Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sinoć sam prošao (magistralnim putem od Mionice) pored petlje kod Bogovađe. Petlja nije gotova, A2 ima tu prekid, nema ni podloge. Nadvožnjak je gotov ali cela petlja nije, nigde nikoga (ok, bila je nedelja predveče, možda zato).
 
otvaranje krajem jula kad zavrse tunel ,i sve ostalo a sad zimski san
 
Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Цитирај Earthmoving

Порука од Earthmoving » Пон Нов 06, 2017 8:32 am
Dal je ovo realno? Da će Ub-Lajkovac morati ponovo da se ponovo radi i da će koštati milijardu dinara? I ako jeste šta su čekali 3 godine do sad? Još pre godinu dana smo ovde gledali fotogafije gde se put iskrivio usled sleganja podloge ispod asfalta ali zašto se tolko čekalo, pa sad Obrenovac-Ljig tek što se pusti mora da se zatvaraju trake, preusmerava saobraćaj i vrši popravka koja će trajati, kolko, pola godine. Kad je to sve moglo ranije da se uradi. Glupo do bola, kako od prethodnih nadležnih koji su to dozvolili, tako i od sadašnjih koji su toliko čekali da reaguju.
"Mrkonjić dobio krivičnu prijavu od Zoraninog ministarstva
Ministarstvo na čijem čelu je Zorana Mihajlović prijave je podnelo zbog deonice puta Ub - Lajkovac na Koridoru 11, koja nikada nije puštena u saobraćaj, pišu današnje "Večernje novosti". Kako se navodi, na toj trasi, asfaltirano je 4,5 od ukupno 12,5 kilometara, ali će morati iz početka da se radi, jer su uočena brojna oštećenja, a utvrđeno je i da su majstori ugradili glinu u osnovu auto puta. Za te radove biće potrebno oko milijardu dinara, odnosno više od osam miliona evra. "Novosti" pišu da su krivične prijave podnete i protiv direktora građevinskih preduzeća PzP "Beograd" Bore Jelića, AS "Putevi Užice" Milana Bojovića i Ratomira Todorovića, direktora AD "Planum", koje su bile izvođači radova. Na spisku osumnjičenih su i inženjeri iz Instituta za puteve, "Koridora Srbije" i Saobraćajnog instituta "CIP", koji su bili angažovani kao nadzorni organ i trebalo je da ukažu na propuste i korišćenje neadekvatnog materijala."
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1322046

Наравно да је релно, било би нерелно да је раније подигнута кривична пријава и отпочета поправка пута, или не дај Боже да је у старту све урађено како треба.
Реалност је релативн категорија, подлеже Ајнштајновим законима
 
Vidi spisak optuzenih :bash:
Bas me zanima kako ce da tece sudjenje :D

A tunel ako bude krajem juna, bicu iznenadjen :D
 
Nemoj vređaš realnost Ajnštajnom ;) Teslina fizika napreduje (bežični prenos, elektrokola, robotika...), a Ajnštajnova se izgubila u crnoj rupi. I nek tamo i ostane. To što je rotšildovac, i što je zato preterano slavljen neće mu na sceni istorije pomoći da iskrivi realnost da bi on bio u pravu. Nemojte promovisati Ajnštanja. https://www.youtube.com/watch?v=ASbMH7eACIs
 
I sta ostaje ovde? Cak i da zavrse druge delove, da li je realno da se saobraćaj preusmerava npr u 2 kolovozne trake, a dve da se rade? Oni govore da ce metar u dubinu skidati (ako dobro razumem).... Meni ovo zvuci kao izgovor "eto nismo pustili deonicu jer su krivi ovi prosli"....
 
26avgusta probili jednu cev ,u video prilogu kazu da za drugu treba 2 do 3 meseca znaci kraj novembra i onda najmanje 7 meseci za ostalo sad ovo novo odlaganje bas lepo ,dugo sam na forumu morao sam se ukljuciti poz svima.
 
Pozdrav i tebi Dare care, da se rimuje ;)
Pa Miro, meni deluje sasvim razumno da mogu da zatvore jednu traku Ub-Lajkovac, da je odrade pa zatim prebace saobraćaj u nju i odrade drugu. Kao što se uvek i radi na autoputu kad se popravlja. Ljudi su već vozili tom deonicom, imamo i snimke, pa bi stvarno bilo glupo da sad zatvore obe trake i ne otvore deonicu Obrenovac-Ljig zbog toga. Jedino ako žele izgovor zbog drugih stvari... Kolko sam ranije video na onim snimcima, nije Ub-Lajovac baš tako loš da se ne bi mogla voziti kola tuda. Možda uz ograničenja brzine na mestima gde je asfalt iskrivljen usled sleganja podloge. Pa kolko kola prolazi decenijama klizištem Duboko, između Umke i Bariča, koje je xy puta u gorem stanju pa nije zatvoreno? Zašto bi onda zbog manjeg iskrivljenja kolovoza zatvorili, tj. ne pustili ovu denocu sad kad se završi asfaltiranje Obrenovac-Ub i Lajkovac-Ljig. Nek odarde prvo jednu traku, dozvole saobraćaj u drugoj i stave ograničenja ako treba, posle prebace saobraćaj u nju kad je odrade i to je to.
 
