Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Управо сам то хтео да кажем. Узимајући у обзир колико се код нас све развлачи и траљаво иде, увек сам пре за то да се нешто пусти што пре па макар се касније и поправљало, јер ако се буде чекало да се сваки детаљ доведе у предвиђено стање, чекаћемо још годинама ако не и деценијама.
 
Ovo je skandalozna stvar, a anastezirana javnost nije više u stanju ni da primeti kako se skandal odvija svima pred nosom.

"Samo da se krene, da se nešto radi...", tako misli velika većina našeg društva...
 
Naravno da je skandal. Cekamo jos uvek da bilo ko iz vlasti odgovara za ovako nesto u ovoj drzavi.
 
Viper,ja nisam od tih upucenih,ali pamtim kad je Earth rekao da nakon sto se zavrsi asfalt treba oko mesecak dana da se sve privede kraju. Verovatno zavisi od brzine kojom rade.
E sad ,oni su stavljali ograde uz sam AP.
Imaju i one ograde za zivotinje da se postave,mada i njih su mogli odavno da stave.
Postavljanje signalizacije ,a to nisu jos ( konstrukcije za one semafore pa njihovo postavljanje)
Pisanje linija po putu ( ne znam kako se pravilno kaze).

Za nesto je potrebno da asfalt bude gotov,za nesto ne. Sve zavisi na licu mesta sta sad rade.

Mira -iako optimista- misli da nema sanse . Mada mozda imaju dobru organizaciju pa to ide brzo kad hoce.
Mislim da je najbitnije gledati da sve zavrse sa asfaltiranjem, da ne bude iznenadjenja.
 
Cekajte ljudi, mozda je trebalo mesec dana posle tek izgradjenih 40km novog puta na deonici Ljig-Preljina.
Ovde se radi o popravkama vrc gotovog puta. Koliko se ukupno kilometara ponovo radilo? Mozda 3-4km...
Sto se tice deonica Obrenovac-Ub i Lajkovac -Ljig ja sam razumeo da je to sve gotovo u potpunosti, sa sve uradjenom horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. Mozda gresim, moze li neko da potvrdi?
 
У овој банана земљи, очигледно је све могуће. Путеве ће направити, јер су потребни Нато пакту. Друга ствар је што их фушере, што се краде лопатом. Што ћемо све поправке опет ми плаћати. Што имамо једну од најскупљих путарина. Нато пакт не мора да плаћа путарине, лепо зар не!
Колико ће поправке коштати то само Бог зна, наравно њихови пулени ће зарађивати на томе, а ми ћемо само плаћати, плаћати...Да би сезавршио АП до Црне Горе, требаће минмум деценија. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642598#p642598:cf17qyq5 je napisao(la):
JoeBG » Pet Jul 26, 2019 10:00 am[/url]":cf17qyq5]Cekajte ljudi, mozda je trebalo mesec dana posle tek izgradjenih 40km novog puta na deonici Ljig-Preljina.
Ovde se radi o popravkama vrc gotovog puta. Koliko se ukupno kilometara ponovo radilo? Mozda 3-4km...
Sto se tice deonica Obrenovac-Ub i Lajkovac -Ljig ja sam razumeo da je to sve gotovo u potpunosti, sa sve uradjenom horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. Mozda gresim, moze li neko da potvrdi?
Sve što sam ja napisala odnosilo se na rad na delu gde je glinena. Ovo ostalo je gotovo.
I na glinenoj ne znam npr to crtanje linija- da li mora za 12km ponovo ,da li su prethodne bile i ono zvučne kad se predje autom preko njih....
Na tih 12km treba odraditi sve ,e sad koliko treba vremena tesko je reci ,u Ljigu je to bilo razvucenooooo,nisu žurili. U Ljigu svi semafori rade iako je put blokiran,sve je gotovo. Za deo do Obrenovca verujem da je isto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642599#p642599:2ybqrhg7 je napisao(la):
мајстор » Fri Jul 26, 2019 11:08 am[/url]":2ybqrhg7]У овој банана земљи, очигледно је све могуће. Путеве ће направити, јер су потребни Нато пакту. Друга ствар је што их фушере, што се краде лопатом.

