Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vracar, ne razumem sta zelis da postignes. Ja sam u prvom postu koji si komentarisao rekao da je "za kraj ostala (da se resi) Sicevacka klisura", I to je tacno, ostajem pri tome, pa otkud tebi da sam rekao da autoput treba da "prodje" Sicevackom klisurom? Ja to nisam rekao pa nije jasno zasto mi to imputiras.
Na Koridorima 10 I "11" imamo oko 50 masina, I sa gotovo svim firmama koje rade saradjujemo, snabdevajuci ih masinama, gumama, delovima, servisom... pa bi bilo malo neobicno da ne znam osnovne stvari kao sto mislis to sa partizanovim I zvezdinim stadionom ;)
Inace, ako bi pogadjao kolko vecih masina radi na tih 120tak km K10 I K11 sto se trenutno rade, ja bi pretpostavio oko 500-600 off-road masina (koje ne idu putem, tipa: bageri, valjci, buldozeri, kombinirke, viljuskari...), a za on-road masine (koje idu putem tipa kamioni I sl) ne bi imao predstavu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483145#p483145:395ue6lr je napisao(la):
Piccolo » Sub Okt 07, 2017 12:54 am[/url]":395ue6lr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483091#p483091:395ue6lr je napisao(la):
aleksandar.oy » Fri Oct 06, 2017 5:32 pm[/url]":395ue6lr]o kakvom suficitu se neprestano govori?

Radio sam jedno vreme u opštinskoj administraciji, i ista je situacija i na državnom nivou, suficit nastaje jer usled nesposobnosti prvo ne umeju da isplaniraju budžet i drugo ne umeju da urade projekte na koja bi planirana sredstva bila potrošena pa se onda stvori "suficit", tj. čitaj neutrošene/bačene pare.

ja to sve znam, ali kakav suficit u oktobru mesecu? racuni srbijagasa, air serbie, rtb bora, epsa, i inih stizu u decembru. predsedniku nije u opisu posla da zna te brojeve, tako da to lupetanje od pre neki dan, macku o rep.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483172#p483172:3twv9rm4 je napisao(la):
Earthmoving » 07 Oct 2017 08:27 am[/url]":3twv9rm4]Vracar, ne razumem sta zelis da postignes.

Да се ствари назову својим именом! :grand:
 
Tesko da pare od suficita (ako postoji) drzava pre nece dati na povecanje plata gde je drzava poslodavac I penzija. A kad da za to suficit I ako je postojao ove godine ce nestati pa ga nece biti moguce uloziti u gradnju autoputa. Retko ko ovde zeli da se danas odrekne zarad sutra, uglavnom je obrnuto - danas se zaduze, raste zaduzenost, da bi deca sutra placala kredite. Umesto da ostavljamo za sutra, mi zivimo na racun buducnosti. Treba da malo stisnemo zube, ocvrsnemo I to promenimo iz zivljenja danas na racun sutra u ulaganje danas za bolje sutra
"Losije danas za bolje sutra-ponavljaju meni od jutra do jutra. Bez takve zrtva Amerika I Engleska nikad nece postati zemlja proleterska" ;)
 
Nisam pominjao suficit kao konkretan izvor finansiranja auto-puta već kao pokazatelj , prvo, pojma nemaju o budzetiranju i budzetu a drugo da pokažem da para u ovoj državi ima, samo neznalice i lopovi upravljaju budzetom i drzavom.
 
Kad se budžet pravi planiraju se prihodi i rashodi za svaki mesec. Ti računi epsa, rtb Bora i ostali se verovatno planiraju za kraj godine i tada je planirani deficit najveci. Ali u toku godine ti mesecni suficiti su posledica vecih prihoda, manjih rashoda ili nepotrošenih para. Na kraju godine kad se podvuče crta bude mali deficit (manji od planiranog) zbog tih računa gubitaša. U principu kad je budžet dobro projektovan onda nema rebalansa.
 
Slazem se, suficit ili deficit budzeta su posledica netacnog predvidjanja budzeta. Autoput se ipak mora tacno predvidjati. Ok, jasno je da Gygy nije mislio na to nego mu je poenta da ono sto je predlozio ne bi bio skup iznos u odnosu na budzet, sa cim se slazem, tako da se razumemo, sve ok :)
 
ne postoji mesecni sufucit. jer su pare od poreza od 1.1. tekuće godine i pribavljanje zbog raznih minusa koji nas čekaju na kraju godine. tako da gomilanje novca u novčaniku ne znači ništa. i gomilali smo ga, da bi imali da platimo na kraju godine. poptuna zloupotreba informacija u pol svrhe.
 
Ne postoji u bukvalnom smislu ali se vrši projekcija prihoda i rashoda u toku godine. To što političari pričaju to su preseci u datom trenutku. Ne znamo detalje ali se budžetom predviđa kretanje prihoda i rashoda u toku godine što rezultira ukupnim planiranim deficitom. Izgradnja autoputa može da utiče na visinu deficita ako se planirana sredstva ne potroše u toj godini. Ali takođe su činjenice da prethodnih godina nije bilo rebalansa jer su budžeti bili realni tj. nije bilo većih odstupanja. E sad da li smo zadovoljni ili ne to je je drugo pitanje.
 