Nestaje veliki adut za izbornu kampanju ,mozda se Zorana otrgla kontroli malo teorije zavere !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489740#p489740:3br3u0w0 je napisao(la):
Earthmoving » Pon Nov 06, 2017 9:05 am[/url]":3br3u0w0]Nemoj vređaš realnost Ajnštajnom ;) Teslina fizika napreduje (bežični prenos, elektrokola, robotika...), a Ajnštajnova se izgubila u crnoj rupi. I nek tamo i ostane. To što je rotšildovac, i što je zato preterano slavljen neće mu na sceni istorije pomoći da iskrivi realnost da bi on bio u pravu. Nemojte promovisati Ajnštanja. https://www.youtube.com/watch?v=ASbMH7eACIs

Ovaj um koji piše nebuloze na ovom forumu sam definitivno poistovetio sa

antivakserima i
flat earth society.

Ništa drugačiji od njih.

Tesla i Anštajn. Jbt! kad sam neki dan video da u nekom kilometarkom postu spominje onog Harvi Vajnštajna...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489745#p489745:rtpznscm je napisao(la):
Earthmoving » Pon Nov 06, 2017 9:38 am[/url]":rtpznscm]Pozdrav i tebi Dare care, da se rimuje ;)
Pa Miro, meni deluje sasvim razumno da mogu da zatvore jednu traku Ub-Lajkovac, da je odrade pa zatim prebace saobraćaj u nju i odrade drugu. Kao što se uvek i radi na autoputu kad se popravlja. Ljudi su već vozili tom deonicom, imamo i snimke, pa bi stvarno bilo glupo da sad zatvore obe trake i ne otvore deonicu Obrenovac-Ljig zbog toga. Jedino ako žele izgovor zbog drugih stvari... Kolko sam ranije video na onim snimcima, nije Ub-Lajovac baš tako loš da se ne bi mogla voziti kola tuda. Možda uz ograničenja brzine na mestima gde je asfalt iskrivljen usled sleganja podloge. Pa kolko kola prolazi decenijama klizištem Duboko, između Umke i Bariča, koje je xy puta u gorem stanju pa nije zatvoreno? Zašto bi onda zbog manjeg iskrivljenja kolovoza zatvorili, tj. ne pustili ovu denocu sad kad se završi asfaltiranje Obrenovac-Ub i Lajkovac-Ljig. Nek odarde prvo jednu traku, dozvole saobraćaj u drugoj i stave ograničenja ako treba, posle prebace saobraćaj u nju kad je odrade i to je to.
Hvala na odgovoru ma a, nek ima i ograničenje nije to 50km dužine pa da je problem. Videcemo i ovo što je urafjeno prošle god kako ce izgledati za 3-4g. Meni je samo sumnjivo otkud sad bas to da se povede pitanje .... A tunel, jasno je da ako ga zavrse do sredine naredne godine bice dobro. Hvala svima na informacijama a tebi Earthmoving sto si i dalje optimistican lakse je kad nas je vise :)
 
"Na spisku osumnjičenih su i inženjeri iz Instituta za puteve, "Koridora Srbije" i Saobraćajnog instituta CIP koji su bili angažovani kao nadzorni organ.

Kako "Novosti" nezvanično saznaju, u resornom ministarstvu su, posle izveštaja Saobraćajnog instituta CIP i "Puteva Srbije"

Kom izvestaju CIP-a verovati postavlja se pitanje??? 
 
Moram da se ubacim.

Kakvo ograničenje brzine, kakvo zatvaranje jedne trake...? Jel postoje negde granice tolerancije ili mi stvarno prihvatamo sve što nam se servira? Pa nije to plaćeno da bude polovno, nego novo!!! Ko još normalan na svetu otvara novi AP u stanju raspada, u stanju remonta posle X godina habanja. Niti smo tolika sirotinja niti smo toliko maloumni, ne može baš toliko da nas ponižavaju. Ako ima pameti i poštenja, AP se otvara onako kako je i plaćen, nov i u potpunosti. A kašnjenje će (valjda) neko morati platiti.

Javite kada probiju drugu cev Brančića i izmeste Ibarsku. Do tada vesti iz Ljiga me ne zanimaju.
 
