Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Raspad SFRJ od 1991 godine do sada nas je kostao 1000 (hiljadu) milijardi dolara gubitka , tako da ovih 25 miliona dinara su smejurija.
 
Па култура не мора да се садржи само у називу, позориште, музеј... Ето нека га исеку, продају на метар и од зарађеног новца на улазу у обновљену установу културе поделе свим заинтересованим по један примерак Покондирене тикве од Стерије.
http://analizalektirazaosnovnuskolu.blo ... _1667.html
 
Е људи, охчадите мало са пљувањем по себи. Односи се на све теме, не ссамо ову.
"Алфа примитивци, само у Србији, варвари, какав смо народ, Србистан, Срби склони овоме, ономе..."
Побогу!

Није ваљда баш тако? Тачно је да много глупости у нашој земљи има, ама ни једна није у њој измишљена!
Не претерујмо.

Извињабам се за off.
 
Хвала ти што си се јавио. Већ сам био обесхрабрен. Готово сам решио да боравак овде ограничим само на одговоре таквим коментарима, да се не одомаћи а тако је болесно.
Мишљења сам да би то требало и систематски да се кажњава.
Одвлачи пажњу, енергију, води у сукобе, расправе, беспотребно. Кад се појави такав пост, мораће и мој, па се све нагомилава. Или да се ови против Срби контролишу сами, или да администрација просто брише сувишне а увредљиве коментаре. Па да се и ја мање јављам, јер знам да сам паметнији кад обилазим, сликам, предлажем. :kafa:
 
Ja sve što kaže Borčanac, ali u suprotnom smeru :)
- ako se zdrava kritika (ne mislim na ove bolesti, primitivizam, varvarstvo...) bude nazivala nekakvim autofašizmom i sličnim glupostima, mene to prosto mami da reagujem iako svaki put kažem da neću :D
 
Ствар је прецизна мекбејн. Ако напишеш ст*** и именујеш било који народ, санкционисати. И слично. Критика је увек пожељна али ако ја из чиста мира и без контекста напишем рецимо, (лдп је закон) или (будизам је дебилан) Увек се примети где је то вишак и убачено ничим изазвано. Аутофашизмом је називано оно што је покретало расправе, никада нисам прочитао да је неко само од једном написао аутофашизам.

А за ово што си написао, молим те пошаљи ми приватну. Да схватим на шта мислиш, обећавам да ћу да радим на томе да те не провоцирам и чак да се ангажујем да и другима укажем и овде и у животу, шта то провоцира наше суграђане. И други, молим вас пишите ми шта вам смета, јер ја стварно некад не схватам и већину тога што напишете тумачим као злонамерно или као да не умете да објасните шта вас тишти, или из неког разлога не можете то отворено да изнесете. Наравно за, не поштовање народа, вера, културног наслеђа, као и државе и закона, немам разумевања.
 
Malo sam se našalio, ali zaista me neke pojave nerviraju, a pogovoto što se hteli ne hteli nekako ubaci politika.
Za ovo što si napisao nemam šta da dodam, sve ok ;)
 
Koliko se prica o ovome, vec se mogao zaobici hrast i nastaviti sa izgradnjom...

I koji su to veliki troskovi da se zaobidje jedan hrast na dovoljno sirokom i relativno ravnom terenu, ma koliko veliki bio hrast sa sve korenjem + jos malo mesta da se ostavi okolo? Pa oni ko da treba da obidju planinu a ne drvo.
 
Evo i ja da "opalim" iz sveg oružja.... :)

Srbi baš vole u poslednje vreme da se "uhvate" za taj Narodni muzej, a niti su u njemu bili, niti će u njega otići kada jednom bude obnovljen. Ali se zato koriste njegovim stanjem i šakom i kapom.

Kultura nije samo muzej. Kultura je i biti svestan da na tvom tlu postoji tako staro drvo, i da bi ga trebalo sačuvati jer se to u kulturnim društvima obavezno radi, kada se već tako busamo kulturom na ovoj i drugim temama. Sečenje tako starog drveta je zapravo krajnji čin vrhunske nekulture i primitivizma.....

....
 
Prioritet priključenje Valjeva Koridoru 11

velja1.jpg


Najvažniji posao za Valjevo jeste da se pripremi da se priključi na Koridor 11 i tu će imati podršku države, rekao je ministar na konferenciji za novinare.

"Za Valjevo su najvažnije pripreme za priključak na auto-put, jer će Valjevo postati glavni ulaz u BiH i RS i njihova komunikacija sa Koridorom 11 biće preko Valjeva. Zato je bitno da od Valjeva do Nepričave budu izgrađene duple trake i na tome zajednički radimo", rekao je Ilić.

