Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Nedeljama gledam mapu i smišljam kako bi se mogao izvesti put desnom obalom ako je tu klizište. Jedan je onaj koji sam već jednom nacrtao kao obilaznica cela od Ostružnice do Mislođina ali to može da bude i kraći put - mislim da ima uslova da se postojeći put od Ostružnice do Umke proširi na 2 + 2, sadašnji put je prilično širok, mislim da to ne bi mnogo ni koštalo. Ostaje samo da se zaobiđe nekako Umka ili da se postojeća magistrala "ispravi" i dovede u red, proširi bar na 1+2 tamo gde može..mada mislim da je bolje napraviti tranzitni obilazak, to bi bilo između 7 i 10 km. Ako to ne možemo da uradimo sami kao država onda ajmo da organizujemo radnu akciju :) Krcan može da prikupi sredstva od naših iz Australije..:)

Mada, nije toliko strašno ni vratiti se od Surčina do Ostružnice kada bude gotova deonica Surčin-Obrenovac, to će na na neki način biti najbrži put za stanovništvo sa desne strane. Udaljenost je svega 4km od buduće petlje do Ostružnice. To jeste kruženje i velika je šteta što nema za sada prilaza sa desne strane..ali opet, šta je tu je. Potrošnja goriva jeste veća mada je veća svakako ako se vozimo autoputem. Potrošnja goriva opet nije ni mala ako idemo kreni-stani preko Obrenovačkog puta. Ako želimo brže i bez sekiracije onda nema bolje trase (za sada)
 
Vezano za trsu desnom obalom Save, Velja skoro rekao da je za vreme njegovog ministrovanja plan bio da se Sava tu oko klizista izmesti 200 metara zapadno, pa bi u tom slucaju magistrala mogla ici novoformiranim kopnom nedaleko od reke, umesto da kruzi brdima oko Barica, Umke.
 
Dobro Dule, ali ja bi ipak rekao da imaju odredjeni moralni minimum, pa su ovaj put otvarali autoput do Ljiga dokle I ide (ne do Cacka). Tako da mislim da su I oni svesni da bi otvaranje Surc-Obren predstavljanjem kao ponovljenog otvaranja Beograd-Cacak bilo iritantno I vredjalo mozak sada veceg broja ljudi. Ja im zelim da taj moral bude jos veci I da budu jos realniji. Nazalost to ce od skoro znaciti I da nema Bogzna kakvih novih velikih gradilista niti otvaranja autoputeva, tj da ne rade dobro. Zato oni sad zure I panicno najavljuju mase novih autoputeva, ali cak I da neke od njih krenu trebace godine I godine da se zavrse. O tome su trebali misliti pre 2,3 godine.
 
Čepova po Beogradu imate koliko hoćete, nije to izmislio ni Vucko ni Djilas, dolazi samo na naplatu ono što se decenijama NIJE radilo niti razmisljalo.
Prostim jezikom, dosta saobraćajnica nije projektovano za ovaj obim saobraćaja, to je i laicima valjda jasno.
Nisam dugo u Beogradu ali stariji znaju da je Dusanovacki most trebalo da bude privremeno rešenje kao veza sa autoputem a stoji decenijama... Iako je saobraćajnica izuzetno opterećena i već decenijama propada. Slično je sa mnogim drugim delovima u gradu, tako i Obrenovacki put koji je sad de facto čep nad čepovima a svi znamo zbog čega :)
Doduše kad krene naplata putarine, mislim da će se gužve smanjiti, no videćemo :)
 
Sve se nesto brinem, dal se Plecko vratio sa posla? :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652370#p652370:24lbbvl9 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Avg 24, 2019 11:20 am[/url]":24lbbvl9]I drago mi je da su se ispucali za otvaranja, I ovo malo preostalo do Survina I Bancareva do Nove godine, jer ce za izbore sledece godine imati da otvore tuki. A onda I za izbore posle njih isto tuki. Jer sad ce se zapravo videti kolko su bili tanki I da za 6 god blebetanja nisu poceli skoro nista. Pa ce nista moci od uskoro I da otvaraju.