Išo ministar Velja Ilić kod kolege u Nemačku. Odveo ga ovaj u svoju velelepnu kuću.
Pita Velja švabu odakle mu sredstva za tu lepotu ... a ovaj mu pokaza prstom - Vidiš onaj autoput, e on je uži za 1cm.

Posle neku godinu ugostio Velja švabu, odveo ga posle kod sebe, da ga domaćinski ugosti.
Švaba tada pita Velju - A kako ti stvori ovu lepotu. Velja mu pokaza prstom - vidiš onu ravnicu, tu je TREBAO da prođe auto-put.

:laugh: :laugh: :laugh:


p.s. Da se malo nasmejemo na svu našu muku.

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642615#p642615:34kxxlt4 je napisao(la):
MiraC » Pet Jul 26, 2019 11:51 am[/url]":34kxxlt4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642598#p642598:34kxxlt4 je napisao(la):
JoeBG » Pet Jul 26, 2019 10:00 am[/url]":34kxxlt4]Cekajte ljudi, mozda je trebalo mesec dana posle tek izgradjenih 40km novog puta na deonici Ljig-Preljina.
Ovde se radi o popravkama vrc gotovog puta. Koliko se ukupno kilometara ponovo radilo? Mozda 3-4km...
Sto se tice deonica Obrenovac-Ub i Lajkovac -Ljig ja sam razumeo da je to sve gotovo u potpunosti, sa sve uradjenom horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. Mozda gresim, moze li neko da potvrdi?
Sve što sam ja napisala odnosilo se na rad na delu gde je glinena. Ovo ostalo je gotovo.
I na glinenoj ne znam npr to crtanje linija- da li mora za 12km ponovo ,da li su prethodne bile i ono zvučne kad se predje autom preko njih....
Na tih 12km treba odraditi sve ,e sad koliko treba vremena tesko je reci ,u Ljigu je to bilo razvucenooooo,nisu žurili. U Ljigu svi semafori rade iako je put blokiran,sve je gotovo. Za deo do Obrenovca verujem da je isto.

Opet ne razumem kako na glinenoj treba da se radi sve? Pa ona je bila u potpunosti gotova: nacrtane linije, uradjena zastitna ograda, postavljeni znakovi...
Valjda treba samo da se docrtaju linije tamo gde su radjene popravke. Ja mislim da to moze da se uradi za manje od 7 dana.
 
Evo danima nisam bio na forumu, ajde sve da ne mracim, ali otprilike i kao i prosle godine u vezi glinene.
Posle ove "muke" na delu kroz Grdelicu moram vam nazalost reci i za glinenu.
Kad sam u Junu prosao i napravio onu reportazu, rekao sam vam da nema sanse da se zavrsi do NG.
Na zalost to tvrdim i sad!
Znam svi me gledate kao ludaka, jer deonica samo sto nije otvorena, a ja tupim...
Ne brini te, bice otvorena za dvadesetak dana, ali nazalost ne i zavrsena! Sredinom Juna na najvisem vrhu je doneta odluka da se pod hitno privedu kraju svi raskopani delovi, kako znaju i umeju, ako treba nek angazuju jos koga god hoce, ali deonica se mora otvoriti i tacka!
Problem je sto su ostale jos najmanje 4 ispitane lokacije sa identicnim sastavom trase, koje se obavezno moraju raditi...
Onda je preseceno i odluceno da se to radi naknadno po otvaranju. Nesreca je u tome sto je to vrli tesko izvesti, kad se menja tampon, a da se ne zatvore oba pravca!
Kako ce se jos stvari odvijati, videcemo, ali samo da najavim, nazalost...
Sad mozemo ovde diskutovati da je i tako mozda bolje ili cemo se posle pobiti kad zatvore put, ali o tom po tom...
 
Od mene velko hvala @ KrCane! I tvojim izvorima. Ovo je zemlja Srbija gde ni nakon godinu dana 12km ne moze biti ispitano ,a jedva 3km rekonstruisano u tom periodu .

Ovo je stvarno, stvarno grozno! Isto kao na K10 sto pojedini pisu o buducim sanacijama,samo sto oni mogu sa po jednom trakom voziti ,a ovde koliko razumem moze doci do totalne obustave. A horor je sto ce se pustiti poluzavrsena deonica.