Ministar Ilić je obećao da će Valjevo u narednom periodu sigurno dobiti još 20-ak miliona dinara iz budžeta države za komunalnu izgradnju, ali je ponovio da je "prioritet prioriteta" projekat priključenja grada duplim trakama na trasu Koridora 11.

http://www.vamedia.info/index.php?optio ... &Itemid=59
 
Ovo je licni stav a ne izjava ili obecanje na realnoj osnovi ,dakle lupetanje bez obaveze.Naucite to da razlikujete kod politicara
 
Postoji projekat deonice od 15 km do Nepricave ali treba lova
 
Ima li negde skica, idejno resenje tog projekta?
 
stf":1lz1y7gx je napisao(la):
Evo i ja da "opalim" iz sveg oružja.... :)

Srbi baš vole u poslednje vreme da se "uhvate" za taj Narodni muzej, a niti su u njemu bili, niti će u njega otići kada jednom bude obnovljen. Ali se zato koriste njegovim stanjem i šakom i kapom.

Pa da, isto kao sto su se uhvatili i za taj famozni hrast za koji nisu imali pojma da je ikada postojao niti se pouzdano zna koliko je star (od 400-800 godina). I svi ce ici da vide hrast - sigurno. Ta pasarela, ako je u nekom ludilu i sagrade zbog obicnog populizma, ce za 2-3 godine biti obicno ruglo pored autoputa.

Danas sam na B92 gledao prilog o bolnici u Kraljevu. Zemljotres je ostetio staru zgradu bolnice, pa sada koriste neki privremeni objekat u kome su npr. muski i zenski pacijenti u istim sobama; doktori se presvlace i spremaju za operacije po hodnicima; standardno nema materijala za operacije itd...

Na kraju kazu da nemaju para da rekonstruisu staru zemljotresom ostecenu zgradu, jer su potrebna "velika" sredstva od 100 miliona dinara (da, dinara ne eura ili dolara)...

Srbija je zemlja na kolenima i uzasno je koliko je nekompetencije i malogradjanstva svuda unaokolo i koliko se ljudi povode glupostima. Ne mozemo mi da se merimo da bogatim zemljama, i da resavamo "problem hrasta" kao Holandija, dok god imamo horor bolnice u gradovima i dok ljudi umiru od sepse kada odu da operisu kuk.

Ali slazem se - treba sacuvati hrast kao spomenik ovdasnjoj gluposti i napisati koliko je to sve kostalo i da niko od "velikih twitter boraca za ocuvanje hrasta" nije ni predlozio da se skupe prilozi, vec cemo umesto npr. bolnice u Kraljevu da pravimo zaobilznicu oko hrasta od kredita koje uzimamo da prezivimo...
 
@ Erysimum Cheiri

Kolega, u tvom komentaru su veoma istumbani uzroci i posledice. Mislim da ne postoji nešto kao "problem hrasta", ni u nas, ni u Holandiji, niti igde drugde. Zar nije tužno pripisivati jednom drvetu "krivicu" što živi na jednom mestu, već toliko dugo?

Ljudi su ti koji nesebično i ignorantski proizvode probleme, a o "ceni" popravljanja istih iluzorno je raspravljati - ona je uvek previsoka. Ali, čak ni to u ovom slučaju nije poenta. Radi se o bitno drugačijim vrednostima, koje se ne mogu izražavati novcem, sve jedno ima li ga ili ne.
 
Дулеја. браво!


@ Erysimum Cheiri

Ја се чак све слажем са тобом. Наравно да је неки људски живот важнији. То нико не спори. И ја сам се изнервирао због навале осећања за дрво, или исте за покрадену бициклу, странце који на неки начин награбусе у пропутовању кроз нашу земљу, бриге за платане у Булевару док са друге стране 150 000 сународника и вредно културно, историјско па и материјално богатство пуштамо низ воду, и нико не мари. Што осетљива душа Србинова пусти сузу за сваку непогоду у беломе свету, сваку! Сем за своју и ближњег свога. Тако је и овде дрво сачувао више један тренд, него осећај за ствар.
Али треба да остане као споменик овдашњој глупости, што школу за те финесе немамо и што не постоји стални притисак, да нам се не догоди опет да нешто пројектујемо овако. А неко је одговоран за овакав превид, и треба га ошурити за пример.
 
Erysimum Cheiri":2ifvo8wy je napisao(la):
Pa da, isto kao sto su se uhvatili i za taj famozni hrast za koji nisu imali pojma da je ikada postojao niti se pouzdano zna koliko je star
Потпуно је небитно да ли је ико знао за њега или не. Сачувати то дрво (као и свако друго толико старо) је исправан чин и то је једино битно. Па не морам никад ни да одем да га видим. Не мора нико да га види. Али мора да се сачува. Јер је то исправно.
 
СТФ: е баш тако!
А одличан је и предлог за скупљање средстава!
 
ovo će biti gotovo tri hiljade i neke....idemo dalje
 
Isecice drvo ne brinite se nista...Isto kao i Djilas da pokazu Alek veliki i Magistar ko je glavni.
 
Zanimljivo da niko nije stavio primedbe na plan, nego tek kad se došlo do drveta krenula kuknjava. Koliko mi je poznato svi ovakvi planovi idu na javni uvid, i sad bi bilo lepo da neko kaže koliko je ljudi ukupno išlo da pogleda projekat, i koliko je ljudi dostavilo zamerke na predloženi projekat. Iako mi je žao hrasta, ako je broj u oba slučaja nula (a mogu da se kladim da jeste) onda ga treba poseći jer se niko za to nije interesovao NA VREME.
 
Vrh