Ovo nije tema o emonomiji i budžetu pa da idemo u sitna crevca. Pomenut je suficit i zato je bilo par reči o njemu. Kad si već stavii link pogledaj tabelu 2, tu sve piše o suficitu i deficitu.
 
Bilo bi dobro da drzava jos sledecih 10tak godina uspe da nastavi sadasnji tempo gradnje autoputeva. Medjutim ako se nista novo ne ugovori, sledecih godina u Srbiji ce raditi samo parce Obrenovac-Surcin,zavrsetak Y kraka kod Subotice, Kragujevca I par km Bg obilaznice. Tj svega 40-50tak km sa rokom zavrsetka za 2 godine. I to je trenutno sve na tolke planove.
Medjutim najvece sanse za sada ima nastavak Cacak-Pozega 30tak km sto ce se videti u novebru sta ce tacno biti, Nis-Pristina prvoih 40tak km, Ns-Ruma 30tak km I eventualno Pojate-Preljina 110km. U prici je I Pozega-CG granica nesto iznad 100km ali to zvuci ko naucna fantastika. Pre neki dan je izmedju republike I pokrajine dogovorena izrada projekta Ns-Zr jos dve trake I Borca-Zr nov moto put, ali to je na dugom stapu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483485#p483485:2je*******4adb je napisao(la):
marat » Ned Okt 08, 2017 5:24 pm[/url]":2je*******4adb]A poenta linka je?

Na žalost, stradao je jedan radnik u tunelu.
 
Vozio sam danas do Obrenovca. Prosečna brzina od Umke do Obrenovca je 40km/h. Nedelja u 14h bi trebalo da bude lagana i bez gužve, naročito u smeru ka Obrenovcu. Mogu samo da zamislim kako je u petak popodne. Kad se završi Obrenovac - Preljina možemo da očekujemo samo 10 puta veću gužvu i po meni, to će biti takav kolaps da će saobraćaj biti onemogućen.
Alternativa može da bude lokalni put Surčin-Obrenovac.
 
Takodje juce prosao u 11:30 ka Obrenovcu, Umka i Baric su spori, kao da prolazite kroz seoski vasar. Autoput se vidi na 100m od skretanja za Mislodjin, blize Baricu, a pravi se 200m blize BGu (pretpostavljam) petlja, vidi se utabana zemlja za sad. Ako misle da ljudi skrecu na autoput kao sto se skrece u Mislodjin, to mogu da zaborave, prvi dan ce biti kompletan kolaps, promet je nedeljom bio velik, radnim danima je jos veci. Od utabane do gotove petlje tesko da ce do kraja godine...
 
Guzva i kolaps ce biti toliki, da je pitanje da li ce uopste i biti brze stici do Ljiga iz Beograda, nego sada Ibarskom.
Dok se ne napravi deonica Surcin-Obrenovac, a za to cemo cekati jos 3godine, nazalost nece se osetiti celokupna korist novog AP.

Veci dobitak u vremenu ( oko 15min) ce biti kada se zavrsi tunel Brancic i time eliminishe spor prilaz i semafor kod Ljiga, kao i ogromno kruzenje posle Ljiga do mesta Dici.
 
Petlja Obrenovac je u delu Surčin Obrenovac. Nadam se da će staviti neki kružni tok na privremenom isključenju.
Što se tiče završetka ako uporedimo sadašnje stanje sa stanjem koje je bilo kod Azvirta ~10 meseci pre kraja, treba da budemo srećni ako ga završe (a otvoriće ga sigurno) pre izbora.

https://youtu.be/YBhFsi7vROs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483567#p483567:3k3jduiq je napisao(la):
Pegasus » 09 Oct 2017 08:50 am[/url]":3k3jduiq]
Dok se ne napravi deonica Surcin-Obrenovac, a za to cemo cekati jos 3godine,

Још две године :grand:
 
Ako se setimo, kod Azvirta su problem bili tuneli, zato se kasnilo. Ostatak je dosta ranije bio gotov. Zato ne bi poredio njihovu deonicu 10 meseci pre završetka sa sadašnjim stanjem ove koja nema tunele (bez Brančića koji je moguće odvojeno pustiti u saobraćaj za više od pola godine).
 
Pitanje za upućene ,zašto petlja Lajkovac ima onu devijaciju? Jel to neka buduca obilaznica oko Lajkovca ka Ćelijama ili je nešto drugo u pitanju?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483583#p483583:2hnxul5f je napisao(la):
StaraMo » Pon Okt 09, 2017 11:17 am[/url]":2hnxul5f]Pitanje za upućene ,zašto petlja Lajkovac ima onu devijaciju? Jel to neka buduca obilaznica oko Lajkovca ka Ćelijama ili je nešto drugo u pitanju?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Planirana obilaznica oko Lajkovca

Planirana-namena-povrsina.jpg
 
Vrh