Izvinjavam se za digresiju, rešenje je samo bojkot sistema svuda i na svim nivoima vlasti. Prvo je, ne izlaziti na izbore i ne dati im legitimitet. Mislim da još jedan mandat, treći po redu, ovog ludaka sa višestrukom dijagnozom je def put u trajnu i nepovratnu propast. Svi ste umni, zato utičite na svoju bližu sredinu jer nje vam ovisi život, ne od umnih ljudi na ovom forumu. Ovo je samo virtuelna oaza u pustinji zvanoj Srbija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652401#p652401:2rndegvz je napisao(la):
KrCan » Sub Avg 24, 2019 12:13 pm[/url]":2rndegvz]Sve se nesto brinem, dal se Plecko vratio sa posla? :lol:
Mislim da je uspeo danas da pristigne jer je subota :laugh:
 
Malo ekskluzive,deo između Jakova i Boljevaca.Uveliko se asfaltira i u raznim je fazama.Nešto je na onoj emulziji,nešto na prvom sloju a deo ka Boljevcima postavljaju završni sloj.
4a3f2304fb0f15e5ad7c4428fb6a42f2.jpg
7dcc0f7c2a1433da60d0c63eb3bd0351.jpg
d6b5334c9fce6f5d92162f55235be749.jpg
346b9721a728ad01ef6a0b45b925c3b5.jpg
398cfe308e655c977484800658741dd5.jpg
6c76d339ff0f6e0b5ed5e2b680020d63.jpg
4b4b35a4d622ce5c35df33bc2734daa6.jpg
2f45d4e18a5e9caa26e03f690e8e8e77.jpg
8c08ce67ce114314294631e8ecd0d6c0.jpg
099ae68a5a4d3c6eb981da07f85164c8.jpg
130a55497ed79b6a4373c5437947c9ae.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Мислим да морал као категорија, више не постоји у власти. Само ИНТЕРС, видећемо од свих најава шта ће се и колико радити! БГ-у је неминован колапс и то птице на грани знају, да се сада крене са улагањима као и градњом метроа тек за 10 година би делимично решили проблем! Избори су бесмислени, јер очигледно " мртви " побеђују!
 
Jos uvek nisam bila u prilici da prodjem ovim dugo ocekivanim putem. Toliko se cekalo a i dalje se ceka na odredjene deonice da covek vise i digne ruke. Mada, kada se zavrsi onda se nekako i svo nezadovoljstvo zaboravi. Sem naravno, najskupljeg faktora-ljudskog zivota.

S obzirom da idu parlamentarni nadam se najboljem jer samo to moze da bude motiv za ubrzanje price.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652403#p652403:1ylnlukg je napisao(la):
fraivan » Sub Avg 24, 2019 12:32 pm[/url]":1ylnlukg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652370#p652370:1ylnlukg je napisao(la):
Earthmoving » Sub Avg 24, 2019 11:20 am[/url]":1ylnlukg]I drago mi je da su se ispucali za otvaranja, I ovo malo preostalo do Survina I Bancareva do Nove godine, jer ce za izbore sledece godine imati da otvore tuki. A onda I za izbore posle njih isto tuki. Jer sad ce se zapravo videti kolko su bili tanki I da za 6 god blebetanja nisu poceli skoro nista. Pa ce nista moci od uskoro I da otvaraju.

Izvinjavam se za digresiju, rešenje je samo bojkot sistema svuda i na svim nivoima vlasti. Prvo je, ne izlaziti na izbore i ne dati im legitimitet. Mislim da još jedan mandat, treći po redu, ovog ludaka sa višestrukom dijagnozom je def put u trajnu i nepovratnu propast. Svi ste umni, zato utičite na svoju bližu sredinu jer nje vam ovisi život, ne od umnih ljudi na ovom forumu. Ovo je samo virtuelna oaza u pustinji zvanoj Srbija.

