Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ево и патриЈота да одмах покажу колико су велике патриЈоте.

Што се мене тиче, нек уредништво брише моје постове јер ме овакве бесмислено патетичне расправе уопште не занимају.

Немате ви везе са патриотизмом нити капирате шта тај појам значи. Србин сам и тиме се поносим, али нећу да жмурим на широко распрострањене велике карактерне мане мог народа већ ћу гласно да на њих укажем да би се људи освестили и мане исправили.

Срби су већински алави на паре што нас је као народ пречесто скупо коштало и уназађивало толико пута, а прича о овом храсту је само једна у бесконачном низу....

....зажмурити на ту необориву чињеницу нас води у још већи бездан а ви се и даље бавите патетиком ако сматрате да је она толико битнија...
 
Mrka kapa kaže da će deonica ub-lajkovac od 12.6 km biti gotova do kraja godine i da je već asfaltirano preko 4 km.

Da li neko može da potvrdi/demantuje stsnje na terenu, odnosno da li je išta asfaltirano.

Čak i da završe do kraja ove godine to znači da se put gradio 5 godina, odnosno na godišnjem nivou astronomski prosek 2.5 km.

Ja se pitam da li je ovaj narod bacao kamenje na boga kad je ovaj ima 20 godina ministarskog staža.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
stf":1xc9llao je napisao(la):
Ево и патриЈота да одмах покажу колико су велике патриЈоте.

Што се мене тиче, нек уредништво брише моје постове јер ме овакве бесмислено патетичне расправе уопште не занимају.

Немате ви везе са патриотизмом нити капирате шта тај појам значи. Србин сам и тиме се поносим, али нећу да жмурим на широко распрострањене велике карактерне мане мог народа већ ћу гласно да на њих укажем да би се људи освестили и мане исправили.

Срби су већински алави на паре што нас је као народ пречесто скупо коштало и уназађивало толико пута, а прича о овом храсту је само једна у бесконачном низу....

....зажмурити на ту необориву чињеницу нас води у још већи бездан а ви се и даље бавите патетиком ако сматрате да је она толико битнија...

Схватио си ово превише лично а са друге стране не ради се ни о каквом патриЈотизму. Велики је скренуо пажњу на уопштавање и ја сам то приметио као озбиљан проблем јер наша опуштена критика упућена на тај начин, храбри злонамерне коментаре и даља ниподаштавања.
Сасвим си лепо оценио бившег газду храста, то је ок. Критика је обавезна ако хоћемо напред, а ова патетика уствари је такође критика. И сам наводиш Срби су већински али не и сви, напротив. А ако погледаш уназад коментари које је апострофирао заиста су вишак. Код тебе то није страшно јер се осећа да није злонамерно, али има и других примера. Ја сам такве своје олако дате изјаве, а било их је раније, замрзео јер су добиле мутирану подршку злонамерних. Можда јесте то патетично, ја сам ипак решио да му придајем пажњу, зато што ми се чини да игнорисањем ширим те негативне коментаре, као и да почињу да их сматрају прихватљивим и буквално таквим они који су злонамерни према свему што је Српско.
Мислим да је добра доза мере, да се полако одредимо према стављању свега под заједничку капу, у свим аспектима. Сувишно је, троши енергију а вишак је који не доноси ништа добро. Надам се да нећеш ово схватити на негативан начин, и себе сам ставио под исту критичку линију на овом питању а кроз одговор теби обраћам се и другима, јер је само гест добре воље у питању и да се мало поведе рачуна. Баш зато што постоји толико тога озбиљнијег за размену мишљења.
 
Нека врста патриотизма и јесте умерена реакција кад неко каже да су Срби поган народ. А о речи патриЈота, пореклу и коришћењу не бих.
 
A odgovor na moje pitanje?!?!


Bitno je da svaku temu unakazite vašim sranjima....
Nekad je kvalitet postova bio na zavodnom nivou na ovom forumu. Danas prwovladava degutantno politikanstvo.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Онтопиц

simkec1992;105564781 je napisao(la):
Петља "Прељина":

h9dp.png

h6sj.jpg

v2ik.jpg

ymm5.jpg

m488.jpg

x66e.jpg

75ao.jpg

acps.jpg

Излаз са ауто-пута на ибарску магистралу (Е-763):

fq12.jpg

2up0.jpg
 
Jel će na ovoj petlj8 preljina da se spajaju dva auto puta, moravski koridor i put ljig preljina pa u nekoj daljoj budućnosti zahedno ka požegi?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Tako je,tu se spaju ova autoputa. A i ovaj trenutni od Beograda trenutno ima finansiranje do preljine sto je u redu jer je to predgradje Cacka.
 
Čujem sa vise izvora da azerbejdžanci rade udarnički. Nadam se da će naći finqnsije za put makar do požege, kao i to da auto put ide desnom obalom od obrenovca do bg-a makar tu deonicu čekali koju godinu više.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Сморили сте више са константим боцкањем "offtopic", "ontopic" и разним критикама квалитета форума..... ако вам се не свиђа шта пише, прескочите аман заман и не глумите форумсу полицију ....
 
stf":37un1ylu je napisao(la):
Сморили сте више са константим боцкањем "offtopic", "ontopic" и разним критикама квалитета форума..... ако вам се не свиђа шта пише, прескочите аман заман и не глумите форумсу полицију ....

извини али, онда то треба и за тебе да важи: ако ти се не свиђа шта пише, прескочи и не глуми форумску полицију.
 