Branko, ok ja shvatam, u pravu si, ali ako se čeka da sve kompletiraju bogami cemo se nacekati, a ko ce to platiti upitno je. To koliki je nama prag tolerancije je jasno cim se rokovi pomeraju u nedogled na svakom delu, a mi smo zadovoljni samo neka puste, neka završe jer u sustini samo je to i bitno onome ko prolazi. Ne znam. Kakvu varijantu očekuješ kada 6.novembra kazu da 5km autoputa mora nanovo da se radi, a koliko shvatam to su neki obimni radovi nece ici brzo. Da se ne mirimo sa svim i svačim jos bi na prolece (kad je bio prvi rok) neko odgovarao sto je produženo za preko pola godine. A to da li taj placa penale, ko je na gubitku dobitku, to je vec posebna tema
 
Da postoji minimalni prag analitičkog razmišljanja i kauzalmog rezonovanja (uzrok-posledica) u javnosti Srbije, ovi tekući ne bi mogli da pređu marginu od 15%, a zemlja bi nam drugačije izgledala.

Umesto toga, emancipovane primitivne i bučne mase biraju sebi slične, a forumašima ostaje da se nerviraju... ili emigriraju :)
 
Pre nego sto donisimo bilo kakve zakljucke, ne bi bilo lose da makar preko interneta prelistamo sve vesti o deonici Ub-Lajkovac od 2009 do danas.
Mozda bi manje ostrasceno i manje impulsivno reagovali, te samim tim donosili smislenije i mudrije zakljucke.

Ne vezano za konkretan slucaj i konkretan autoput.
Autoputevi u Srbiji se grade vise skoro pola veka. I na mnogo zahtevnijim terenima nasa gradjevinska operativa je uspesno resavala sve predvidjene i nepredvidjene probleme.

Decenije NEodrzavanja nasih puteva i autoputeva jesu ostavile traga, ali su i fantastican dokaz da su svi ti putevi bili odlicno uradjeni.

Danas imamo sasvim drugaciju situaciju.
Ispade da nasa operativa ne ume da napravi put?!

Ili je MOZDA uplitanje politike i politicara u JEDNOPARTIJSKOM sistemu bilo mnogo manje, pa samim tim i POLITIKANSTVA pri realizaciji velikih infrastrukturnih projekata?

Razmislimo malo o tome...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
A da vi tu prepisku nastavite kroz privatne poruke. Ja nemam pojma o čemu se radi, ali vec na prvi post o nekom neprimerenom govoru samo pritisnete! Na vrhu i prijavite to adminima kao sto sam ja sve vas da lepo obrisu gluposti. Ako Earthmoving propagira nesto tako, do sad je na svaki takav post trebao dobiti prijavu od članova pa bi ga do sad izbacili iz grupe. A ako nemate komentar vezano za koridor 11 molim vas da nesmarate sa glupostima. P. S. Pisem ovo jer admin ne reaguje na prijave pa da vas zamolim da nas "ne davite"
 
Obrisao sam par postova koji bez potrebe dizu tenziju. Vratimo se temi ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489838#p489838:2mhdcp25 je napisao(la):
Igor » Pon Nov 06, 2017 2:25 pm[/url]":2mhdcp25]Obrisao sam par postova koji bez potrebe dizu tenziju. Vratimo se temi ;)
Bravo Igore ljudino ;-)
 
Људи.. побогу. СНС тако решава ствари, они оптужују и хапсе све који неће да играју како они хоће.

Дижу галаму, а од суђења не буде ништа јер нема доказа за те ствари. А за стрес, потрошено време, нарушен углед ... то ћемо да плаћамо ми порески обвезници милионске одштете - што и плаћамо.

Поред тога што знамо како СНС ради са тим силним оптужницама, да ли стварно мислите да је 30 људи организовало да буде нешто лоше изведено.. па још да то знају сви присутни. То се не ради тако очигледно. Дакле то је потпуна бесмислица.
 
Jeftin pokušaj amortizacije pada javnog ugleda ministarke, usled očiglednog kašnjenja kineskih deonica. To je bilo jasno još pre 6 meseci kada je spremljena taktika i napravljena mapa puta za izbore na proleće 2018.

Potpuno je ista priča i sa radovima u Beogradu. Kada se u saobraćaj puste nove ulice, niko se neće sećati bilo kakvih kašnjenja i gužvi i javašluka.

Tajming je savršen.
 
Obrisao sam i taj post upravo.
 
sad na rts skidaju zavrsni sloj krpe rupe bas lose izgleda
 
ovaj ide od teme do teme i pise antisemitsek postove, igor brise moje u kojima skrecem paznju sporadicnim posetiocima foruma da su to stavovi nkoga ko tvrdi da je zemlja ravna ploca.

brisi i ovo igore, ja cu napisati opet, nemam problem da uloyim dodatni trud ako je cilj ispravan
 
Vrh