Slazem se, lajkujem post i dodajem, prvo recite svom sefu alo mamlaze, necu da radim preko 8h za 20 000 do 60 000 din, izlazim u 16h kuci. Krenimo da menjamo od naseg mikroprostora pa navise
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652389#p652389:15lixk9f je napisao(la):
Earthmoving » Sub Avg 24, 2019 12:56 pm[/url]":15lixk9f]Dobro Dule, ali ja bi ipak rekao da imaju odredjeni moralni minimum, pa su ovaj put otvarali autoput do Ljiga dokle I ide (ne do Cacka). Tako da mislim da su I oni svesni da bi otvaranje Surc-Obren predstavljanjem kao ponovljenog otvaranja Beograd-Cacak bilo iritantno I vredjalo mozak sada veceg broja ljudi. Ja im zelim da taj moral bude jos veci I da budu jos realniji. Nazalost to ce od skoro znaciti I da nema Bogzna kakvih novih velikih gradilista niti otvaranja autoputeva, tj da ne rade dobro. Zato oni sad zure I panicno najavljuju mase novih autoputeva, ali cak I da neke od njih krenu trebace godine I godine da se zavrse. O tome su trebali misliti pre 2,3 godine.

Kad se zavrsi Surcin-Obrenovac ponovo ce da otvaraju, u to nemam sumnju. U principu ne smeta mi cirkusijada samo da sto pre zavrse a parlamentarni su dobar motiv jer posle izbora ima da razvlace pitu jos 4 godine. Sto se tice promena u smislu promene vlasti scenario po pitanju puteva bi bio krpljenje uradjenog kao sto smo vec imali priliku da vidimo scenario zbog koga je produzeno otvaranje deonice Obrenovac -Ljig.
 
Svaka čast Tikvice, sjajne fotke! :)
Slažem se msksim1, svako treba da krene od sebe, vlast će se jednog dana promeniti, svest naroda treba menjati a za to trebaju decenije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652389#p652389:1yy3c30o je napisao(la):
Earthmoving » 16 minutes ago[/url]":1yy3c30o]Dobro Dule, ali ja bi ipak rekao da imaju odredjeni moralni minimum, pa su ovaj put otvarali autoput do Ljiga dokle I ide (ne do Cacka). Tako da mislim da su I oni svesni da bi otvaranje Surc-Obren predstavljanjem kao ponovljenog otvaranja Beograd-Cacak bilo iritantno I vredjalo mozak sada veceg broja ljudi. Ja im zelim da taj moral bude jos veci I da budu jos realniji. Nazalost to ce od skoro znaciti I da nema Bogzna kakvih novih velikih gradilista niti otvaranja autoputeva, tj da ne rade dobro. Zato oni sad zure I panicno najavljuju mase novih autoputeva, ali cak I da neke od njih krenu trebace godine I godine da se zavrse. O tome su trebali misliti pre 2,3 godine.
Moralni minimum? Nadam se, ali taj minimum je baš nisko.

Ako nema šta da se završi i otvara, onda će se kopati kamen temeljci novih projekata, a tek tok vređa mozak svakoga ko iole razmišlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652425#p652425:1ecfo3m6 je napisao(la):
msksim1 » Sub Avg 24, 2019 1:08 pm[/url]":1ecfo3m6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652403#p652403:1ecfo3m6 je napisao(la):
fraivan » Sub Avg 24, 2019 12:32 pm[/url]":1ecfo3m6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652370#p652370:1ecfo3m6 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Avg 24, 2019 11:20 am[/url]":1ecfo3m6]I drago mi je da su se ispucali za otvaranja, I ovo malo preostalo do Survina I Bancareva do Nove godine, jer ce za izbore sledece godine imati da otvore tuki. A onda I za izbore posle njih isto tuki. Jer sad ce se zapravo videti kolko su bili tanki I da za 6 god blebetanja nisu poceli skoro nista. Pa ce nista moci od uskoro I da otvaraju.

Izvinjavam se za digresiju, rešenje je samo bojkot sistema svuda i na svim nivoima vlasti. Prvo je, ne izlaziti na izbore i ne dati im legitimitet. Mislim da još jedan mandat, treći po redu, ovog ludaka sa višestrukom dijagnozom je def put u trajnu i nepovratnu propast. Svi ste umni, zato utičite na svoju bližu sredinu jer nje vam ovisi život, ne od umnih ljudi na ovom forumu. Ovo je samo virtuelna oaza u pustinji zvanoj Srbija.

