Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

AleksandarGrf":151jkm8u je napisao(la):
Naravno. Pre su svi bili glupi. Sada sve cveta i radi se kako treba. Ova deonica bi bila otvorena odavno da nije prljavih i korumpiranih demokrata koji su dozvolili da se ovde nakon samo 3 godine neodrzavanja otvore pukotine do cak 5 milimetara. Ima snimak kad covek jedva ide 200 po ovoj oranici!
Daleko od toga da branim demokrate, ali ministar za infrastrukturu je bio Mrkonjic, pre njega Velja Ilic, niko od njih dvojice nije bio u dsu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AleksandarGrf":2epew277 je napisao(la):
Naravno. Pre su svi bili glupi. Sada sve cveta i radi se kako treba. Ova deonica bi bila otvorena odavno da nije prljavih i korumpiranih demokrata koji su dozvolili da se ovde nakon samo 3 godine neodrzavanja otvore pukotine do cak 5 milimetara. Ima snimak kad covek jedva ide 200 po ovoj oranici!
Mani se navijačke politike. Hajde što nisi u pravu nego zagađuješ forum onim što nije tema. Ako ćemo pravo svako tu snosi deo svoje krivice: i socijalisti i demokrate i novosrbijanci i naprednjaci.

Činjenica je da nećemo imati gotov autoput.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Imam nezvaničnu informaciju da su primili ljude koji će raditi na naplatnim rampama.
 
Svi su krivi za ovo stanje od kako je tito umro. Da li je on mogao da izgradi vise puteva, vrv jeste. Ali on je izgradio vise nego svi posle njega. Ljudi sta vam je, nemamo mi kolektivnu svest ni osecaj za opste dobro. Videste li koliko je ljudi poginulo od 01 juna ove godine do danas na nasim putevima, a nisu bili stranci da kazemo zbog sezone turisticke vec sbe nasi! Ako kazes sto je poginulo 4 mladih kod Sapca, recicw da si lud. Nema sta mladi ljudi da traze po nocnim klubovima i da se opijaju. Zamali Ogenjen Kuzmic da pogine jer je isto neko pijan iz nocnog kluba nalateo na njega. Dvoje dece ispod 10 godina poginulo na AP kad ih je vozio deda u fordu ka. Deda zbog male penzije nije imao para za bolji auto i bezbedniji a takodje niti je vezao decu niti su bila u sedistu! Pa ljudima kao so na na ranu da stavis kad ima kazes da moraju da se vezu! Svako ali svako kome sam rekao da mora da da barem 30 000 din za decije sediste pogotovu za kategoriju od 0-18 kg hoce da me obesi. A za duvan i alkohol se uvek ima. Kriv je Milosevic sto nije uradio AP (njegov sin debil se zalio da ne moze da podesi temp u bazenu kako treba), pa onda Zuti debili koji su sve zivo prodali, pa onda ove danasnje krvopije koji u zadnji cas namerno kazu, "jaoj pogresio mrkonjic tek smo sad videlu posle 4 godine nase vlasti". Ali mi smo krivi za sve ovo razumete, jer nemamo kolektivnu svest. Nama je briga za drustvo i bezbednost na zadnjem mestu. 100 evra za svadbu i 50 evra za deciji rodjendan uvek mora da se ima da se pohvalim pred komsijama da idem na rodjendane i svadbe i da pravim rodjendane. A to sto vozim dete u nebezdebnim kolima, sto saml idoti placaju decija sedista i vezuju pojas to nema veze. Pogledajte koliko je ljudi poginulo od 01 juna do danas. Kao nikada do sada! I bas briga nasu vlast za to.
 
Nadputnjak na ulazu u Jakovo iz pravca Surčina...
d21a02c226475b3565aaa369f7440ad6.jpg
3ffa6fe053fba41604375491ea2f1c5a.jpg
5546dc18f2413a512cd879d19c63a1a8.jpg
5ba616a9cbdbdf7be86e88167a8576e7.jpg
0a21d3534c1089904050e2645ca77052.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
... nasipanje trase i pogled ka Obrenovcu i ka obilaznici.Ovde će biti i petlja,mada još nisu počeli trasiranje.
adcc1f8052de2f8ac4168856a45d6cfd.jpg
b63f4376fa61997daf3851b35848049c.jpg
8a8b72f5a8d917a14c3a7800bdd8e3eb.jpg
46b871e6d38eb851d7c4d9387c5124d8.jpg
9cc82b4fe95ec70a487a8d3817d751f4.jpg
00bfd58e2178ac20e6747404e88d9fc1.jpg
78969a1688ae1edce6f77f0fb4e05b19.jpg
506492fe751550b88083fae4fdad1bf4.jpg
a8ea97da2065fd2fdace8dce924e6e72.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
danas sam leteo , pa sam imao uvid iz pticije perspektive.
Tesko da ce ovo biti gotovo do kraja godine...
318f176cc26559534ea0265192cf24b3.jpg
69de8fe2f99c312ea6a856f0b3203a47.jpg
0f38615c4c04a1bfe5380bdddae88082.jpg
3cada81a9db94fd7f5d39ab9b126b618.jpg
cfa3b1f49c9316285dd9529e659b8d27.jpg
67312e42c236f3ca5f7d8daa68cc3df5.jpg
bfec6a7e9eaef6a51f95c4c729c790db.jpg


Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Јел то оно - види се из авиона да неће бити готово... :roll:
Ја са ових твојих фотоса не видим кад ће бити готово. Биће да је ствар у подсвести.. :wink:
 
Ni meni nije jasno odakle takav zakljucak.
Radi se na svim delovima uveliko.
 
Meni deluje da bi za mesec-dva moglo biti gotovo, uz dobru organizaciju.
 
I te kako moze da bude gotovo do kraja godine, jako lepo se radi... U subotu sam bio u Jakovu i verujte mi da na svakih par minuta prodju kamioni natovareni zemljom i sljunkom.. vikend je i sve je puno radnika. Imaju jos skoro 5 meseci da zavrse sve, ovim tempom, mislim da ima sanse.
 
Bice 100 posto tacno sto je Krcan rekao. Videcete pustice se sve do 01 septembra i mesec dva ce ici saobravaj i onda ce krenuti da zatvaraju. Kad odrade sva ukrstanja iskljucice cele deonice pa ce sve iznova da rade. Ocekujemo uskoro da zatvore deonicu ljig preljina jer se udubljenje na AP kad se prodje takovo pa se krenete nizbrdo da se spustate, sve vise i vise produbljuje i auto osetno odskoci uvis. Valjda ce deonica obrenovac surcin kad se uradi izdrzati par godina da ne propadne.
 
A u međuvremenu plaćaće se vise
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... odsto.html

P.S. ovo je tacno sto je forumas napisao ,ima par delova gde auto odskoci na delu Preljina -Dici. Nije bilo pre. Verovatno ce biti nekih rekonstrukcija ,e sad pitanje je moze li bez totalnog zatvaranja saobraćaja . I jos jedno,kad ce i da krenu u saniranje
 
"Rekao je i da će 18. avgusta otvoriti put Obrenovac-Ub, Ub-Lajkovac, Lajkovac-Ljig, Ljig-Čačak, tako da će se mnogo brže stizati do mora."
Umesto za 9 sati, stizacemo za 8 sati i 45 minuta.

Pominjao sam vam prijatelja sa prijateljima i vezama u vlasti itd. koji mi je pre godinu dana (kad smo svi mislili da ce biti sve gotovo do kraja 2018.) rekao da ce AP biti gotov ne pre kraja 2019. Pre sam ga pitao sta je razlog i rece da su problemi uglavnom u finansiranju. Kaze da nije pitanje kojliko treba graditeljima da se zavrsi put, nego kad sve moze da im se plati. Dzabe pritisak da se radi i pretnje ministarke, kada se ne placa na vreme. Kaznili bi oni odavno izvodjace koji kasne, da su ih isplatili.
Tu je i problem sa tenderima za podizvodjace. Da bi neko "tvoj" dobio posao, mora da bude najjeftiniji. Pa gde je onda poenta? Pa pustis ga da ustedi u materijalu i kvalitetu, ali kad vise ne moze da se "istanji", onda se kasni sa isplatom firmama angazovanim ispod njih, a onda i oni rade smanjenim kapacitetom a posledica je kasnjenje. Tad se udje u presipanje tipa "ne platis jedno, da platis ono drugo", a to takodje zahteva vreme da se papiroloski pokrije...
Zbog velikog pritiska ce put biti otvoren ranije, ali daleko od toga da ce biti uradjen kako treba, odnosno bice puno doradjivanja. Glinena deonica nije ni otvorena za radove na svim kriticnim mestima, jer ne moze brzo ni da se isfinansira ni uradi.
Sto se tice deonice Dici-Preljina, koju je radio Azvirt i koju smo hvalili, na njoj je radio moj brat od rodjene tetke i kaze da je tu napravljeno puno ocigledih propusta u radu i da ni ta deonica nece izdrzati dugo, ali da ce se to sminkati "u hodu"
 
Na satelitu od pre 3 dana deluje da ok napreduje (iako na nekim delovima je svetlije, a na kojima smo vec ranije videli slike da je stavljen neki sloj asfalta), pa cak i onaj najzaostaliji deo kod petlje Lajkovac deluje da je tada imao asfaltiranu jednu traku. Izgleda i da su one krace deonice do 50tak metara uglavnom asfaltirane nekim slojem asfalta.
https://apps.sentinel-hub.com/sentinel- ... ates=false
 
Earth,da ,tu je ili sloj asfalta ili pred asfaltom. A i onaj deo levo ,sto nismo ni znali da je deo petlje ,prema Va je takodje pod asfaltom ili se crni zbog necega.