Samo bih volela znati *zasto cele godine nisu radili,nego se rastezalo i rastezalo *.
Po ovome kako sam ja rekla pocetkom ove godine- pre ce biti Surcin- Obrenovac nego ovo ostalo.
 
Крцане, Крцане, откуд нама проблеми у нашем рају? Само напреди, теби верујем више него свим политичарима и ухљебима у јавним предузећима, заједно.
 
Hvalaaa Krcane... sasvim logično objašnjenje i zaključak da je tunel ranije bio gotov put bi bio pušten..propusta sigurno ima i svakom normalnom je jasno da sve sem betonskih konstrukcija treba da bude zamenjeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642704#p642704:3q0kf540 je napisao(la):
KrCan » Pet Jul 26, 2019 6:24 pm[/url]":3q0kf540]Evo danima nisam bio na forumu, ajde sve da ne mracim, ali otprilike i kao i prosle godine u vezi glinene.
Posle ove "muke" na delu kroz Grdelicu moram vam nazalost reci i za glinenu.
Kad sam u Junu prosao i napravio onu reportazu, rekao sam vam da nema sanse da se zavrsi do NG.
Na zalost to tvrdim i sad!
Znam svi me gledate kao ludaka, jer deonica samo sto nije otvorena, a ja tupim...
Ne brini te, bice otvorena za dvadesetak dana, ali nazalost ne i zavrsena! Sredinom Juna na najvisem vrhu je doneta odluka da se pod hitno privedu kraju svi raskopani delovi, kako znaju i umeju, ako treba nek angazuju jos koga god hoce, ali deonica se mora otvoriti i tacka!
Problem je sto su ostale jos najmanje 4 ispitane lokacije sa identicnim sastavom trase, koje se obavezno moraju raditi...
Onda je preseceno i odluceno da se to radi naknadno po otvaranju. Nesreca je u tome sto je to vrli tesko izvesti, kad se menja tampon, a da se ne zatvore oba pravca!
Kako ce se jos stvari odvijati, videcemo, ali samo da najavim, nazalost...
Sad mozemo ovde diskutovati da je i tako mozda bolje ili cemo se posle pobiti kad zatvore put, ali o tom po tom...
Баш бих се зачудио да је све како треба!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642742#p642742:2rju9phh je napisao(la):
vlasta » Pet Jul 26, 2019 9:03 pm[/url]":2rju9phh]Krcanu da se skine 1000 lajkova.

Хехехехе, неће да може! Прво ти направи тако добре репортаже са траса и погоди толико пута сваку активност на нашим путевима, па онда скини себи ...
 
stanje od srede. pred asfalt...Petlja Lajkovac
51594dbff7ed68d14edc794a949d1f3e.jpg
cbc981d7eee1ca3e22497e1e00f036f5.jpg
2be4d571f81f5acec9b025eb93442897.jpg


Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Naravno. Pre su svi bili glupi. Sada sve cveta i radi se kako treba. Ova deonica bi bila otvorena odavno da nije prljavih i korumpiranih demokrata koji su dozvolili da se ovde nakon samo 3 godine neodrzavanja otvore pukotine do cak 5 milimetara. Ima snimak kad covek jedva ide 200 po ovoj oranici!
 
Krcan jedino da nam postavlja isti post svaki dan pa da se opametimo. Ili da se podesi nekako automatski svako jutro u 7 da se objavi isti post za glinenu.
Hvala Krcane. Iako bolno saznanje ipak je istina najbolja.
 
Najgore je sto sam ja licno cula coveka koji kaze " ma nek puste pa kako bilo ,nek posle jos doradjuju...."

E na to smo mi spali, da se sve smucilo pa i kojekakva promena je" bolja", daj sta das. Ja prva jesam bila za parcijalno pustanje,ali gotovih deonica ili svesno npr jedne tunelske cevi ,ako je samo to problem. Ali da se uzimaju politicki poeni ,pa 2020 da se blokira saobracaj je strašno.
I sto @ stara mo rece da su razvlacili jer tunel nije bio gotov,to je vrlo moguce, a to je takav idiotizam od kreatora svega ovoga. Da se od starta radilo na glinenoj normalo i te dodatne 4tiri tacke su do sad mozda mogle biti gotove.
I opet narod to proguta i nikom nista.
 
Vrh