imovinu sa 100 na 500 evra, PDV sa 20 na 22%, odlazak u penziju sa 65 na 70 godina, registraciju kola sa 200 na 400 evra, putarine sa 500 na 1000 dinara, parkiranje po gradu sa 100 na 300 dinara po satu, benzin sa 160 na 400 dinara... I eto je vec sutra plata od 900 evra. Doduse, ima tu jos jedna nebitna sitnica, a to je da ce vam troskovi skociti na 1200 evra, pa cete umesto prosecnog minusa 100 evra kolko vam sad mesecno fali, porasti na 300 evra kolko ce vam tada faliti.
Bilo bi korisno da covek vise ne bude predsednik, da se skolni, njegove price postale su nevazne.
 
Сјајно си написао Земљани, бар до брисања ! :)

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Sad sam isprobao celu deonicu, Sava centar - centar Čačka 1:35h. Not great not terrible, ali uzevši u obzir kijamet od Ljiga, zadovoljan sam.

Sava centar - Dobanovci - 10 min
Dobanovci - uključenje na A2 - 4.5min
Iskreno i kad završe deo do Jurija Gagarina, sumnjam da će moći za ispod 10 min da se dodje do Sava Centra. Tako da nisam previše razočaran što se nije odradilo prvo NBG - Surcin.

Uključenje na A2 (Surcin) - Petlja Obrenovac 10 min. Dakle ukupno 25 min od Sava Centra. Uglavnom ruta preko Zeleznika, Umke i Barica oduzme 30 min, tako da 5 min ušteda u startu. Neznatno za mene, obzirom da sam verovatno više goriva potrošio na AP, ali ko vozi 140-150 i ne gleda potrosnju, definitivno se isplati.

Dalje sve standardno osim katastrofe iza Dića gde maltene ništa nije očišćeno bilo, dva kamiona sam video da čiste sneg od Dića do Preljine. (Po jedan u smeru). Sve je to dovelo do toga da 4 kamiona ostane zaglavljeno na onoj uzbrdici, i to je sneg tek počinjao, ko zna koliko ih je još stalo na sred uzbrdice.

U Preljini nigde nikog sva sreća. :kk: :kk:
 
Срећа па је зима каснила ове године, шта би се десило да има снега као код мене на Тари, 50 цм
ca5254dd4027d6067fe38ea71cebcada.jpg


Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Izvinjavam se onima koji SVE vide kroz političke naočare. Mene u svemu zanima samo napredak svog naroda. KO GOD tome doprinese, ima moj naklon. I smatram da sve nas na ovom forumu vezuje rodoljublje, a ne politička uverenja i naklonosti. Samo pokušavam da zapazim poteze koji će imati smisla i za 100 godina, dnevna politika je van mojih zanimanja. Živela Srbija!
 
Da, sneg pada sve vreme, slabo čiste bas. Nije gužva ali sporije se vozi
 
Dragi Mac, i ja sam pohvalio 2012-e tu izjavu da ce do 2017-e biti gotov autoput do CG, a evo je 2020-a i nije posteno pocelo cak ni do Pozege da se radi. I sta sad, 8 godina kasnije treba da hvalimo istu pricu od nule? Pa ko je tu za kritiku, onaj koji ukazuje na laž, ili onaj koji je slagao? Prosto, covek je rekao, a pokazalo se da nije bio sposoban da to uradi, i to je to, to su činjenice jer autoputa jednostavno nema. Šta, da se napravilo kad je rečeno, do 2017-e ili da je u međuvremenu bio neko sposobniji ko bi to brže radio, to kao ne bi bilo dobro za narednih 100 godina Srbije, ne razumem taj argument... Mislim ok je da ovde neko prenese neku vest vezano za ovu temu, ali ocekivati da se 100 puta svi fasciniramo istom neostvarenom pricom, prosto je nerazumno.
 
@Mac Разумем твој став! Да је ово нормална математика требало би да је тако! Али није ,
1.сви ови АП који се граде су неколико пута скупљи од стварне вредности. То нећемо плаћати само ми , него и наша деца ако претекну од миграната
2. Када погледамо стратешки, ко то може да разуме све према Босни раде Турци
3. АП Ниш- Мердаре немци дају бесповратна средства 40 мил е. Па воле нас, добри људи показали на Церу , у Крагујевцу, и на крају у Призрену
4. Срби плаћају највећу акцизу на гориво у европи. Демонкратија!
5. Србима је дозвољен увоз шкарта аута из европе, а сада ће им се наплатити посебна такса за то
6. Сви наши путеви ће остати мигрантима, тачније терористима, мада ми ћемо исплатити кредите за њих
7. Нашој срећи нема краја са само што није 900 е, већина жена ради за 300 а мушкарци за тешке физичке послове за 400

Па добродошли у нову врлу Србију
Где су дигитални АП нормални , али снег за Нову годину по овом смешном календару је изненађење!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Vrh