Ovo za otvaranje- uopste mu ne verujem nista,zar iz otvorenog autobusa na K10 on tvrdi kako za mesec dana otvara ovu deonicu ,i posle 10 dana promeni pricu. Pa ja ne bih mogla onako pricati,kao da i sam veruje u to ,a znao je i tad da nece biti otvaranja.
Kako god bilo,svu radost mi je pokvario KrCanov izvestaj. Narocito ako se put u buducnosti bude zatvarao skroz ,bez preusmeravanja,pa dok oni to odrade ( verovatno u vreme najvece letnje sezone sl godine ) ima da nam svima presedne.

I dok mi gledqmo 7-8 najavu otvaranja- ima li vesti kafa ce radov ka Pz poceti? Ako neko ima insajdersku informaciju?
 
Da,dobro napreduju,setao sam petljom u subotu popodne. Vidim da su dodatno ojacavali sa gabionima ( ako su to kavezi sa kamenjem ) svuda uz nadvoznjake i to dvostruko. Nisam nista slikao jer mi je muka vise od svega,neverovatno mi je da nesto novo sto jos nije ni pusteno u saobracaj se prekopava . Doduse,jos zimus ,kada sam jednom po snegu setao rekao sam vam da sam primetio kako je cela kosina pod snegom uz taj nadvoznajk jednostavno ulegla. Zaista ima dosta masina i radnika,valjda ce sada to zakrpiti a posle sta nam bog da....
 
Ајде да видим да ли сам нешто заборавио
1. Плаћамо путарину
2. Плаћамо ненрмалне акцизе за гориво
3. Плаћамо осигурање аута
4. Плаћамо саобраћајне и возачке
5. Плаћамо таблице
6. Плаћамо лекарски преглед
7. Плаћамо технички преглед
8. Плаћамо атесте
9. Плаћамо камере
10. Плаћамо саобраћајну полицију
На све плаћамо још и ПДВ

Ја сам за Звездане стазе...Ентерпрајз трансмишн!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643461#p643461:aabej5kq je napisao(la):
мајстор » Pon Jul 29, 2019 2:28 pm[/url]":aabej5kq]Ајде да видим да ли сам нешто заборавио
1. Плаћамо путарину
2. Плаћамо ненрмалне акцизе за гориво
3. Плаћамо осигурање аута
4. Плаћамо саобраћајне и возачке
5. Плаћамо таблице
6. Плаћамо лекарски преглед
7. Плаћамо технички преглед
8. Плаћамо атесте
9. Плаћамо камере
10. Плаћамо саобраћајну полицију
На све плаћамо још и ПДВ

Ја сам за Звездане стазе...Ентерпрајз трансмишн!
Sta to ti lupetas? To su najnize cene u regionu,u Evropi bre! I nije tacno da su primanja manja,ima drzava gde su primanja manja ,a cene vise ( verov Severna Makedonija i Albanija),ako nam sve nije najpristupacnije u Evropi onda smo jako blizu toga.
Skup ti AP ? Idi mimo njega,nemoj ga koristiti.
Skup ti auto ? Vozom idi ili ,gra.prevozom,neku soluciju.... ajde bre sve razmazeno,sqmo kuka i kmeci. Elektricni auto npr -aha skupa ti struja jel? Ne znas ti koliko mi dobro zivimo.

Da ne bude zabune- salila sam se naravno. Nego ovako se predstavlja narodu ,pa kad pokazu koliko smo " bahati" stvarno da nas bude sramota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643153#p643153:3h01so2t je napisao(la):
Veliki Vracar » 28 Jul 2019 03:48 pm[/url]":3h01so2t]Јел то оно - види се из авиона да неће бити готово... :roll:
Ја са ових твојих фотоса не видим кад ће бити готово. Биће да је ствар у подсвести.. :wink:

Nazalost sad vidim da su fotke poprilicno komprimovane i da se nista ne vidi.
Tvrdim da deonica od Surcina do Obrenovca nece biti gotova!
Zivi bili pa videli! Mnoge konstrukcije jos nisu izvedene , nedostaju nasipi, velika povrsina je jos pod nekim zutim slojem nevezanog materijala.

Deonica od Obrenovca do Ljiga ce biti gotova do 18tog.
 
Vrh