Slazem se, lajkujem post i dodajem, prvo recite svom sefu alo mamlaze, necu da radim preko 8h za 20 000 do 60 000 din, izlazim u 16h kuci. Krenimo da menjamo od naseg mikroprostora pa navise

Nisam bundžija apriori bez razloga. Ali kao racionalni homosapiens imam razum i imam obraz. Svuda gde sam radio bio sam taj koji se protivio rajinskom i podaničkom mentalietu. Ja sam napustio posao od 200 soma jer nisam hteo da radim sa tatinim i maminim sinovovima, i zbog istih da ginem dan i noć. Zbog istih ću napustiti ovu zemlju.
 
Da li neko zna koje godine je pušten u saobraćaj ovaj široki deo puta preko Ostružnice?
 
Išao sam sinoć autoputem. Ali uključio sam se tek u Lajkovcu (Nepričavi). Nisam ni pokušavao ka Obrenovcu u petak popodne. Mogu da kažem da je Ibarska prazna, a od Stepojevca do Ćelija put presvučen novim asfaltom. Ovo uopšte nije loša kombinacija dok ne završe sve do Surčina.
Sad sam tek i ja uvideo koliko bi značila petlja za Lazarevac (kod skretanja za Bogovađu). Ipak do Nepričave mora da se skrene nekih 7km do uključenja na autoput. Za to vreme ja sam vec na pola puta do petlje Ljig.
 
pratim vas vec par godina i hvala svima na informacijama.
interesuje me ova ideja sa petljom za lazarevac : Da li je jeftinije praviti petlju u Bogovadji ili obilaznicu oko Lajkovca?
jer vremenski za voznju mislim da nije velika razlika
 
Stigao sam u selo. Išao sam pravcem koji sam najavio, preko Tent-a. Od Borče do kružnog toka u Mislođinu sam putovao sat i 15 minuta, stim što je danas bio neki sabor bajkera u Bojčinskoj šumi, koncert i neki sudar na izlazu iz Surčina pa smo bukvalno stajali u mestu nekih 20 minuta. Inače, put nije opterećen, vozili smo konstantno od Jakova i prošli kroz Obrenovac ka Mislođinu solidnom brzinom. Tunele na Azvirtovoj deonici nisu oprali a mnogo su prljavi, očekivao sam da će to rešiti. Snimio sam celo putovanje a Bože zdravlja snimiću i povratak pa ću proslediti. Inače, od Borče do izlaza za Surčin na obilaznici, putovao sam 20ak min, kada puste novu deonicu, to će biti oko 25 min do nove petlje.
 
Kad pomenu Azvirtovu deonicu.
Nakon izlaza iz tunela Brancic uopšte nema znaka za ograničenje brzine (ili ga ja nisam primetio).
I tako sve do tunela Veliki Kik, gde je ograničenje 100km/h. Posle tog tunela opet nema znaka (bio je pre sigurno). Isto tako, na jos par mesta...
Meni se čini da će da promene neke table i na nekim mestima da stave 130km/h.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=652374#p652374:1kb387ok je napisao(la):
adža » 24 Avg 2019, 12:29[/url]":1kb387ok]Nedeljama gledam mapu i smišljam kako bi se mogao izvesti put desnom obalom ako je tu klizište. Jedan je onaj koji sam već jednom nacrtao kao obilaznica cela od Ostružnice do Mislođina ali to može da bude i kraći put - mislim da ima uslova da se postojeći put od Ostružnice do Umke proširi na 2 + 2, sadašnji put je prilično širok, mislim da to ne bi mnogo ni koštalo. Ostaje samo da se zaobiđe nekako Umka ili da se postojeća magistrala "ispravi" i dovede u red, proširi bar na 1+2 tamo gde može..mada mislim da je bolje napraviti tranzitni obilazak, to bi bilo između 7 i 10 km.
Evo moglo bi ovako nekako... da se zaobiđe Umka i spoji se na kraj Baričke reke, tu je nekad išao ćira...
 
Vrh