Реално, једва чекам сраћење пута ка Црној Гори и наравно бољем унутрашњем повезивању наше земље.
Имам страх да ће када се два паутопута (дакле 4 траке по смеру) слију на 1 траку да то буде колапс годинама.... Док год овај један не продужи до сарајева/требиња или где већ треба да оде а други до ЦГ.Једини спас видим у томе да последњих 10 км аутопута пише да се завршава аоту пут и да ће бити 1 трака, те да се возачи ваљано припреме и престроје по брзинама.
Десна обала Саве ми делује као једини разумни избор!
 
drum1":3oitqp62 je napisao(la):
stf":3oitqp62 je napisao(la):
Сморили сте више са константим боцкањем "offtopic", "ontopic" и разним критикама квалитета форума..... ако вам се не свиђа шта пише, прескочите аман заман и не глумите форумсу полицију ....
извини али, онда то треба и за тебе да важи: ако ти се не свиђа шта пише, прескочи и не глуми форумску полицију.
Наравно да треба да важи и за мене.
Цака је у томе што лично, никада нисам никоме поповао због "offtopic"-а што многи уживају да раде. Који је смисао тога? Друштвени живот града је комплексан и све тематике су испресецане и зависне једне од других тако да у практичном животу нема "offtopic"-a. Ако ми се дотични "offtopic" не допада, једноставно га прескочим али не видим важност потребе да некоме укажеш да је одлутао од теме а и сам то види....

За квалитет дискусије форума сам и ја имао критика, али то сматрам погрешним. Једноставно се прилагоди. Ако се комуницира са поштовањем, онда ћу тако да комуницирам, ако се дискутује ђоном, онда ћу да изујем ципеле. Никакав проблем.
 
Preneto je sa SSC foruma,tamo ima ljudi iz tih krajeva pa sve cesce slikaju radove,pogotovu sto je ova petlja pored Ibarske pa ju je tesko izbeci.

Edit:

cip-ispostovao-sve-stari-hrast.jpg
 
Читајући овај чланак (између редова) и шта је написао ген.дир. ЦИП-а, значи да се стари храст сече и иде у вечна ловишта !
 
Јуче је на Дневнику РТС-а био прилог о изградњи Коридора 11. Симпатична Сањица је лепо описала и припремила прилог, а има наравно и видео запис. Прочитајте и погледајте на:


среда, 07. авг 2013, 19:30 -> 19:38
Пробијање тунела и рокова на Коридору 11
На појединим деоницама Коридора 11 ужурбано се ради, али се због ранијих пробијања рокова поставља питање када ће ауто-пут повезати Србију и Црну Гору. Завршетак трасе Љиг-Прељина планиран је за 2015. годину. Радови на две деонице Обреновац-Уб и Лајковац-Љиг, за које је потписан уговор са Кинезима, још нису ни почели.

Ужурбани радови на ауто-путу, који треба да повеже Србију и Црну Гору. Да је обећано испуњено, на деоницама од Лајковца до Уба већ би се могло путовати брзином од 120 километара на сат. Међутим, рокови су пробијени и за завршетак те деонице.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... 83+11.html
 
Niau potpisani ugovori sa kinezima nego samo memorandumi o razumevanju...

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Била је вечерас на вестима, не знам на којој телевизији, изјава министра Веље, да је управо данас кинеско министарство економије одобрило овај кредит. Чекало се само то одобрење и иде се у даљу реализацију.

Ево и чланка у сутрашњој Политици:
"Кина одобрила кредит од 334 милиона долара за Коридор 11"
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomij ... 11.sr.html
 
"Kod Bariča most kao onaj na Adi"
Ministar građevine Velimir Ilić rekao je danas da će se kod Bariča graditi most istog profila kao što je most na Adi koji će biti u sklopu Koridora 11.

On je objasnio da će "ovih dana" biti organizovan tender za dve koncesije na Korodoru 11, za deo oko mosta Zemun-Borča i deo auto puta od Preljine do Požege, koje uključuju izgradnju još jednog mosta na Savi.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=740823
 
Кина одобрила кредит од 334 милиона долара за Коридор 11

БЕОГРАД –Министарство економије Кине одобрило је данас кредит од 334 милиона долара за градњу Коридора 11, изјавио је данас министар грађевине Велимир Илић и најавио да ће радови почети у септембру.

Кинеско министарство је одобрило кредит, као последња инстанца у предвиђеној процедури, након што је Ексим банка Кине одобрила тај кредит крајем јуна ове године, рекао је Илић Танјугу на пријему поводом обележавања Дана грађевинара.

Предвиђена је изградња аутопута од Обреновца до Уба и од Лајковца до Љига, у дужини око 50 километара, а главни извођач радова је Шандонг хај-спид група из Кине.

„Имамо данас једну радосну вест из Кине - да је њихово Министарство економије, као последња инстанца, одобрило наше пројекте и да у септембру крећу радови”, истакао је Илић у Влади Србије честитајући грађевинарима њихов празник.

Он је истакао да ће бити посла за хиљаде нових радника и да су још „две концесије на прагу потписивања, које ће веома брзо бити у процедури владе”.

Кинези су раније послали Министарству грађевине Србије захтев да раде две концесије на Коридору 11, од моста Земун - Борча до Обреновца, са још једним мостом на Сави и великом сурчинском петљом, као и за концесиону градњу аутопута од Прељине до Пожеге.

Танјуг
објављено: 08.08.2013
 
Vrh